کمبود این ویتامین در بدن، باعث سقط جنین می شود!

نتایج تحقیقات پژوهشگران موسسه ملی سلامت آمریکا نشان می دهد در بین زنانی که قبلا سقط جنین داشته و حال مجددا قصد بارداری دارند، احتمال باردارشدن در زنانی بالاتر بود که دارای میزان کافی ویتامینD بودند.

کمبود این ویتامین در بدن، باعث سقط جنین می شود!

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ نتایج تحقیقات پژوهشگران موسسه ملی سلامت آمریکا نشان می دهد در بین زنانی که قبلا سقط جنین داشته و حال مجددا قصد بارداری دارند، احتمال باردارشدن در زنانی بالاتر بود که دارای میزان کافی ویتامینD بودند.

«سانی مامفرد»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان می دهد که ویتامین D نقش محافظتی در مقابل بارداری دارد.»

به گفته محققان، برخی مطالعات قبلی نشان داده اند زنانی که میزان ویتامین D شان قبل از انجام IVF (لقاح آزمایشگاهی) بالاتر بود شانس بارداری شان در مقایسه با زنان دارای میزان پایین تر ویتامین D بیشتر بود.

در این مطالعه، محققان زنانی را که دارای سابقه سقط جنین بودند بررسی کردند. میزان ویتامین D خون حدود ۱۲۰۰ زن قبل از بارداری و مجددا در هفته هشتم بارداری آزمایش شد. محققان میزان ناکافی ویتامین D را کمتر از ۳۰ نانوگرم در میلی لیتر تعریف کردند.

زنانی که میزان پیش فرض ویتامین Dشان کافی بود در مقایسه با زنان دارای میزان ناکافی ویتامین D، احتمال باردارشدن شان ۱۰ درصد بیشتر و شانس زایمان طبیعی شان ۱۵ درصد بیشتر بود.

همچنین محققان دریافتند در بین زنانی که باردار بودند، به ازای افزایش هر ۱۰ نانوگرم در میلی لیتر ویتامین D، ریسک سقط جنین ۱۲ درصد کمتر بود. میزان ویتامین D در هفته هشتم بارداری هیچ ارتباطی با سقط جنین نداشت.

محققان تاکید می کنند برای تعیین اینکه ایا تامین ویتامین D برای زنان در معرض سقط جنین می تواند شانس باردار شدن و زایمان سالم شان را افزایش دهد نیاز به مطالعات بیشتری است.

منبع خبرگزاری برنا

میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

فروردین 1399
ج ش ی د س چ پ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
اپلیکیشن تقویم بارداری و قاعدگی دانلود