تعداد بازدید : 17560
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۹/۱۶
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۳/۹/۲۵ ۲۲:۰۶:۴۸
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۲/۱۱ ۱۸:۵۷:۲۴
(ویرایش)
هم ماهی شکم پر هم دستپخت مامانی!!!!!!!!!!!!!
خدایا همه ی پدر مادرها رو سالم برامون نگه دار. این دوری ما رو هم به وصالشون ختم کن. والا دلمون پوسید. :((
««یا ایها الانسان ماغرک بربک الکریم»
خدایا شکرت بابت هدیه قشنگت....
۱۳۹۳/۹/۲۵ ۲۳:۱۷:۲۹
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۶/۶ ۲۰:۵۶:۲۸
(ویرایش)
الهی آمین.
یکی از آرزوهام اینه که کمی نزدیک تر بشم به پدر مادرم.
ولی با این حال شاکر خدا هستم.
سلامت باشن برام کافیه
فرشته کوچولوی من زمینی شد. خدایا شکرت
۱۳۹۳/۹/۲۹ ۱۶:۳۴:۴۰
(ویرایش)
خانم های سرآشپز کجایید چرا دیگه کسی دستور غذا نمینویسه؟؟!!
۱۳۹۳/۱۰/۱ ۱۸:۲۶:۱۱
(ویرایش)
روژینا جون منتظریم شما یه دستور بزاری. :))))
من دیروز مربای به درست کردم.
اولین بارم بود مربا درست میکردم.
اینقد جوشید که دیگه هیچ شهدی براش نموند!!!!!
راهی داره دوباره شهد دار بشه؟
۱۳۹۳/۱۰/۴ ۱۲:۲۲:۰۳
(ویرایش)
آخی!!!!!
نازی جان الان فقط میتونی یه ذره آب قند درست کنی و بجوشونی تا غلیظ بشه و بهش اضافه کنی.
ولی برای دفعه ی بعد سعی کن آب قند رو درست کنی و بعد میوه ها رو اضافه کن.
سعی کن اگه میوه سفته و جوشیدن زیادتر خواست شهد بیشتر داشته باشه که به اندازه بمونه.
یه ذر. آب لیمو هم اضافه کنی خوشمزه تر میشه.
راستی الان زیاد شکر نریزی که خیلی دیگه شیرین میشه.
۱۳۹۳/۱۰/۵ ۱۵:۲۸:۲۴
(ویرایش)
ممنون روژینا جونم
۱۳۹۳/۱۰/۸ ۰۸:۲۲:۵۰
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۲/۷ ۰۰:۱۹:۴۷
(ویرایش)
سلام بچه هااااا
من که از بس نسبت به غذا بی میل شده بودم اینجا رو یادم رفته بود.
دستور جدید ندارید؟
دخترم همه دنیامه
۱۳۹۳/۱۰/۸ ۰۹:۲۷:۵۹
(ویرایش)
سلام امروز به سرم زد یه دستور ساده دیگه با گوشت چرخ کرده بذارم:
گوشت چرخ کرده رو توی پیاز رنده شده و کمی روغن سرخ کنید بعد بهش نمک و زردچوبه(یکم زیادتر به نسبت بقیه ادویه ها) و سماق و یه ذره فلفل یا کاری هم بزنید بعد یک عدد سیب زمینی متوسط رو خلالی کنید و بهش اضافه کنید و بذارید یکم سرخ بشن با هم بعد یه فنجان اب اضافه کنید و با دمای کم بذارید بپره در این فاصله یکمی تره براش خورد کنید و بریزید و بذارید جا بیفته و ابش کلا تبخیر بشه با نون گرمم سرو کنید عالیه!!!!!!!!

بچه ها این مواد برای دو نفر کافیه اگه بیشتر خواستید درست کنید مقدار مواد رو چند برابر کنید مثلا تقریبا 150 گرم گوشت چرخ کرده برای دو نفر کافیه.
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ ۰۹:۰۱:۴۸
آخرین حضور: ۱۳۹۴/۱/۲۲ ۰۳:۴۰:۰۵
(ویرایش)
سلام بچه ها خوبید من تو هفته 19 بارداری ام و خیلی دوستتون دارم و هر روز بهتون سر میزدم ولی تازه عضو شدم من هروقت میام تو این قسمت آشپزی همه ی غذاهایی رو که نوشتید هوس میکنم و دلم میخااااااااااد آخه من خیلی شکمو هستم ویارم ندارم وقتی از سرکارم برمیگردم خونه خیلی وقت ندارم اینا رو درست کنم مدیون شکم منو و کوچولوم میشید هه هه هه البته ناگفته نمونه که چون هم خودم هم شوهرم آش دوست داریم حداقل هفته ای یه بار درست میکنم همه هم خیلی خوششون میاد ( دوبار ساعت 12 شب هوس کردم درست کردم ) میبوسمتون....
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ ۱۱:۴۴:۱۵
(ویرایش)
سلام مادر جان!!
ای جانم الان دیگه لگد داره میزنه نه?!?!
خیلی خوش اومدی خانمی. ای وای چشم بچه چپ نشه????!!!! ;-)))))))
مرسی از پیامت. شما هم دستور غذا بذار اگه دوست داشتی.
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ ۱۶:۵۶:۳۱
(ویرایش)
سلام رژینا جونم خیلی خوشحالم از اینکه باهات آشنا شدم .
نه بابا تازه دو روزه دارم یه حرکتایی مثل نبض زدن رو حس میکنم مخصوصا دیشب خیلی زیاد بود . راستی از خودت بگو الان تو چه وضعیتی هستی اسمتو زیاد تو پیاما دیدم باهات کاملا آشنا بودم شما و پری خانماو یاس و ساناز و بقیه بچه های گل اعضای فعال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من یه سوپ کشک خیلی خیلی خوشمزه میپزم که تعریف نباشه تو کل فامیل همه دوست دارنو میگن واسمون بپز دستور اونو میزارم واستون خیلی هم راحته
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ ۱۷:۲۴:۱۱
(ویرایش)
مواد لازم برای تهیه سوپ کشک به اندازه 5 نفر: مرغ 3 تیکه اگر سینه و گوشت بااستخوان هم باشه بهتر ه - هویج رنده شده نصف بسته -سبزی سوپ نصف بسته- پیاز یک عدد - جو پرک دو پیمانه - رشته سوپ کمی - کشک یه لیوان غلیظ - ادویه زردچوبه نمک به میزان لازم نمک رو باید وقتی کشکو ریختید اندازه بگیرید چون کشک نمک داره
اول پیاز را ریز خورد کرده و با یه قاشق روغن سرخ کنید و در همین حین تیکه های مرغ را هم اضافه کنید تا باهم تفت داده بشن بعد کمی ادویه و زردچوبه بزنید و تفت بدید بعد چوپرک را که قبلا شستید اضافه کنید و کمی تفت بدید بعد هم سبزی سوپ و هویج رنده شده را بریزید و هم بزنید و در آخر آب جوشیده را اضافه کنید ( یادتون باشه که این سوپ هرچی زمان پختش بیشتر باشه خوشمزه تر میشه و بهتر جامیوفته مثلا من واسه شام که میخام از ظهر میزارمش روشعله خیلی کم گاز تا شب پس باید از اول آب سوپ زیاد باشه که مجبور نشید هی بهش آب اضافه کنید ) وقتی آب رو هم ریختید در قابلمه را کامل نزارید چون در حین جوشیدن سبزی و بقیه مواد میریزن بیرون وقتی کاملا جوشید بعد میتونید درقابلمه رو بزارید تا آروم آروم بپزه نیم ساعت آخر گوشت ها رو درآورده و ریش ریش کنید و اضافه کنید و چون جوپرک خیلی لهاب میده به سوپ دیگه خیلی رشته نمیخاد بریزید یه کم کافیه بریزد و هم بزنید و همون موقع کشک رو هم کمی با آب جوش رقیق کنید و بریزید توش و نمکشو اندازه کنید خیلی خوب میشه به شرطی که خوب جابیافته
درضمن هرنیم ساعت یه بار همش بزنید که ته نگیره و سعی کنید که توی قابلمه روحی نپزید چون جوپرک زود ته میگیره
اگه کشکتون هم محلی باشه که محشهر میشه
امیدوارم که خوب توضیح داده باشم و بپزید و خوشتون بیاد
مهمونای من همیشه خودشون سفارششو میدن و چون راحته میتونم در کنارش غذای دیگه رو سرحوصله بپزم
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ ۱۷:۲۸:۳۴
(ویرایش)
بچه ها گفتم اندازه 5 نفر ولی وقتی در کنار غذای دیگه باشه واسه 7 تا 8 نفرم میرسه وقتی یه بارم بپزید همه ی اندازه ها دستتون میاد . (محشر )
۱۳۹۳/۱۰/۱۰ ۲۲:۳۵:۴۱
(ویرایش)
مادر جون سلام. ممنون بابت دستور خوشمزه که گذاشتی.
من عاشق سوپ و آشم. همین طور هر غذایی که کشک داشته باشه.
کنجکاو شدم این سوپ درست کنم.
۱۳۹۳/۱۰/۱۱ ۰۸:۵۲:۴۵
(ویرایش)
سلام پری جون خوبی از آشناییت خوشحالم ( راستی من دو اسمه هستم و اسم دومم پری هست ) ولی نمیدونم شما بالاخره پری هستی یا نازی ؟
حتما درست کن و نوش جان کن عزیزیم انشالا که خوشت بیاد.
تو اقدامی یا بارداری عزیزم؟؟؟؟؟
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

فروردین 1403
چ پ ج ش ی د س
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران