تعداد بازدید : 771
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۲۶
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۷/۲۷
کاربران آنلاین : 0
شهلین
۱۴۰۰/۷/۲۶ ۱۶:۰۴:۵۷
آخرین حضور: ۱۴۰۳/۲/۲۳ ۱۴:۵۴:۲۸

جوانسازی پوست چیست ؟

(ویرایش)

جوانسازی پوست چیست؟ این روزها جوانسازی پوست طرفداران خاص خودش را دارد. برای جوانسازی پوست راه کارهای زیادی وجود دارد از جمله بوتاکس ، پاکسازی پوست و .... اما الان میخوام بهتون بگم که چار کنیم تا جوان بمانیم؟ یا در واقع برای جوانسازی پوست چه کنیم؟

آفتاب گرفتن یا سولار را کنار بگذارید
آفتاب گرفتن یا دستگاه های سولار پوست را در معرض اشعه UV قرار می‌دهد که خطرناک است.

هیچ وقت پوستتان را خشک نگذارید
اگر بدنتان دچار کم آبی باشد تاثیر آن را به وضوح روی پوست صورتتان می‌بینید. همچنین بسیاری از افراد که پوست چربی دارند استفاده از مرطوب کننده‌ها و آبرسان را فراموش می‌کنند. یادتان باشد همانطور که شما تشنه می‌شوید پوستتان هم نیاز به آبرسانی دارد!

استرس و اضطراب را کم کنید
اغلب افراد معتقدند که منشاء تمام بیماری‌ها و ناخوشی‌ها استرس و اضطراب است. البته بی‌راه هم نمی‌گویند! چرا که استرس فعالیت غدد و بقیه اعضای بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

خواب کافی داشته باشید
خواب فرصت مناسبی برای ترمیم و بازسازی بافت‌های بدن است. به همین دلیل متخصصان پیشنهاد می‌کنند که نوجوان در طول شبانه روز حدود ۹ ساعت و بزرگسالان ۷ تا ۸ ساعت بخوابند.

از پزشک متخصص کمک بگیرید
اگر نشانه‌های غیر طبیعی مانند جوش‌های ملتهب، قرمزی و خارش یا لکه‌های قهوه‌ای پیش رونده روی پوستتان دیدید به درمان‌های خانگی و پیشنهادات دوستان اکتفا نکنید. بلکه به پزشک متخصص مراجعه کنید.

البته یک سری ماسک های خانگی نیز برای جوانسازی پوست وجود دارند مثل ماسک گوجه،ماسک سیب زمینی و...

برو کار کن نگو چیست کار
۱۴۰۰/۷/۲۷ ۱۶:۲۹:۲۶
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۷/۲۷ ۱۶:۴۹:۰۰
(ویرایش)

ممنونم از مقاله جالبتون

اخر مطلبتون به ماسک های خانگی هم اشاره کردین که تاثیر شگفت انگیزی دارن.اما من خودم از ماسک های ورقه ای موجود توی بازار استفاده میکنم چون دیگ دردسر نمیکشم برا درست کردنشونanim2-25r30wi

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران