تعداد بازدید : 161059
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۲
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱/۲۱
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۷/۵/۹ ۱۹:۰۷:۲۶
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۲/۷ ۱۷:۲۱:۱۰
(ویرایش)

سلام عزیزم 

بهت تبریک میگم امیدوارم تو هم بارداری سلامتی رو بگذرونی.

من بعد دو بارداری پوچ ک گذروندم اگه زبونم لال این بارداریمم مثل قبلیا بشه ضربه سنگینی بهم وارد میشه باید صبر کنم تا چند وقت دیگه برم سونو تا مشخص بشه انتظار خیلی سخته . از خدا خواستم ناامیدم نکنه خودش دستمو بگیره کمکم کنه 

🌟یک روز، تمام رویاهات به حقیقت میپیوندن، صبور باش.🌟

🔒
۱۳۹۷/۵/۹ ۲۰:۴۵:۱۶
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ ۲۰:۵۱:۵۲
(ویرایش)

سلام دوستان

من سال ها درگیر pco بودم. از دبیرستان تا الان ک 28 سالمه. انواع قرص ها رو هم خوردم. تا اینکه پیش دکتری که تو شهر خودمون بود و طب سنتی هم کار کار می کرد و از شهر های دور و از نزدیک برای هر مشکلی بخصوص نازایی میومدن رفتم. وقتی منو دید گفت دیگه داروی هورمونی نخور. وزنت بیار پایین و بعدشم برام بادکش و حجامت کرد. دو جلسه پیشش رفتم و وزنم هم حدود 8 کیلو کم کردم. ازاون موقع تا الان پریود منظم شده. جالب‌تر اینکه هفته پیش سونوگرافی شدم که رحم و تخمدان کاملا طبیعی و بدون هیچ فولیکول بود در صورتی که قبل از اون همیشه تو سونوگرافی فولیکول داشتم. خود دکتر سونوگرافی هم تعجب کرده بود. گفت مطمئنی pco بودی... شاید این روش درمان مناسب همه نباشه. اما اگه اضافه وزن دارین یکی از بهترین راه حل ها کاهش وزن و ورزش منظم هست. 

۱۳۹۷/۵/۹ ۲۱:۵۵:۰۲
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۹/۲۷ ۱۲:۱۴:۴۲
(ویرایش)

سلام دوستان گلم 

منم تازه میخام یواش یواش بیام تو گروهی اقدامی ها . منم pco دارم خیلی وقته درگیرشم همش قرص جلوگیری میخورم دوباره ۶ماه خوبم دوباره میاد سراغم. بنظرم بی تحرکی خیلی بد هستش. منم ورزش ثبت نام کردم و میرم البته من چاق نیستم ولی تو دوسال ۷ کیلو اضافه کردم . دکتر به من قرص دوفاستون داد گفت تو لاغری میتفورمین نبایدبخوری . حالا منم فعلا دارم قرص پروژسترون کامپوند میخورم تنظیم بشم تا ماه بعد که میخام برم ان شاالله اقدام بلکه منظم بشم . 

یارب
۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۱:۴۱:۰۶
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۱۰/۱ ۱۵:۴۷:۰۲
(ویرایش)

سلام شهین جان

خوش اومدی عزیزم

منم چندین سال pco  داشتم مثل شما خوب میشد ولی زود بر میگشت یه بار دکتر بهم متفورمین داد حاالت تهوع شدید بهم داد هیچی نمیتونستم بخورم هیچی طوریکه تو 1 ماه 6 کیلو کم کردم oops

دیگه نخوردم پروژستورن خوردم ولی زیاد جالب نبود سیکل ماهیانم تنظیم نمیشد اصلا انگار نه انگار که قرص مصرف میکردم

خلااااصه که دکترمو عوض کردم بهم قرض یاز داد عالیه  قرصش برای من ,هم کیستم خوب شد هم سیکلم تنظیم شد هم چاق نشدم ، حالت تهوع این چیزا هم نداشتم

با همه اینا در کل تخمدانام ضعیف هست که دکتر بهم لتروزول داد هنوز اقدام نکردم کار دندونپزشکیم خیلی طولانی شد هر وقت تموم بشه اقدام میکنم ببینم خدا چی میخواد

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۱:۵۵:۲۷
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۲۰:۳۳:۲۲
(ویرایش)

ترنج جان عزیزمممممممم
چرا اینهمه گریه کردی؟
عزیزم با دارو حل میشه ایشالا

شهین جون ایشالا که به سلامتی تو اولین ماه اقدامت به آرزوت برسی
بنظرم منم بی تحرکی عملکرد آدمو ده سال پیرتر نشون میده، من اینقدر بی تحرک بودم دیگه نمیتونم تکون بخورم
شوهرم همش اصرار میکنه برم ورزش ولی نمیتونم از فرط خستگی
منم ال دی میخورم، اضافه وزن پیدا کردم، نمیدونم بخاطر ال دی یا پرخوری happy

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۲:۳۵:۱۷
(ویرایش)

من ال دی خوردم کپلی شده بودمshysmileبا اینکه استعداد چاقی زیاد ندارم

سر خود داری میخوری یا دکتر داده ؟

ال دی جالب نیست اخه  اب تو بافت بدن جمع میکنه من باسنم خیلی کپل شده بود

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۳:۰۰:۲۸
(ویرایش)

اره نیلوووووو جون
منم باسنم داره گنده میشه، پهلوهام، رونم ولی شوهرم خوشحاله happy
نه عزیزم رفتم دکتر، دکتر گفته 
خب دیگه چاره ای ندارم، چطوری جلوگیری مطمعن داشته باشم؟

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۳:۵۹:۳۴
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۶/۱۰ ۱۰:۳۳:۰۹
(ویرایش)

بچه ها ادم وقتی اقدام به بارداری میکنه... از کی علایم گرفتگی شکم و نفخ توش به وجود میاد؟

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۴:۰۹:۴۴
(ویرایش)

valentineخوبه دیگه شوشوت حالشو ببره anim2-4d564ad6

قطع بشه یواش یواش به حالت اول بر میگرده بدنت مگه اینکه خودت پرخوری کنی blink

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۴:۲۳:۱۲
(ویرایش)

اره بابا کلی داره ذوق میکنه 
عاخه من تپل نبودم قبلا" الان یخورده دارم تپل میشم
والا خودم که پرخوری نمیکنم، شوهرم همش میگه بخور بخور بخور
یه چیزی هم هستا غذاهای خوشمزه درست میکنم دلم نمیاد نخورمhappy

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۴:۴۲:۲۷
(ویرایش)

اره شهین جون نی نی مهم تر از همه چیه
شهین جون ببخشید تحصیلاتت چیه؟ 
اواااااااااااا منم قبل از نامزدی 48 بودم الان شدم 57 قدم 160

من نشنیدمanim2-21

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۵:۲۷:۴۴
(ویرایش)

شهین جون خیلی خوبه که تصمیم قاطعانه گرفتید

من هر چی خبر گرونی میشنوم ههههییی مردد میشم که اقدام کنم یا نهanim2-wacsmiley

انشاءالله که به زودی باردار بشی عزیزم

نسبت قد و وزنت خوبه

سرکار نمیری ؟ اگه نمیری که وقت ازاد داری باشگاه برو حالش ببر من تا تیر ماه رفتم ولی خیلی گرم شد هوای تو سالن نمیتوستم تحمل کنم نرفتم دیگه تا هوا حداقل یه کم خنک بشه

قرص یاز یه نوع قرص هورمونیه مثل پروژستورن و ال دی و روکین و .......

من از این قرص خیلی راضیم

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۶:۴۲:۵۱
(ویرایش)

عزیزم جمله اولتو متوجه نشدم
منم خیلی دلم میخاد

میشه بپرسم چه رشته ای؟

خدابزرگه ایشالا که یه کارخوب پیدا میکنی

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۶:۴۴:۱۵
(ویرایش)

کار خوب رو ایشالا بعد از نی نی پیدا می کنی blink

۱۳۹۷/۵/۱۰ ۱۸:۰۲:۴۶
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۷/۲۳ ۱۱:۵۶:۰۶
(ویرایش)

سلام ترنج جونی anim2-40

عزیزم راستش من اطلاعاتی زیادی در باره دارو های تنظیم قاعدگی ندارم و هر دارو ممکنه روی هرکسی یه واکنشی بده .. به یکس بسازه به یکی نسازه ...

ولی شنیدم یاس خیلی خوبه ..عوارضش کمتره..

دکترم به من پودر اینوفولیک داده بود .. دو سه ماه خوردم اما اون موقع یهو درد تخمک میگرفتم میترسیدم و نتونستم مرتب پشت هم مصرف کنم .. یکی از علت های ناموفق بودنم با این دارو همین نامنظمی من در مصرف بود .. و اینکه این دارو منو لاغر کرده بود

برای یه pco وزن خیلی مهم .. حتما وزنتو مناسب نگه دار

و اینکه چرا الان به تو قرص داد نمیدونم .. معمولا سریع قرص نمیدن .. من 32 سالمه و دکتر برای بارداریم 6 ماه صبر کرد بعد دارو شروع کرد

راستش کلومیفن ایرانیه .. خیلی ها جواب گرفتن اما یکسری عوارض داره مثل بوجود اومدن کیست .. بهتره از داروی لتروزل استفاده کنی.. من خارجی لتروزل به نام فمورا خوردم ..

عوارضش کمتره.. من فکر منکنم فمورا بهتره .. میگن احتمال پسردار شدن با لتروزل یا فمورا بیشتره ...البته من بخاطر پسر دار شدن نخوردم..

یکس از دوستان گفت متفورمین خورده و سرگیجه و حالت تهوع گرفته... خوردن متفورمین بید ازیک چارم شروع بشه بعد دو چهارم بعد سه چهارم بعدش کامل .. یهو خوردن قرص کامل برای کسی که مشکل دیابت نداره خیلی مضر .. 

میدونید که متفورمین داروی دیابت .. من اصلا سمتش نرفتم ... حتی دکتری هم که تجویز کرده بود دیگه پیشش نرفتم .. چون دلیل نداره قندمو بالا پایین کنم بخاطر متفورمینی که داروی من نیست .. البته متفورمین خیلی لاغر میکنه .. خیلی از دکترای تغذیه میدنش برای لاغری .. 

و ترج عزیز با خوردن فمورا یا لتروزل و کلومیفن حتما قرص ویتامین برای کلسیم بدنت بخور .. چون اینا عوارضشون اگه برشور بخونی نوشته .. ولی ویتامین بخوری مشکلی نداره...

یکی دیگه از چیزایی که خیلی مهمهههههه آرامش زنوشوهر و شاد بودنشونه... anim2-28تو سنت زیر سی سال و هیچ عجله نکن .. وقت بده و بدون یروز که باورت نمیشه اون موقع مامان میشی... 

حتما روزهای تخمک گذاریتو رعایت کن .. سعی کن خودت خسته نباشی .. از رابطه با همسرت لذت ببر .. نی نی هم به وقت و موعد خیرش میاد .. anim2-40

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران