تعداد بازدید : 44
تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۳/۲۲
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۳/۳/۲۳
کاربران آنلاین : 0
گلادیاتور
۱۴۰۳/۳/۲۲ ۱۵:۰۵:۰۳
آخرین حضور: ۱۴۰۳/۳/۲۲ ۱۵:۲۱:۱۱

اصطلاح مد و فشن کوریوگرافی

(ویرایش)

اهمیت فشن کوریوگرافی

حتما شما هم وقتی کودک بودید و لباس جدیدی برایتان می‌خریدند به محض پوشیدن آن دور خودتان می‌چرخیدید یا بالا و پایین می‌پریدید یا حتی به شکلی ناشیانه می‌رقصیدید تا حرکت لباس بر بدن و تغییری که در حالت و ظاهرتان ایجاد کرده را بیشتر حس کنید و لذت ببرید. این حرکت غریزی کودکان در واقع این نکته‌ی مهم را یادآوری می‌کند که لباس و نحوه‌ی پوشش در نوع حرکت تأثیرگذار است و برعکس. به همین علت است که طراحی حرکت در یک ران‌وی از مهم‌ترین ارکان آن محسوب می‌شود.

کافیست مدل‌هایی را تصور کنید که با پیراهن‌هایی بسیار فاخر و مجلل بر تن، در یک کت‌واک مانند زندگی روزمره با بدنی شلخته راه می‌روند و دامن لباس زیر پایشان گیر می‌کند و زمین می‌خورند. صحنه‌ای که توصیف شد بیشتر مناسب یک اجرای کمدیست تا یک فشن‌شو. در یک اجرای ران‌وی درست مانند یک اجرای رقص، بدن اجراگران با بدن روزمره متفاوت است. آن‌ها باید به نحوی حرکت کنند که طراحی لباس و زیبایی‌شناسی پشت این طراحی و هم‌چنین قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف لباس به خوبی برجسته و نمایان شود. بدون فشن‌کوریوگرافر چنین هدفی محقق نخواهد شد.

 فشن‌ کوریوگرافر دقیقا چه می‌ کند؟

مرحله‌ای اول کار یک فشن‌کوریوگرافر تعامل با دیزاینر و دریافتن مفهوم و پیام یک کالکشن لباس است. در حقیقت طراح حرکت باید از منظر زیبایی‌شناسی با طراح لباس همسو شود تا بتواند بر اساس ایده‌ها، تم و طراحی کالکشن او به طراحی کت‌واک بپردازد. موارد دیگری که یک کت‌واک کوریوگرافر باید به هنگام شروع کار در نظر بگیرد، میزان بودجه، مخاطب هدف، محل و زمان برگزاری ران‌وی است.

 پس از یک برآورد کلی، کت‌واک کوریوگرافر دست به طراحی یک استوری‌برد می‌زند. در این استوری‌برد او باید نوع و تمپوی موزیکی که در ران‌وی پخش می‌شود، نورپردازی، زمان‌بندی حرکات و بسیاری جزییات دیگر را ذکر کند. پس از این که این استوری برد به تایید تهیه‌کننده و دیزاینر کالکشن رسید، فشن‌کوریوگرافر می‌تواند رسما کارش را شروع کند. در مرحله‌ی بعد او باید مدل‌ها را انتخاب کرده و حرکات را به آن‌ها آموزش دهد و هم‌زمان با باقی عوامل فشن‌شو از جمله میکاپ آرتیست و استایلیست و طراحان دیگر نیز در ارتباط باشد. در نهایت پس از اجرای اولیه‌ی کت‌واک، ران‌وی کوریوگرافر باید واکنش مخاطبان را به خوبی مشاهده کند تا در صورت نیاز تغییراتی در طراحی خود اعمال کند.

منبع: https://mag.sarak-co.com/fashion-choreography/

 

۱۴۰۳/۳/۲۳ ۰۹:۵۰:۲۰
آخرین حضور: ۱۴۰۳/۳/۲۹ ۰۹:۵۱:۰۱
(ویرایش)

در ایران، دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت جایگاه بسیار مهمی در آموزش و پرورش کادرهای پزشکی دارند. این دانشگاه‌ها با ارائه برنامه‌های آموزشی متناسب با استانداردهای بین‌المللی و نیازهای کشور، به دانشجویان فرصتی مناسب برای یادگیری و توسعه مهارت‌های پزشکی فراهم می‌کنند. از آنجا که این دانشگاه‌ها مورد تأیید وزارت بهداشت هستند، دانشجویان مطمئن می‌توانند از کیفیت آموزشی بالا و تجربه‌ی عملی در بخش‌های مختلف پزشکی بهره‌مند شوند. به علاوه، فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها پس از فارغ‌التحصیلی به راحتی می‌توانند در امتحانات و مسابقات کارشناسی ارشد و دکتری ورودی مراکز مختلف آزمون ورودی پزشکی شرکت کرده و با موفقیت به ادامه‌ی تحصیلات پزشکی در سطح پیشرفته دست پیدا کنند.

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

خرداد 1403
س چ پ ج ش ی د
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران