سرطان-سینه

سرطان سینه

اگرچه سرطان پستان يکی از شايع ‌ترين سرطان‌ ها در زنان است و بايد مورد توجه بسياری قرار گيرد اما همه توده ‌هايی که در پستان ايجاد و يا توسط خانم‌ ها احساس می‌ شوند لزوما سرطان پستان نيستند و اگر اين توده‌ ها سرطانی هم باشند، با تشخيص زودرس و اقدام سريع درمان‌ پذير خواهند بود، اما بسياری از خانم‌ ها با مشاهده توده در پستان بسيار نگران و مضطرب می ‌شوند و حتی از مراجعه به پزشک هراس دارند. در حدود 40 درصد از خانم‌ ها در دوره‌ ای از زندگی توده‌ هايی را در پستان خود لمس می‌ کنند.

تمام توده های پستان سرطان پستان نیستند

اما اين سوال مطرح می ‌شود که چه زمانی بايد به پزشک مراجعه کرد؟


پزشکان توصيه می ‌کنند در هر سنی که هستيد حتما حداکثر 2 تا 4 هفته بعد از لمس توده به پزشک مراجعه کنيد. حتی بهتر است بلافاصله پس از لمس توده به پزشک مراجعه کنيد. اين پزشک است که زمان مراجعه بعدی را تعيين می ‌کند و زنان خود نبايد در مورد آن تصميم بگيرند. عده‌ای از زنان خود را با اطرافيان و آشنايان خود مقايسه می ‌کنند و به گمان اين که توده پستانی آن ها هم ممکن است کيست باشد و برطرف می ‌شود به پزشک مراجعه نمی‌ کنند. در حالی که اگر توده‌ ای سرطانی باشد حتی يک هفته و يا يک ماه هم برای درمان ارزشمند است، مخصوصا اگر فرد جوان باشد.

پیشگیری از سرطان سینه با مصرف تخم مرغ تاثیر عجیب نوشیدن چای بر زنان! وقتی "شیر" برای بانوان خطرناک می شود/ واقعیتی مهم درباره شیر که نمی دانید! انواع سرطان پستان را بشناسید آموزش تصویری خود آزمایی پستان 7 باور غلط درباره ی سرطان پستان نحوه خودآزمایی برای تشخیص سرطان سینه

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

مهر 1398
د س چ پ ج ش ی
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930