بارداری و زایمان

سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان جهاد دانشگاهی گفت: سال گذشته بزرگترین طرح کارآزمایی بالینی بر روی کودکان مبتلا به فلج مغزی با همکاری مرکز کودکان شروع شده است و تا کنون ۱۳۰ بیمار فلج مغزی این خدمت درمانی بهره مند شده اند. سلامت نیوز: بانک خون بندناف رویان بیماران غیرخونی را تحت درمان قرار داده است

ارسال شده توسط اعظم خیابانی (مدیر سایت) | 10659

اگر در كاشت جنین در رحم مشكلی ایجاد شود یعنی به‌طور مناسب درون بافت مخاط رحم جایگزین نشده یا رحم فرم غیرطبیعی داشته باشد، جنین سقط می‌شود. سلامت نیوز: وقتی قلب جنین می ایستد!

ارسال شده توسط اعظم خیابانی (مدیر سایت) | 10900

خارش در بارداری مسعله ای شایعی است که در بین اکثر خانم های باردار دیده میشود . خارش نواحی مختلف ،علت های متفاوتی می تواند داشته باشد . در این مقاله انواع خارش در بارداری به صورت کامل بررسی کرده ایم.

ارسال شده توسط تیم علمی ماماسایت-1 | 12754

یکی از مشکلات شایع بارداری خارش پوست است .این خارش میتواند درجات مختلفی داشته باشد و همین طور محدود به یک قسمت بدن باشد یا تمام بدن را درگیر کند که هر کدام علت خاص به خود را دارند. در کل باید بدانید که در طی بارداری،به علت تغییرات هورمونی، خشکی پوست،افزایش جریان خون و ... پوست شما تا حدودی دچار خارش میشود که امری کاملا طبیعی است.هم چنین کشش پوست در بعضی نقاط مثل شکم و سینه ها میتواند در این نقاط ایجاد خارش و استریا (استرچ مارک)کند.در این شرایط ،جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و با چند راه کار ساده مثل چرب کردن پوست و اجتناب از دوش اب داغ میتوان شرایط را بهتر کرد.اما اگر این خارش همراه با ضایعات پوستی باشد و یا در کل بدن پخش شود باید برای تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کنید.گاهی ضایعاتی مانند اگزما یا مشکلاتی از قبیل کلستاز کبدی ،آلرژی ،پلاک بارداری و ... موجب این خارش و ضایعات می شوند که لازم است ،تحت نظر پزشک برای کاهش عوارض از دارو استفاده کنید.در این مقاله،اطلاعاتی راجع به ضایعات قرمز رنگ و خارش داری که به پلاک بارداری یا ضایعات پلی مورفیک بارداری معروف است آورده شده.

هدف اصلی از انجام مراقبت های دوران بارداری ، تولد نوزادی سالم، بدون به خطر انداختن سلامت مادرمی باشد.در این مقاله در مورد مراقبت های دوران بارداری مطالب ضروری را برای شما بیان می کنیم .

ارسال شده توسط تیم علمی ماماسایت | 2207

در دوران بارداری بسیاری از مادران با شرکت در کلاس های دوران بارداری اطلاعات خوبی در مورد زایمان طبیعی ،مراقبت های بعد ازآن و شیردهی ...کسب می کنند اما ممکن است در مورد مراقبت های بعد از سزارین اطلاعات کم تری داشته باشند در این مقاله سعی کردیم شما را با مراقبت های بعد از سزارین آشنا کنیم .

ارسال شده توسط تیم علمی ماماسایت | 2053

تمام زنان باردار در هر سنی که باشند نیازهای تغذیه ای شان بیشتر از زنان غیرباردار است و تامین این مقدار نیاز اضافه (به جز اهن و اسیدفولیک) میتواند از طریق منابع غذایی تامین شود .از آنجا که کمبود این مواد تاثیر بدی روی مادر و جنین میگذارد و حتی ممکن است روند بارداری را با مشکل مواجه کند و مسایلی مثل زایمان زودرس یا اختلالات جنینی به دنبال داشته باشد باید توجه خاصی به رژیم غذایی شود و در صورت نیاز از مکملهای غذایی استفاده شود ولی نکته مهم این است که همان طور که کمبود این مواد خطرآفرین است مصرف بیش از حد ویتامینها و مواد معدنی هم میتواند مشکلات جدی برای مادر و فرزند داخل رحمش ایجاد کند.در نتیجه مشورت با یک متخصص تغذیه یا فرد متخصص در دوران بارداری ،برای دریافت یک رژیم مناسب اهمیت زیادی دارد و این نکته را در نظر داشته باشید که رژیم غذایی برای هر فرد با دیگری بر اساس آیتمهایی مانند وزن،نوع تغذیه و بیماریها فرق دارد.ی کی دیگر از نکات مهم در استفاده از مکملها زمان استفاده از مکملها و دوز آنهاست که باید با مشورت با یک فرد متخصص معین شود.

یکی از علایم و عوارض بارداری تهوع و استفراغ است که گاهی شدید شده و نیاز به پیگیری و درمان دارویی پیدا میکند ولی اکثرا مادران باردار با رعایت یک سری از توصیه های ساده روزانه میتوانند با این مشکل کنار بیایند

رفتار پدر در دوران بارداری همسرش تحت تاثیر باورهای فرهنگی، اعتقادات و باورهای اوست. خاطرات هر مرد از پدرش،تجربیلت دوران کودکی اش و ادراک وی از پدر بودن، به او در انتخاب وظایف و مسیولیتهایش کمک میکند. مردی که به بچه و پرورش او علاقه مند باشد در مورد نقش پدر بودنش هیجان زده و شادمان است و با همسرش مشارکت میکند.گاهی ممکن است مرد احساس تنهایی کند و به سرگرم کردن خود با کار و با گذراندن زمان بیشتر بیرون از خانه علاقه مند شود.به هر حال ، به نظر بیشتر مردان، بارداری میتواند بهترین زمان امادگی برای پذیرش نقش "پدری" و قبول نقش "مادری" همسرش باشد.

زایمان دوقلویی بستگی به وضعیت نمایش های جنین دارد که آیا بریچ هست یا نه سفالیک.

ارسال شده توسط تیم علمی ماماسایت-1 | 2920

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

آذر 1398
ج ش ی د س چ پ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930