تعداد بازدید : 1277
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۵
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۶/۵/۶
کاربران آنلاین : 0
كوين برادر جيمز 15M
۱۳۹۶/۵/۵ ۰۴:۰۱:۳۹
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵

هر آنچه لازم است راجع به زايمان طبيعي بدانيم❤️🍼❤️ + تصوير

(ویرایش)

با سلام به همه خانوما! 

مطالبي كه در اين لينك مَي خونيد ، به صورت تصويري و با ذكر مدت❤️🍼❤️ زمان هر مرحله در زايمان طبيعي  و جدول بندي،  توضيح كامل داده شده است. 

تكميل ترين مقاله موجودي بود كه من تَو اين مدت راجع به زايمان طبيعي؛ مشكلات، مراحل ، بازبان عام و زبان پزشكي و به صورت تصويري ، مرحله به مرحله توضيح داده، مطالعه كردم! 

اگر تَو هر قسمت سوالي داشتين بپرسيد كه اگر منم خوب متوجه شده بودم و از اصطلاحات پزشكي عاجز نبودم ، كمك مَي كنم تا كامل موقعيت و مطلب رو درك كنيد! 

واقعا اگر نخونيد از دست دادين ! من خودم از طرفداره سفت و سخت زايمان طبيعي هستم! و اين مطلب كلي به من كمك كرد تا بدونم درد كاذب چيه و درد واقعي چيه و ... ❤️🤰🏻❤️

چون خيلي طولاني بود و بايد چندتا تايپيك ميزدم ترجيح دادم لينك رو بزارم!!

راستي لينك رو تَو قسمت بالاي نوار ابزار،  قسمت سرچ  ( همون جا كه اسم سايت مَي نويسيد كپي كنيد) اتومات مياد بالا! 

لينك مورد نظر: 

http://www.pezeshk.us/?p=16538

گزيده اي از مطالب: 

جدول 1 ـ خصوصيات زايمان طبيعي

چندزا  (multipara)

اوّل‌زا  (primipara)

ويژگي ها

10-2 ساعت

8-6 ساعت

طول مرحله اوّل 

2/1 سانتي متر 

1 سانتي متر 

سرعت ديلاتاسيون سرويكس در طول فاز فعال 

5 تا 30 دقيقه

30 دقيقه تا 3 ساعت

طول مرحله دوّم 

صفر تا 30 دقيقه

صفر تا 30 دقيقه

طول مرحله سوم 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۵/۵ ۰۹:۵۷:۳۷
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۳/۱۲ ۱۸:۴۵:۴۹
(ویرایش)

awesomelove
واییییییی ملیکا پ کی گلپسرت بدنیا میاد عکسشو ببینیییمممممممممم ...anim2-4d564ad6

۱۳۹۶/۵/۵ ۱۲:۳۴:۰۳
(ویرایش)

فداي عشقت بشم رها جون كه انقدر عشقيlove

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۵/۵ ۱۴:۵۱:۰۸
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۵/۵ ۱۴:۵۲:۳۷
(ویرایش)

سلام عزیزان خوبید . من میخواستم درباره هزینه این مراکز بارداری سوال کنم . هزینه هاشون چقدره . میخوام باردار بشم نمیدونم باید چه کارایی انجام بدم قبل از بارداری. لطفا راهنمایی کنید.anim2-21

مادر آینده
۱۳۹۶/۵/۵ ۱۵:۳۰:۱۳
(ویرایش)

عزيزم من ايران نيستم  و هزينه ها رو نمي دونم! 

بسته به بيمه و اينكه چه اتفاقاتي براتون بيوفته! بيمارستان خصوصي و دولتي برين هزينه ها متفاوته! 

اينجور كه من متوجه شدم از تجربه بچه هايي كه تو تايپيك از بارداريت لذت ببر هستن، از يك مليون تومن تا ١٠ مليون تومن ميانگين! نسبي هزينه كل دوران بارداري براي بيمارستان ،سونو گرافي و آزمايشاته! 

حالا اينكه چقدر تموم شه بسته به بيمه شما، دكترتون ، نوع زايمان ، بيمارستان و اينا داره! 

بازم بذاريد خانوماي باتجربه تَر بيان و نظر بدن! اين اطلاعاته خيلي محدوده منه!

مثلا ٣ سال پيش يه خواهر من ٣ تا سونو بيشتر نرفت! سزارين و به دستور دكتر بيمارستان دولتي زايمان كرد،  كل هزينه بارداريش شد ٤٠٠ هزار تومن! فقط يه آمينيوسنتز داشت كه يك و نيم هزينه كرد براي اون! وگرنه همون ٤٠٠ تموم ميشد! 

الان قيمتا عوض شده ! هزينه ها! سزارين از ٣ تومن داريم ٥ مليون داريم و ... البته سزارين دولتي مفته ، هزينش! خيلي ارزون تَره! 

خيلي داستان هست كه تاثير ميذاره! بسته به روند بارداري و انتخاب شما داره! 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۵/۶ ۰۰:۴۲:۵۷
(ویرایش)

خوب منم همش رو نفهميدم كه! 😂😂😂😂

لپ مطلب رو بگير! 

بعد خيلي جاهاش عاميانه نوشته! 

مثلا درد چند مرحله داره؟ چقدر طول مَي كشه هر مرحله! و ... 

بعد اينكه تَو هر موقعيت ماما بايد چيكار كنه! 

ما كاري با ماما نداريم، ولي مَي تونيم از الان بدونيم كه شوك نشيم موقع زايمان يهو بگن ضربان پايينه و بايد بري سزارين! 

فقط بايد حرف گوش داد! 

تمام اتفاقاتي كه توضيح داده معمولا توي زايمانا اتفاق ميوفته! براي همشون هم راهكار هست! 

فقط به نظر من زايمان ساعتاي پاياني براي تموم شدن انتظاره! خيلي قشنگه 🙏🏻❤️❤️❤️❤️love 

سر زايمان يادت نره براي ما هم دعا كني خانم! 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران