تعداد بازدید : 2727
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۵/۲/۱۸
کاربران آنلاین : 0
Helma 67
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۲۲:۲۶
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۷/۱۸ ۲۳:۴۰:۴۷

سیاست های زنانه

(ویرایش)

شک از آن موضوعاتی است که در زندگی همه انسان‌ها وجود دارد اما گاهی می‌تواند حسابی دردسرآفرین شود و زندگی را ویران کند پس باید آن را کنترل کرد
متاسفانه ترس و نگرانی را در مکالمات اکثر آدم‌ها می‌بینیم. این روزها وقتی با آدم‌ها حرف می‌زنیم می‌بینیم که ترس و نگرانی پشت اکثر حرف‌ها و رفتارهای آن‌ها وجود دارد، در حقیقت از یک چیزی نگران هستند!
حال اگر این نگرانی‌ها وارد زندگی مشترک شود، ‌مثلاً یکی از زوجین با خود مدام فکر کند وقتی همسرش از او دور است «مبادا با کس دیگری حرف بزند!»، «مبادا از کس دیگری خوشش بیاید!» و…
این مبادا‌ها که خود شخص آن‌ها را در ذهنش می‌سازد همه تبدیل به نگرانی‌های جدیدی در زندگی می‌شوندو فرد برای اینکه از آن‌ها خلاص شود شروع می‌کند به کنترل‌ کردن طرف مقابل.

با این رفتارها فرد می‌خواهد صورت مسئله را در بیرون پاک کند و به سراغ حل مسئله در درون خودش نمی‌رود.
در واقع افرادی که سوءظن‌های زیادی دارند، شک به همسر دارند و یا کنترل گر هستند در بیرون نباید به‌ دنبال چاره باشند
بلکه باید در درون خودشان به دنبال راه حل بگردند.
وقتی آدم‌ها همدیگر را دوست دارند؛ به هم عشق می‌ورزند و به هم اعتماد دارند اما از لحظه‌ای که شک به همسر و عدم‌ اعتماد و کنترل در رابطه‌ای به‌ وجود می‌آید ذره ذره عشق بین زوجین رو به زوال می‌رود و دو طرف از هم دور می‌شوند.
آدم نرمال فقط گاهی و به ندرت در امور اطرافش شک می‌کند.
قدم آخر در رفع شک به همسر این است که بدون قید و شرط از درون (نه به ظاهر) به او محبت کنید و عشق بورزید.
فقط آن چیزی را در ذهنتان راه بدهید که دوست دارید اتفاق بیافتد.
❤✌❤✌
  ‌ #نکته های زناشویی:

بهترین_مرد_دنیا

آیامی دانید که هر زنی نیاز دارد

که حداقل روزی سه بار این جمله را بشنود؟

پس هیچ گاه این جمله سحرآمیز و

جادویی را از همسرت دریغ مکن!

دوستت دارم!
دوستت دارم!
دوستت دارم!

و این را باور کن که هیچ گاه

همسرت از شنیدن این جمله خسته نمی شود.

هر بار که به همسرت از صمیم دل

می گویی: «دوستت دارم»،

قلب او را از عشق لبریز می کنی

و روحیه او را شاداب می سازی.

از مكافات عمل غافل مشو
گندم از گندم برويد!جو از جو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۲۳:۵۴
(ویرایش)

سرسختانه همواره خود را حق بجانب دانستن، حتی زمانی که ادله کافی در اختیار نداشته باشید.
هیچگاه عذرخواهی نکردن، حتی زمانی که تقصیر کار بودن شما اثبات گردیده باشد.
بی رحمانه خطاها ی شریک زندگی خود را بازگو کرد.
در شناسایی و یافتن بدیها و معایب همسر چیره دست بودن، اما هیچگاه خوبیها و محاسن وی را بزبان نیاوردن.
هیچگاه رها نکردن گذشته، و بازگویی و باز آفرینی آن به کرات.
فاصله گرفتن از لحاظ فیزیکی و احساسی تا حد بی اعتنایی کامل.
عذرتراشی همیشگی برای عادات ناپسند خود.
پافشاری براین عقیده که همواره مطلبی که شما میخواهید بیان کنید مهمتر از مطلبی است که همسرتان میخواهد بگوید، بنابراین حرف وی را قطع میکنید.
به گونه ای رفتار میکنید که گویی شما مرتکب هیچکدام از اشتباهات ذکر شده نگردیده اید و این شریک شماست که باید تغییر کند.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۲۴:۲۲
(ویرایش)

چقدر این جمله زیباست؛

انسانهای ناپخته
همیشه میخواهند
که در مشاجرات پیروز شوند...
حتی اگر به قیمت
از دست دادن "رابطه" باشد...

اما انسانهای عاقل
درک میکنند که گاهی
بهتر است در مشاجره ای ببازند،
تا در رابطه ای که
برایشان با ارزش تر است
"پیروز" شوند...

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۲۶:۴۹
(ویرایش)

#با_رابطه_جنسی_بیشتر_از_ مغزتان_محافظت_کنید
با رابطه جنسی بیشتر, از مغزتان محافظت کنید!

یافته های تازه نشان می دهند، برقراری رابطه جنسی سبب افزایش هوش افراد می شود.

تاثیر رابطه جنسی بر مغز

برقراری رابطه عاشقانه و جنسی تاثیر مثبتی بر ایجاد سلول های عصبی بخش هیپوکامپ -مسئول ایجاد حافظه بلند مدت - مغز می گذارد.

افزایش فعالیت جنسی سبب افزایش تولید نوع خاصی از نورون ها می شود که، ساختار اصلی سیستم اعصاب مغز را تشکیل می دهند. فعالیت جنسی بیشتر، سلول های مغز را از اکسیژن اشباع میکند و توانایی های شناختی فرد را ارتقا می دهد. زوج هایی که فعالیت جنسی بیشتری دارند کمتر از زوجینی که چنین نیستند، در معرض ابتلا به زوال عقل قرار دارند.

منبع :
"دکتر امیر احتشام سکسولوژیست
اسرار روانشناسی و زندگی آرام
@asrare_movafaghiyat

#چه_وقت_باید_احساس_بزرگی_کرد

@ravanshenasimosbat

هر گاه از خوشبختی همه، "حتی" کسانی که دوستمان ندارند هم خوشحال شدیم.

هر گاه برای تحقیر نشدن دیگران از حق خود گذشتیم.

هرگاه شادی را به کسانی که آن را از ما گرفته اند هدیه دادیم.

هرگاه خوبی ما به علت نشان دادن بدی دیگران نبود.

هرگاه کمتر رنجیدیم و بیشتر بخشیدیم.

هرگاه به بهانه عشق از دوست داشتن دیگران غافل نشدیم.

هرگاه اولین اندیشه ما برای رویارویی با دشمن انتقام نبود.

هرگاه دانستیم عزیزخدا نخواهیم شد، مگر زمانی که وجودمان آرام بخش دیگران باشد.

هرگاه بالاترین لذت ما شاد کردن دیگران بود.

هرگاه همه چیز بودیم و گفتیم: "هیچ نیستیم"

پس بیاییم بزرگ باشیم...
وبزرگ شدن را تمرین کنیم...
وبعدبزرگ شدن را تعلیم دهیم...

جملات تاثیر گذار از #فلورانس_اسکاول_شین

اگر انسان چیزی را از دست بدهد, نشان می دهد که در ضمیر ناخودآگاه خود, اعتقاد به از دست دادن وجود دارد.

برای از بین بردن هر گونه ناراحتی و غصه باید ابتدا درون خود را آرام کنید.

بسیاری از چیزها به زمان نیاز دارند تا درست شوند و در شریط مناسب قرار گیرند.

اگر تصمیمی می گیرید که انجام دهید باید آن را انجام دهید, شایسته نیست که با خود پیمانی ببندید و بعد از مدتی آن را فراموش کنید.

بازی زندگی یک بازی هدفمند است, هرچه را که به آن بدهی, به همان شکل به خودت باز می گرداند.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۲۷:۴۲
(ویرایش)

تو همان چیزی را جذب می‌کنی که هستی. می‌خواهی چیز متفاوتی جذب زندگی تو شود؟ راه حل ساده است، متفاوت شو. نمی‌شود اخلاقت، رفتارت، کلامت، نشست و برخاست‌هایت یک چیز باشد و رویاها و آرزوهایت چیز دیگر. تو باید با آرزوهایت در یک طیف قرار بگیری. کلامت، رفتارت و ... همگی باید بوی رویاهایت را بدهد. باید هزاران بار در روز از همان کلمات رویاهایت در گفتگوهای روزمره استفاده کنی. متفاوت شو، تو قادر به بدست آوردن هر آنچه که می‌خواهی هستی، متفاوت شو و نتیجه‌ای متفاوت بگیر.

❤❤❤❤❤
این جمله بو علی سینا را باید با طلا نوشت ..

که میفرماید :

هر چیزی کمش دارو است
متوسطش غذا است
و زیادش سم است

حتی محبت کردن

۱- هیچ وقت با کسی بیشتر از جنبه اش شوخی نکن... حرمتها "شکسته" میشود.

۲- هیچ وقت به کسی بیشتر از جنبه اش خوبی نکن... تبدیل به "وظیفه" میشود.

۳ - هیچ وقت به کسی بیشتر از جنبه اش عشق نورز... "بی ارزش" میشی...

از ذهن تا دهن فقط یک نقطه فاصله است... پس تا ذهنت را باز نکردی ، دهانت را باز نکن.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۲۸:۲۹
(ویرایش)

فرد عاشق دوست دارد برای طرف مقابل از خود بگوید؛ از هر آنچه که دوست دارد از کودکی ‏اش و موقعیت هایی که از دست داده.

او سعی می‏کند اعتماد طرف مقابل را به دست بیاورد البته با توصیف آنچه که هست نه آنچه که باید باشد.

معمولا خود را آسیب‏ پذیر نشان میدهد تا در پناه دیگری امنیت و محبت را بیابد. اگر طرف مقابل شما اظهار می‏کند که مردها و زن‏ها را خوب می‏شناسد، مراقب باشید. او تنها می ‏خواهد مدتی را با شما خوش بگذراند.

@dr_anoshe
آدم ها را به زور کنار خودتان نگه ندارید
آدم ها را مثل گل ها برای همیشه داشتنش کنار خودتان خشک نکنید ،
شاید همیشه بمانند
اما دیگر همان آدم سابق با همان عطر و ویژگی ها نیستند ،
به زور نگه داشتن آدم ها آن ها را خشک و بی روح و شکننده می کند ،
به آدم ها اجازه ی زندگی بدهید
حتی اگر قرار است
بدون شما زنده بمانند.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۲۹:۳۱
(ویرایش)

#سیاست_های_زنانه

#حرفهایی_که_ترجیحا_نباید_به_مرد_گفت
مردها حساستر از زنها عکس العمل نشون میدن
چیزهایی هستن که برای یه زن خیلی طبیعی و عادی ان، ولی شنیدنش مو رو به تن یه مرد راست میکنه

#داری_به_چی_فکر_میکنی؟
این از اون سوالهاییه که مردها دوست ندارن بشنون و در واقع هیچ جواب قانع کننده ای هم برای شما ندارن.

#باید_با_هم_حرف_بزنیم
با شنیدن این جمله عرق سرد بدنشون رو میگیره! خب هیچ زنی واسه حرف زدن راجع به مثلاً فوتبال اینو نمیگه.

#من_چاقم؟
خودمونیم، خانومهای محترم. واقعاً باید جواب این سوال رو چی بده؟ حتی اگه بگه نه، شما احتمالاً باور نمیکنین.

#دوستام_میگن...
خب احتمالاً میدونه که الان تو جمع دوستات، یه جریانی بر علیه اش برقراره! تازه اصلاً دوست نداره که با دوستات راجع بهش حرف بزنی، مگه راجع به توانایی های خوبش تو تخت خواب!

#خسته_ای؟"
کلاً سوالهایی که باعث بشن فکر کنه تو بهش شک کردی!

#چرا_دیر_کردی_کجا_بودی؟"
حواست باشه که وقتی این رو میگی احساس میکنه داری کنترلش میکنی. اگه میخوای برای کنجکاوی ات جواب پیدا کنی بهتره بپرسی: امروز چطور بود؟ عصر خوبی داشتی؟

#با_دوست_پسر_سابقم_ولی_فرق_میکرد"
با خودت دوبار فکر کن که آیا واقعاً میخوای با دوست پسر سابقت مقایسه اش کنی؟ وگرنه با اینکار فقط یه مرد وارفته ی ناراحت کنارت داری.

#موهات_ریخته؟
مردها همیشه از اینکه موهاشون رو از دست بدن وحشت دارن. احتمالاً این سوال باعث بشه که همه هفته آینده رو جلوی آینه سر کنه!

@Ravan6enasi
#احترام

هرگز در برخورد اول به فرد مقابل نگویید که عاشقانه او را دوست دارید.

می‏توانید پیشنهاد رفتن به سینما یا رستوران را به او بدهید تا با هم بیشتر آشنا شوید. به احساسات طرف مقابل احترام بگذارید و قدم به قدم پیش روید.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۳۰:۲۰
(ویرایش)

#سیاست_های_همسرداری

#به_عواقبش_فکر_کنید
پرخاشگری،‌ توهین،‌ تحقیر و سرزنش کار ساده‌ای است
مثل فشار دادن پدال گاز در رانندگی.
هر کس می‌تواند این کارها را انجام دهد
اما درست مانند رانندگی با دقت و ظرافت، عکس العمل به موقع و مناسب در مواقع بحرانی و انتخاب بهترین راه برای حل تعارض توانمندی می‌خواهد و مهارت.

هر وقت در زندگی زناشویی خود با مشکل روبرو شدید
به جای این که پایتان را روی پدال گاز فشار دهید و بی مهابا تا آخرش بتازید، چند لحظه صبر کنید و به عواقب انتخابتان فکر کنید
دست خودم نبود و اعصابم به هم ریخته بود و نمی‌توانستم خودم را کنترل کنم
همگی بهانه‌هایی برای توجیه انتخاب‌های اشتباه هستند
در مواجهه با تعارضات، واکنشی را انتخاب کنید که یک ساعت بعد هم بتوانید از آن دفاع کنید

@Ravan6enasi

در زندگی هر مرد. . .

"مخدری هست به نام " زن" !!!

زنی که دوستش دارد...

نبودش...
قهرش...
دوریش...

خماری می آورد و آب میکند ابهت مردانه اش را!!!

و اینگونه است که میگویند :

"قدرت"
جاذبه ی مرد است!

و "جاذبه"
قدرت زن !

#‏نادر_ابراهیمی

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۳۱:۴۴
(ویرایش)

میدانی خوشبخت کیست؟
مردی است که در میان هیاهو ی اداره با ذهنی انبوه از مشکلات روزمره با زنگ تلفن به خود می آید و با صدای گوش نواز زنی یکباره تمامی مشکلاتش را فراموش میکند!

میدانی خوشبخت کیست؟
زنی است که تمام روز خود را به مراقبت از فرزندانش و آماده کردن غذا گذرانده و ناگهان با حضور زود هنگام مردش که در دست هدیه ای کوچک برای او دارد یکباره تمامی خستگی هایش فروکش میکند!
❤❤❤❤❤
خوشبختی حتی ساده تر از آن است که در کلمات بگنجد!
استاد فاطمی نیا :

علت خیلی از مشکلاتی که ما تو خونه هامون داریم، درگیری ها، بداخلاقی ها، عصبانیت ها، بی حوصلگی ها، غرغرها، دل شکستن ها و ...
اینه که فرشته ها تو خونه مون نیستن.
تو خونه مون پر نمیزنن...
ذکر نمیگن.

خونه ای که توش پر فرشته باشه میشه خود بهشت.
پر از لطف و صفا و شادی و یاد خدا.

حالا چیکار کنیم که فرشته ها مهمون خونه مون بشن؟
چه کارایی نکنیم که فرشته ها رو پر ندیم؟

1. حدیث کسا زیاد بخونیم.

2. سعی کنیم نمازها تا جای ممکن اول وقت باشه.

3. نماز قضا داشتن خیییلی اثر بدی داره.
4. چیز نجس تو خونه نگه نداریم. همه جای خونه مون همیشه پاک پاک باشه.

5. توی خونه داد نزنیم.
حتی با صدای بلند هم حرف نزنیم.
فرشته ها از خونه ای که توش با صدای بلند صحبت بشه میرن.

6. حرف زشت و غیبت و دروغ و مسخره کردن و اینا هم که مشخصه.

7. سعی کنیم طهارت چشم و گوش و زبان و شکممون رو تا جای ممکن تو خونه حفظ کنیم.

8.وقتی وارد خونه میشیم با صدای واضح سلام کنیم. حتی اگه هیچ کس نیست.

9. توی خونه زیاد صلوات بفرستیم.
استراتژیک ترین جمله ایرانی ها ::
حالا باز خودت میدونی

@Rangarang

این جمله معمولا زمانی استفاده میشه که حسابی مخ طرف را خوردی، دخالتهای لازم را کردی، رای طرف را زدی، تصمیمش را عوض کردی، بدتر گمراهش کردی، از زندگی نا امیدش کردی، نکات منفی را گفتی، انرژی منفی را دادی، زیرآب ده نفر را زدی، حسابی طرف را ترسوندی،،.....
@Rangarang
حالا وقتشه جمله فوق را بهش بگی و فرار کنی...

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۳۲:۳۴
(ویرایش)

جملات تاثیر گذار از #فلورانس_اسکاول_شین

- اگر انسان چیزی را از دست بدهد, نشان می دهد که در ضمیر ناخودآگاه خود, اعتقاد به از دست دادن وجود دارد.

- برای از بین بردن هر گونه ناراحتی و غصه باید ابتدا درون خود را آرام کنید.

- بسیاری از چیزها به زمان نیاز دارند تا درست شوند و در شریط مناسب قرار گیرند.

- اگر تصمیمی می گیرید که انجام دهید باید آن را انجام دهید, شایسته نیست که با خود پیمانی ببندید و بعد از مدتی آن را فراموش کنید.

بازی زندگی یک بازی هدفمند است, هرچه را که به آن بدهی, به همان شکل به خودت باز می گرداند.

❤✌❤✌❤
عالیه حتما بخونید

در روزگار قدیم تاجر ثروتمندی بود که چهار همسر داشت.

همسر چهارم را بیشتر از همه دوست داشت و او را مدام با جواهرات گران قیمت پذیرایی می کرد. بسیار مراقبش بود و بهترین چیزها را به او می داد.

همسر سومش را هم خیلی دوست داشت و به او افتخار می کرد. نزد دوستانش او را برای جلوه گری می برد گرچه واهمه شدیدی داشت که روزی او با مرد دیگری برود و تنهایش بگذارد.

واقعیت این بود که او همسر دومش را هم بسیار دوست داشت. او بسیار مهربان بود و دائماً نگران و مراقب مرد بود. مرد در هر مشکلی به او پناه میبرد و او نیز به تاجر کمک می کرد تا گره کارش را بگشاید و از مخمصه بیرون بیاید.

اما همسر اول مرد زنی بسیار وفادار و توانا که در حقیقت عامل اصلی ثروتمند شدن او و موفق بودنش در زندگی بود. اما اصلاً مورد توجه مرد نبود. با وجود این که از صمیم قلب عاشق شوهرش بود اما مرد تاجر به ندرت وجود او را در خانه ای که تمام کارهایش با او بود حس می کرد و تقریباً هیچ توجهی به او نداشت.

روزی مرد احساس کرد به شدت بیمار است و به زودی خواهد مرد.

به دارایی زیاد و زندگی مرفه خود اندیشید و با خود گفت: من اکنون چهار همسر دارم ،اما اگر بمیرم دیگر کسی را نخواهم داشت، چه تنها و بیچاره خواهم شد ! بنابراین تصمیم گرفت با همسرانش حرف بزند و برای تنهاییش فکری بکند.

اول از همه سراغ همسر چهارمش رفت و گفت: من تو را از همه بیشتر دوست دارم و از همه بیشتر به تو توجه کرده ام و انواع راحتی ها را برایت فراهم آورده ام، حالا در برابر این همه محبت من آیا در مرگ با من همراه می شوی تا تنها نمانم؟

زن به سرعت گفت: "هرگز” ؛ همین یک کلمه و مرد را رها کرد.

مرد با قلبی که به شدت شکسته بود به سراغ همسر سومش رفت و گفت: من در زندگی تو را بسیار دوست داشتم آیا در این سفر همراه من خواهی آمد؟

زن گفت: البته که نه ! زندگی در این جا بسیار خوب است . تازه من بعد از تو می خواهم دوباره ازدواج کنم و بیشتر خوش باشم. قلب مرد از این حرف یخ کرد.

مرد تاجر به همسر دوم رو آورد و گفت: تو همیشه به من کمک کرده ای . این بار هم به کمکت نیاز شدیدی دارم شاید از همیشه بیشتر، میتوانی در مرگ همراه من باشی؟

زن گفت : این بار با دفعات دیگر فرق دارد. من نهایتاً می توانم تا گورستان همراه تو بیایم اما در مرگ … متأسفم !

گویی صاعقه ای به قلب مرد آتش زد. در همین حین صدایی او را به خود آورد: من با تو می مانم ، هر جا که بروی تاجر نگاهی کرد ، همسر اولش بود که پوست و استخوان شده بود. غم سراسر وجودش را تیره و تار کرده بود و هیچ زیبایی و نشاطی برایش باقی نمانده بود . تاجر سرش را به زیر انداخت و به آرامی گفت: "باید آن روزهایی که می توانستم به تو توجه میکردم و مراقبت می بودم…

در حقیقت همه ما چهار همسر داریم!

1همسر چهارم که بدن ماست. مهم نیست چه قدر زمان و پول صرف زیبا کردن او بکنی وقت مرگ ،اول از همه او، تو را ترک می کند.

2 همسر سوم که دارایی ماست. هر چقدر هم برایت عزیز باشد وقتی بمیری به دست دیگران خواهد افتاد.

3 همسر دوم خانواده و دوستان ما هستند . هر چقدر صمیمی و عزیز باشند وقت مردن نهایتاً تا سر مزارت کنارت خواهند ماند.
ر اول که روح ماست. غالباً به آن بی توجهیم و تمام وقت خود را صرف تن و پول و دوست میکنیم. او ضامن توانمندی های ماست اما ما ضعیف و تنها رهایش کرده ایم تا روزی که قرار است همراه باشد اما آن روز دیگر هیچ قدرت و توانی برایش نمانده است.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۳۴:۴۸
(ویرایش)

باهمسر چشم چران چه باید کرد:

یک مطالعه در انگلستان نشان داده مردها به‌طور میانگین روزانه 43 دقیقه را صرف خیره شدن به جنس مخالف می‌کنند که این میزان برابر با 259 ساعت یا تقریبا 11 روز در سال است. جمع این زمان در فاصله بین 18 تا 50 سالگی یک مرد می‌شود بیش از 11 ماه و 11 روز. یعنی یک مرد انگلیسی در این فاصله، قریب یک سال از عمرش را صرف کاری کرده که در فرهنگ ما اسمش «چشم چرانی» است.

لازم نیست فکرش را بکنیم که مردان ما چقدر با مردان انگلیسی مثلا، شباهت یا تفاوت دارند. آن قاعده معروف زنانه مشکل را حل می‌کند: «مرد‌ها سر وته یک کرباسند!» همه شنیده‌اند که مردان از راه چشم عاشق می‌شوند و زنان از راه گوش. این تعبیر عوامانه‌ای است از یک عنوان، از فهرست بی‌پایان تفاوت‌های میان زنان و مردان. واقعیت اثبات شده و گریزناپذیر این است که مردان در برابر جنس مخالف، ذاتا جست‌وجوگرند و چشم مهم‌ترین ابزار جستجو می باشد.

***اگر می‌خواهید همسرتان را به‌دلیل نگاهش متهم کنید، باید بتوانید رفتاری را متفاوت از رفتار‌های همیشگی‌اش ببینید و بعد مهر چشم‌ناپاکی را رویش بچسبانید. بعضی از افراد همین که همسرشان چشم در چشم فرد نامحرمی بیندازد یا با او گفت‌وگو کند، او را متهم می‌کنند ولی آیا واقعا اینگونه است؟ آیا در پشت این نگاه سوء لذت وجود دارد؟ یا این فقط یک تصور است و هیچ راهی برای اثبات اینکه این نگاه ناشایست است وجود ندارد؟ اگر شما با هر رفتار همسرتان برانگیخته می‌شوید، بهتر است قبل از قضاوت در مورد او، خودتان را زیر ذره‌بین قرار دهید. اگر نتوانید ذهن‌تان را مدیریت کند، با گذشت زمان دامنه این سوء‌ظن‌ها بیشتر می‌شود و هر حرکتی از طرف مقابل زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد.

***یک رفتار زمانی قابل بررسی و مجازات است که تکرار شود. اگر تنها یک‌بار احساس کردید که همسرتان با نگاهی که از نظر شما ناپسند است به فرد دیگری چشم دوخته، در موردش قضاوت نکنید. اما ممکن است این توصیه شما را به دام دیگری بیندازد، پس مراقب باشید! افرادی که برای نخستین بار با چنین رفتاری از سوی همسرشان روبه‌رو می‌شوند، ابتدا دچار تردید می‌شوند و برای اینکه تردید‌شان به یقین تبدیل شود، هر نگاه و رفتار همسرشان را زیر ذره‌بین قرار می‌دهند و نسبت به او حساس می‌شوند. باید بدانید این حساسیت‌ها به رفع مشکل کمک نخواهد کرد بلکه باعث اضطراب بیشتر و گاهی بیماری وسواس و بدبینی می‌شود. این رفتار‌ها نه‌تنها به‌خود شما آسیب می‌زند بلکه طرف مقابل‌تان را هم دچار تنش می‌کند و ممکن است که در آینده این تنش به تکرار رفتار ناشایست تبدیل شود.

***آسمان و ریسمان نبافید
اگر واقعا یقین پیدا کردید که همسرتان به شکلی متفاوت به زنان دیگر نگاه می‌کند، زیاده روی نکنید و این رفتار او را به دیگر جنبه‌های زندگی‌تان تعمیم ندهید، مثلا هرگز نگویید او به زنان دیگر نگاه می‌کند، پس مرا دوست ندارد یا اینکه او به دیگران نگاه می‌کند، پس حتما رفتار‌های نادرست دیگری را هم انجام می‌دهد که من از آنها بی‌خبرم. درصورت مشاهده چنین رفتاری، سعی کنید بیشتر از قبل مدیریت زندگی‌تان را به دست بگیرید و نگذارید این رفتار همسرتان دیگر حوزه‌های زندگی‌تان را هم به‌خود درگیر کند.

قانون‌های تازه وضع کنید

اگر می‌خواهید همسرتان با شما همراه شود و بیشتر برای دوام زندگی مشترک‌تان تلاش کند، انتظارات‌تان را در محدوده شرع و عرف با او در میان بگذارید و اگر بعد از آن رفتارش را انکار کرد، ابتدا این انکار را بپذیرید. حالا شما هم با او هم‌کلام شده‌اید، وقت آن است که مجددا با کمک او چارچوب جدیدی را برای حدود روابطتان تعیین کنید و در مورد‌شان با او به توافق برسید. از او بخواهید در آینده به این تفاهمنامه پایبند باشد تا اگر این اصول مشترک را بار دیگر نادیده گرفت، بتوانید برخورد جدی‌تری را درنظر بگیرید.

***عملیات انتحاری ممنوع!
احتمالا بعد از اینکه احساس کردید همسرتان به شکلی متفاوت به زنان دیگر نگاه می‌کند، دچار خشم زیادی خواهید شد یا احساس ناتوانی خواهید کرد. اما قبل از نشان دادن هر واکنشی، باید به‌خود فرصت دهید تا این خشم را مدیریت کنید و تا قبل از آنکه عنان ذهنتان را در دست بگیرید، نباید واکنشی نسبت به رفتار او نشان دهید. بعد از فروکش کردن هیجان و خشم‌تان، بار دیگر آن رفتار را بازبینی کنید؛اگر بعد از این بررسی دوباره به این نتیجه رسیدید که رفتار همسرتان صحیح نبوده است، آن را صریحا با او درمیان بگذارید و نگرانی‌هایتان را به همسرتان بگویید.

***با متخصص‌ها درددل کنید
اگر تردید دارید و نمی‌دانید که قضاوت‌
تان در مورد همسرتان درست است یا نه، قبل از آنکه او یا خودتان را متهم کنید، با یک متخصص مشورت کنید. شما می‌توانید با کمک چنین فردی بدانید آیا مشکل از توهمات شما ناشی می‌شود یا اینکه همسرتان با رفتار‌هایش درحال ضربه زدن به زندگی مشترک‌تان است. شاید رفتار او از مشکلا
ت دیگری ناشی شده باشد و تنها با کمک یک متخصص بتوانید آن را ریشه یابی و اصلاح کنید.

***سفره دلتان را باز نکنید
درست است که شما نگرانید و رفتار همسرتان هم آزار‌تان داده‌است اما هیچ وقت با افراد غیرمتخصص (مثلا اعضای خانواده و یا دوستان) راجع به این موضوع صحبت نکنید چون باعث تخریب شخصیت همسرتان در مقابل آنها می‌شود. حتی اگر همسرتان مرتکب چنین رفتاری شده باشد، ممکن است در آینده رفتار خود را اصلاح کرده و به قانون‌های مشترک‌تان پایبند شود. اما یادتان نرود نظر منفی دیگران در مورد او، حتی بعد از این تغییرات هم عوض نخواهد شد و حتی اگر به همسری ایده‌آل برایتان تبدیل شود هم، دیگران تنها او را به‌عنوان فردی که نگاه ناپاک دارد می‌بینند.

***بچه‌بازی ممنوع!
هیچ وقت برای انتقام دست به عمل متقابل نزنید یا خشم خود را به‌صورت یک رفتار منفعلانه (مثلا قهر کردن بدون اینکه دلیلش را به همسرتان بگویید) بیان نکنید. احتمالا این رفتار‌های کینه‌جویانه خشم فرد مقابل را برخواهد انگیخت و موجب رفتار نابخردانه دیگری خواهد شد. اگر بخواهید برای درس دادن به همسرتان، او را به این شیوه‌ها مجازات کنید، در نهایت زندگی‌تان درگیر یک سیکل معیوب عمل و عکس‌العمل خواهد شد که هیچگاه پایان نمی‌یابد و تنها به شما و زندگی‌تان آسیب می‌زند.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۳۷:۲۳
(ویرایش)

#همسرداری
زن مطیع، فرمانروای قلب شوهر است.

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین حس هایی که مردان به آن علاقه دارند، حس مالکیت و مدیریت است. از سوی دیگر، برای حفظ کیان خانواده، لازم است زنی که به زندگی و شوهر خود علاقه مند است، از شوهر خود اطاعت کند و بداند که اگر در تمام شئون زندگی، مطیع او باشد، مهرش چنان در دل مرد نفوذ می کند که حاضر است برای زن و زندگی اش، هر فداکاری و ایثاری انجام دهد و بهترین حس ها را به همسر خود بدهد و بدین ترتیب است که هم مرد راضی است و هم زن.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

#احترام_به_شوهر

جلو پای همسرت برخیز و بهش احترام بگذار،
با ادب حرف بزن و سرش داد نزن.

اگر با هم به مجلسی میرید مُقدمش بدار.
با اسم صداش نزن، بانام فامیل و لقب مخاطب قرارش بده.

در حضور دیگران ازش تجلیل و تعریف کن

به فرزندانت سفارش کن به پدرشان احترام بگذارن و اگر بی ادبی کردن توبیخشون کن

در حضور مهمانها نیز احترامش بگذار و باندازه آنها بلکه زیادتر از همسرت #پذیرایی کن
مبادا در مجلس مهمانی وجود شوهرت را نادیده بگیری و تمام توجهت به مهمان ها معطوف باشه ...

وقتی در منزل رو میزنه سعی کن خودت در رو واسش باز کنی و با لب خندون و چهره باز به #استقبالش بری.

میدونی همین عمل کوچک چه اثر نیکویی در روح شوهرت میگذاره؟

شاید در خارج منزل با دهها مشکل مواجه شده و با روح پژمرده وارد منزل بشه.

استقبال کردن شما با لب خندان روح تازه ای درکالبد خسته او میدمه دلش رو آروم میکنه.
ممکنه خانمها از این سخن تعجب کنین و بگند:چه پیشنهاد عجیبی!

زن به استقبال شوهر بره وخوش آمد بگه!
شخص بیگانه و غریبی نیست تا احتیاجی به استقبال وخوش آمد داشته باشه!!!

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۳۸:۴۱
(ویرایش)

#سیاست_های_زنانه

#چیکار_کنم_آخرش_حرف_من_به_کرسی_بشینه
مردها ذاتاً قدرت طلبن. یعنی دوست دارن در راس باشن و حرفشون مورد توجه باشه
حالا اگر در موضعی قرار بگیرن که بهشون دستور داده بشه اصلا بعید نیست که عکس اون کار رو انجام بدن یا اصلا اون کار رو انجام ندن.
پس سعی کنین اصلا به شوهرتون #دستور ندین و اصلاً رئیس بازی در نیارین. بخصوص در مورد خانواده اش.
مثلاً هیچ وقت بهشون نگین: امروز خونه ی مادرت اینا نرو
اولا اینکه جمله ی امری هست و دوما اینکه تصور اشتباه در مورد حرفتون پیش میاد و فکر میکنه که میخواین اون رو از خانواده اش جدا کنین
سعی کنین تو موارد مختلف با همسرتون هم حس بشین.
اینطوری در یک جبهه قرار میگیرین و بهتر میتونین همسرتون رو به سمت انجام اون کاری که مد نظرتونه هدایت کنین.
مثلا میخواین برین خونه خواهر شوهرتون، همسرتون میگه فلان کادو رو بخریم و براشون ببریم. زود برنگردین بگین: وای چه خبره مگه! زیاده و....
یه راه دیگه اینه که بگین: آره خیلی خوبه و بعد که رفتین کادو رو بخرین یه چیز مناسب تر انتخاب کنین و بگین : این بیشتر به کارشون میاد یا بگین: این با سلیقه خواهرت بیشتر جور درمیاد. و ... البته این به زمان و شرایط هم خیلی بستگی داره.
ولی این راه هم راه حله خوبیه.
مخالفت صریح و درجا نکنین و کم کم نظرتون رو اعمال کنین. اینجوری بیشتر جواب میده.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۴۰:۲۴
(ویرایش)

زندگی زناشویی
@Maharat_zanashoei
خانماییکه قصد باردار شدن دارند لطفا توجه کنید

روشی که باعث میشود زنان خیلی سریع و بعضا در همان ماه باردار شوند و اون بخور دادن خود با چای است

یکی از بیماران میگوید من سالها بود ازدواج کرده بودم و آرزوی داشتن فرزندی را داشتم ولی هر چه به پزشک مراجعه میکردم نتیجه نمیگرفتم انواع عملهای جراحی انواع قرصها و آمپولها را استفاده کردم ولی جواب نگرفتم دیگرنا امید شده بودم تا اینکه یک روز از طریق تلویزیون پزشکی را دیدم که گفت بخار دادم خود با چای سبز باعث بارداری سریع میشود اولش بحث رو جدی نگرفتم ولی بعد از مدتی به خود گفتم منکه همه راهها رو امتحان کردم پس این را هم امتحان میکنم ولی به کسی نگفتم ترسیدم از طرف دوستان مورد تمسخر قرار بگیرم اما خدارو شکر درهمان ماه نتیجه گرفتم و اکنون صاحب سه فرزند که دو تای آنها دوقلو هستند، هستم! به این صورت که مقداری چای سبز را روی ذغال قرار داده(مانند اسپند) وقتی دود کرد پاها را باز کرده و روی آن می ایستیم تا دود آن وارد رحم شود پس از مدتی لخته هایی از خون کثیف از بدن خارج میشود و رحم آماده میشود برای یک بارداری سالم انشالله.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۴۰:۵۹
(ویرایش)

#خیانت

یکی از دلایل خیانت مردان انتخاب همسر آگاهانه نبوده و براساس تصورات ذهنی مثل زیبایی، پول و... بوده و زمانی که مرد در زندگی مشترک به آگاهی رسیده و خود را فرد موفقی ندیده، به سمت خیانت رفته است.

@dr_anoshe
باید از جنگیدن با مرد اجتناب کرد
نه صرفاً به خاطر حفظ غرور او بلکه همچنین به خاطر حراست از شأن و منزلت خود!
هیچ چیز به اندازه ی زن شوریده حال و دیوانه؛ بی جاذبه و ناخوشا یند نیست، زنی که به جای قدرت زنانه، از قدرت زبانش استفاده می کند شهره ی آفاق است.
جنگیدن، زن را نزد مرد و نزد خودش زشت و ناخوشایند می کند.
به زنی باهوش و قوی نیاز است تا مردش را خلع سلاح کند، نه با خشم بلکه با عشق.
مردان خصوصیات زنانه را به دلیل نرمی و لطافت زن قبول می کنند و نه به دلیل قدرت او.

از مكافات عمل غافل مشو
۱۳۹۵/۲/۱۷ ۲۰:۴۲:۲۹
(ویرایش)

زنی به مشاور خانواده گفت:
من و همسرم زندگی کم نظیری داریم ؛
همه حسرت زندگی ما رو میخورند.
سراسر محبّت, شادی, توجّه, گذشت و هماهنگی.
امّا سؤالی از شوهرم پرسیدم که جواب او مرا سخت نگران کرده است.
پرسیدم اگر من و مادرت در دریا همزمان در حال غرق شدن باشیم,
چه کسی را نجات خواهی داد؟
و او بیدرنگ جواب داد: معلوم است, مادرم را ؛
چون مرا زاییده و بزرگ کرده و زحمتهای زیادی برایم کشیده!
از آن روز تا حالا خیلی عصبی و ناراحتم به من بگویید چکار کنم؟
مشاور جواب داد:

شنا یاد بگیرید! همیشه در زندگی روی پای خود بایستید حتی با داشتن همسر خوب......
به جای بالا بردن انتظار خود از دیگران ،توانایی خود را افزایش دهید..

از مكافات عمل غافل مشو
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران