تعداد بازدید : 34952
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۶/۱۰
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۶/۱/۲۴ ۰۱:۲۶:۲۴
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۶/۱۸ ۱۷:۰۴:۰۷
(ویرایش)

سلام ب دوستای خوبم

ارکیده جونم منتظرت هستم ان شاءالله بسلامتی و با دل خوش فارغ بشی،مراقب کوچولومون باش.

خدای خوبم پسر کوچولومو ب تو میسپارم...پناهش باش
۱۳۹۶/۱/۲۴ ۰۱:۲۷:۴۶
(ویرایش)

آفتابگردون مهربونم سلام امیدوارم ک حالت خوب باشه،هروقت فرصت داشتی بیا از حالت باخبرم کن.دوست دارم دوست خوبم.

۱۳۹۶/۲/۲ ۰۲:۵۱:۲۲
(ویرایش)

چرا کسی نیست

کجایین دوستای خوبم

۱۳۹۶/۲/۷ ۱۱:۴۲:۳۱
آخرین حضور: ۱۴۰۱/۸/۲ ۱۳:۵۰:۴۰
(ویرایش)

سلام دوستای عزیز امیدوارم حال همگی خوب باشه

سلام به روی ماهت فرفری عزیزم ممنون  منم دوستت دارم دوست عزیزم تو چطوری؟ گل پسر خوبه؟ بزرگ شده؟

خدا رو شکر خوبم فرفری گلم توی سال جدید تصمیم گرفتم خودم و روحیم رو عوض کنم و واقعاً همه چیزو به خود خدا بسپارم توی ایام عید دختر خاله همسرم رو دیدم که کرج و خیلی دور از مادرش زندگی میکنه و مادرش هم به دلایلی اصلاً پیشش نمیره (بجز همون موقع زایمانش) و پنج سال پیش بعد از سه چهار بار آی وی اف سه قلو باردار شده و الان سه تا دختر نازش پنج ساله هستن خیلی ناز و جیگر بودن همه میخواستن با این سه تا عکس بگیرن  خیلی دختر خوب و قوی و با روحیه ای بود موقع زایمان بعد از به هوش اومدن نمیدونم چی شده بود دو هفته نابینا شده بود، تازه بعد از بارداری و مرخصی زایمان کارشم از دست داده بود اما دوباره یه جای دیگه بعد سه سال رفته بود سر کار واقعاً ایمان آوردم که فکر و نگرش خوب اتفاقهای خوب جذب میکنه و باید از همه چیزهایی که داریم لذت ببریم و خدا رو شکر کنیم تا نعمتهای دیگه به سمتمون بیاد

۱۳۹۶/۲/۹ ۰۱:۱۶:۱۳
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۴/۲۶ ۲۱:۰۳:۴۲
(ویرایش)

سلام دوستای خوبم

سلام فرفری جون .خوبی؟ پسر گلت چطوره؟

منم زایمان کردم . روزپنجشنبه  24 فروردین . روز قبلش قرار بود برم مطب دکترم و باهاش صحبت کنم که نبود و با خودم گفتم شنبه میرم. اما پنجشنبه صبح میخواستم واسه نماز وضو بگیرم که یدفعه حس کردم یه مایع گرم ازم خارج شد اولش فک کردم ترشحاته اما کل پاهام خیس شد و مدام هم میومد خیلی ترسیدم شوهرم رفته بود سرکار بهش زنگ زدم برگرده همون لحظه به دکترم هم زنگ زدم و گفت باید زودتر میومدی هماهنگ میکردی حالا برو بیمارستان اونجا کنترلت میکنن و وضعیتت به من گزارش میدن آخه قرار بود با دکترم هماهنگ کنم که چه نوع زایمانی میخوام و  رفتیم با شوهرم بیمارستان . 37هفته و 5 روزم بود و دکترم میگفت چه سزارین بخوای چه طبیعی چون هنوز هفته 38 تموم نشده بهتره تحت کنترل باشی تا نی نیت مشکل تنفسی نداشته باشه و کمی درد تحمل کنی  تا ساعتای 4 تحت کنترل بودم تو اتاق زایمان مدام وضعیتم چک میشد و میگفتن طبیعی هم بخوای لااقل 12 ساعت بعد پاره شدن کیسه آبت بهت آمپول فشار میزنیم تا زایمان کنی و دیگه تو اون مدت درد هم داشتم دردای ریز که میگرفت و ول میکرد و دکترم اومد بالا سرم و گفت این دردا تحمل کن واسه تنفس کوچولوت خیلی خوبه. خلاصه ساعت 4و ربع سزارین شدم  بی حسی از نخاع با میل خودم. همون دردای ریز قبل زایمان هم خیییلی اذیتم میکرد. نی نیم که بدنیا اومد چون به هوش بودم آوردن دیدمش و صورتش و به صورتم چسبوندن تو اتاق عمل.لحظه خوبی بود واقعا.

بعد عمل که تا چند ساعت پاهام کامل سر بود اما بعدش هم درد داشتم مخصوصا که میخواستم برم دستشویی و باید راه میرفتم.

خداروشکر نی نیم سالمه . فقط کمی زردی داره که کم کم بهتر شد دکترش تجویز کرد دستگاه بگیریم تو خونه واسه زردیش که ما گرفتیم اما فسقلی اصلا نمیموند تو دستگاه همش گریه میکرد ما هم بهش شیر خشت و ترنجبین دادیم. الان تو آزمایش کمتر شده زردیش

الان پسر کوچولوم که اسمش علی ست دو هفتشه. راستی فرفری جون من از اول شیرم کم بود علی هم باید شیر زیاد میخورد واسه زردیش که بهش شیرخشک دادیم حالا بزور سینمو میگیره و گاهی اصلا نمی گیره .شب ها هم خیییلی بد خوابه مدام بیدار میشه و نق میزنه. یادمه گفتی پسرت شب بد میخوابه شما چکار کردی؟

فرفری جون بعد زایمانم اومدم خونه دیگه زیاد درد نداشتم اما الان حس میکنم دلم درد میگیره شما چطوری بودی؟

راستی برام دعا کن خیلی افسرده شدم شوهرم همه توجهش به نی نیست و من حسودیم میشه خخخخخخخ واقعا خنده داره نمیدونم چرا احساس میکنم جایگاهم کمرنگ شده هم خودم هم شوهرم مدام میدوییم اما بازم وقت کم میاریم. همه وقتمون برا بچه ست. قبلنا شوهرم زیاد بهم توجه و نوازش میکرد الان خیییلی کم شده و همه توجهش به علی ست.همش گریه ام میگیره کلا دلم واسه قبلا تنگ میشه.

خدایا شکررررررررت
۱۳۹۶/۲/۱۶ ۰۱:۳۵:۳۲
(ویرایش)

آفتابگردون مهربونم سلام خوبی عزیزم،ممنون منو پسرمم خداروشکر خوبیم عزیزم کار خوبی میکنی ان شاءالله ک خدا جواب صبرتو ب زودی میده،واقعا گاهی ما عجولیم اما خدا توی همه کاراش حکمتی هست ک نمیخواد ب بنده هاش ضرری برسه و ما ک بی خبر از حکمتشیم همش میگیم چرا بهمون کمک نمیکنه،ان شاءالله ک هر چی خیر و خوبیه خدا سر راهت قرار بده و همیشه شاد و تندرست باشی،عزیزم مراقب خودت باش.

۱۳۹۶/۲/۱۶ ۰۱:۴۲:۵۰
(ویرایش)

ارکیده جونم سلام خوبی،مباااارررکهههه هوووورررااااا ان شاءالله بسلامتی،علی کوچولومون خوبه؟خاله ب قربونش از طرف من روی ماهشو ببوس،ان شاءالله قدمش خیر و مبارکه و خدا زیر سایه پدر و مادرش حفظش کنه،عزیزم بسلامتی زایمان کردی و خیالت راحت شد،من ک زایمانم طبیعی بود دردام ی هفته تموم شد،اما تو ک سزارین بودی دردات طبیعیه،زردی پسرت هم با همون شیردهی زیاد و مرتب و شیرخشت و ترنجبین و عرق کاسنی ک رفع میشد نیازی ب دستگاه نبود اگه زیاد نبود،عزیزم منم شوهرم خیلی ب نی نی توجه میکنه اما من ذوق میکنم از توجهش من خیلی دلم واسه بارداری و زایمانم تنگ میشه و حتی گاهی میشینم ب یاد بارداریم گریه میکنم،عزیزم سعی کن با همسر و گل پسرت شاد باشی این بهترین نعمته حرف از افسردگی نزن،سعی کن نه عصبی بشی نه حرص بخوری چون شیرت تلخ میشه و پسرتم بداخلاق میشه،پسر من تا چله بد میخوابید الان ماشاءالله بهتره میگن از چله ک در بیان بهتر میشن گاهی تا سه ماهگی هم ی کم بدخوابن،نگران خوابش نباش ب زودی درست میشه عزیزم،مراقب خودتو گل پسرمون باش از طرف من ی ماچ آبدار از لپاش کن.

۱۳۹۶/۳/۱۹ ۱۲:۱۳:۴۸
(ویرایش)

ممنون فرفری جون قربونت.

پسر گلت خوبه؟

الان خداروشکر همه چیش خوبه. خوابش بهتر شده شبا. زردی هم با همون قطره ها خوب شد همون اول. کم هم بود زردیش.

روحیم هم متغیره گاهی خوب گاهی بد. شیر که پسرم اصلا سینمو نگرفت متاسفانه هر کاری کردیم نشد. خودمم 38 روز که از زایمانم گذشت خونریزیم شدید شد و ضعف. چون شیر نمیدادم پریود شدم و دکتر بهم قرص روکین داد که کم بشه از ضعف گریه میکردم .الان بهترم ولی. مرسی از راهنماییت

خدایا شکررررررررت
۱۳۹۶/۳/۱۹ ۱۳:۵۹:۵۹
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۲/۷ ۱۷:۲۱:۱۰
(ویرایش)

سلام دوستای عزیزم 

من هشت ماه اقدامم واسم خیلی دعا کنید ک این ماه دیگه باردار باشم 27ام موعد پریودمه خدا کنه نشمanim2-sad

🌟یک روز، تمام رویاهات به حقیقت میپیوندن، صبور باش.🌟

🔒
۱۳۹۶/۳/۱۹ ۱۵:۲۳:۱۹
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۱:۰۳:۰۹
(ویرایش)

سلام به همه دوستان نمیدونم منو یادتون هست یا نه ولی به همگی عزیزان تبریک میگم بسلامتی ان شااله منم دخترم اول اسفند بدنیا اومد که دنیای ما رو عوض کرد ارکیده جان زیاد حساس نباش عزیزم منم دقیقا روحیم مثل شما بود که کم کم دارم بهتر میشم چون با این شرایط جدید اصلا جور نبودم نمیتونستم کنار بیام نخوابیدن استرس بیخودی تنهایی چون بغیر از 5 -6 روز اول دیگه کسی پیشم نبود نمیدونستم باید چیکار کنم خلاصه سرتونو درد نیارم به خودم اومدمو کم کم بهتر شدم خداروشکر دخترم خیلی اذیتم نکرد و شبا خداروشکر خوب میخوابه 

ایشااله اونایی که دلشون نی نی میخواد به حق این ماه مبارک خدابهشون بده حتما حتما از کیت تخمک گذاری استفاده کنید دوستان 

تاریخ ازدواج خرداد 94 اولین روز آخرین پریود4 خرداد95 1 اسفند 95 بدنیا آمدن دختر نازنینم
خدایا امیدم به توست
۱۳۹۶/۵/۵ ۰۰:۵۴:۱۷
(ویرایش)

ممنون سمیرا جان از راهنماییت. انشاالله خودت و نی نیت همیشه سلامت باشین.

خدایا شکررررررررت
۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ۱۳:۵۸:۲۱
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ۱۳:۵۸:۲۴
(ویرایش)

مرخصی زایمان 9 ماهه اما حقوق ایام مرخصی زایمان تقریبا 2/3 حقوق ایام کار عادی کارمنداست و ممکنه یه خورده برای بعضی ها بد باشه، راستی کارمندا میتونن بعد از زایمان هم از مرخصی شیردهی استفاده کنند، البته برای استفاده از همه مزایای این نوع مرخصی شما باید قوانین مرخصی زایمان را بشناسید.

https://www.fardadgroup.com/
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

فروردین 1403
چ پ ج ش ی د س
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران