تعداد بازدید : 578006
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۰۲:۲۳
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

شما كجايي رزا جون؟ 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۰۳:۳۱
(ویرایش)

عاليه ! شكر خدا! 

به اميد خدا كه سالم به دنيا بياد و يه عمر سايه پدر و مادر سرش باشه

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۰۳:۵۳
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۵/۲۷ ۱۶:۰۹:۳۰
(ویرایش)

من سوئد هستم عزیزم ، شما کجایی ؟

۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۰۴:۴۰
(ویرایش)

دخترم به دنیا اومده عزیزم الان پسرم رو باردارم  smile

۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۰۶:۲۰
(ویرایش)

من انگليسم. 

براي زايمان چي انتخاب كردي؟ شرايطت خاصه ؟ يا حق انتخاب داري؟

من كه فعلا معلوم نيست. خوب پيش بره مَي خوام طبيعي زايمان در آب داشته باشم. از الانم هم اقدام كردم و اطلاع دادم. حالا فك كنم دوره بايد برم براي آموزش. اما نه الان. وقتي مطمين شدن كه مَي تونم انجام بدم.  

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۰۷:۵۹
(ویرایش)

شكر خدا. عاليه. منم خيلي دوست دارم ٢ تا بچه داشته باشم كه تنها نمونه . ولي خوب بستگي به شرايطم داره كه از پس يه وروجك بتونم بربيام. اگه شد دو تاش كنم. كوينم باهاشون هست . ميشه سه تا . 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۱۰:۳۱
(ویرایش)

من اولی رو سزارین کردم خودم خواستم به خاطر تجربه های سقط نمیخواستم هیچ ریسکی رو برای بچه بپذیرم . اما خیلی سختی کشیدم تا انتخاب کنم ماه های آخر بارداریمو همش داشتم فکر میکردم که چیکار کنم. خدا رو شکر همه چی هم خوب پیش رفت برای هردومون اما بعد از زایمان یه حسی داشتم که زایمان طبیعی رو امتحان و تجربه نکردم. حالا این بار اگه خدا بخواد و خودش کمکم کنه میخوام طبیعی زایمان کنم.

اینجا زایمان در آب ندارن متاسفنه اما مطمئنا تجربه خوبی برات خواهد بود

۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۱۹:۰۶
(ویرایش)

به اميد خدا. زايمان طبيعي بعد از يه بار سزارين به زور اجازه ميدن. مدتي كه ازش گذشته براي ترميم زخم ها خيلي مهمه. ولي به اميد خدا مَي توني. 

منم انتخاب كردم. ولي نمي دونم نتيجه كار چي ميشه. بچه خيلي درشت باشه و يا نچرخه و يا زايمان اجباري برام پيش نياد. 

از علم بيشتر مَي خوام براي صدمه نديدن خودم و بچه استفاده كنم. اما ترجيحم طبيعيه . اينجا كه تَو خشكي هم زايمان كني اصلا كاتر نمي زنن. ولي تَو آب هم مسكنه ، دردش كمتره و هم كات نمي كنن به هيج عنوان . 

حالا من شنيدم. و بعد از كلي سرچ و مطالعه و مشورت انتخاب كردم. شكم با شكم ، بدن با بدن فرق داره. يكي تَو خشكي ميزاد با يه سرفه بچه مياد بيرون، يكي هم مثل خواهر كوچيكه بينواي من ٢ روز آمپول فشار و درد زايمان طبيعي، آخر بچه رو هول دادن بالا ، سزارين كرد. 

همه چيز بستگي به شرايط داره. من كه كلا مثبت فك مَي كنم. و با اين واقعيت كنار اومدم كه از هر روشي باشه فرق نداره. زايمانه و درد داره. و بدون سختي نيست.

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۲۰:۵۴
(ویرایش)

anim2-25r30wiخوابشم مَي بينم  

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۲۵:۳۴
(ویرایش)

دقیقا زایمان هر مدلی که باشه سخته . اینجا اما من با دکتر که صحبت کردم بهم گفتن یک سال اگر از سزارین گذشته باشه میتونی طبیعی زایمان کنی خیلی هم تشویقم کرد. ایشالا که هر دومون زایمان خوبی در پیش رو داشته باشیم و بچه هامون رو سلامت بغل کنیم 

۱۳۹۶/۲/۶ ۱۷:۲۹:۳۱
(ویرایش)

جدي؟ چه خوب. عاليه. 

دعا مَي كنم منم برات 

زايمان راحتي داشته باشي ❤️❤️❤️

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۸:۰۳:۰۴
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۳:۰۸
(ویرایش)

ملیکا جون گفتی اونجا تحت هیچ شرایطی( توی آب یا غیر اون) کاتر نمی زنن، منظورت این بود که توی زایمان طبیعی که توی ایران اکثرا بخیه میخورن، اونجا اصلا این کار رو نمی کنن؟ یا منظور دیگه ای داشتی؟

خب اگه بچه درشت باشه چی؟

من اصلا دوست ندارم توی طبیعی بخیه بخورم. ولی از هر کی دور و برم میپرسم همه میگن اصلا بدون بخیه که نمیشه.

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۸:۵۴:۳۴
(ویرایش)

ماريا جون منم نمي دونستم . از چند تا خانوم كه تجربه داشتن پرسيدم .

يكيشون گفت من زايمان خيلي سختي داشتم ، تا جايي كه چند بار از هوش رفتم. نمي دونم چرا ، اما از سر به پايين نميومد بيرون، هر چي زور زدم فايده نداشت، البته منم حسابي خسته شده بودم، التماسشون كردم كاتر بزنن كه فقط تموم شه، گفتن ، نه بايد خودت بزايي. بعد از ١٥ دقيقه حدودا پسرم به دنيا اومد. زايمانش تَو انگليس بود اين دوستم. 

يكي ديگشون كه اسپانيايي بود گفت من سر زايمان قبليم تَو اسپانيا هم دردم زياد بود ، هم كاتر زدن ، هم دو نَفَر رو شكمم افتاده بودن، خيلي وحشتناك بود، خاطره بد دارم، اينبار زايمان تَو آب انجام ميدم. اصلا كاتر نمي زنن. اينم انتخاب براي زايمان دومش كه اينجاست و دو ماه ديگه فارغ مَي شه ، اين بود. 

كاتر كه مَي زنن فرم واژن عوض ميشه كلا. خود زايمان كمه ، اونم نور علا نور. بعضيا تَو ايران پول ميدن همونجا دكتر عمل زيبايي هم براشون انجام ميده. 

ولي خيلي از خاطرات خانوما رو كه خوندم ، همه اونايي كه تَو ايران زايمان كردن براي بخيه حتي سركننده نزدن دكترا. طرف مَي گفت گريه مَي كردم به دكترم مَي گفتم بخدا نخي كه داره ازم رد مَي شه رو ، سوزن و همه رو حس مَي كنم. دكترشم بي توجه كار خودش رو مَي كرده. 

من اينجا إمكانات اين رو ندارم عمل زيبايي انجام بدم ، خيلي گرونه. خوب پيشگيري مَي كنم. 

بچه اگه كلا خيلي درشت باشه اينجا سزارين مَي كنن. درستي هم به وزن نيست فقط. نسبت سايز بچه و لگن مادره. 

يكي ٤/٥ كيلو رو ميزاد و دردي نداره، يكي براي سه كليو سر زا ميره. 

اينا همه طبق تشخيص پزشكه تَو سونو ها و لحظه هاي آخر 

حالا من همه اينا رو تجاربي بوده كه شنيدم. به اميد خدا ، خودم كه رفتم حتما تجربم رو مَي نويسم. 

تجربه من تا الان:

پرسنل خيلي مهربون و با آرامش و سر صبر باهات برخورد مَي كنن و بهت گوش ميدن.  

اصلا الكي و راه به راه آزمايش و سونو نمي فرستن ، حتي با نگرانيه مادر. همه جيز به وقتش انجام ميشه! 

حدالامكان بدون دارو به بارداري ادامه مَيدن ، منظورم غير از مكمل و ويتامين هاست. منظورم شياف نميدن الكي ، يا آمپول براي نگه داشتن بچه و ازين كارا، تا لحظه آخر طبيعي پيش ميرن و تشخيص دكتر مهمه نه فكر و خيال مادر

از لحاظ رواني هزار جور فضا و كلاس و دوره هاي مجاني هست كه افسردگي نگيره كسي. 

تمام خدمات پزشكي بدون تفاوت به اينكه شما خيلي پول داري و مَي توني پول پرداخت كني و يا اصلا پولي نداري از زمان بارداري تا يك سالگي بچه براي مادر و بچه براي تمام جمعيت اينجا مجانيه. 

بگذريم از خدمات به كودكان تا ١٨ سالگي

مدام روزي دو بار به خونت سر ميزنن بعد از تولد بچه  كه يه وقت بچه سوء تغذيه نداشته باشه، مريض كه باشه دكتر تَو خونه معاينه مَي كنه . لازم نيست مادر بره بيرون. و خيلي مراقب كنترل والدين بد رفتارن. به محض ديدن كوچيكترين بي توجهي يا مشكل نسبت به بچه ، اون رو براي هميشه ازت مَي گيرن. دقيق نمي دونم تا كي ولي روزي دو بار رو فك كنم تا ٦ ماهگي ميان و يواش يواش كتر ميشه. ولي تا هر وقت صلاح بدونن سرزده بهت سر ميزنن. شايد يهو تَو ٥ سالگي بچه بيان. تَو بايد هميشه رفتار مناسب داشته باشي.  

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۹:۰۲:۲۴
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۵/۱۶ ۱۰:۰۳:۳۷
(ویرایش)

سلاااااام منم بد از دوسال بلاخره بی بی چکم مثبت شد رفتم سونو دادم دکتر گفت کیسه بچه قابل تشخیص هس اما واسه قلبش یه ماه باید صبر کنم😊😊😊

فقط خدا.....
۱۳۹۶/۲/۶ ۱۹:۰۵:۳۵
(ویرایش)

اوووه، هورررا! به سلامتي خانووووم💐🎉🎉🎉🎉🎉

مبارك باشه❤️❤️❤️❤️

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567