کج شدن سر نوزاد نشانه چه بیماری است؟

اختلال در رشد، استفراغ‌های پی درپی و کج کردن سر به حالت کمانی از عوامل رفلاکس حاد در نوزادان است.

کج شدن سر نوزاد نشانه چه بیماری است؟ 


اختلال در رشد، استفراغ‌های پی درپی و کج کردن سر به حالت کمانی از عوامل رفلاکس حاد در نوزادان است.

رفلاکس زمانی اتفاق می‌افتد که نوزاد پس از خوردن شیر،‌ آن را برگرداند؛‌ در اکثر نوزادان هنوز ماهیچه بین معده و مری به طور کامل سفت نشده از این رو معده به راحتی چیزی که نوزاد خورده را به عقب بازمی گرداند. این امر در نوزادان طبیعی است و تا زمانی که نوزاد رشدی خوب دارد رفلاکس معده نگران کننده نیست.

 نشانه های رفلاکس حاد در نوزادان :

اگر والدین علائمی مانند اختلال دررشد، استفراغ های پی درپی، سرفه های مزمن، بیقراری و کج کردن سر به حالت کمانی بعد از شیر خوردن را در نوزاد خود مشاهده کردند حتما باید به پزشک مراجعه کنند.

اگر برگشت محتویات معده به داخل مری زیاد تکرار شود، سوزش و التهاب در مری ایجاد خواهد شد.

روش های آرام کردن نوراد مبتلا به رفلاکس: 

به مقدار کم و دفعات بیشتر به نوزاد شیر بدهید، مادران با شیر خود  نوزاد را تغذیه کنند زیرا شیر مادر دو برابر سریع تر از شیرخشک هضم می‌شود و برای بهبود گوارش نوزاد مفید است. حدود نیم ساعت پس از شیر دادن نوزاد را تکان ندهید و حدود یک ونیم ساعت نوزاد را روی تشک مخصص رفلاکس ( مشابه آن کریر یا صندلی ماشین ) قرار دهید.

به طور طبیعی اکثر نوزادان دچار رفلاکس می شوند اما تا زمانی که مطمئن نشده ای رفلاکس از نوع حاد است، درمان را آغاز نکنید، زیرا تعداد مواردی که بی جهت درمان می شوند بیش از مواردی است که واقعا به درمان نیاز دارند.

باشگاه خبرنگاران

 
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1398
ی د س چ پ ج ش
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031