تعداد بازدید : 573886
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۷/۳/۱۵ ۰۲:۳۱:۴۳
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

ماماني جون ، 

براي ماه اول همه چيز رو بايد پخته بدي! معده سنگيني مَي كنه هر چي رو خام بدي، من موز خام بهش دادم يه نقطه ، بالا آورد! ميوه پخته هم رو بايد بخار پز كني! ميوه رو بدون هسته و پوست بذار تَو يه كأسه، اون كاسه رو هم بنداز تَو قابلمه آب طوري كه توش آب نره! يواش يواش نرم ميشه و مَي پزه! 

ماريا جون 

من بذار اعتراف كنم از عذاب وجدانت كم بشه ، امروز براي اولين بار يه غذاي جدا براش پختم (پوره سيب زميني) 😜 ! تازه تا يه ماه بهش ويتامين تاريخ مصرف گذشته ميدادم كه اونم مهدكودكش بهم داده بود و من دقت نكرده بودم! كلي داستان داشتم! 

مَي گن ادويه نبايد بدي، ولي اگه بچه بد غذا بود يه كوچولو بريزيد! بعدم من بخاطر سفيدي دندون به ندرت زردچوبه استفاده مَي كنم ! از ادويه هم زعفرون ، زيره ! همين دوتا رو استفاده مَي كنم ! كه زيره رو الان از اوخر بارداريم نريختم تَو غذام! كلا بي ادويه درست مَي كنم هميشه! 

برنج ، خورشت (هرچي باشه ) ، ليمو تَرش، پوره سيب زميني ، ميوه خام! همه چيز مَي خوره ، آلرژي هم به هيچي نداره شكر خدا! عاشق نونه! بيشتر دوست داره بجوه تا بخوره! گاهي سير باشه فقط ميجوه و تف مَي كنه! كلا هم از وقتي غذا خورده به سريلاك علاقه نداره! ولي گاهي مَي خوره! 

به هيچ عنوان زير يه سال شير غير از شير مادر و عسل نبايد به بچه داد! همين ! 

من سرخ كردني سعي مَي كنم ندم! كبابي ، آب پز ، دم كردني ميدم! كالباس و اينام سوزني ميدم فقط براي عادت كردن به طعم ! وگرنه زوده براش! ماهي هم چون سرديه تا ٣ ماه ديگه بهش نميدم ! همين ! 

به غير از شير من اگه غذا نخوره ، از گشنگي خونه رو روي سرش ميذاره، مخصوصا كه فعاليتش زياده، الان ياد گرفته سرپا كه وايميسه خودش رو از كون ميندازهزمين كه ملاجش داغون نشه! دوست داره يه دستي راه بره ، نمي تونه😂 

از صندلي و مبل بالا ميره ، شهر رو بهم ميريزه وقتي بيداره😂😂😂 خيلي هم گشنه اش ميشه! 

مَي گه من رو بيرون رورويك بذار من بلند شم بگيرمش راه و برم و با اون داستاناش بازي كنم ! ازينكه توش باشه بدش مياد چون آزادياش رو مَي گيره ازش! ولي گاهي ميشينه! 

غذا رو هم هميشه خودم ميدم! كم پيش مياد بدم خودش بخوره!(بخاطر نظافت) كل خونه رو كثيف مَي كنه ! لباساش فداي سرش! اما چيزايي كه پاشيدني نيست و قابل جمع كردنه مثل برنج و اينا رو ميدم خودش بخوره گاهي ! براي حس استقلال، وگرنه گرسنه مَي مونه اينجوري! عاشق قاشق هم هست! 

همين ديگه! ليوان و نوشابه رو هم خودكشي مَي كنه براش! از شيشه شير متنفره! (از ظرف نوشابه خوشش مياد) نميدونم چي داره ، ديونشه! آخر نوشابه رو يه بار بهش دادم خورده ، مزش رو فهميده ! فك كنم برا اونه! البته گازش رفته بود و يه نقطه دادم ! اما همون كار رو خراب كرده 😝😋

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۷/۳/۱۵ ۱۰:۱۳:۳۹
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۷ ۱۳:۱۷:۱۰
(ویرایش)

ماریا جونم من شنیدم سرلاک تنها سیری کاذب میاره. سعی کن بهش غذا بدی وگرنه سوتغذیه میگیره. من که براش جدا درست میکنم تودهنش نمیکنه بعضی وقتا همون 

غذا سفره رو بهش میدم مثلا دیروز روبگم ظهرش دمپخت مرغ داشتم بهش دادم عصرش سیب زمینی سرخ شده برا دختر اولم درست کردم ازنرماش بهش دادم شبش هم چکمال مامیگیم نون خورد شده خرما روغن باهم چنگ بدی. ازاینا دادم. 😂😂خدا رحم کنه ......

۱۳۹۷/۳/۱۶ ۱۰:۱۷:۳۰
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۲۱:۲۷:۵۴
(ویرایش)

میگم شماها چند بار بچه هاتون رو شنوایی سنجی بردین ؟

بهداشت هیچی به من نگفته 

۱۳۹۷/۳/۱۷ ۲۳:۲۴:۰۴
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۷ ۱۴:۲۰:۵۲
(ویرایش)

سلام به همگی خوبین؟خسته نباشین

خانوما سرِ دخترم خیلی میخاره همش تو خواب میپره سرشو میخارونه کسی بچش اینطور نبوده؟چه کار کردین؟

۱۳۹۷/۳/۱۷ ۲۳:۲۴:۱۳
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۷ ۱۴:۲۰:۵۲
(ویرایش)

سلام به همگی خوبین؟خسته نباشین

خانوما سرِ دخترم خیلی میخاره همش تو خواب میپره سرشو میخارونه کسی بچش اینطور نبوده؟چه کار کردین؟

۱۳۹۷/۳/۱۸ ۱۲:۴۵:۴۶
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۳:۰۸
(ویرایش)

اینم عکس جدید دخترم.

پری جوووون بخاطر تو گذاشتم😉

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۷/۳/۲۱ ۱۱:۰۳:۲۹
(ویرایش)

سلام بچها اینجا خاک نشسته کجایین نیستین تنبل خانمهااااااااا

۱۳۹۷/۳/۲۱ ۱۱:۱۵:۴۰
(ویرایش)

🌬🌬🌬🌬🌬

بيا فوت كردم خاكش رفت 

سلام به همگي خوبيد؟ 

بهار جون تَو چطوري جر وا جر من كيه؟ 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۷/۳/۲۱ ۱۱:۱۸:۴۷
(ویرایش)

ديروز جيمز سوپرايزمون كرد 

اولين قدمش رو برداشت 

دستش به مبل بود ، رفت دستش رو به رورويكش گرفت! 

چون فرشمون ازين ريش بلنداست رورويك زرتي سر نمي خوره ، براي همين زمين نخورد! 

يعني من هلاكشم! 

فك كنم تا ٩ ماه يا نهايت ١٠ ماهگي قشنگ راه بره ، بدون كمكي! الان ٧/٥ ماهشه

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۷/۳/۲۱ ۱۲:۲۹:۵۲
(ویرایش)

سلام به همه

وااااای خوب شد اومدین. من هی میومدم چک میکردم میدیدم هیچکس نیس. دلم تنگ شده بود.

دختر منم دستشو میگیره به لبه مبل و بلند میشه تا زانو. 

چار دست و پا هم حدودا دو هفته هست که میره خیلی خوشگل...

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۷/۳/۲۳ ۱۵:۳۸:۰۸
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۶ ۱۸:۱۰:۲۹
(ویرایش)

وای ملیکا الان چقدر ذوق کردی😍😍😍😍

مانیسا ۹ماهگی اولین قدمش رو برداشت

دختر منم دیگه یاد گرفته خودش بدون کمک راه میره

الان یه هفتس با چهار دست و پا رفتن بای بای کرده😆😆😆😆

۱۳۹۷/۳/۲۵ ۱۲:۲۹:۵۰
(ویرایش)

سلاااام مامانا

عیدتووووون مبارک😊anim2-thanks

کجایین پس؟؟؟؟

باز که اینجا خاک نشسته. هیچکی نیسanim2-65d6a5d6s

۱۳۹۷/۳/۲۶ ۱۱:۵۴:۱۳
(ویرایش)

عزيزم 

مبارك باشه 

حالا مونده تا جيمز مثل آدميزاد راه بره ! 

اما كلا دست و پاي قوي داره! خيلي ذهنم مشغوله چه ورزشي براش اوكي كنم ! 

اينا مد نظرمه: 

ژيمناستيك، شنا، فوتبال 

حالا تا بعد علاقه خودش چي باشه! 

تو خونه هم حسابي باهاش كلنجار ميرم و آويزونش مَي كنم ، خودشم مبلمان نوردي مَي كنه ! بعد گير مَي كنه ، گير مَي كنه 😂😂😂😂

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۷/۳/۲۶ ۱۱:۵۵:۱۹
(ویرایش)

واي ماريا 

دخترت عروسم ميشه؟ 

مي خوام بخورمش ! 

نميتونم صبر كنم ! 🙈😍

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۷/۳/۲۶ ۱۴:۳۱:۰۳
(ویرایش)

سلام به مهربونا ب خواهرای گلم. خوبی 

وایی ملیکا نگو هرچی جرواجر بودمدختر دومم حسابی جرم داده تا پشت کمرم. 😂...غذا هم تو دهنش نمیکنه توله قاشق شناخته ب محض اینکه قاشق میره سمتش دهنش رو چنان قفل میکنه دونفری هم زورت بهش نمیرسه. 😬

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

فروردین 1403
چ پ ج ش ی د س
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران