تعداد بازدید : 579649
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۵:۴۰:۴۵
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۳:۰۸
(ویرایش)

بچه ها تو سایت دیجی کالا یه سری لباس خوشگل بچه گانه رو تخفیف گذاشته. حیف که جنسیت بچم مشخص نشده وگرنه بعضیاش خیلی ناز بود و ارزش خرید داشت. بعضیاش ۶۰ تومن ۷۰ تومن بودن که الان حدود ۴۰ تومن گذاشته بود. هر کی دوست داره یه سر بزنه دیجی کالا. قسمت مادر و کودک، بعد لباس نوزاد، بعد پرفروش ترینها.

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۵:۴۹:۳۴
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

آرامش جون مَي دونم نگراني، ولي تَو اين شرايط تنها چيزي كه خيلي بهت كمك مَي كنه اينه كه آروم باشي و مثبت فكر كني و استرس نداشته باشي. 

شكر خدا به موقع فهميدي ، دارو ها داره مَي رسه. فقط بايد تَو استرس نداشته باشي ، كلي خودش كمكه. 

براي ضربان قلب بچه هم غذاي خوب بخور. همه مَي گن شيريني و كيك و آب ميوه، من سر خواهرم تجربه كردم. ضربان قلب بچه ضعيف بود گفت ٢ هفته زود تَر بايد زايمان كنه. خلاصه بعد از يك روز و نيم هي آمپول ميزدن كه ريه بچه تشكيل بشه، بچه زود دنيا نياد و ازين حرفا. من رفتم براش يه پرس غذا خريدم ، خورد ، بچه قلبش مثل ساعت شروع كرد به زدن. ديگه بهش آمپول نزدن. سر وقت دنيا اومد.

البته آدما و بدنا و علايم ها مختلفن ، موضوع جدي هست اما اينم يه تجربه بود گفتم بدوني بد نيست. غذا روي ضربان قلب بچه تاثير مستقيم داره. درواقع گرسنگي بيشتر از ٤ ساعت. خيلي مهمه. 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۶:۰۰:۵۷
(ویرایش)

ماريا جون أوائل بارداري فوليك أسيد مَي خوردم، بعد دكتر بهم  قرص ١٩ ويتامين داد كه توش همه چيز داره و فوليك أسيدم داره و دكتر گفت فقط همين رو بخورم كافيه. بعد از چكاب مادر جواب آزمايش اومد كسري ويتامين و كلسيم دارم. 

منم همون قرصا رو ادامه دادم و يه شربت ويتامين D+ كلسيم دارم مَي خورم . و جوري كه دكتر بهم قرص داد فك كنم تا ٧ ماهگي دارم و بايد ادامه بدم. البته حالا دو هفته ديگه دكترم ميبينه من رو چكم مَي كنه. ممكنه داروهام رو عوض كنه. ولي فعلا قرص ١٩ ويتامين و شربيت تركيبي ويتامين D+ كلسيم رو دارم مَي خورم. 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۶:۳۱:۳۶
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۶ ۱۸:۱۰:۲۹
(ویرایش)

ماریا جون لباس نوزاد رو از توی اینترنت نخر

اول جنس رو با دستت لمس کن دیدی نرم و لطیفه بعد بخر

کالسکه و کریر و صندلی نوزاد رو اگه تخفیف خورد بخری بهتره

من لباس واسه دخترم بالای ۳۵ تومن نخریدم همشم نخ پنبه خریدم

۱۳۹۶/۲/۲ ۱۶:۳۳:۵۵
(ویرایش)

ملیکاجون حرکات بچم خیلی خوبه

فقط بخاطر کم آبی تا ۴ روز باید سرم بزنم

و امروز باید برم nst رو انجام بدم

۱۳۹۶/۲/۲ ۱۶:۴۷:۱۹
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۳/۳۱ ۱۶:۵۲:۵۶
(ویرایش)

سلاااام من امروز نینمو دیدمanim2-thanksو صدای قلبشو شنیدمanim2-4d564ad6 رفتم سونو و آزمایش ان تی دادم چند روز دیگه جوابشون رو میدن

💗اللهم صلی علی محمد و ال محمد💞💝
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۷:۰۲:۳۸
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۶:۰۴:۲۴
(ویرایش)

فاطیما جون به سلامتی عزیزم منم شنبه آینده nt دارم برای منم دعا کنید فسقلیم سالم سالم باشه

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۷:۵۸:۰۴
(ویرایش)

آره عزیزم. حرف شما درسته. بهتره آدم جنس رو از نزدیک ببینه. ولی خب دیجی کالا من تا حالا زیاد ازش خرید کردم. کلا جنسای خوب میاره و اگه جنس معیوب باشه عوض میکنه. البته الان مدتیه خرید نکردم نمیدونم هنوزم مثل سابق باشه یا نه.

خودم از دیدن لباساش ذوق کردم دوست داشتم به شماها هم بگم. ولی اون لباسی که گفتم هفتاد بوده و الان چهل تومن شده، خارجی بود و مناسب مهمونی.

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۶/۲/۲ ۱۹:۱۶:۲۸
(ویرایش)

بچه ها من غذام کم شده. یعنی توی وعده صبحانه و  ناهار و شام خیلی کم میخورم. بخاطر همین هر یک ساعت آنچنان ضعفی بهم دست میده که انگار یه روز کامل روزه بودم😣

گاهی میوه می خورم. گاهی آجیل. گاهی یه کلوچه ای چیزی. ولی واقعا دیگه کلافه شدم. حتی شب تا صبح از شدت گشنگی دو بار بیدار میشم و یه چیزی میخورم دوباره میخوابم. همش بخاطر اینه که توی وعده اصلی نمیتونم کامل بخورم.

شما هم اینطوری هستین؟ پیشنهادی ندارین واسه بهبود وضعیتم؟

۱۳۹۶/۲/۲ ۲۰:۲۲:۰۸
(ویرایش)

آرامش جون خيلي خوشحال شدم ، عاليه! 👍🏻 

فاطيما جون به سلامتي! مَي دونم چه حسي داره! خدا رو شكر😘

پري جون به اميد خدا شما هم مياي و خبر خوب ميدي! اونا سالمن ، اين ماييم كه از جونمون ميره فك مَي كنيم اونا يوقت خداي نكرده طوريشون شده . 

ماريا جون من يادم رفت شما چند وقتته! ولي منم اينجوري شدم. خيلي گرسنم ميشه! تازه غذامم خوبه شكر خدا ، يه وعده در روز كامل غذا مَي خورم. اما همش بايد چيزاي قوت دار بخورم، مثلا خرما ديدي ؟ سير نمي كنه اما بهت انرژي مَي ده. منم اينجوريم بد جور.

تنها راهكارش اينه : مقدار مهم نيست، ببين چي مَي توني بخوري ؟ حتي يه كوچولو باشه اما انرژي زا باشه. من زياد اسم نمي گم كه يهو حوس نكنيد.

ولي انرژي زا! قوت بده ! مثلا سوپ و عدسي و اينا سرشار از خاصيته اما دوزار انرژي نداره. ، تَو روز عاديش من با اين چيزا سير نمي شم ، چه برسه به الان. آها مثلا همه چيز رو با نون بخوري هم خوبه. خرما خيلي خوبه ولي جوش ميزنه آدم. يا ميان وعده... مثل نون و حلوا أرده ، نون و پنير ، كنارش هر چي دوست داري براي اينكه تكراري نشه و ... نون آدم رو مَي گيره، ضعف دست و پا رو مَي گيره.  

به نظر من بد نيست ، مدام دهن بجنبه. ولي كم باشه، مثلا آجيلم خوبه. ٢٥٠ گرم مثلا فندق گرفتم گفتم يه ربه تمومش مَي كنم اما يه هفته است دارمش. چند تا دونه مَي خورم و حواسم و رو پرت مَي كنم كه زياده روي نكنم ، براي دستگاه گوارش خوب نيست. 

تازه واي واي 

گُر مَي گيرم اون اصلا راهكار نداره. ديگه بايد ساخت. يه جوري گرمم ميشه انگار رو اجاقم. الان ٣ هفته اي ميشه و هر روز بد تَر هم مَي شم. 

فقط بديش اينه من نمي تونم آشپزي كنم . حتي از ديدن مواد غذايي تَو فروشگاه حالم بد مَي شه. ولي يه چيز آماده جلوم باشه مَي خورم ☺️😂 

مي دونم ؛ خسته نباشم واقعا😄 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۲ ۲۱:۳۱:۲۹
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۲/۲۸ ۰۰:۵۶:۴۲
(ویرایش)

سلام مامانا حالتون چطوره.ملیکا جون خداروشکر ک نی نیت مشکل نداره ایشالا ب زودی بغلش میکنی

مادرشدن بهترین حس دنیا
۱۳۹۶/۲/۲ ۲۱:۴۳:۴۵
(ویرایش)

ارامش جون این سونو رک دکترت نوشت یاخودت خواستی انجام بدی بعنی منم باید برم راستی خواستم بدونم شما توی هفته های بیست وهشت واینا ازقند دادی هزینش چقدرشد ازمایش معمولی بود یا گلوکز ک میگن بعداز ی ساعت باید ی چیز بخوری بعد از بدی واسه من نوشته ولی انگار قند خون معمولیه

مادرشدن بهترین حس دنیا
۱۳۹۶/۲/۲ ۲۲:۵۱:۵۶
(ویرایش)

مامان نفس دکترم خودش برام نوشت

چون شکمم کوچیک بود گفت وزن بچه رو هم ببینه چقدره که فهمیدم آبش کمه

راستش هزینه آز قندخونم رو بیمه داد یادم نیست چقدر شد

اینایی که بیمه میده زیاد برام مهم نیست واسه همین پیگیرش نمیشم و از شوهرم نمیپرسم

واسه اون آزمایش من ناشتا بودم ازم خون گرفتن و بعدش دوتا لیوان گلوکز خوردم و تا ۳ ساعت هر ساعت یبار ازم خون گرفتن

ولی واسه بعضی هارو ۲ بار خون میگیرن از من ۳ بار گرفتن

۱۳۹۶/۲/۳ ۰۱:۰۶:۵۱
(ویرایش)

تووی چند هفته دادی این ازمایشتو من الان دارم بیست ونه هفترو تموم میکنم.وای گفتی شکمت کوچیکه نگران شدم منم حس میکنم شکمم کوچیکه نسبت ب این هفته ک توشم احساس میکنم بچم خوب رشد نکرده نمیدونم.گروه خون من منفیه چون شوهرم نمیدونه گروه خونشو بتید از ببینیم چیه ک اگه لازم باشه این هفنه امپول رگام بزنم خدامیدونه هزینه این امپول چقدره اگه کسی اطلاع داره بگه بهم

مادرشدن بهترین حس دنیا
۱۳۹۶/۲/۳ ۰۸:۴۱:۰۰
(ویرایش)

سلام بچه ها. من نتیجه سونوی غربالم رو هنوز نبردم به دکترم نشون بدم. همش انگلیسی نوشته ولی الان اومدم چند تا جمله رو ترجمه کردم. نوشته جفت قدامی با وضعیت حاشیه ای با گرید ( درجه) ۱.

کسی میدونه یعنی چی؟

این جفت قدامی خوبه یا بَده؟ برای زایمان طبیعی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران