تعداد بازدید : 161155
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۲
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱/۲۱
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۱:۳۹:۴۱
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۸/۱۱ ۰۰:۲۰:۳۹
(ویرایش)

مرسی ترنج جان من تهرانم دکتر برای آی وی اف سراغ دارم خواهرم انجام داد بار اولم گرفت

ولی من طبیعی میخواستم

برای بی نظمی پریودم چیکار کنم الان ماه پیش 14 هم شدم هنوز نشدم خستتتتته شدم

۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۱:۵۴:۱۲
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۲/۲۲ ۰۳:۵۴:۴۸
(ویرایش)

عزیزم برای تنظیم پریود باید بری دکتر تا برات مدروکسی پروژسترون یا دوفاستون یا..... از نیمه سیکل تجویز کنه .. منم سه ماه بود نا منظم شده بودم که با انجام سونو متوجه شدم بخاطر پلی کیستیکه و با متفورمین و مدروکسی پروژسترون خیلی سریع هم پلی کیستیکم رفع شد هم منظم شدم......

من یه کاجم با بهار کاری ندارم ....
۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۲:۳۰:۳۱
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۹/۲۲ ۱۷:۲۱:۳۵
(ویرایش)

نه ترنج جان

فعلا که لکی ندیدم

۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۲:۳۸:۰۲
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۰/۹ ۱۴:۰۰:۲۶
(ویرایش)

مرسی ترنج نازنین. لطف داری

بچه ها من ورزش میکنم به طور منظم. 

باید بهتون بگم من نظم  در پریود و حال و احوال خوب رو مدیون ورزش هستم.  

تمام دوستانی که بی نظمی دارین و یا کیست و یا هر مشکلی اولین درمونتون  ورزشه 

مرسی ترنج جون از بابت نظر قشنگت

من امروز دومین روزه پریمه ولی ورزش کردم امروز. 

دارم میام مامانی
۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۲:۴۱:۳۰
(ویرایش)

فقط من یه سوال دارم.  من تازه دارم میرم زیر نظر دکتر. 

تا قبل از این همیشه برام سوال بوده.  

و ممنون میشم ک هرکدوم از دوستان تجربه ای دارن در مورد این موضوع بگن ک ماهم ب اطلاعاتمون اضافه بشه. 

میخوام بدونم که مواقعی ک دکتر راهنماییتون میکنه برای اقدام.  نمیگه بعد از اقدام چه خوراکی هایی رو مصرف و از خوردن چه خوراکی هایی خودداری کنبن؟  

اصلا سفارش خاصی نمیکنه؟ 

یا شرایط خاصی نداره دوران اقدام؟؟ 

یعنی از بعد از اقدام تا زنان پریود رو منظورمه ها. 

چون قبل از اون رو که تو نت هم نوشته برای چه منظورهای چه چیزهایی مصرف بشه

دارم میام مامانی
۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۲:۵۸:۲۰
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۹/۲۲ ۱۷:۲۱:۳۵
(ویرایش)

دکتر من که چیزی بهم نگفت

فقط گفت از روز ۱۰ تا ۲۰ سیکلم ی شب در میون نزدیکی داشته باشم

۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۳:۱۶:۵۴
(ویرایش)

ترنج جان دکتر رفتم متفورمین داده میخورم الان تقریبا 5 ماهه صبح و شب ولی بازم بهم ریخته س

۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۳:۲۰:۲۱
(ویرایش)

شیوا جان دست خودم نیست هر لحظه دارم بهش فک میکنم دیونه شدم

باورت میشه دکترا اصلا به من دارو نمیدن میگن خوبی فقط متفورمین بخور هرچی میگم بینظمم

به خاطر همسرم میگن باید آی یو آی یا آی وی اف

۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۵:۰۸:۰۹
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۱۰/۱ ۱۵:۴۷:۰۲
(ویرایش)

عزیزم من هم دکتر رفتم هم کلاس امادگی بارداری خانم خیابانیsmile

برای خوردنی ها هیچ چیزی نمیگن جز فولیک اسید که بهتره از سه ماه قبل اقدام شروع بشه

ازمایش قبل بارداری مهمه ، تست پاپ اسمیر ، چک کردن سینه ها که خدایی نکرده ضایعه ای نداشته باشه  و دندونپزشکی

خود من شخصا مشکلی نداشتم ولی کار دندوپزشکیم 4-5 ماه طول کشید

منم ورزش میکردم و میکنم ولی تاثیری ندیدم ازش anim2-sad

۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۷:۵۸:۵۴
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۲/۲۲ ۰۳:۵۴:۴۸
(ویرایش)

منم الان چند ماهه دارم اسیدفولیک میخورم. دکتر گفت یک روز در میون نزدیکی کن و بعد نزدیکی بلند نشو نیم ساعت به پشت بخواب بعد برو دستشویی....

دکتر حرف دیگه ای واسه تغذیه نزد. ولی میوه ها خیلی تاثیر دارن.....و اینکه فکر کنم نیلو بود گفت تو کلاس خانم خیابانی شرکت کرده گفته کسایی که در حال اقدام هستن به هیچ عنوان به گوشت و مرغ و....خام و خاک دست نزنن....

من با دستکش میشورم  و بسته بندی میکنم حتی اسکاچ ظرفای گوشتی رو هم جدا کردم..

هر چیز دیگه ای یادم اومد برات مینویسم عزیزم

و اینکه منم فوق العاده با حرفت موافقم . ورزش اثر زیادی داره 

منم دقیقا از وقتی ورزشو شروع کردم روال بهبودیم بهتر و بیشتر شدanim2-4d564ad6anim2-4d564ad6anim2-4d564ad6

من یه کاجم با بهار کاری ندارم ....
۱۳۹۷/۷/۱۸ ۱۹:۰۴:۵۲
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ ۲۰:۵۱:۵۲
(ویرایش)

یه روز من شیفت صبح و عصر بودم اینقدر پیام هست نمیرسم بخونم

اولا مهرسا جان اگه اضافه وزن دارین سعی کنید وزنتون رو نرمال کنید و حق با دیار جان هست ورزش منظم در درمان pco خیلی مهمه.ولی خب بهبقول دوستان ناباروری دیگه نیست.هدف تو بارداری و به‌دنیا آوردن یه بچه سالم هست که با روش های مختلف بهش میرسی. خودتو نگران نکن. تو مشهد هم دکتر شمسی هست البته ایشون طب سنتی هست بیشتر. ولی خب تعریفش زیاد شنیدم. Pco من هم ایشون درمان کرد.  

۱۳۹۷/۷/۱۸ ۲۲:۲۷:۰۰
(ویرایش)

شبتون بخیر دوستای گل.  الان پیامارو خوندم.  ممنون از جواباتون دوست جوونا. 

نمیدونم چرا اینروزا انقدر دلم گرفته.  میگم شاید بخاطر دوران پری هستش. ولی از دیروز حالت غم و دلتنگی اومده سراغم.  طوری ک نمیتونم کارای خونه رو انجام بدم.  

ممنونم بابت تغذیه راهنمایی کردین.  

اره یدوفولیک میخورم. 

فقط متوجه نشدم چرا نباید به مرغ و گوشت دست زد.  دلیلش رو نگفتن؟ 

دارم میام مامانی
۱۳۹۷/۷/۱۹ ۱۱:۲۷:۳۴
(ویرایش)

جیگری که خام نباشه قبل اقدام اشکال نداره ولی کلا تو بارداری جیگر و کنسرو و تن ماهی اره خوب نیست

بعضی جاها همبرگر نیمه پخته میدن اصلا نباید خورد

تخم مرغ نیم خام نباید خود

دیار جان خاک . به خاطر خیلی از میکروبا مخصوصا مو و مدفوع گربه میگن به خاک دست نزنید

۱۳۹۷/۷/۱۹ ۱۱:۳۰:۰۸
(ویرایش)

اقدامی های عزیزم کامل بخونن

خطر عفونت انگلی

انگل توکسوپلاسموز در نیمی از موارد با خوردن گوشت خام یا نیم‌پز منتقل می‌شود، اما امکان ابتلا به انگل در اثر خوردن غذای آلوده، نوشیدن آب آلوده، دست زدن به خاک بستر گربه‌ای که از سلامت او اطلاعی ندارید یا دست زدن به گوشت خام و سپس بردن دست به دهان، بینی یا چشم نیز وجود دارد. انتقال این عفونت انگلی از مادر به فرزند هنگام بارداری، از طریق انتقال خون یا پیوند عضو آلوده به بدن شخصی دیگر است. دام‌های آلوده به این انگل برای همیشه آن را در بافت بدن خود حمل می‌کنند. احتمال آلوده بودن گوشت بره و گوشت شکار مانند گوشت گراز و آهو به این انگل بیشتر است، اما هر نوع گوشت دیگری نیز ممکن است آلوده به این انگل باشد، بنابراین برای پیشگیری از انتقال این انگل به بدن فرد باید تمام انواع گوشت به طور مناسب آماده و پخته شود. حرارت کافی، این انگل را از بین می‌برد، اما اگر عادت به خوردن گوشت خام یا نیمه‌پخته دارید یا موقع آماده کردن گوشت خام، بدون دستکش با آن در تماس باشید و سپس دست خود را به بینی، چشم یا دهان زده باشید، ممکن است انگل به شما منتقل شود. برای اینکه احتمال انتقال انگل از گوشت را کاهش دهید، می‌توانید پیش از مصرف گوشت، موارد زیر را رعایت کنید:

• چند روز قبل از پخت‌وپز، گوشت را منجمد کنید؛ هرچند این کار احتمال عفونت را کاهش می‌دهد، اما آن را کاملاً از بین نمی‌برد.
  • گوشت را به خوبی بپزید. این تنها راه برای اطمینان از نابودی توکسوپلاسموز است. طبخ گوشت را باید تا زمانی ادامه دهید که دیگر وسط آن صورتی رنگ نباشد. هرگز قبل از پختن کامل گوشت، آن را نچشید.
  • از گوشت نمک‌سود یا دودی مانند ژامبون و سالامی استفاده نکنید، مگر این که آنها را کاملاً بپزید؛ اگر این مواد در یک پیتزا پخته شده باشد، استفاده از آنها بد نیست، اما به‌طورکلی بهتر است در دوران بارداری از خوردن ژامبون پرهیز کنید. خام مصرف کردن این محصولات می‌تواند خطرناک باشد، چون معمولاً این محصولات بدون حرارت دادن کامل یا به صورت سرد فرآوری شده‌اند. همچنین از گوشت خشک‌شده استفاده نکنید، زیرا ممکن است در طول فرایند خشک کردن به میزان کافی گرما ندیده باشد.
۱۳۹۷/۷/۱۹ ۱۱:۳۰:۵۱
(ویرایش)

روش‌های پیشگیری از عفونت توکسوپلاسموز

علاوه بر نیاز به پختن کامل گوشت، رعایت برخی موارد دیگر می‌تواند احتمال ابتلا به عفونت تکسوپلاسموز را کاهش دهد، موارد مهم زیر را به خاطر داشته باشید:

• شیر غیرپاستوریزه یا محصولات ساخته‌شده از شیر غیرپاستوریزه مانند برخی از پنیرها، ماست‌ها و کشک غیرپاستوریزه مصرف نکنید و از مصرف تخم‌مرغ خام نیز پرهیز کنید.
  • میوه‌ها و سبزیجات را پیش از مصرف خوب و با روش صحیح و درستی بشویید یا پوست آنها را هنگام مصرف جدا کنید؛ بهتر است پوست میوه را نخورید.
  • بعد از کار با مواد غذایی مثل گوشت قرمز، مرغ و غذاهای دریایی خام، حتماً پیشخوان آشپزخانه، تختۀ آشپزی، ظروف، لوازم آشپزخانه و دست‌های خود را با آب گرم و صابون بشویید.
  • هنگام آماده کردن غذا، دهان، بینی یا چشم خود را لمس نکنید و همیشه دست‌های خود را قبل از خوردن غذا بشویید. همچنین اطمینان پیدا کنید که بریدگی‌ها و زخم‌های باز در تماس با منابع انگل‌زا قرار ندارد. در صورت وجود هر بریدگی در دست‌ها از دستکش یک‌بارمصرف استفاده کنید.
  • مگس و سوسک را از مواد غذایی دور نگه دارید.
  • از آب آلوده پرهیز کنید. هنگام سفر در بارداری بهتر است از آب بسته‌بندی‌شدۀ مطمئن یا آبی استفاده کنید که خودتان آن را جوشانده‌اید.
  • هنگام باغبانی از دستکش استفاده کنید و قبل از شستن کامل دست‌ها، دهان، بینی یا چشم خود را لمس نکنید.
  • از تماس با خاک باغچه پرهیز کنید. خاک باغچه ممکن است حاوی مدفوع گربۀ آلوده به انگل توکسوپلاسموز باشد.
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران