تعداد بازدید : 17559
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۹/۱۶
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۳/۹/۱۷ ۲۰:۵۴:۳۴
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۲/۱۱ ۱۸:۵۷:۲۴
(ویرایش)
مرسی یاسی جان!! بوس
پری جان منم همیشه برای خودمون نصف سینه مرغ رو درست میکنم کافیه. ولی جدا برای پیمانه کردن مرغ باید ریش ریشش کرد یا چی؟؟ من اصلا پیمانه نمیکنم دستی یاد گرفتم.
««یا ایها الانسان ماغرک بربک الکریم»
خدایا شکرت بابت هدیه قشنگت....
۱۳۹۳/۹/۱۷ ۲۱:۳۸:۰۷
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۲/۷ ۰۰:۱۹:۴۷
(ویرایش)
احتمالا باید بعد ار ریش ریش کردنش پیمانه کرد همونطور که یاسی گفت
دخترم همه دنیامه
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۰۷:۳۷:۰۶
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۲/۲ ۲۱:۱۰:۳۹
(ویرایش)
ﻧﺎﺯﻱ ﺯﻳﺘﻮﻥ ﭘﺮﻭﺭﺩﻩ ﭼﻲ ﺷﺪ? ﻣﻦ ﺑﻠﺪ ﻧﻴﺴﺘﻢ ﺩﺭﺳﺖ ﻛﻨﻢ!!! اﻭﻧﺠﻮﺭﻱ ﻛﻪ ﻣﺎﺩﺭ ﺷﻮﻫﺮﻣﻢ ﺩﺭﺳﺖ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﻫﻢ ﺩﻭﺱ ﻧﺪاﺭﻡ.
ﺭﻭﮊﻳﻨﺎ ﻣﻨﻆﻮﺭﺕ ﺑﺎﻗﺎﻟﻲ ﭘﻠﻮ ﺳﺖ ﻳﺎ ﭘﻠﻮﻳﻲ ﻛﻪ ﺗﻮﺵ ﺳﺒﺰﻱ ﺑﺎﺷه? ﺁﺧﻪ ﺑﻀﻴﺎ ﺑﻪ ﺑﺎﻗﺎﻟﻲ ﻫﻢ ﺳﺒﺰﻱ ﭘﻠﻮ...
ﺩﻭﺳﺘﺖ ﺩاﺭﻡ..........
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۱۳:۰۴:۰۰
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۶/۶ ۲۰:۵۶:۲۸
(ویرایش)
بچه ها قرار شد توی تاپیک اقدامی 93 زیاد نریم!!!!!
حداقل اینجا بیاین دیگه.
ای بابا!!!!!
فرشته کوچولوی من زمینی شد. خدایا شکرت
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۱۳:۱۰:۰۱
(ویرایش)
ای وای بچه ها !!! من هی میومدم توی این تاپیک ولی روی صفخه اول میموندم که اخرین پیام مال خودم بود!!! فکر میکردم پیام ندادین. شرمنده :دی
روژینا من آش توی دیگ بزرگ درست میکنم. اولش آبش کمه بعد 2 پارچ آب میریزم که میشه تقریبا 2 لیتر.
در مورد سبزی ها هم که پرسیدی، شمال سبزی محلی داره که من اسماشون بلد نیستم متاسفانه.
سر فرصت از مامانم میپرسم . ولی اون سبزی ها فقط توی شمال پیدا میشه. خونه مامانم اینا باغچه دارن، سبزی هاشون خودشون میکارن. کاملا محلی و ارگانیییک. عالییییییییییه. مامانم برام خشک میکنه میفرسته. مثل سبزی تازه نیست ولی بازم خوبه.
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۱۳:۲۵:۳۵
(ویرایش)
حالا بریم سراغ زیتون پرورده.
اول از همه باید بگم من اندازه هام چشمیه. نمیتونم با پیمانه بگم. هر چیزی که درست میکنم مزه میکنم بعدش چیزایی که کم داره اضافه مینم.
برای زیتون پرورده اول باید هسته زیتون ها جدا کرد(همین جا بگم زیتون هایی که من استفاده میکنم مال باغچه خونه مامانم ایناست، باباجون عزیزم درستشون کرده)
لازم نیست زیتون ها ریز کنید. وقتی دارین هسته ها جدا میکنید خودشون به 2-3 قسمت تقسیم میشن.
بعدش این مواد بهشون اضافه میکنید:
رب انار، رب آلو، رب غوره، از هر کدوم یه قاشق غذاخوری سر خالی (در صورتی که تقریبا به اندازه 1 کاسه ابگوشت خوری زیتون بدون هسته داشته باشین.)
اب نارنج، ابغوره ، این دو تا هم 2 قاشق غذاخوری.
سبزی خشک معطر ، سبزی هایی که من میریزم نعنا ، گشنیز، جعفری . کلا 1 قاشق غذاخوری.
ما شمالیا یه چاشنی ای داریم که بهش میگیم دلال (د با فتحه بخونید.) یاسی میدونه چیه.
برای درست کردن دلال سبزی های محلی شمال با هم دیگه ساطوری میکنن بعدش بهش نمک میزنن. با الوچه و خیار که بخوری میریییی فضاااااا. توی ماست هم میریزن. دلال هم من 1 قاشق چایخوری میریزم.
و از همه مهم تر گردو اسیاب شده. این یکی خیلی مهمه. اصلا نمیشه حذفش کرد. تقریبا 5-10 تا گردو کافیه.
تمام این مواد با هم مخلوط کنید .
بعد بذارین توی یخچال حداقل 1 ساعت بمونه تا جا بیفته. بعد 1 ساعت میتونید مزه کنید. هر چیزی که فکر کردین کم داره بهش اضافه کنید
بزارینش توی ظرف در دار و با غذاهاتون نوش جان کنید.
دقت کنید که زیتون پرورده خیلی حساسه. اگه میخواین برای مدت طولانی نگه دارین حتما بزارین فریزر.
موادی که در بالا گفتم اختیاره. هر کدوم نخواستین حذف کنید به غیر از گردو که نمیشه حذف کرد. یا اگه رب آلو و رب غوره ندارین حتما باید رب انار بریزین.
امیدوارم توضیحاتم کافی باشه. اگه سوال داشتین بپرسین.
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۱۳:۳۱:۱۲
(ویرایش)
ایندفه که زیتون پرورده درست کردم ، موادش دقیق براتون مینویسم چه قدر باشه.
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۱۴:۵۲:۳۶
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۱۰:۰۸:۲۴
(ویرایش)
چقد اسون بود نازی جون
من حتما باید درست کنم،واااااقعا ممنونم کدبانو جون
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۱۵:۰۳:۳۷
(ویرایش)
نازی جون متشکریم
دخترم همه دنیامه
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۱۵:۴۵:۳۱
(ویرایش)
خواهش میکنم دوس جونیام.
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۱۹:۰۲:۳۸
(ویرایش)
بچه ها مامانم الان آش ماست درست کرد.دستورشو میخواین؟البته مقدارشو دقیق نمیتونم بگم چون چشمی کار میکنه.
دخترم همه دنیامه
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۱۹:۴۲:۳۷
(ویرایش)
وای پری خوووش بحالت. من اینقد اش مامان پز دوس دارم. به جای منم بخور.
حتما دستورش بزار
۱۳۹۳/۹/۱۸ ۲۱:۰۶:۲۱
(ویرایش)
مرسی نازی جان راستش نمیدونم خونگی بود سبزیاش یا نه ولی بو و مزه ش عالی بود. نه یاسی جان باقالی نداشت فقط گوشت قرمز بدون استخون رو قشنگ پخته بود و برنج رو بعد ابکشی با سبزی ها قاطی کرد و گذاشت تا دم کشید بعد موقع کشیدن توی دیس گوشتها رو هم قاطی کرد.
مرسی خانمای سرآشپز.
آش ماستم خیلی خوشمزه س منم درست میکنم. نوش جان
۱۳۹۳/۹/۱۹ ۰۸:۳۷:۵۳
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۲/۲ ۲۱:۱۰:۳۹
(ویرایش)
ﺭﻭﮊﻳﻨﺎ اﺯ ﻣﺎﻣﺎﻥ ﺳﺒﺰﻱ ﭘﻠﻮﻳﻲ ﺭﻭ ﭘﺮﺳﻴﺪﻡ: ﺷﻮﻳﺪ,ﮔﺸﻨﻴﺰ, ﺑﺮﮒ ﺳﻴﺮ, ﻛﻤﻲ ﺷﻨﺒﻠﻴﻠﻪ. اﻳﻨﺎ ﺧﺮﺩ ﻣﻴﻜﻨﻲ ﺑﻌﺪ ﺁﺑﻜﺶ ﻛﺮﺩﻥ ﺑﺮﻧﺞ ﻻﺑﻼﺵ ﻣﻴﺪﻱ.
ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﻣﻦ ﻋﺎﺷﻖ ﻛﻴﻚ و ﺷﻴﺮﻳﻨﻲ اﻡ. ﻫﻢ ﺧﻮﺩﻡ ﺩﺭﺳﺖ ﻣﻴﻜﻨﻢ. ﻫﻢ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺷﻮﺷﻮ اﺯ ﻧﻮﻉ ﺧﺎﻣﻪ اﻱ ﺭﻭ ﺯﻳﺎﺩ ﻣﻴﺨﺮﻩ!!
ﻭﻟﻲ ﺭﻓﺘﻢ ﺁﺯﻣﺎﻳﺶ ﺩاﺩﻡ ﺩﻳﺪﻡ ﻗﻨﺪ ﺧﻮﻧﻢ ﻟﺐ ﻣﺮﺯﻩ .....
ﻣﻴﮕﻦ ﻣﻌﻤﻮﻟﺶ ﻛﻤﺘﺮ اﺯ 110 ﻫﺴﺖ ﻭﻟﻲ ﺗﻮ ﺑﺮﮔﻪ ﺁﺯﻣﺎﻳﺶ ﻣﻦ 100 ﺣﺪاﻛﺜﺮﺵ ﺑﻮﺩ و ﻣﺎﻝ ﻣﻦ 98 ﺑﻮﺩ .ﮔﺮﻳﻪ
ﻣﻦ ﺷﻴﺮﻳﻨﻲ ﻣﻴﺨﻮاااااااااﻡ.
ﺩﻭﺳﺘﺖ ﺩاﺭﻡ..........
۱۳۹۳/۹/۱۹ ۰۹:۲۰:۱۲
(ویرایش)
مرسی یاس عزیز سعی میکنم تهیه کنم ببینم خوشمزه میشه.
اوا خدا نکنه دختر یه مدت بیخیال بشو که ایشالا بیاد پایین تر. منم عاشق شیرینیم مخصوصا خامه ای. ولی زیاد نمیخرم.
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

فروردین 1403
چ پ ج ش ی د س
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران