تعداد بازدید : 40092
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۱۴
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۴/۲۹
کاربران آنلاین : 0
ریحانه1396
۱۳۹۶/۴/۱۴ ۱۴:۲۲:۴۲
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۶ ۱۱:۳۶:۰۶

کسانی که سابقه سقط داشتن بیان اینجا و تجربه هاشونو بگن و اقداماتی که بعدا انجان دادن

(ویرایش)

سلام به همگی لطفا همه کسانی که سابقه سقط داشتن بیان اینجا و بگن چرا سقط داشتن و بعدش چه اقداماتی کردن و کی برا بارداری اقدام کردن.

بیاین به هم کمک کنیم تا هم حالمون خوب بشه هم تجربیاتمونو به هم بگیم تا انشاالله زودتر به سلامتی مامان بشیم

۱۳۹۶/۴/۱۴ ۱۴:۵۶:۲۹
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ۱۵:۵۰:۲۴
(ویرایش)

سلام عزیزم،  من یک روز بعد از روز موعد پریودم بی بی چک زدم مثبت شد دوروز بعد رفتم آزمایش بتام 998 بود،بعد دکترم گفت نیازی به سونو نیست گفت هفته 12 بیا برا غربالگری،از اول حالت تهوع نداشتم اصلا، فقط سینه هام حساس شده بود و درد داشت شکمم یکم بزرگ شده بود لکه بینی و خونریزی و درد اصلاااا نداشتم،بعد هفته 9 و پنج روز دیگه طاقت نیاوردم و گفتم برم سونو، قلب نی نی مو ببینم، آنقدر استرس داشتم که نگو، خلاصه وقتی سونو دادم دکتر گفت ضربان نداره و جنین مرده و تو هفته 7 مونده،خیلی ناراحت شدم، دنیا رو سرم خراب شد،جوابو بردم دکتر گفت باید کورتاژ کنی، دقیقا هفته ده بستری شدم قرص زیر زبونی گذاشتن هر نیم ساعت دوتا ولی بعد از 2ساعت و نیم هیچی سقط نشد، فقط یکم لکه بینی پیدا کردم و بعد بردن اتاق عمل و کورتاژ کردن و من هیچ دردی نفهمیدم... فقط بعد از کورتاژ از لحاظ روحی داغون شده بودم.... 

۱۳۹۶/۴/۱۴ ۱۷:۰۵:۳۶
(ویرایش)

ترانه جان خیلی ناراحت شدم انشاالله همیشه بعد ازاین خاطرات خوب داشته باشی...... شما کی سقط داشتی؟ بارداری چندم؟ بعدش چه مراقبتایی داشتی؟ و کی میخوای دوباره اقدام کنی؟

۱۳۹۶/۴/۱۴ ۱۷:۰۹:۵۴
(ویرایش)

من تو هفته هشت رفتم سونو و بچم قلب داشت و گفتن 7 هفته هستم . از اول بارداری هیچ علایم اذیت کننده ای نداشتم فقط کمی درد شکم و... که مربوط به رشد رحم بود و کمی هم پاهام گرم میشد

تو هفته یازده و سه روز از خواب بیدار شدم لکه قهوه ای کم دیدم گفتم استراحت کنم خوب بشه اما یکم بیشتر شد و نیمه شب یهو انگار یه چیزی ترکید کیسه آبم پاره شد و بچم.......آخخخخ

اونشب خونریزی خیلی شدیدد داشتم رفتم بیمارستان و بعد از خروج کلی لخته بازم یکم بقایا مونده بود که من رضایت به کورتاژ ندادم و تا سه روز قرص زیرزبانی بهم دادن و کم کم دفع شد

امیدوارم این اتفاق تلخ برای هیچ کس پیش نیاد چون روح و جسم رو داغون میکنه.....

۱۳۹۶/۴/۱۴ ۱۷:۱۲:۰۳
(ویرایش)

من از یه ماما تو خانه بهداشت پرسیدم گفتن تا سه ماه نباید بچه دار بشی البته شنیدم تا 4 یا 6 هفته بعد این اتفاق نباید نزدیکی داشت. گفتن بعد از سه ماه بیا تشکیل پرونده پیش از بارداری بده

البته خیلیا میگن بهتره 6 ماه فاصله بیوفته تا بدن تقویت بشه

۱۳۹۶/۴/۱۵ ۰۳:۲۳:۱۳
(ویرایش)

من دو ماه پیش کورتاژ کردم، تا یکماه نباید نزدیکی داشته باشی. بچه اولمم بود... 😢  به منم دکترم گفت سه ماه جلوگیری کن، بعد برا آزمایش و اینا بیا 

۱۳۹۶/۴/۱۵ ۱۱:۱۲:۴۷
(ویرایش)

ترانه جان همدردیم منم بارداری اولم بود و کلی ذوق و روزشماری و....... هرچی سعی میکنم خودمو مشغول کنم نمیشه بازم میام تاپیک از بارداریت لذت ببر رو میخونم و یاد روزای قبل خودم میوفتم حس بازی مار و پله رو دارم انگار یهو مار نیشم زد و برگشتم به عقب...... خدا کنه این اتفاق برا هیچ کس پیش نیاد

شما چه مراقبتایی کردی چه غذاهایی خوردی؟ من همچنان یکم دل درد و کمر درد به خصوص وقتی کار میکنم دارم

۱۳۹۶/۴/۱۶ ۰۰:۱۰:۳۴
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۴/۲۹ ۱۲:۱۳:۲۵
(ویرایش)

سلام عزیزم منم سقط کردم ولی بعد سقط بقایا موند رفتم دکتر قرص داد دل درد داشتم ولی دفع آنچنانی نداشتم خونریزیم مثه پریود بود الان فک کنم 22روز از سقطم میگذره دقیقا نمیدونم بقایا دفع شده یا نه ،لکه بینیم قطع شده ولی ترشح سفید میاد بعضی موقع ها دل دردم دارم ،دوشنبه وقت سونو دارم ببینم دفع شده یا نه😭😭من بچه اولم هم سقط شد دکترم گف بعد سه ماه میتونی دوباره حامله بشی ولی بعد 4ماه حامله شدم دوتا حاملگی موفق داشتم تا اینکه سومی رو نمیدونستم حامله شدم خودم سقطش کردم که این قضایا سرم اومد،ایشالله که حاملگی دومت با موفقیت باشه ونی نی کوچولوت رو بغل بگیری

جوانی المثنی ندارد
۱۳۹۶/۴/۱۶ ۰۱:۱۲:۵۷
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۱۰:۵۱:۵۱
(ویرایش)

منم دقیقا  شش هفته تمام لکه بینی پیدا کردم و رفتم سونودکه ببینم وضعیتش چطوره، که رفتم و قلبش هم تشکیل شده بود و صدای قلبش هم شنیدمو سنش تو سونو ۵ هفته و ۶ روز بود یهنی یه روز کمتر از تاریخ خودم، ولی هی لک بینی زیاد شد و با اینکه شیاف هم استفاده کردم ولی فردا صبحش سقط شد الان دوازده روز از سقطم میگذره و یه شنبه قراره برم سونو که ببینم بقایا یی مونده یانه

بارداری اولم بود

ریحانه جان منم کلا تو تو تاپیک از بارداری لذت ببر بودم ولی بهد از سقطم خیلی حالم بد میشه حتا وقتی اسم تاپیک رو میبینم برا همین خیییییلی کم میام ماماسایت

هر چی که حالت رو بد میکنه ازش یه مدت دور باش

۱۳۹۶/۴/۱۶ ۰۱:۱۴:۴۷
(ویرایش)

شما ها هم قرص( متیل ارگونوین مینو )خوردین؟ چقد وقت؟

۱۳۹۶/۴/۱۶ ۱۲:۰۲:۴۵
(ویرایش)

سلام به همگی دوستای گلم برای خاطرات تلختون متاسفم.... انشاالله دیگه هیچ وقت ناراحتی برا هیچ کدوممون پیش نیاد

الحمدلله که دوتا بچه سالم و خوشگل داری خدا رو شکر....بارداری دومت که بعد از سقط بود رو گفتی 4 ماه بعدش بوده ، تو این 4 ماه چه مراقبتایی کردی تا بدن و رحمت آماده بشه لطفا با جزییات تمام دارو و خوراکی که خوردی و هر کاری کردی بهمون بگو

شما قرص داکسی سایکلین مصرف کردی؟ اینو از اول که بیمارستان بودم بهم دادن الان حدود ده روزه مصرف میکنم آنتی بیوتیکه برای جلوگیری از عفونت . چون اگر بقایا مونده باشه خدایی نکرده ممکنه عفونت کنه

۱۳۹۶/۴/۱۶ ۱۲:۱۱:۵۴
(ویرایش)

رعنا جونم وقتی شنیدم بارداری خیلی خوشحال شدم و بعد از اینکه از بیمارستان اومدم و دیدم نوشتی سقط کردی خیلی ناراحت شدم . منم بچه اولم بود با کلی ذوق و شوق و..... خیلی سخته من درکت میکنم ولی اینم امتحان خداست حتما مصلحتی بوده باید شکر کنیم و از خودش کمک بخوایم تا آروم بشیم انشاالله خیلی زود خدا بهمون بچه های سالم و صالح بده

من 11 هفته و سه روزم بود و تو این مدت هیچ علایم خاصی نداشتم یه روز صبح یکم لک بینی داشتم و عصر کمر درد مثل پریود و آخر شب یهو خونریزی خیلی شدید. خیلی یهویی شد

من همون شب رفتم بیمارستان و تا یه هفته بیمارستان بودم چون یکم بقایا مونده بود و هر روز بهم قرص میدادن تا دفع بشه. آخرین روز شد 1 سی سی و بهم قرص متیل ارگونوین  رو دادن هر 8 ساعت بخورم و همچنین قرص داکسی سایکلین که آنتی بیوتیک هست. خودم قرص آهن + اسیدفولیک (که قرمزه) رو هم خریدم روزی یکی میخورم

خونریزیم هم کمه ولی الان که ده روز شده قطع نشده هنوز. روز دهم باید غسل نفاس کنیم و بعدش هر خونی بیاد حکم استحاضه رو داره

منم باید هفته دیگه برم سونو ببینم کامل دفع شده یا نه

من تو مدتی که بیمارستان بودم علاوه بر قرص زیرزبانی که میدادن، زعفران، جوشانده گل کفته به همراه پوست پیاز قرمز، جوشانده بارهنگ میخوردم اینا هم باعث میشه بقایا دفع بشه

۱۳۹۶/۴/۱۶ ۲۰:۳۲:۵۲
(ویرایش)

به منم دکترم قرص آنتی بیوتیک که اسمش نمیدونم چی بود و فر فولیک داد، من تو اینترنت خوندم همین قرص متیل،،،، باعث میشه رحم زودتر جمع بشه و اگه بقایا مونده زودتر دفع بشه، من روز دهم تقریبا خونریزیم تموم شد و غسل کردم و یکی دو روز بعد تقریبا لکه های خیلی کم شد و تموم شد، من تقریبا ده روز قرص متیل،،، خوردم ولی به اندازه ۴ روز دیگه هم داده که تنبلی کردم و نخوردم، نمیدونم برا شما قلب میزده یانه ولی همین بارداری بهمون نشون داد که توانایی بارداری داریم، و انشالا به قول شما خیلی زود خدا بهمون بچه های سالم و صالح میده

راسی یه من گفت سه ماه هم جلوگیری کنم، شاید چون تو هفته پایین سقط شد نگفته ۶ ماه

۱۳۹۶/۴/۱۷ ۰۰:۲۵:۰۹
(ویرایش)

رعنا جان منم سونو تشکیل قلب رفته بودم و صدای قلب بچمو شنیدم..... همه چی خوب بود ولی یهو....

به من هم گفتن سه ماه پیشگیری کنین ولی شنیدم بدن 6 ماه نیاز داره تا دوباره بازسازی بشه بازم نمیدونم هنوز پیش دکتر متخصص نرفتم تو بیمارستان گفتن و خانه بهداشت

۱۳۹۶/۴/۱۷ ۰۲:۵۲:۰۱
(ویرایش)

سلام عزیزم،  من بعد کورتاژ هیچ دردی نداشتم قبلشم نداشتم خداروشکر

ولی وقتی گفتن بچه مرده باید کورتاژ کنی دوست داشتم همش یک خواب باشه ولی...  قسمت نبود.

چیزای گرمی بخور منم چیزای گرم خوردم مثل کاچی

انشاءالله سری بعد زود حامله بشیم و بچه هامون سالم باشن و به سلامتی دنیا بیان،الهی آمییییییییییین

۱۳۹۶/۴/۱۷ ۱۱:۳۵:۵۸
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۴/۲۹ ۱۲:۱۳:۲۵
(ویرایش)

سلام،نه ریحانه جون من هیچ دارویی مصرف نکردم خیلی زود خونریزیم قطع شد،دقیقا یادم نمیاد مال 10سال پیش بود،سعی کن یه مدت کار سنگین نکنی استراحت کن،اره رعنا جون منم تو این سقطم 5روز قرص متیل ارگونوین خوردم وتاهم امپولشو روز اول ودوم زدم ،تاثیر امپولها خیلی بیشتر از قرصاشه یعنی من تا امپولوزدم دردم وحشتناک شد مثه درد زایمان،خونریزیم رو هم زیاد کرد

جوانی المثنی ندارد
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران