تعداد بازدید : 580354
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۶/۲/۱ ۲۰:۵۹:۴۵
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۳/۳۱ ۱۶:۵۲:۵۶
(ویرایش)

واقعا! جالبه 

💗اللهم صلی علی محمد و ال محمد💞💝
۱۳۹۶/۲/۱ ۲۱:۰۰:۳۳
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

چه شعر قشنگي ❤️❤️❤️

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۱ ۲۱:۰۸:۵۵
(ویرایش)

من خواهرم سر بچه دومش چون بدون فاصله حامله شده بود، قوت نداشت كه بچه بده. خودش ٣٠ كيلو أضافه وزن داشت. بچه ٨٠٠ گرم بود. فقط چون سر وقت دنيا اومده بود سالمه سالم بود. ريه و همه چيز تشكيل شده بود. بيچاره خواهرم مَي ترسيد بهش دست بزنه انقدر كوچولو بود. تا سه ماهگي بچه شد ٣ كيلو . الانم كلاس دوم دبستانه و از داداش بزرگش درشت تره  ماشالله. 

وزن گرفتن مهم هست ولي اينكه به موقع زايمان كني خيلي مهمتره. بچه كامله. فقط سايزش ريزه. بعدم خودت ببين موقع تولد چه جوري بودي. من خودم استخون بنديم ريزه. كله ام هم از همه خواهرام كوچيكتره. صورتم به جز چشمام دماغ و لب ريزي دارم. ٢/٥ كيلو هم بودم و به شدت ظريف . 

خوب ، قرار نيست هركول به دنيا بيارم. بچه منم ريز مَي شه و خيلي طبيعيه. 

فقط نگرانم ژن باباش روش تاثير بذاره. ٤/٥ كيلو بوده باباش،  اونم طبيعي مادر شوهرم  زايمان كرده😱 فك كن! 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۱ ۲۱:۱۱:۵۴
(ویرایش)

بعدم يه سوالي . طبق تاريخ آخرين پريودم من بايد ٢٥ مهر زايمان طبيعي بكنم. اما طبق سونوگرافي ٤ آبان. 

تو خود سونوگرافي باز اختلاف ٣ روز داره سونوي أولم ٣ روز بزرگتر از سونوي دومه . مهم نيست؟ طبيعيه؟ ١٠ روز اختلاف. 

اندازه جنين در ١٣ هفتگي ٧.٦٢ سانتيمتر هست اما جنين من ديروز ٩.٦ سانتيمتر بود. پرستار اشتباه نكرده؟ 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۱ ۲۳:۰۰:۵۷
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۶ ۱۸:۱۰:۲۹
(ویرایش)

من خودم ۳ و نیم کیلو بودم به دنیا اومدنی باباشم ۲ وصد بوده

ولی هردوتامون جثمون ریزه

انشالله که توی این یه ماه خوب وزن بگیره

۱۳۹۶/۲/۱ ۲۳:۰۴:۱۳
(ویرایش)

ملیکا جان هر سری که سونو گرافی میری میبینی که جنین چندروز نسبت به سن حاملگی یا کوچیکه یا بزرگه

اندازه جنین هم خب متفاوت میشه واسه هرکسی یه اندازه نیست

اندازه جنین و وزنش رو دستگاه معلوم میکنه

خواهر من آخرین سونوگرافی که رفته بود دستگاهش انقدر قدیمی بوده وزن بچه رو یه کیلو کمتر گفته بود

۱۳۹۶/۲/۱ ۲۳:۳۶:۳۰
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۲/۹ ۲۱:۳۷:۲۱
(ویرایش)

ملیکا جون سلام تبریک میگم عریزم خداروشکر همه چیز خوبه و نی نی سالمه ، برای منم دعا کن خدا بهم ی نی نی سالم بده 💕💕

خدایا شکرت
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۰:۱۰:۰۱
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۳:۰۸
(ویرایش)

ملیکا جون اندازه اش ۹.۶ بوده؟ مال من که اندازه اش ۶ و خورده ای بود. گفت طبیعیه. من دوازده هفته و چهار روز بودم.

شاید برای شما هم ۶.۹ بوده اشتباهی گفته ۹.۶. شایدم نی نی ات تپل مپله😄

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۱:۴۶:۲۴
(ویرایش)

مرسي از همه ! 

نه عكساي سنوگرافيش هست. با دستگاه كه اندازه مَي گيرن خط كش دستگاه اتومات مَي گه تَو همه عكسا حتي ميليمترش يكيه. من ١٣ هفته كامل بودم تَو اين سونو. 

پس همونه شكمم از الان اومده جلو . درشته بچه! خدا به دادم برسه براي زايمان. توكل به خود خدا! هرچي خودش صلاح بدونه! سالم باشه. سوسن خانوم هر چي باشه😂. 

براي همينه مَي گم يا سن بارداري اشتباه شده و يا اين بچه درشته😄 اصلا بهش فكر نكرده بودم. سايت هاي مختلف رو خوندم. اندازه ها متفاوت نوشتن. لابد درسته، شايدم خطا داره. 

معمولا يه چند روز خطا دارن . دو ماه ديگه سونو دارم باز. اونجا شايد بهتر معلوم بشه.  

امان از انتظار ، منم كم طاقت. 😂😂😂  ببخشيد سرتون رو درد آوردم💋💋💋 براي ني ني هاتونه. 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۲:۰۹:۴۱
(ویرایش)

الان رفتم حسابي خوندم. اشتباه كرده. بچه حسابي دست و پاش رو باز و بسته مَي كرد. (اين علايم ١٥ هفتگيه كه جنين منم داشته ) ، شستش رو مَي مكيد. (اين علايم ١٤هفتگيه كه جنين منم داشته) حتي انگشتاي دست و پاش رو دونه دونه جدا گونه تكون ميداد. تَو يه عكس دارم انگشتاي پاش مثل نوزادا رو به بالا گرفته . 

اينا علايم هفته هاي ١٤ رو ١٥ هست: 

از هفته ١٤ به بعد بچه شصت دست مَي مكه. از هفته ١٥ هم مفاصلش كاملن و حركاتش كامل تره. زانو و ساق پا و دونه دونه مفصلاش رو هم مَي شه ديد هم حركاتش. 

و اينم اندازه هاي نرمال جنين: 

١٣ هفته ٧.٦ سانت 

١٤ هفته ٨.٩ سانت 

١٥ هفته ١٠ سانت 

كه جنين من ٩.٦ سانتيمتر بوده. نمي دونم . توكل به خدا . اگه مَي شد عكساش رو ميذاشتم شماها هم ببينيد. 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۳:۰۵:۳۶
(ویرایش)

جواب سونو گرافی دیروزم رو بردم پیش دکترم گفت آب کیسه کم شده بهم ۴ تا سرم یه لیتری داده روزی یدونه استفاده کنم

آمپول هم داد واسه تشکیل شدن ریه جنین

امروز باید برم واسه ضربان قرب جنین چون آب کیسه کمه ولی حرکات بچم خوبه

برام دعا کنید زایمان زودرس نگیرم خیلی نگرانم sad

۱۳۹۶/۲/۲ ۱۳:۱۰:۱۱
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۶:۰۴:۲۴
(ویرایش)

آرامش عزیزم توکلت به خدا باشه ایشالله که چیزی نیست

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۳:۲۲:۴۱
(ویرایش)

ملیکا جون منکه نفهمیدم یعنی چی؟ یعنی الان توی سیزده هفته اندازه فسقلیت چقده؟ ۷.۶؟

پس اون ۹.۶ چی بود؟

اصلا ۱۴ هفته و ۱۵ هفته رو برای چی گفته؟ منظورش این بوده که تا اون موقع باید اندازه اش اونقد بشه؟

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۵:۱۰:۲۵
(ویرایش)

ماريا جون ، دكتر گفت من ١٣ هفته هستم و اندازه جنينم ٩.٦ هست 

ولي علايم و اندازه هاي ١٣ و ١٤ و ١٥ هفتگي رو نوشتم . جنين من يا درشت تره و يا سنش بالاتره . اشتباه شده اين وسط. 

مقايسه كردم. ببخشيد يكم گيج كننده است .

جنين من علاوه بر اندازه علايم سن بالاتر رو هم داره. مكيدن شست دست و يا مفاصلش و حركتاش ، كه كامل توضيح دادم بالا. نمي دونم . يكم حساس شدم نه به خاطر سن ، بخاطر تاريخ زايمان برام مهمه. مخصوصا كه طبيعي هم مَي خوام زايمان كنم به اميد خدا 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۵:۳۶:۴۰
(ویرایش)

ملیکا جون خداروشکر همه چی نرماله. حالا بقول خودت یا سنش بالاتره که توی سونوی بعدی مشخص میشه. یا وزنش بالاتره که اونم خوبه. همه نی نی تپل مپل دوست دارن. 

راستی یه سوال؛ شما هنوز فولیک اسید می خوری؟ آهن رو از کی شروع میکنی؟ من هفته آینده میرم پیش دکترم. نمیدونم تا اون موقع فولیک بخورم یا دیگه چون سه ماهم کامل شده قطعش کنم؟ آهنم نمیدونم الان شروع کنم یا وایسم دکترم بهم بده.

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

خرداد 1403
س چ پ ج ش ی د
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران