خاطره ها

برای ارسال خاطره ابتدا وارد سایت شوید.×
۱۳۹۷/۶/۷ ۰۹:۲۲:۲۸
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۶/۹ ۰۸:۵۸:۰۳

و در نهایت متن کمپین. که خواهش میکنم حتما حتما برای هر زنی که میشناسین بفرستین :

 

بانوی سرزمینم سلام🌹
اینکه این متن به شما رسیده است به نشانه این است که زنانی دلشان برای هم‌نوعانشان میتپد! لطفا این متن را با دقت بخوانید و برای هر زنی که میشناسید ارسال کنید. 🙏🏻🙏🏻

از هر ۱۰ زن، یک نفر به واژینیسموس مبتلاست. بیماری‌ای که برخی از متخصصان زنان مبتلایان به آن را نه تنها بیمار نمیدانند بلکه آن‌ها را "ترسو و لوس" میخوانند!

بیمار مبتلا به واژینیسموس در هنگام دخول به طور غیر ارادی ماهیچه‌های خود را منقبض میکند. این انقباض نه تنها دخول را غیر ممکن میکند بلکه ورود هر چیزی، حتی یک انگشت، به داخل واژن برایش دردناک و آزار دهنده است.

برخلاف تصور عموم، این مشکل ربطی به سردی و گرمی طبع ندارد و با گرمی خوردن رفع نمیشود!! تحمل درد و تلاش برای ایجاد رابطه به امید گشادتر شدن واژن، نتیجه‌ای جز انقباض بیشتر و شدیدتر شدن واژینیسموس نخواهد داشت. تا جایی که زنانی اعلام کرده‌اند حتی قادر نیستند یک گوش‌پاک‌کن را وارد واژن خود کنند!!

این مشکل به ظاهر کوچک، کابوس بسیاری از زنان سرزمینمان است! زنانی که با گذشت سالهای زیاد از ازدواجشان هنوز باکره‌اند!! زنانی که به خاطر این مشکل طلاق داده میشوند، بدون آنکه بدانند این "درمان‌پذیرترین بیماری جنسی" است!

بیماری واژینیسموس نوع دومی هم دارد، که زنانی دچار آن میشوند که قبلا رابطه داشته‌اند، که موضوع بحث ما نیست.

لطفا این پیام را جدی بگیرید. شاید پیشگیری از طلاق زوج‌های زیادی در گرو ارسال این پیام باشد!
و توصیه‌ای جدی که به شما خواننده عزیز دارم این است که از تعریف کردن تجربیات دردناک جنسی خود به زنانی که تا به حال دخول را تجربه نکرده‌اند جداً پرهیز کنید! از اینکه دخترانتان را همیشه در مورد پرده بکارتشان بترسانید جداً پرهیز کنید. این ترس‌ها هستند که در بیماری واژینیسموس نمود جسمی پیدا کرده‌اند.

و در نهایت اگر شما کسی هستید که از این بیماری رنج میبرد، این نوید را به شما میدهم که بسیاری از هم‌نوعان شما درمان شده‌اند! چندین سایت و صفحه اجتماعی هم‌اکنون مشغول آموزش بانوان واژینیسمی برای خوددرمانی میباشند. که انجمن واژینیسموس ماماسایت بدون هیچ چشمداشت مالی این خدمت را برای این عزیزان انجام میدهد.
https://mamasite.ir/fa/vaginismus

لطفا قطع کننده این زنجیر نباشید.

۱۳۹۷/۶/۷ ۰۹:۱۹:۴۴
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۶/۹ ۰۸:۵۸:۰۳

هر چی یادم میاد از شب زفاف میترسیدم!! حتی اینو تو نامزدی به همسرم هم گفتم. همسرم با صبر و حوصله برام توضیح داد که خدا جوری آفریده که اونجا واسه همین کاره و درد نداره و ... ولی من هنوز احساس ترس داشتم!

قرار گذاشته بودیم خیلی درمورد ازدواج و زندگی زناشویی مطالعه کنیم. کتاب میخوندیم و تو کانالای زیادی عضو بودیم. تو یکی از همین کانالا بود که به واژه واژینیسموس برخورد کردم! (بیا حالا هی بگین تلگرام بده!!!) البته خیلی جدی نگرفتم و فقط فهمیدم چنین مشکلی وجود داره...

قرار شد دو هفته قبل عروسی پرده بکارتو برداریم که استرس من برا عروسی کمتر باشه. اما وقتی همسرم بهم نزدیک شد چنان وحشت کردم و بعدش گریه‌های بلند بلند(!!) که الان واقعا برای خودمم عجیبه! بدو بدو رفتم اون کانالو گشتم و کلمه واژینیسموس رو پیدا کردم و رفتم دکتر. گفتم من حس میکنم واژینیسموس دارم! جوری با تمسخر باهام رفتار کرد که احساس حماقت کردم!! گفت برو با انگشت امتحان کن.

خلاصه یه بار دیگه قبل عروسی امتحان کردیم و باز اوضاع داغون روحی من مانع شد. بعد عروسی هم وضع همینطوری بود. عضله‌های منقبض شده پاها و درد شدیدی که احساس میکردم و گریه و گریه و گریه!!

به اصرار خودم همسرم انگشتشو وارد کرد. گفتم انقباض پاهام جلوی ورود انگشتتو نمیتونه بگیره! ورود انگشت خیییلی دردناک بود اما وقتی یه کم خون دیدم فک کردم پرده برداشته شده و دیگه راحت شدم!! چقد خوشحال بودم!!!! اما باز فرداش که یه دیوار بتنی اون تو حس کردم فهمیدم که خیال خام داشتم!!!

مسائلی پیش اومد که تا یه ماه بعد عروسی امکان دکتر رفتن نداشتم. هر روز تلاش و هر روز درد. هر روز تو اینترنت دنبال راهی برای درمان بودم. یه سایت پیدا کردم که حرف ورود انگشت میزد. مث خیلی از واژینیسموسی‌های دیگه از دست زدن به واژنم بدم میومد! با هر سختی که بود انگشتمو چند باری وارد کردم ولی هیییچ امیدی به درمان نداشتم! دیگه ولش کردم و تصمیم گرفتیم دیگه تلاش نکنیم تا ببینیم نتیجه دکتر رفتن چی میشه.

این بار دیگه حرفی از واژینیسموس نزدم. فقط گفتم موفق به دخول نشدم. خانم دکتر گفت پرده‌ت ضخیمه ولی نه اونقدرا که نتونی تحمل کنی. گفتم یه ماهه تلاشم بی تاثیر بوده! لطفا عملش کنید! گفت باید از نظر واژینیسموس معاینه‌ت کنم! گفتم خیلی درموردش خوندم! گفت و نتیجه؟ گفتم من انقباض زیادی دارم! بعد معاینه حرفمو تایید کرد. ولی به هر حال عمل کردم.

دکتر گفته بود بعد دو هفته میتونی دخول داشته باشی ولی خیلی یواش. بعد دو هفته سعی کردم، ولی نتیجه‌ش فقط درد شدید بود! و اینکه تا چند روز نمیتونستم بشینم!!

یه جورایی هر دومون قید تلاشو زده بودیم! یه روز که دنبال دستور پخت یه غذا میگشتم، یه وبلاگی آدرس ماماسایت رو گذاشته بود! چون وبلاگ آشپزی بود فک کردم اینجا هم آموزش آشپزیه. تا اینکه وارد شدم و با خاطرات واژینیسموسی‌های درمان شده مواجه شدم! انگار که نور به قلبم تابیده باشه! اما هر چی میخوندم روش درمانو نمیدیدم!! فقط تو یکی از خاطره‌ها کلمه دیلاتور رو دیدم. این کلمه رو سرچ کردم و انجمن واژینیسموس ماما سایت رو پیدا کردم!!

حدود دو ماه طول کشید و من بالاخره درمان شدم! 😊

یه دنیا ممنون از تک به تک افرادی که موثر بودن تو این قضیه. ممنون از اون خانمی که آدرس اینجا رو تو وبلاگش گذاشت ❤❤

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

دی 1400
چ پ ج ش ی د س
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران