تعداد بازدید : 693
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۸/۲۲
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۸/۶
کاربران آنلاین : 0
محبوبه محبوبی
۱۳۹۹/۸/۲۲ ۱۱:۲۶:۰۷
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۵/۱۰ ۱۰:۳۰:۳۰

لیزر کردن مو های زائد

(ویرایش)

از بین بردن موهای زائد با دستگاه لیزر سوپرانو آیس

مو های زائدی که در نواحی مختلف بدن رشد می کند بسیار آزاردهنده هستند و تقریبا برای همه ی ما نیز کم و زیاد وجو دارد .

مو های زائد معمولا در ناحیه هایی مانند زیر بغل . زیر شکم و ... رشد می کنند که باعث اذیت و از بین رفتن اعتماد به نفس شما می شوند.

بعضا هستند کسانی که از رشد ریش روی پوست زیر چشم و یا گردن خود احساس خوشایندی ندارند و اذیت می شوند .

اما واقعا چگونه می شود از دست این مو های زائد که هم زیبایی و در بعضی از موارد حتی سلامت را از شما می گیرند خلاص شد ؟

راه های مختلفی برای این امر پیشنهاد و توصیه می شود که یا حوصله و وقت بسیار زیادی می خواهد و هم ممکن است دردناک باشند .

برای همین هم اکثر ما توجه آنچنانی ای به از بین بردن آن ها نمی کنیم و بعضی اوقات فقط با اصلاح کردن سعی در مقابله با آن ها داریم .

اما این مو های زائد نه تنها زیبایی و اعتماد به نفس را از ما می گیرند بلکه روی سلامت پوست نیز تاثیر می گذارند  .

اگر ریشه ی این مو های زائد در جهت نامناسب رشد کند و داخل سطح پوست بیاید درد و تورم شدیدی را به همراه خود به ارمغان می آورد .

و اگر به شرایط خاصی برسد حتی نیاز به جراحی پیدا می کند تا بتوان کاملا این ریشه رو از لایه های مختلف پوست جدا کرد .

موی انسان نقش تعیین کننده ای در زندگی روزمره ما دارد. متخصصان پوست در جایگاهی منحصر به فرد قرار دارند زیرا هم رشد کم و هم رشد موهای زائد را کنترل می کنند.

این رشد بیش از حد مو یا ممکن است انعکاسی از نژاد افراد باشد یا طبیعتاً آلی باشد. کسانی که به دنبال از بین بردن این موها هستند ، معمولاً در مکانهای نامطلوب رشد بیش از حد دارند ، یا مواردی از الگوی رشد غیر طبیعی مو در پوست طبیعی ناشی می شود.

انواع پوست تیره مانند پوست ما مستعد ابتلا به عوارض است و بنابراین باید درک کاملی از پاتوفیزیولوژی رشد موهای زائد و همچنین روش های درمان آنها درک شود.

لیزر و از بین بردن مو - آنچه باید بدانیم

از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر نیاز به درک خصوصیات نوری و فیزیولوژیکی پوست دارد.

انتخاب-فوتوترمولیز 2 جذب لیزر را فقط توسط کروموفور هدف و آسیب میکروسکوپی متعاقب آن به بافت مربوطه تضمین می کند.

رنگ پوست و مو و همچنین ویژگی های ساقه مو در موفقیت لیزر موهای زائد نقش دارند. لیزرهای مورد استفاده در رفع موهای زائد شامل Ruby ، Alexandrite ، Diode ، نبض طولانی Nd: YAG و همچنین منابع نور پالس شدید (نه لیزر) هستند.

پزشک متخصص پوست باید از این اصطلاحات آگاه باشد: زمان آسیب حرارتی ، زمان آرامش حرارتی بافت هدف و طول موج ، نبض ، مدت زمان نبض ، اندازه لکه و روان بودن لیزر مورد استفاده. انتخاب لیزر به نوع پوست و در دسترس بودن دستگاه لیزر بستگی دارد ، زیرا ممکن است ارائه همه در یک مرکز امکان پذیر نباشد

دستگاه های حذف مو برای نشان دادن کاهش 30 درصدی رشد مو در پایان سه ماه لازم بودند 5.

این امر با چرخه سلول مو که ممکن است در مکان های مختلف بدن متفاوت باشد ارتباط زیادی ندارد.

اگرچه با جلسات اولیه کاهش قطعی رشد مو مشاهده می شود ، اما برای همگام سازی فاز آناژن ، غلبه بر تلوژن و فاز کاتاژن و همچنین هدف قرار دادن فولیکول های درمان نشده با جلسات تکمیلی ، هر چند هفته یکبار به جلسات پیگیری نیاز است. هفت یا ده جلسه یا بیشتر ممکن است در بیماران منتخب مورد نیاز باشد.

قوانین کلی که باید در لیزر موهای زائد رعایت شود:

• علت هیرسوتیسم / هایپرتریکوز را مشخص کنید
  •  ممکن است لیزر موهای زائد همراه با موارد فوق شروع شود و نیازی به تکمیل کار نیست.
  •  نوع رنگ پوست را مشاهده کنید. طول موج طولانی تر برای انواع پوست تیره مناسب تر است. رضایت همانند هر عمل زیبایی ضروری است و پارامترهای شامل عکس برای مراحل اولیه و تمام جلسات پیگیری باید ثبت شوند
  • اگرچه شروع کار با وصله کم تسلط / تست خوب است ، اما برای جلوگیری از هیپرتریکوز جبرانی از یک رویکرد بیش از حد محتاطانه / کمبود مایعات پرهیز کنید. موهای سفید و خاکستری را نمی توان فقط توسط لیزر هدف قرار داد مگر اینکه از یک کروموژن اضافی استفاده شود.
  •  به نقطه پایان واقع بینانه خود برسید و متوقف شوید!

نتیجه گیری :

از بین بردن موهای زائد با لیزر دیگر از مراکز پیشرفته نیست. تمام مراکز پوست ممکن است به زودی به امکانات لیزر موهای زائد مجهز شوند.

با این وجود ، علی رغم دانش نظری ما در مورد لیزر موهای زائد ، مسائل هنوز حل نشده است. پارامترهای درمانی ارائه شده به طور کلی تعمیم یافته اند و باید بیشتر از بیماران خاص بیماران باشند.

این واقعیت در انواع پوستهای تیره که احتمال بروز عوارض جانبی بیشتر است ، پیچیده است. همان بیمار ممکن است به طور متغیر به پارامترهای مشابه در اختلاف پاسخ دهد.

۱۴۰۰/۱/۲۶ ۱۶:۳۹:۴۵
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۱/۲۶ ۱۶:۴۴:۳۳
(ویرایش)

سلام. بچه ها لطفا اگر کسی تجربه انجام لیزر موهای زائد زیر بغل رو داشته بگه.

من خودم پارسال رفتم اینجا : https://www.thegoldenroyal.com/services/hair-removal-laser

راضی هم بودم. دوستان اگر کلینیک خوبی رفتن بگن.

۱۴۰۰/۸/۴ ۱۹:۱۹:۴۰
آخرین حضور: ۱۴۰۱/۱/۲۰ ۱۲:۰۶:۰۷
(ویرایش)

سلام دوستان، من برای لیزر موهای زائد کل بدن به کلینیک ارکید که به جرات میتونم بگم بهترین مرکز لیزر موهای زائد در غرب تهران هستند مراجعه کردم. واقعا کارشون حرف نداره و پرسنل خوش برخوردی هم دارن.به شدت پیشنهاد میکنم مخصوصا به کسایی که ساکن غرب تهران هستن

۱۴۰۰/۸/۶ ۱۱:۰۳:۵۶
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۸/۲۵ ۱۳:۲۹:۲۳
(ویرایش)

من الان تحت درمان سرطان سینه هستم میتونم موهامو لیزر کنم ؟؟ کسی تجربه شو داشته ؟

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران