تعداد بازدید : 6
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۹/۲
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۹/۹/۲
کاربران آنلاین : 0
sepidnaz1
۱۳۹۹/۹/۲ ۰۱:۳۸:۲۹
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۹/۴ ۲۳:۴۴:۰۸

درمان زودانزالی با داپوکستین و تکنیک های سکس تراپی

(ویرایش)

چند روش برای درمان زود انزالی ( premature ejaculation) وجود دارد. ابتدا باید هر گونه مشکل پزشکی جدی زمینه ای مانند مشکلات قلبی یا آنژین قلبی درمان شود. در بحث زیر، فردی که دچار زود انزالی است، سالم در نظر گرفته میشود و فرض بر این است که زود انزالی او تنها مشکلی است که دارد. علاوه بر این، هر گونه مشکل نعوظ دیگری مانند اختلال نعوظ باید مد نظر گرفته شده و درمان شود. روش های گوناگونی برای درمان زودانزالی وجود دارند که درصد موفقیت آنها نیز عمدتا بالاست.

برای دستیابی به بهترین نتیجه، باید تا جایی که امکان دارد، خانمی که شریک جنسی فرد است نیز در درمان و جلسات مشاوره دخیل باشد.

 درمان دارویی ممکن است شامل داروهای بازدارنده انتخابی بازجذب سروتونین یا داروهای کاهش حس (بی حسی) موضعی باشد.

تا به امروز، هیچ داروی اختصاصی برای زود انزالی به تایید سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکا (FDA) نرسیده است. با این حال مطالعات متعددی نشان داده اند که داروهای بازدارنده بازجذب انتخابی سروتونین و داروهایی که عوارض جانبی مشابه این داروها را دارند، برای درمان زود انزالی موثر و مطمئن هستند. بسیاری از پزشکان از این داروها برای این منظور بهره میبرند. داروهای کاهنده حساسیت موضعی(بی حسی) نیز در برخی مردانی که زود انزالی دارند، موفق عمل میکند.

زود انزالی مرتبط با اختلال نعوظ
این گونه زود انزالی در صورت حل مشکل اختلال نعوظ ممکن است خود به خود حل شود. اگر اختلال عملکرد نعوظ بیمار مربوط به افسردگی باشد اما زود انزالی او این چنین نباشد، دارویی با کمترین میزان تاثیر جنسی، ممکن است در نظر گرفته شود تا از زود انزالی ناشی از دارو یا حتی نرسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) اجتناب شود.

با این حال اگر بیمار دچار زود انزالی دارای اختلال عملکرد نعوظ و یا افسردگی باشد، داروی ضد افسردگی همراه با داروهای بازدارنده بازجذب انتخابی سروتونین برای برطرف کردن مشکل زود انزالی می تواند مفید باشد.

کاهش حساسیت (استفاده از بی حسی) در درمان زود انزالی
در کره و کشورهای دیگر خاور دور، کِرِم S S با ترکیبی از ۹ ماده تشکیل دهنده که عمدتا گیاهان دارویی هستند، برای کاهش حساسیت آلت تناسلی مردان استفاده می شود و آستانه تحریک را بالا می برد.در نتیجه به مردانی که زود انزالی دارند کمک میکند تا در واکنش انزال شان تاخیر قابل توجهی حاصل شود. این دارو هنوز به تایید سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکا (FDA) نرسیده است.

درمان زودانزالی با دارو
موثرترین درمان دارویی برای زود انزالی، دارویی از گروه داروهای بازدارنده بازجذب انتخابی سروتونین یا SSRI است. در حالت معمول این داروها به عنوان داروهای ضد افسردگی مورداستفاده قرار می گیرند. بسیاری از این ترکیبات، عوارض جانبی دارند که باعث تاخیر قابل توجه در رسیدن به اوج لذت جنسی در مردان و زنان می شود و به همین علت برای درمان زود انزالی پیشنهاد میشود. 

ادامه مطلب: درمان زودانزالی با داپوکستین

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

آذر 1399
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران