نگهداری-نوزاد

نگهداری نوزاد

چشم نوزاد

نوزاد می تواند فاصله 20 تا 25 سانتی متری را به راحتی ببیند. اما در فاصله های بیشتر قدرت تمرکز هر دو چشم بر روی یک نقطه را ندارد. چشم نوزادان اغلب به بیرون یا داخل منحرف شده و حرکت چشم ها با هم هماهنگ نیست. و به همین دلیل چشم ها ممکن است «لوچ » به نظر برسد که همه این مشکلات با قوی تر شدن عضلات چشم، در حدود یک ماهگی، بر طرف می شود. اما اگر بعد از دو ماهگی هنوز حرکات چشم نوزاد به نظرتان غیر طبیعی است حتما با پزشک مشورت کنید .

مراقبت از چشم نوزاد

ناخن نوزاد :

ناخن های نوزاد را با یک قیچی کوچک و نرم  یا ناخن گیرهای مخصوص نوزاد در زمانی که نوزاد خواب است باید کوتاه  کنید. چون ناخن بلند در هنگامی که نوزاد دست هاش را تکان می دهد می تواند باعث آسیب به صورت و چشم ها شود. بهتراست که تیغه های قیچی را قبل از استفاده با الکل طبی تمیز و ضد عفونی کنید.برای کوتاه کردن ناخن باید دقت کنید به پوست نوزاد آسیب نرسانید .گوشه های ناخن را کوتاه کنید بعد از کوتاه کردن ناخن نوزاد می توانید با پنبه آغشته به اب و صابون ناخن را بشورید و خشک کنید تا عفونتی در ناخن ها باقی نماند .

برای مطالعه نگهداری از گوش ، بینی و... نوزاد به لینک زیر در ماماسایت مراجعه کنید .

نگهداری نوزاد

مطالب مرتبط با مراقبت و نگهداری نوزاد:

 

اگر تازه مامان شدین کلیک کنید! چطور یه نوزاد از پستان مادر شیر می خوره؟ نگهداری شیرخوار (نوزاد) ده ماهگی نگهداری شیرخوار (نوزاد) هشت ماهگی نگهداری شیرخوار (نوزاد) هفته هشتم نگهداری شیرخوار (نوزاد) شش ماهگی نگهداری شیرخوار (نوزاد) پنج ماهگی نگهداری شیرخوار (نوزاد) چهار ماهگی نگهداری شیرخوار (نوزاد) سه ماهگی نکاتی در مورد نگهداری نوزاد به زبان ساده نحوه صحیح حمام کردن شیرخوار نگهداری شیرخوار (نوزاد) هفته ششم نگهداری شیرخوار (نوزاد) هفته هفتم نگهداری شیرخوار (نوزاد) هفته پنجم نگهداری شیرخوار (نوزاد) - هفته چهارم نگهداری شیرخوار (نوزاد) - هفته سوم نگهداری شیرخوار (نوزاد) - هفته دوم نگهداری شیرخوار (نوزاد) - هفته اول

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

آذر 1399
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران