چاپ این صفحه

مهمترین ویژگی های طراحی برای لوگو مهندسی

تعداد بازدید : 501
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۹/۱۴

بهترین طراحی برای لوگو مهندسی چیست؟

لوگوها به نوعی هویت برند بوده .و به کسب وکار شما هویت می دهد. در این مطلب قصد داریم در مورد بهترین طراحی برای لوگو مهندسی  و انواع لوگو صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

انواع لوگو حرفه ای برای شرکت مهندسی

لوگو چیست؟

لوگو به معنی یک نشانه یا سمبل یا آرم است که برای معرفی یک شرکت، برند یا کسب و کار استفاده می شود. عموما لوگو گرافیکی است و میتوان آن را به کمک نرم افزارهای مختلف گرافیکی طراحی کرد. از جمله ی این نرم افزارها می توان به فتوشاپ، کورل دراو، ادوبی ایلاستریتور و خیلی نرم افزارها دیگر اشاره کرد.

مهمترین ویژگی های طراحی  برای لوگو مهندسی

تفاوتی ندارد که طراحی لوگو برای شرکت مهندسی برق مد نظر شماست یا طراحی لوگو مهندسی عمران. به هرحال، هر نوع لوگوی مهندسی بخواهید طراحی کنید باید این ۵ ویژگی اصلی را داشته باشد:

•    ساده باشد
•    با فعالیت های شما مرتبط باشد
•    به یاد ماندنی باشد
•    تاریخ مصرف نداشته باشد
•    در همه پلتفرم ها قابل استفاده باشد

این پنج ویژگی باعث می شود یک لوگو حرفه ای و بی نقص به وضوح قابل شناسایی باشد. در طراحی برای لوگوی مهندسی باید اطمینان حاصل کنید که وقتی مشتری ها به آن نگاه می کنند، با برند تجاری شما ارتباط برقرار می کنند.

اصول طراحی لوگو چیست؟

برای اینکه بتوانید یک لوگوی خوب برای کسب و کار خود داشته باشید لازم است در ابتدا بدانید که اصول طراحی برای لوگو  مهندسی چیست؟ طراحی لوگو دارای چند اصل است که تعدادی از آنها به شرح زیر هستند:
نخست اینکه لوگوی طراحی شده باید ساده و به دور از اضافه کاری و جزئیات اضافه باشد. همچنین مهم است که لوگویی که برای کسب و کار شما طراحی می شود محدود به زمان خاصی نباشد و بتوان تا مدت ها از آن استفاده کرد بدون اینکه ارزش و اعتبار خود را از دست بدهد. نحوه ی بهره گیری صحیح و به جا از رنگ ها هم از موارد مهمی است که هنگام طراحی لوگو باید به آن دقت شود. بعلاوه وگو باید در حالت سیاه و سفید هم جذاب بوده و کاملا مشخص و خوانا باشد. سعی کنید لوگو کاملا متناسب با موضوع و درونمایه ی کسب وکار شما بوده و از نظر فرهنگی نیز با عرف جامعه همسو باشد. دقت کنید که همانطور که در ابتدا گفته شد اینها تنها برخی از اصول طراحی لوگو هستند.

طراحی لوگو حرفه ای

مشخصه های طراحی برای لوگو  مهندسی حرفه ای چیست؟

پس از پاسخ به این سوال که اصول طراحی لوگو چیست به این موضوع می رسیم که ویژگی های یک لوگوی حرفه ای چیست؟  همان گونه که در ابتدا نیز گفته شد لوگو به عنوان هویت یک برند است و به همین دلیل است که طراحی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بگذارید اهمیت این موضوع را با یک مثال ساده شرح دهیم: اگر شما مشخصات فردی شخصی مانند اسم او را ندانید چگونه از او صحبت می کنید؟ مشخصا به کمک ویژگی هایی ظاهریش، مانند دختری که موهای بلوند و چشم های مشکی داشت، یا پسری که کفشش های قرمز می پوشید. کارایی لوگو هم برای یک کسب و کار دقیقا همین است. یعنی وقتی مصرف کنندگان لوگوی شما را میبینند باید توانایی برقراری رابطه با آن را داشته باشند و بتوانند در ذهن خودشان برند شما را تصور کنند.

انواع لوگو چیست؟

در ادامه ی موضوع طراحی برای لوگو مهندسی چیست به انواع لوگو میرسیم. لوگوها انواع مختلفی دارند اما به صورت کلی در سه دسته ی اصلی گروه بندی می شوند. این سه دسته عبارت هستند از: لوگوهای تصویری، لوگوهای نوشتاری و لوگوهای ترکیبی. در ادامه به توضیح کوتاهی در مورد هرکدام می پردازیم.

  •  لوگو تصویری: این لوگوها شامل شمایل ها و نمادها می شوند. یعنی در طراحی آنها از یک سری اشکال ساده و تصویرهای مختلف که تداعی کننده ی آن شرکت یا محصول یا کسب و کار هستند استفاده می شود. عموما لوگوهای تصویری در مقایسه با لوگوهای نوشتاری کمی پیچیده تر و غیر مستقیم تر هستند و بیننده نیاز دارد تا آنها را پیش خود تفسیر کند.
  •   لوگو نوشتاری: که به آن لوگوتایپ یا نماد کلمه ای هم می گویند. در این نوع طراحی لوگو، نام برند یا کسب و کار را به نوعی با کمک ترکیب فونت و تغییر اندازه و نحوه ی چیدمان آن و نیز خلاقیت به یک نماد جذاب بصری تبدیل می کنند. نکتهی مهم این است که این نوشتارها باید کاملا خوانا و قابل تشخیص باشند.
  •   لوگو ترکیبی: همانطور که از نام آن هم مشخص است از ترکیب نوشتار و تصویر باهم این لوگوها ایجاد می شوند.
  •  

طراحی لوگو برای مهندسی

سخن پایانی:

لوگو بخش اصلی از مارک تجاری هر کسب و کاری است، که معمولاً به عنوان اولین نقطه تماس با مشتریان بالقوه در نظر گرفته می شود. به همین علت است که در طراحی برای لوگو مهندسی، باید اطمینان حاصل کنید که یک نشان تجاری حرفه ای بسازید که بتواند با مشتریان تان ارتباط برقرار کند.از این رو طراحان حرفه ای سایت استودیو هشت و چار آماده خدمت رسانی به شما هستند.همین حالا با ما تماس بگیرید و جانی دوباره به کسب و کارتان بدهید

چاپ این صفحه