تعداد بازدید : 3225
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۲/۸
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۶/۲/۹
کاربران آنلاین : 0
شوااااار
۱۳۹۶/۲/۸ ۱۵:۴۱:۰۶
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۳/۲۴ ۲۲:۵۷:۲۶

هر کسی کم کاری تیروئید داره لطفا راهنماییم کنه

(ویرایش)

سلام خانومای گل😊💗 

من بخاطر یه سری علائمی که نشون از کم کاری تیروئید بود رفتم دوبار ازمایش دادم،تو جواب یکیش کم کاری داشتم تو یکیش نرمال که تصمیم گرفتم برم تهران واسه ازمایش دوباره، اما اشتباهی که کردم این بود که تو دورانی که کم خونی شدید و فشار خیلی پایین بودم سرخود رفتم یه قرص لووکسین خوردم که از اون روز تا حالا بدنم اروم نداره، یعنی منی که استرسی نبودم همش دلم اشوبه و دستام عرق میکنه و حالت بی قراری دارم، ضربان قلب دارم ،واسه همین سوال من اینه که ایا یه قرص میتونه عوارض داشته باشه؟؟؟اصلا یه قرص مگه میتونه عوارض داشته باشه؟!

اگر خدا بخواهد...🙏💏
۱۳۹۶/۲/۸ ۱۵:۴۴:۳۵
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۲/۹ ۰۰:۳۱:۱۷
(ویرایش)

سلام.من خودم کم کاری تیرویید دارم و الان قرص میخورم.منم این علایم داشتم که وقتی رفتم دکتر دز داروم تغییر داد تا بهتر شد

حتما برو آزمایش بده،زود برو دکتر تیرویید خیلی مهمه.

۱۳۹۶/۲/۸ ۱۶:۱۳:۰۷
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

عزيزم ، تمام قرص هاي هرموني حتي يه دونه اثرشون رو تَو بدن نشون مي دن. لئو تروكسين براي كمكاري تروييد هست و دگوكسين براي قلب. قرصي كه شما نوشتين يا اشتباه تايپي داري و يا من نميشناسم. به هر حال منم اين مشكل رو داشتم و علايمم مختلط بود. رفتم و عكس رنگي از تروييدم انداختم. قبل از عكس يه آمپول ميزنن بعد عكس رو مَي گيرن. يه عكس ازين هفت رنگا تحويل ميدن نه ازين عكساي شكستگي. 

به قدري دقيقه كه حد نداره. و بهترين تشخيص رو داره. شما مَي توني يه مقدار صبر كني و مثلا بعد از پريود دوره بعدت بري، مخصوصا كه تروييدت ضعيفه . احتياج به عجله نداره. 

بهد از جواب آزمايش با خيال راحت درمان ميشي. كاري كه كردي مثل اينه تَو نور نگاه كني بري تست بينايي بدي، چشم سالم كور ميشه. پس صبر كن يه چند روز و بعد برو. البته اين پيشنهاد منه.  

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۸ ۱۶:۵۵:۲۳
(ویرایش)

من هم سر خود اون قرص رو خوردم واسه هین علائمی مثل دل اشوبی و استرس و بی قراری گرفتم،واسه همین خیلی میترسم حتی اگه دکتر هم برام تجویز کنه میترسم بخورم اخه همون روز که یه دونه خوردم،سرگیجه شدید و حالت بدی داشتم،خیلی ترسیدم، بله عزیزم اسم قرصه که مال من نبوده لوتیروکسین بوده،که حتما دوزش برای من مناسب نبوده که این علائم رو دارم،بااینکه حدود ۱۲روز گذشته هنوز عوارضو دارم، این عوارض دائمی هست؟؟؟یعنی میشه منم دیگه اینارو نداشته باشم؟؟؟ خیلی میترسم.....

اگر خدا بخواهد...🙏💏
۱۳۹۶/۲/۸ ۱۷:۰۷:۵۴
(ویرایش)
اگر خدا بخواهد...🙏💏
۱۳۹۶/۲/۸ ۱۷:۱۳:۱۶
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۵/۲۷ ۱۶:۰۹:۳۰
(ویرایش)

عزیزم مگه یه قرص تا چه مدت اثرش میمونه ؟ من کم کاری دارم و لووتروکسین مصرف میکنم اما باید هر روز بخورم. اینجوری نیست که یه دونه قرص بخوری و تا ماه ها بدنت درگیر باشه. اگر هم الان استرس داری به خاطر قرص نیست احتمالا دلیل دیگه داره

۱۳۹۶/۲/۸ ۱۷:۲۷:۱۳
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۷/۲۰ ۱۶:۵۳:۱۳
(ویرایش)

شوار جان این علائمی که تو گفتی مربوط به پرکاری تیروئید هست.احتمالا تیروییدت نرمال بوده و با خورن یه لووتروکسین یه کمی تیروییدت تحریک شده.ولی یه قرص نمیتوته همچین عوارضی داشته باشه.بیش از اندازه نگرانی و این علائمی که گفتی به خاطر نگرانیته.من خودم هم تیرویید کم کار و هم پرکارو تجربه کردم.نگران نباش.چیزی نیست.ولی خیلی کار اشتباهی کردی که خودسرانه قرص خوردی.دیگه هیچ وقت اینکارو نکن.این قرص ها با قرص سرماخوردگی و استامینفن فرق داره.

حتما برو یه دکتر غدد و تو یه ازمایشگاه معتبر ازمایش بده.ولی مطمئن باش چیزی نیست.نگران نباش.

۱۳۹۶/۲/۸ ۲۳:۵۱:۳۸
(ویرایش)

مرسی از همتون که به سوالم جواب دادین،

الهه جون با نظرت موافقم اخه امکان داره تیروئیدم نرمال بود و الان نا منظم شده،بااون قرصه، دقیقا منم میخام واسه ازمایش معتبر برم تهران، برام دعا کنیدanim2-sad

اگر خدا بخواهد...🙏💏
۱۳۹۶/۲/۹ ۰۸:۰۳:۱۴
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۹/۱۵ ۱۳:۲۴:۰۵
(ویرایش)

سلام عزیزم منم کم کاری تیروئید دارم امامادرزادی بودوحالا دارم قرص لوتروکسین 1/.می خورم اگه شهر دیگه هستی بیا تبریز دکتر امیر بهرامی متخصص غدد هستش که من از نوزادی تحت نظر ایشونم زیاد نگران نباش عزیزم و هیچوقت سر خود دارو مصرف نکن همه داروها عوارض دارند زیاد لازم نیست آزمایش بدی دکتر با یه معاینه کوچک گلو می فهمه که تیروئید داری یا نه ویا پرکار یا کم کار هست درضمن اگه خواستی بچه دار هم بشی باید تحت نظر باشی عزیزم نگرانی اضطراب مهربانت قلبت نرمال هست

میوه زندگیم انتظاردیدن وحس کردنت نشسته ایم
۱۳۹۶/۲/۹ ۰۹:۱۰:۲۷
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۸/۲۰ ۱۴:۳۷:۴۹
(ویرایش)

سلام خانمای عزیز 

هر قرصی هم اثر درمانی داره و هم یکی دوتا از عوارضش حتما در بدن ظاهر میشه یکسری قرص ها مخصوصا قرص های هورمونی باید حتما تحت نظر پزشک مصرف بشه در غیر این صورت واقعا به بدن آسیب وارد میکنه من فک می کنم حتما برو دکتر 

من اسم این قرص نشنیده بودم الان می خواستم سرچ کنم اطلاعاتی در موردش بخونم دیدم تو پست های مختلف به شکل های مختلفی نوشتید میشه اسم دقییق بنویسید؟ مرسیی 

۱۳۹۶/۲/۹ ۱۴:۰۶:۳۹
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

سلام عزيزم، دوز قرص خيلي مهمه. من خودم سالها اون قرص رو خوردم وبعدا فهميدم در اثر اشتباه پزشكي بوده. من تروييد نداشتم و بعد از سالها نمي دوني جي به سر من اومد. ٨ سال. 

با چند هفته اتفاقاي جبران ناپذير نميوفته، ولي گاهي قرص استامينومن ساده هم براي بعضي أفراد باعث حساسيت و آلرژي ميشه. عوارضي كه شما داري ناشئ از مسموميت دارويي نيست. حتي اگه پروسه درماني رو طَي مَي كنيد شما يعني داري درمان مَي شي و شروع به نشون دادن علايم بهبودي مَي كنه. 

آدمهاي كم كار : بيخيالن، لرزش دست دارن، ريزش موي شديد، خيلي مَي خوابن، پريودهاي شديد و طولاني دارن، چاقي روز افزون دارن. 

خوب ، خوردن دارو روي اين علايم تاثيرش رو نشون ميده. چون اختلالات روي اينهاست بيشتر. و بعد خيلي أفراد هستند همه علايم رو باهم ندارن. به أفراد بايد مشكوك بود، كه شايد مشكل از جاي ديگه باشه، مثل من كه از لاغري ميمردم. بعد اون آزمايش عكس رنگي دكتر گفت كلا اختلال هورموني داري و ربطي به تروييد نداره. 

پس چي شد؟ قرار نيست براي دو هفته يا حتي ٢ ماه مصرف اين قرص ضربات جبران ناپذير بهت بزنه. اگه نگراني كه نكنه مشكلي نداري و اشتباهي شده ، حتما برو و آزمايشات بهتري بده با مشورت دكترت. و اينجور قرص ها رو سرخود نبايد شروع كني و نبايد قطع كني، مگر اينكه علايمي درت ظاهر شه كه بترسي. كه اون علايم رو تَو بروشورش نوشته . علايم عوارض دارو. كلا هم قرص ترسناكي نيست. پس نگران نباش. خبر پيگيريت رو به ماها. هم بگو خانمي

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران