تعداد بازدید : 161062
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۲
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱/۲۱
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۷/۹/۲۰ ۱۰:۰۵:۲۵
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۱/۲۲ ۲۱:۰۳:۲۴
(ویرایش)

بنظرم وقتی میریم دکتر باید با آگاهی کامل بریم وگرنه که دکترا هزار و یک بلا سر آدم میارن و بلانسبت اون دکترای عزیزی که وجدان دارن،  یه عده دارن تجارت میکنن با بیمارانشون😐 من دکترمو عوض کردم و دکتر جدیدم گفت نیازی نیست فعلا آزمایش کامل بدی چون مرداد آزمایش داده بودم گفت همونو این سری که اومدی برام بیار. 

واقعا بچه هااگه مشکلی ندارین اصلا و ابدا زود نرید سونو چون فقط و فقط میترسوننتون . متاسفانه پزشکای ما عموما تجربه شون کمه و زود تصمیم میگیرن ، تصمیمی که ممکنه آینده سلامتی آدمو تحت الشعاع قرار بده

بهترین زمان سونو ۵۰روز بعد از آخرین پریودی هستش که اون موقع هم ساک حاملگی دیده میشه و هم قلب نی نی تشکیل شده.

اون مامانای نازی که لک میبینن بهتره که نزدیکی نداشته باشین استراحت کنین و پله زیاد بالا و پایین نرین و در نهایت مهمتر از همه نداشتن استرس هستش

خدایا مرا آن ده که آن به 😍
۱۳۹۷/۹/۲۰ ۱۲:۴۳:۳۷
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۱۰/۱ ۱۵:۴۷:۰۲
(ویرایش)

من که تجربخ ندارم سمی جان smileanim2-65d6a5d6s

همچنان اندر خم یک کوچه ام ما

۱۳۹۷/۹/۲۰ ۱۴:۲۲:۲۹
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۲/۲۲ ۰۳:۵۴:۴۸
(ویرایش)

فداتشم نیلو جون

ایشالا زود زود نی نی میاد تو شکمت....

از من شد نزدیک ۳۰۰ ولی مرحله ۲ گرونتر در میاد...

آره عزیزم بیمه تکمیلی دارم . چند وقت پیش یک و نیم فاکتور بردیم بیمه ۹۵۰ بهمون برگردوند...خیلی خوبه... حتما حتما قبل از اینکه باردار بشی بیمه شو. واسه زایمان هم تا سقف ۴ تومن هزینه زایمان میده ...

من یه کاجم با بهار کاری ندارم ....
۱۳۹۷/۹/۲۰ ۱۶:۰۰:۳۰
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۰/۹ ۱۴:۰۰:۲۶
(ویرایش)

بچه ها وقتی دیگه باردار شدیم دیگه دیره که بیمه تکمیلی بشیم نه؟ 

دارم میام مامانی
۱۳۹۷/۹/۲۰ ۱۶:۰۷:۲۲
(ویرایش)

دوستای مهربون من الان تو هفته شش هستم.  علائم خیلی خاصی فعلا ندارم در طی دوروز اخیر. فقط کمی حس خستگی

و کمی درد پشت بالای کمر. 

حالت تهوع زیادی هم ندارم. 

در این مورد مشکلی نیست؟ 

دارم میام مامانی
۱۳۹۷/۹/۲۰ ۱۶:۲۵:۵۱
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۹/۲۲ ۱۷:۲۱:۳۵
(ویرایش)

دیار جان بیمه ها متفاوتن

اما معمولا بعد سه ماه خواب هرینه هارو‌میدن

یعنی اگه الان بیمه کنی هزینه هایی که از سه ماه دیگه کنی رو برمیگردونن

۱۳۹۷/۹/۲۰ ۱۷:۴۴:۵۹
(ویرایش)

ممنونم ملیحه جان از توضیحت عزیزم

دارم میام مامانی
۱۳۹۷/۹/۲۰ ۲۰:۱۳:۲۵
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۷/۵ ۲۲:۵۶:۰۵
(ویرایش)

ترنج جان

بیمه تکمیلی شما کدوم بیمه هس؟؟؟

من بیمه سینا هستم و جدیدا خیلیییییییی کم میدن...من دویست و خورده فاکتور بردم ۶۰ ریختن

شما بیمت چیه؟بنظرم خوب ریخته

۱۳۹۷/۹/۲۱ ۱۰:۱۳:۱۱
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ ۲۰:۵۱:۵۲
(ویرایش)

مامانای عزیز.

تو به بارداری طبیعی و نرمال معمولا  از اول تا آخرش  4 سونوگرافی باید انجام بشه. یکی حدود 7  تا 8 هفتگی برای اطمینان از تشکیل ساک حاملگی و تشکیل قلب جنین که سن جنین و تاریخ زایمان براساس این سونوگرافی دقیق تر از بقیه سونوگرافی ها هست. سونو بعدی غربالگری اول هست که باید به همراه آزمایش های غربالگری انجام بشه و حدود هفته 12 تا 14 انجام بشه مهمه تو همین هفته ها برین چون فقط تو همین موقع میشه جنین رو از نظر بعضی ناهنجاری ها بررسی کرد. بعد از اون ارزش تشخیصی نداره. جنسیت هم بیشتر اوقات قابل تشخیص هست.  سونو بعدی غربالگری دوم هست که اگه سونو و آزمایش های سری اول نرمال باشه معمولا آزمایش  غربالگری دوم رو انجام نمیدن که در هفته 18 تا 20 حدودا انجام میشه و سونوگرافی کاملی هست که جنین از نظر تمام اندام های داخلی و نرمال بودن اونها بررسی میشه. سونو بعدی حدود هفته 34 انجام میشه که معمولا آخرین سونو برای بررسی وضعیت به اصطلاح  قرار جنین هست که برای انتخاب نوع زایمان و غیره کاربرد داره. خیلی خودتون رو درگیر سونو و آزمایش نکنید. استرس بده برای خودتون و بچه. نی نی ها کوچکترین تغییرات بدن مادر رو متوجه میشن. 

۱۳۹۷/۹/۲۱ ۱۲:۳۹:۰۰
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۹/۲۲ ۱۷:۲۱:۳۵
(ویرایش)

من تکمیلی آسماری دارم ( کمک رسان ایران)

خیلیییی خوبه

من برا سونو و آزمایش و هرکار دیگه به مراکز طرف قراردادشون مراجعه میکنم و ی قرون پول نمیدم

مراکزشونم خوبن اکثرا

امل مراکز دیگه رو باید پول بدم بعد برمیگردونن بهمون

سقف تعهداتشونم برا هر بخش متفاوته تا زمانی که سقف پر شه کامل پرداخت میکنن

زایمانش ۵ میلیون

سونو ۲ میلیون

آزمایش ۵۰۰

دارو ۵۰۰

در کل سالیانه حدود ۱۶ میلیون تعهد میدن

۱۳۹۷/۹/۲۱ ۱۶:۳۰:۱۶
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۱۰/۱ ۱۵:۴۷:۰۲
(ویرایش)

من چند وقته دارم به بیمه تکمیلی فکر میکنم با این گرونیا بااااید بیمه تکمیلی داشته باشیم

شنیدمبیمه طلایی ایران خیلی خوووبه ولی قانون جدید گذاشتن که فقز کارمندای خود بیمه ایران بیمه تکمیلی می کنن anim2-65d6a5d6s

۱۳۹۷/۹/۲۲ ۱۰:۲۰:۱۲
(ویرایش)

سلام بچه ها چه خبر؟ 

خوبیه؟  ریزان جان چطوری؟  خوبی؟  حال نی نی چطوره؟  رفتی دکتر؟  منم باید برم؟  برای همتون دعا میکنم نی نی هاتون سالم باشه برای منم سالم باشه.  

دارم میام مامانی
۱۳۹۷/۹/۲۲ ۱۲:۳۳:۵۰
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۲:۳۲
(ویرایش)

سلام دخملا خوبین

ممنون دیار جان من و نی نی هم خوبیم خداروشکر.من دیگه از اون هفته نرفتم دکتر .آزمایشمم تکرار نکردم میذارم ۳ هفته دیگه ان شااله میرم سونو.تا اون موقع رعایت می کنم فقط .خداروشکر چند روزه لک هم ندیدم فقط استراحت می کنم فقط گاهی وقتا پامیشم چند تا کار کوچیک و سبک انجام میدم اما خودمو خسته نمی کنم.شما لک بینی داشتی تموم شد؟ اگر داری حتما برو دکتر بهت شیاف بده و فقط استراحت کن تا قطع بشه.ضمنا اسیدفولیکت هم هرشب بخور تا بری پیش دکتر و شرح حال بدی.الان هفته چندی؟ من هفته پنجم ان شااله ظهر شنبه وارد ۶ میشم

خدا به هممون کمک کنه چه اونا که در انتظار نی نی ان چه ما که بارداریم😍

من تونستم
شما هم میتونین
۱۳۹۷/۹/۲۲ ۱۲:۴۲:۳۵
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۷/۵ ۲۲:۵۶:۰۵
(ویرایش)

سلام ریزانی خوبی؟؟؟

برا ناهار و شام و ظرف و جارو چیکار میکنی؟؟؟؟خخخخخخ

شوهرم خیلی از کارا رو میکنه ولی خب خودم باید ی وقتایی دستبکار شم و کار کنم...

من هنوز دودلم برم سونو یا نه...امروز هفت روز و چهار روزه ولی تخمک گذاریم خیلیییییی دیر بوده...اگه دووم بیارم تا ۲ هفته دیگه نمیرم چ‌ن میترسم امواج ضرر داشته باشه براش...

۱۳۹۷/۹/۲۲ ۱۳:۲۵:۳۶
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۲:۳۲
(ویرایش)

سلام شبنم جان .ممنون خوبم عزیزم شما و نی نی گلت چطورین؟ من کارامو شوهرم انجام میده میترسه دوباره لک ببینم و روز از نو... ولی خب خودمم گاهی وقتا پامیشم میگم بذار اینکارو بکنم وگرنه پف و ورم می کنم نمیتونم بزام😅

فکر منفی نکن دختر جان.تخمک گذاریت کی بوده؟ بنظرم چند روز دیگه هم صبر کن که دوباره کاری نشه

من تخمک گذاریم ۲۸ یا ۲۹ آبان بوده چقد وقت ازش باید بگذره که تو سونو قلبش دیده بشه؟ کسی میدونه؟

من تونستم
شما هم میتونین
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران