تعداد بازدید : 511919
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۲
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۸/۶/۳۱
کاربران آنلاین : 1
۱۳۹۸/۱/۳۱ ۱۳:۵۶:۴۴
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۶/۲۸ ۰۰:۳۱:۱۱
(ویرایش)

زیبا جان نگران نباش. اوایلش اینجوریه .پسر منم همین بود کم کم خوابشون تنظیم میشه. منتها اگه شیر خودت رو میخوره اونطور که من شنیدم باید مواظب تغذیه خودتم باشی که بچه دل درد نشه مثلا غذای نفاخ نخوری و یا عرق نعناع خودت بخوری که شیرت سرد نشه و ...منم اینارو شنیدم والا پسرم شیر خشکی بود یه چیزی هم که کمک میکنه دل درد نشن اینه که رو هم رو هم شیر نخورن فک کنم دو ساعت یبار اوایلش باید بخورن یعنی هر گریه ممکنه دلیلش شیر خواستن نباشه. و اینکه حتما آروغشو بگیری من یادمه. نصفه شبا که بیدار میشد پسرم و شیر میخورد یوقتا پسرمو 20 دقیقه رو شونه میچرخوندین که آروغ بزنه خیلی وقتا هم بالا میاورد. من برای دل دردای پسرم و شب بیداری هاش همون اوایل دکترش گفت معمولا از 45 روز به بعد تا 3 ماه بهتر میشن نهایتش تا 3 ماهگی بعد خوابشون کم کم تنظیم میشه...اووووووه اینقد این فسقلی مارو اذیت کرد شب بیداری دل درد آروغ گرفتن تو شب و بالا آوردنش و ... و ....الان خوابش خوبه ماشاالله گرچه گاهی دیر میخوابه و زود بیدار میشه و... ولی شیطنت و بازیگوشیش جوریه که میگم صد رحمت به اون موقع ها. حالا بازم یه نی نی داری اونقد سخت نیست. من که نی نی دومیم 4 ماه دیگه میاد پسرمم اونموقع 2 سال و 5 ماهشه موندم چجوری شرایطو کنترل کنم چون اصلا پسر اولیم عقلش نمیرسه و کارم حسابی سخت میشه...دیگه فقط یسره دعا میکنم دومی آرووم باشه و خوش خواب....یعنی اونقد پسرم متوجه نیست و عقلش نمیرسه که همین الانا حواسم نباشه گاهی با لگد و ...میاد  تو پهلو و شکمم به هوای بازی و ...هم بازیگوشه هم خیلی کنجکاو . شوهرم خونه باشه بیشتر کاراشو کمک میکنه ولی خوب اونم عصرا میاد معمولا از سرکار. 

نگران نباش یه مدت بگذره شرایطتتون بهتر میشه و بچه هم به محیط بیرون شکم مامان عادت میکنه. دردای خودتم به دکترت بگو شیاف میده و ...ولی خوب درد هست بمرور کمتر میشه . 

فقط هم خودت و هم شوهرت تا بچه میخوابه شما هم بخوابین هر ساعت از روز که هست بخوابین که کم خواب نشین. یعنی ساعت خواب خودتونو با بچتون فعلا تنظیم کنید. من موندم چکار کنم اون بخوابه اولی اونقد سر و صدا میکنه بیدارش میکنه این بخوابه حتما اون گریه میکنه اولی رو بیدار میکنه . کلا فکرشو میکنم میبینم خیلی سخت میشه خدا کمکم کنه فقط هههههه.

خدایا شکررررررررت
۱۳۹۸/۲/۲ ۰۹:۲۶:۳۷
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۷/۱ ۱۲:۵۱:۰۳
(ویرایش)

سلاااااااام...صبح بخیر

زیبا جان من زن پسرعموم دقیقا درد تورو داشت....بچه کل روز خواب بود دقیقا از 2 صبح تا 9 صبح شروع میکرد گاهی صدا گریه هاش بااینکه دوتا خونه اونطرفتر بودیم میومد مادرشوهرش طبقه پاییین خونش بود میرفت بالا دوتایی حریف این بچه نمیشدن یعنی نوزادو فکر کن لخت میچرخوندن حموم میبردن زیر اب بلکه ساکت شه اصلا و ابدا هم سینه نمیگرفت ی سره دهنش باز بود...مادربزرگم میگه چون تو شکمم میان بیرون شب و روزو قاطی میکننanim2-25r30wiچهله که بشه خوب میشن ....

روزا که خوابه خودت بخواب....خدا به من رحم کنه من به هیچ عنوان نمیتونم هرساعتی دلم خواست بخوابم مثلا اگه شبا 112 میخوابم بشه 1 بشدت بدخواب میشم یا ظهرا اگه 2 میخوابم بشه 3 دیگه خوابم نمیبره اصلا ....خداوند رحم بفرماید به ما

ارکیده جون تو چطوری؟؟؟واقعا زمان چقد زود میگذره البته برای ما....بسلامتی 4 ماه دیگه بدنیا میاد کنجد خاله

جنسیت رو سونو رفتی براش عزیزم؟؟؟

۱۳۹۸/۲/۳ ۲۱:۴۰:۱۸
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۵/۱۸ ۱۱:۵۱:۴۷
(ویرایش)

سلام بچها 

ممنون ازتون بابت راهنماییاتون،بچه ما بهتر نشده ک هیچ دیگه صبح ها هم نمیخابه جوری شده ک روزا از شدت بیخوابی گریه میکنم دیروز ب اندازه یک شیشه شیر بالا اورد،هرکار ک بگین کردم تغذیه خودمم کنترله هیچی دیگه نمیورم فقط گوشت تو شیشه یا کباب ابپز یا مرغ ابپز،دلم گاهی غذاهای قبلن میخوردمو میخاد،نمیدونم این بچه چشه هرکار ک همه بگن کردم ولی همچنان دلدره

۱۳۹۸/۲/۳ ۲۱:۴۰:۳۴
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۵/۱۸ ۱۱:۵۱:۴۷
(ویرایش)

سلام بچها 

ممنون ازتون بابت راهنماییاتون،بچه ما بهتر نشده ک هیچ دیگه صبح ها هم نمیخابه جوری شده ک روزا از شدت بیخوابی گریه میکنم دیروز ب اندازه یک شیشه شیر بالا اورد،هرکار ک بگین کردم تغذیه خودمم کنترله هیچی دیگه نمیورم فقط گوشت تو شیشه یا کباب ابپز یا مرغ ابپز،دلم گاهی غذاهای قبلن میخوردمو میخاد،نمیدونم این بچه چشه هرکار ک همه بگن کردم ولی همچنان دلدره

۱۳۹۸/۲/۴ ۲۱:۵۳:۱۲
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۶/۳۱ ۲۱:۲۰:۴۷
(ویرایش)

سلام به همه 

خوبین دوستهای گلم ؟ 

اول از همه به ارکیده جون تبریک میگم ، انشالله گل پسرت رو به سلامتی تو آغوشت بگیری 🙏🙏 

دو تا گل پسر شیطون 😊 وقتی با هم همبازی بشن چه کیفی داره ☺ . خدا را شکر که آزمایشها هم خوب بوده . ولی خودمونیم چقدر زمان زود میگذره 

انشالله این چند ماه باقیمانده هم به خوبی و خوشی پشت سر میزاری ارکیده جونم 🙏😘

من سرما خوردم اصلا حال ندارم . اینجا دو روز هست که هوا سرد شده ، امروز اینقدر لرزم گرفته بود که شوفاژ رو روشن کردیم .  

ریزان جون تا اونجایی که یادم میاد ما خیلی اتفاقی که داشتیم تابلوهای پزشکها رو تو خیابون زند نگاه میکردیم رفتیم داخل مطب این دکتر و سریع هم نوبت داد و بعد از اینکه چند نفر رفتن داخل ، ما رو فرستاد داخل . مطبش با مطب یه دکتر دیگه یه جا هست ، یعنی یه منشی داشت که برای دو تا دکتر بود 

انشالله که چیزی نیست و به زودی خبر بارداریت رو بهمون میدی 🙏🙏 

خدایا شکرت 🙏🙏
۱۳۹۸/۲/۴ ۲۲:۱۵:۵۱
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۶/۳۱ ۲۱:۲۰:۴۷
(ویرایش)

زیبا جان به نظر من بچه رو ببر پیش متخصص نوزاد

شاید خدایی نکرده رفلاکس داره که شیر رو بالا اورده ، البته یه مقدار طبیعیه که نوزادها شیر رو بالا بیارن ، یا شاید دلیل گریه هاش کولیک باشه .

معمولا بچه هایی که کولیک دارن از سر غروب گریه هاشون شروع میشه و مدام گریه میکنن ، که خدا را شکر نی نی شما اینطور نیست . تو دقت کن ببینم چه موقع بیشتر گریه میکنه ، به رنگ پی پی هم توجه کن ، ببری دکتر با چند تا سوال که ازت میکنه احتمالا میفهمه که چرا نی نیت گریه میکنه . شاید هم دلدرد داره چون توی نوزادها خیلی شایع هست . 

نی نی من هم یه مدت همینجوری بود  گریه میکرد و خواب هم نداشت و شکمش خوب کار نمیکرد .

شاید هم هیچ کدوم از اینهایی که گفتم نی نی شما نداشته باشه و دیگه عادت کرده به گریه کردن .

شما یه مقدار روغن زیتون روی قسمت ناف نی نیت بریز و با انگشتهات قسمت ناف به پایین رو در جهت عقربه های ساعت شکمش رو ماساژ بده ، اینکار خیلی فایده داره ، هم برای دلدرد و هم برای اینکه شکم نی نی کار کنه خوبه . یادمه مامانم هر روز برای نی نیم اینکار رو میکرد و با روغن ماساژ نوازاد یا وازلین مخصوص نوزاد هر شب بدن پسرم رو ماساژ میداد 

بچه ها خوششون میاد و اینکار بهشون آرامش میده و خیلی هم فایده داره . 

انشالله زودی نی نیت خوب میشه🙏🙏 ، سختیت تا دو ماه اول هست بعدش دیگه همه چیز برات راحت تر و شیرین تر میشه . 

خدایا شکرت 🙏🙏
۱۳۹۸/۲/۵ ۰۰:۰۳:۳۵
(ویرایش)

دلارا جان .ممنونم عزیزم. مفصل تو دو سه تا پیام قبلی توضیح دادم آزمایشاتو و سونو و ...رو ههههه... جنسیت رو هم گفت پسر....چکار کردی نی نی نیاوردی تو اقدام نیستی؟؟ راستی از چکامه خبر نداری ؟

زیبا جان منم حس میکنم شاید طفلک دل درد داره. اتفاقا الان میخواستم بگم حتما دکتر نوزاد ببرش دیدم روشا هم نوشته.گاهی شربت و ...واسه نفخشون میدن یکم موثره...بالا آوردن هم پسر منم خیلی بالا میاورد.ماساژ با روغن هم که روشا جون نوشته خیلی براشون آرامبخشه. یبار مامان منم پسرم رو روغن زد خوابش برد اوووووه کلی خوابید با اینکه به شدت بی قرار بود.

ممنون روشا جون..انشاالله پسر گلت همیشه سالم باشه. ممنون از دعای خوبت برام. خدا کنه خوب پیش بره گاهی به زایمان و ...فکر میکنم استرس میگیرم. اتفاقا منم سردم شده بخاری روشن کردم تو تهران هم سرد شده هوا.

شهین جان نیستی ؟ خبری ازت نیست 

خدایا شکررررررررت
۱۳۹۸/۲/۶ ۲۲:۵۱:۵۹
آنلاین
(ویرایش)

سلام ارکیده جون 

خوبی عزیزم ؟ من یک هفته همسرم رفته بود ماموریت منم رفتم خونه مادرم و یک دل سیر دید وبازدید رفتم. 

شکر خدا خوبم . چند تا کار عقب افتاده دارم انجام بدم به امید خدا برام دعا کنید . 

خوشحالم که تی نی سالمه وپسره چون پسرت داداش داره  وتنها نمیشه . بقول قدیمی ها پشت داره . برادر مث پشت می مونه . 

زهرا جونم شما خوبی ؟ بهتری ؟ امیدوارم زندگیت هر روز بهتر از قبل باشه . سعی کن مطالب امیدوار وفیلم های شاد ببینی واز ته دل بخندی . چون واقعا این دنیا هیچه و میدونم مشکلات زیاده  غضه نخور که جز  اینکه دردت زیادتر بشه هیچ فایدی نداره. پول قرعه کشی رو تونستی پس بگیرید ؟ 

چکامه جون شما خوبی ؟ چه خبر؟ چه میکنی ؟ بیا اینجا .

زیبا جون تبریک میگم مادر شدی عزیزم. امیدوارم سختی ها بزودی تموم بشه . و جوجه ات بزاره یک خواب راحت بکنی. خانوادت پیشت هستن ؟ کسی هست کمکت ؟ اسم نی نی چیه ؟

روشا جون شما چه خبر؟ خوبی ؟ امیدوارم اوضاع واحوالت خوب باشه . 

یارب
۱۳۹۸/۲/۹ ۱۴:۵۲:۳۳
آنلاین
(ویرایش)

دخترها کجایید پس ؟ 

زیبا جون خوبی ؟ 

یارب
۱۳۹۸/۲/۹ ۲۳:۳۸:۳۸
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۶/۲۹ ۱۷:۳۵:۲۰
(ویرایش)

سلام دخترا خوبید چطورید خوش میگذره

روشا جون بازم ممنونم😘

شوهر ما هم بالاخره پیش اورولوژیست رفت و آزمایششو نشون داد دکتر گفت چیزی نیس مشکلی نداری که بخوام دارو بدم اما من قبلش به شوهرم هی گیر دادم که الکی نیس که این عددها کمه و دکترش براش سونو بیضه نوشته که بررسی بشه بر اساس اون اگر نیاز هست دارو مصرف کنه

من هم یه سری چکاب خون و ادرار و انعقادی دادم خداروشکر نرمال بودم

واکسن کزاز و دیفتری هم زدم .کلی مولتی ویتامین باید بخورم تقویت بشم یدوفولیکم میخورم چند هفته س🤗

خب چه خبرا دخترا

بچه هاتون خوب اذیتتون می کنن😁😁😁

ارکیده جون به به دو تا پسمل شیطون از سر و کولت میخان برن بالا😍😍

من تونستم
شما هم میتونین
۱۳۹۸/۲/۱۰ ۰۷:۳۶:۱۳
آنلاین
(ویرایش)

سلام ریزان جون 

من رفتم دکتر آرمایشهامو نشون دادم گفت پرولاکتینم بالا هستش و تنبلی تخمدان دارم حالا پریود نمیشدم از ۱۶ اسفند تا الان که با آمپول شدم حالا از ۵ پریودم هم بهم قرص داده بخورم .۲ تا بعدش هم گفته برم سونو بدم واسه فولیکولهام وتخمکم . 

خودم هم یک خط درمیون یدوفولیک ام رو میخورم بعضی وقتها هم زینک میخورم و هفته ای یک دونه D دکترداده میخورم. 

خدا کنه مشکلم حاد نباشه وزود وبسلامتی بتونم باردار بشم .

یارب
۱۳۹۸/۲/۱۰ ۰۷:۳۷:۳۰
آنلاین
۱۳۹۸/۲/۱۰ ۱۵:۲۰:۳۴
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۶/۲۹ ۱۷:۳۵:۲۰
(ویرایش)

سلام شهین جان

مشکلت حاد نیس دختر الکی فکرای بد نکن اگر مشکلی داشتی با یه بار اقدام باردار نمیشدی که.داروهاتو مرتب و سروقت مصرف کن و تحت نظر باش ان شااله این دفعه هم باز با هم باردار میشیم😊

من تونستم
شما هم میتونین
۱۳۹۸/۲/۱۰ ۱۷:۵۷:۳۹
آنلاین
(ویرایش)

مرسی عزیزم ان شاالله ما بعد رمضان دیگه میریم اقدام به امیدخدا. دندانپزشکی و گواهی نامه ام مونده که امیدوارم آنهام تموم بشه . 

یارب
۱۳۹۸/۲/۱۱ ۰۱:۰۶:۴۶
(ویرایش)

سلام دوستای گلم شهین جان ریزان جان ممنون از تبریکتون.

انشاالله به سلامتی دوباره باردار میشید و نی نی سالم بدنیا میاد. 

شهین جان پس حسابی خوش گذشته بهت رفتی دیدن خونوادت خیلی خوبه. کارهات هم انشاالله انجام میشن بزودی . زبانت تموم شد؟؟؟خودمم میگم جفتشون پسرن لااقل با هم بازی میکنن.

سختیش زیاده اینجوری شیر به شیر ولی دیگه توکل به خدا

شهین و ریزان نگران نباشین اونقد آدم تو بارداری انواع مریضیا میگیره که اینا پیشش هیچه از الان قافیه رو نبازین. من تو بارداری اول کلی مرض گرفتم هههههه این سری هم دیابت بارداری گرفتم. الانم بدجور سرما خوردم

خدایا شکررررررررت
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

مهر 1398
د س چ پ ج ش ی
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930