تعداد بازدید : 32
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۱۱
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۹/۵/۱۱
کاربران آنلاین : 0
razie7123
۱۳۹۹/۵/۱۱ ۱۸:۵۹:۰۵
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۵/۱۲ ۱۲:۳۷:۴۴

علائم صد در صد جنین پسر

(ویرایش)

علائم جنین پسر چیست؟

حتما بیشتر شما پیش بینی‌های خانم‌های مسن فامیل را در مورد جنسیت کودکان تجربه کرده‌اید و یا حداقل باورهایی را که مبنی بر تشخیص جنسیت نوزاد است، شنیده‌اید. اما واقعیت این است که این باورها پایه‌ی علمی نداشته و هیچ پژوهشی صحت آن‌ها را تایید نمی‌کند. برخی از این موارد عبارتند از: 

ولع غذاهای شور

تحقیقات نشان داده است که به طور معمول  50% تا 90% از کل زنان باردار در برخی از دوران بارداری هوس به غذاهایی خاص را تجربه می‌کنند. یک عقیده‌ی رایج بیان می‌کند که زنانی که فرزند دختر حمل می‌کنند، میل به خوردن شیرینی‌جات دارند. و در عوض مادرانی که فرزند پسر حمل می‌کنند، غذاهای شور هوس می‌کنند. حقیقت این است که هوس‌های زنان باردار به نیاز بدن به مواد غذایی مربوط می‌شود نه به جنسیت. بنابراین این یک نشانه برای بارداری پسر نیست.

ضربان قلب پایین جنین

 یکی دیگر از ادعاهای عموم در مورد جنسیت کودک به تعداد ضربان قلب جنین مرتبط می‌شود. اعتقاد بر این است که اگر ضربان قلب جنین در حدود 140 ضربه در دقیقه باشد، جنین یک پسر است و ضربان قلب سریع‌تر به معنی دختر بودن کودک شماست. اما مطالعات علمی نشان داده‌اند که بین ضربان قلب جنین‌های دختر و پسر تفاوت چندانی وجود ندارد. در حقیقت، ضربان قلب جنین‌های پسر کمی سریع‌تر (اما فقط در حدود 3 ضربان در دقیقه) است.

مو و پوست سالم‌تر مادر

برخی معتقدند که اگر بارداری پسر دارید، پوست شما سالم‌تر و موهای‌تان ضخیم‌تر و براق‌تر به نظر می‌رسد و وقتی فرزند دختر حمل می‌کنید، زیبایی شما کمتر می‌شود. لازم به ذکر است که این‌گونه تغییرات فقط به هورمون‌های بارداری بستگی دارد که در برخی از خانم‌ها می‌تواند رنگدانه یا آکنه پوستی ایجاد کنند، در حالی که در برخی دیگر موجب درخشش و ضخامت مو می‌گردد.

کم‌تر بودن نوسانات خلق و خوی

متاسفانه برخی معتقدند، کسانی‌که فرزند پسر حمل می‌کنند نوسانات خلقی کمتری را تجربه می‌کنند ولی این باور درست نیست. نوسانات خلق و خوی شما ارتباطی به جنسیت کودک‌تان ندارد. فرزند شما هر جنسیتی که داشته باشد شما نوسانات خلقی را تجربه خواهید کرد. این یک مورد بسیار شایع برای بسیاری از زنان باردار است.

شکل پایین شکم در بارداری پسر

شکل شکم یکی از موارد محبوب و رایج در مورد بارداری و پیش‌بینی جنسیت است. شاید شنیده باشید که اگر شکم شما پایین است پسری را حمل می‌کنید و اگر بالا است، فرزند دختری را حمل می‌کنید. داستان به این‌جا ختم نمی‌شود و دلیلی بر این ادعا ذکر می‌شود که چون پسران مستقل‌تر هستند، به همین دلیل در  قسمت پایین رحم حمل می‌شوند و دختران به دلیل نیاز به حفاظت بیشتر، بالاتر می‌روند. اما واقعیت این است که نحوه بارداری شما، چه از نظر اندازه و چه شکل شکم، با عوامل متعددی مرتبط است که هیچ کدام از این‌ها جنس کودک شما را نشان نمی‌دهد. اگر در اولین بارداری هستید و یا عضلات شکمی قوی دارید، ممکن است کودک بالاتر قرارگیرد و از طرفی اگر این فرزند اول شما نیست، ممکن است به دلیل کشیده شدن شکم شما در هر بارداری برجستگی شکم شما کمی پایین بیاید

ادامه مقاله دراینجا

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

مرداد 1399
چ پ ج ش ی د س
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران