تعداد بازدید : 595
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۲۲
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۶/۴/۲۲
کاربران آنلاین : 0
آدرينا
۱۳۹۶/۴/۲۲ ۱۶:۱۰:۰۱
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۲/۲۴ ۲۰:۱۶:۰۲

درگيرى ناتمام پلى كيستيك تخمدان: ديگه واقعاً خسته شدم، چرا پريود نميشم؟!

(ویرایش)

نميخوام خيلى طولانيش كنم، سعى ميكنم خلاصه توضيح بدم:

٢٣ ساله هستم و مجرد، از ١٥ سالگى به خاطر پلى كيستيك تخمدان قرص سيپروترون كامپاند مصرف كردم تا پريود بشم (يعنى به مدت  ٨ سال و ديوانگى كردم و مدتى متفورمين كه داشت به كشتنم ميداد!!) تا اينكه چند ماه پيش توى سونو مشخص شد كه بالاخره كيستها رفع شدن و من قرص رو طبق دستور پزشك قطع كردم و گفت يك ماه منتظر باش كه شايد پريود شى... (و گفت اين همه سال طولانى مصرف قرص ضدباردارى كار بسيار خطرناك و بدى بوده و به عبارتى خاك بر سر اون دكترايى كه گفتن حالاحالاها بخور و چيزيت نميشه)

يك ماه گذشت، اتفاقى نيفتاد، يواش يواش كل قفسه سينم شد پر از جوش، موهام به سرعت چرب ميشد، موهاى زائد شروع كردن به رشد كه طبق آزمايش خون، آنزيمهاى كبدم به طور وحشتناكى بالا رفته بود!!!! (و من همچنان پريود نشدم) و تو اون مدت طبق دستور پزشك قرص اسپيرونولاكتون خوردم (كه آنزيم ها رو به حد طبيعى برگردوند و جوشها رفع شدن) ، هم اينكه به مدت ١٠ شب قرص مدروكسي پروژسترون خوردم و دو هفته صبر كردم و باز پريود نشدم!!!!!

مجدداً رفتم دكتر، تو سونو مشخص شد كيستها دوباره برگشتن، آندومترم نازكه و دوباره قرص مدروكسي داد، اين بار ٧ شب...

حالا اين ٧ شب تموم شده و امروز لكه بينى وحشتناكى شبيه قير داشتم (لكه است، نه پريود)

عاقبت اين داستان طولانى چندين و چند ساله چيه؟ دكتر ميگه مسأله اين كيست هاى ريز تا آخر عمر همراهمه و هيچوقت كامل از بين نميره و ميرن و برميگردن، اما تكليف پريود شدن من چى ميشه؟ هرماه بايد چقدر عذاب بكشم تا زمان يائسگى؟! اصلاً چطور ميخوام بچه دار بشم يه روز؟! اين هورموناى بهم ريخته هيچوقت درست نميشن؟! :(

۱۳۹۶/۴/۲۲ ۱۶:۳۵:۳۷
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۱۲/۲ ۰۰:۳۷:۰۶
(ویرایش)

عزيزم حالا كه لكه بيني داري بهتره بازم منتظر باشي چون فكر ميكنم شروع پريودت باشه و حتما حتما هر رووووز ورزش كن و از دم كرده زعفرون و زرشك استفاده كن باز ميشه

دارم مامان ميشم
خدايا هزار مرتبه شكرت❤️
۱۳۹۶/۴/۲۲ ۱۶:۴۷:۲۱
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۵/۲ ۰۰:۱۴:۵۵
(ویرایش)

سلام عزیزم چیزای گرم بخور تا پریود شی از موادی هم که هورمون بالایی دارند استفاده نکن مثل بال و جگر مرغ. به حرف دوستمونم گوش بده و دمکرده زعفران و زرشک بخور.

خدایا شکرت بخاطر تمام چیزایی که بهمون دادی.
۱۳۹۶/۴/۲۲ ۲۳:۰۵:۴۲
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ۱۵:۵۰:۲۴
(ویرایش)

سلام عزیزم، رازیانه دم کن بخور، عالیه، روزی یک لیوان

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

خرداد 1403
س چ پ ج ش ی د
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728