تعداد بازدید : 55
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۳/۹
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۲/۳/۹
کاربران آنلاین : 0
vian1400
۱۴۰۲/۳/۹ ۱۱:۰۶:۳۰
آخرین حضور: ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ ۱۴:۴۳:۱۰

اختلال شخصیت پارانوئید

(ویرایش)

افکار، احساسات و تجربیات مرتبط با پارانویا ممکن است باعث شود:

• برایتان سخت است که به مردم، حتی دوستان و خانواده خود اعتماد کنید
  • اعتماد به دیگران برایشان بسیار دشوار است، با این باور که از شما استفاده خواهند کرد یا از شما سوء استفاده خواهند کرد
  • در آرامش داشتن مشکل دارند
  • تهدیدها و خطرها (که دیگران آن را نمی بینند) را در موقعیت های روزمره، اظهارات بی گناه یا نگاه های معمولی دیگران بخوانید.

این ممکن است به یک مشکل بزرگ در زندگی شما تبدیل شود که به شما تشخیص اختلال شخصیت پارانوئید داده شود.

من از پارانویای شدید رنج می برم و اکثر مردم این را بسیار آزاردهنده می دانند و وقتی پارانوئید هستم با من عصبانی می شوند.

اختلال شخصیت اسکیزوئید

بسیاری از افراد مبتلا به اختلال شخصیت اسکیزوئید قادر به عملکرد نسبتاً خوبی هستند. برخلاف اسکیزوفرنی معمولا علایم روانپریشی  ندارید  . با این حال، در نتیجه افکار و احساسات مرتبط با این تشخیص ممکن است:   

• در ایجاد روابط نزدیک با افراد دیگر مشکل پیدا می کنند
  • زندگی خود را بدون دخالت دیگران انتخاب کنید
  • ترجیح می دهید با افکار خود تنها باشید
  • از بسیاری از فعالیت ها لذت نبرند
  • علاقه چندانی به رابطه جنسی یا صمیمیت ندارند
  • در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارند یا از نظر عاطفی نسبت به دیگران سرد هستند.

اختلال شخصیت اسکیزوتایپی

هرکسی رفتارهای عجیب و غریب یا ناهنجار خود را دارد. اما اگر الگوهای تفکر و رفتار شما ارتباط با دیگران را بسیار دشوار می کند، ممکن است تشخیص اختلال شخصیت اسکیزوتایپی دریافت کنید.

بر خلاف اسکیزوفرنی معمولا روانپریشی را تجربه نمی کنید . با این حال، شما ممکن است:  

• افکار یا ادراکات تحریف شده را تجربه کنید 
  • ایجاد روابط نزدیک را بسیار دشوار می دانند
  • فکر کنید و خود را به گونه‌ای بیان کنید که دیگران «عجیب» بدانند، با استفاده از کلمات یا عبارات غیرمعمول، ارتباط با دیگران را دشوار می‌کنند.
  • باور داشته باشید که می توانید ذهن ها را بخوانید یا قدرت های خاصی مانند "حس ششم" دارید.
  • با دیگرانی که این عقاید را ندارند احساس اضطراب و تنش
  • در موقعیت‌های اجتماعی بسیار مضطرب و پارانوئید می‌شوند و برقراری ارتباط با دیگران برایشان سخت است.  
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران