با عادت های ناسالمی که تهدید کننده رابطه ی جنسی هستند، آشنایید؟

رابطه ی جنسی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد و عادات زندگی ناسالم می تواند موجب کاهش کیفیت آن شود. در ادامه با مهمترین عادات ناسالمی که می توانند رابطه ی جنسی را تحت تاثیر قرار دهند بیشتر آشنا خواهیم شد.


با عادت های ناسالمی که تهدید کننده رابطه ی جنسی هستند، آشنایید؟

 

رابطه ی جنسی یکی از بخش های مهم زندگی است که لازم است به سلامت آن توجه زیادی شود. رابطه ی جنسی تحت تاثیر عوامل زیادی قرار دارد و بسیاری از روش های ناسالم زندگی می تواند بر روی کیفیت آن تاثیرات منفی ایجاد کند. در این مطلب سعی شده است که به برخی از روش ها و عادات ناسالمی که می توانند کیفیت رابطه ی جنسی را کاهش دهند اشاره شود.


رژیم غذایی ناسالم

اگرشما مواد غذایی یا نوشیدنی های غیر ضروری را دوست دارید، شما بدن خود را با مقدار زیادی از کربوهیدرات های تصفیه شده، قندهای ساده و چربی های اشباع شده و ترانس پر می کنید. مصرف این غذاها می تواند جریان خون شما را کاهش دهد و بر سلامت شما در طول رابطه ی جنسی تاثیر گذار باشد. بهتر است که مصرف مواد غیر ضروری و به درد نخور را حذف کنید و به جای آن مقدار زیادی از میوه ها، سبزیجات و پروتئین های گیاهی (آجیل، لوبیا و توفو) را در رژیم غذایی خود بگنجانید. نتیجه ی این کار، یک برنامه ی غذای سالم است که انرژی بیشتری به رابطه ی جنسی می دهد.

 

مصرف بیش از حد نمک

زمانیکه مصرف غذاهای شور به طور مرتب، بخشی از غذاهای شما را تشکیل می دهد، احتمال ابتلای شما به فشار خون بالا بیشتراست که این می تواند میل جنسی شما را کاهش دهد. از مصرف مواد غذایی فوری و بسته بندی شده که اغلب حاوی سدیم بالایی هستند، پرهیز کنید. در عوض شما می توانید با اضافه کردن ادویه جات به غذا، به آنها عطر و طعم دهید.

 

اضطراب و استرس مداوم

فشار و نگرانی همیشگی، شما را از بین می برند. زمانیکه شما بدن خود را با هورمون استرس برای مدت طولانی، مورد حمله قرار می دهید، این می تواند سلامت و همچنین میل جنسی را در شما از بین ببرد. سعی کنید عواملی را که سبب ایجاد فشار و استرس در شما می شوند را پیدا کنید، بنابراین می توانید در مورد بهترین روش های مقابله با آنها، فکر کنید. همچنین یک ایده ی خوب این است که زمان مشخصی را برای قدم زدن در پارک، شرکت در کلاس یوگا یا حضور در یک نمایش خنده دار برای خندیدن، در نظر بگیرید.

 

اشتغال بیش از حد

زمانیکه زندگی سخت می شود، رابطه ی جنسی و سکس می تواند اولین چیزی باشد که از لیست کارهای شما حذف می شود. اما صمیمیت و رابطه ی جنسی در رابطه ی شما باید اولین اولویت باشد. داشتن یک برنامه ی منظم برای سکس، می تواند به شما کمک کند که از حذف شدن آن جلوگیری کنید. بنابراین زمان های برقراری رابطه ی جنسی را در تقویم خود علامت گذاری کنید و از آن پیروی کنید. احساس ارتباط بیشتر، منجر به بهتر شدن شرایط تختخواب شما می شود.

 

نداشتن تنوع در رابطه جنسی

گاهی اوقات یک روش قدیمی رابطه جنسی، می تواند سبب نارضایتی شما از رابطه شود. شما ممکن است یک روال مشخص را دنبال کنید و حتی سعی در بهبود آن نکنید. ترکیب کردن موقعیت های جدید و یا برقراری رابطه ی جنسی در مکان ها یا زمان هایی جدید، می توانند در بهبود رابطه ی جنسی به شما کمک کنند. جایگزین های جدید مانند ماساژ دادن یا استفاده از اسباب بازی های جنسی را به روال خود اضافه کنید.

 

صحبت نکردن در باره ی رابطه ی جنسی
اگر چیزی در رابطه با زندگی جنسی شما وجود دارد که سبب ناراحتی شما می شود، یا ایده های جدیدی دارید که می خواهید آنها را جبران کنید، درباره ی آن با شریک جنسیتان صحبت کنید. اگر در مورد واکنش شریک زندگی خود نگران هستید، می توانید آن را به جای شریک جنسی خود، در قالب احساسات و واکنش های خود بیان کنید. این کمک می کند تا جملات خود را با "من" به جای "شما" شروع کنید.

 

دوست نداشتن بدن خود

پیام هایی که شما در مورد بدنتان به خود می گویید، تفاوت زیادی در میزان اعتماد به نفس شما ایجاد می کند. زمانیکه این پیام ها منفی هستند، به تصور و اعتماد به نفس خود ضربه خواهید زد. بنابراین، این می تواند تاثیر زادی بر رابطه ی جنسی شما داشته باشد. اگر حالت پیش فرض شما در کاهش اعتماد به نفس خود است، این روال را قطع کنید و سعی کنید بر روی آنچه که در مورد خودتان دوست دارید، تمرکز کنید. از خودتان مراقبت کنید و وقت خود را با افرادی که احساس خوبی به شما می دهند، صرف کنید.

 

مصرف بیش از حد نوشیدنی های الکلی
یک لیوان شراب یا آبجو ممکن است به شما در آرام شدن کمک کند، اما نوشیدن مشروبات الکلی باعث بی حالی شما در اتاق خواب می شود. مردان به طور خاص، زمانیکه میزان الکل موجود در بدن آنها بیش از حد بالا باشد، موجب ایجاد مشکلات مربوط به عملکرد شود. به همین دلیل توصیه می شود برای بهبود رابطه ی جنسی، نوشیدن الکل را در حد اعتدال نگه دارید.

 

منبع: الو دکتر

برچسب ها : زناشویی
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

آذر 1398
ج ش ی د س چ پ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930