تعداد بازدید : 577947
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۶/۱/۱۷ ۱۲:۰۷:۵۳
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۶:۰۴:۲۴
(ویرایش)

سلام دوستان عزیز مامان کوین آرامش زندگی مامان نفسم 

خوبین ؟؟؟؟؟؟؟؟ نی نی های نازتون چطورن من سرکارم زیادنمیتونم بیام تاپیک ام هروز از خدا میخام هرکی کوچولو داره نی نیش صحیح و سالم به دنیا بیاد برای من هم دعا کنید دوستان 7 اردیبهشت نوبت غربالگری دارم 

راستی کسی میدونه غربالگری اول هزینش با تامین اجتماعی چنده و میشه پولشو از بیمه تکمیلی گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۶/۱/۱۷ ۱۲:۴۳:۰۹
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۲/۲۸ ۰۰:۵۶:۴۲
(ویرایش)

سلام پری جون من تو منطقه خودمون 137پول سونوش شد و 138ازمایش خون البته نوبت اولش ولی سری دومش 214سونوگرافی انومالی و270ارمایش خون ک من با بیمه خدمات دادم ولی بیمه تامین اجتماعی متونی هزینتو حداقل نصفشو وبیمه تکمیلی تمامشو بگیری ازبیمه

مادرشدن بهترین حس دنیا
۱۳۹۶/۱/۱۷ ۱۳:۰۸:۰۱
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

آرامش جان درست مَي گن! عسل خانم ١٢ سالشه و براي بار اول پريود شده . حالش خوب نبود گفتم كاچي بخوره. 

كاچي ها خيلي متنوع هستند . بعضيا خيلي ساده درست مَي كنن بعضي ها از پودر آجيلاي زيادي توش مَي ريزن. يه همسايه داشتيم بجاي آرد گردم از آرد جو استفاده مَي كرد. كاچي طرز پختش مثل حلواست . فقط خيلي آبكي تره. 

مي نويسم دستورش رو 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۱/۱۷ ۱۳:۰۹:۰۶
(ویرایش)

مواد لازم

• آرد 2 لیوان 
  • شکر 2 لیوان 
  • کره 250 تا 300 گرم  
  • گلاب 1/2 لیوان 
  • زعفران سائیده 1 قاشق  
  • خلال بادام 
  • خلال یا پودر پسته  
  •   دارچین 

کاچی با آرد گندم

simple katchi1

طرز تهیه: 4 لیوان آب درون یک قابلمه بریزید و شکر را درون آن بریزید و اجازه دهید تا بجوشد. زعفران را در کمی آبجوش حل کنید و همراه با گلاب داخل قابلمه بریزید.

در قابلمه دیگری کره را ذوب کنید و آرد را مرحله به مرحله و کم کم اضافه کنید و بهم بزنید. آنقدر این کار را ادامه دهید تا رنگ آرد زرد طلائی شود.( دقت کنید که آرد نباید مانند حلوا سیاه شود.) قابلمه را از روی حرارت بردارید.

شربت را به آرد طلائی شده اضافه کنید و آنقدر خوب هم بزنید تا مواد یکدست شوند. سپس خلال بادام را اضافه کنید. قابلمه را مجددا روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا غلیظ شود و جا بیفتند.

درنهایت وقتی کاچی به غلظت مناسب رسید، آن را داخل ظرفی بریزید و آن را با خلال پسته  و دارچین تزئین کنید.

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۱/۱۷ ۱۹:۵۷:۱۵
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۶ ۱۸:۱۰:۲۹
(ویرایش)

سلام عزیزم خوبی؟

نگران نباش غربالگری فقط بلده استرس وارد کنه smile

واسه من سونو و آزمایشم باهم ۳۰۰ و خورده ای درومد که بیمه تکمیلی فقط پول سونو گرافی رو داد

آزمایش سلامت جنین همه جا آزاد حساب میکنن

۱۳۹۶/۱/۱۷ ۲۰:۰۱:۰۶
(ویرایش)

غربالگری دوم من سونوگرافی آنومالی ۴۵۰ هزار تومن شد

انقدر گرون تموم شد واسم که قیمتش قشنگ یادمه

البته مطمئن ترین جای تهران رفتم بخاطر همین گرون شد بیمه هم نرفتم پولش رو بگیرم اطرافیان گفتن که بیمه نمیده و ازین حرفا

۱۳۹۶/۱/۱۷ ۲۰:۵۱:۵۹
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۱۰/۵ ۱۹:۵۵:۲۳
(ویرایش)

ممنون دوستان عزیز من هفتم باید برم برای غربالگری اول اما هزینها سرسام آوره خدا خودش کمک کنه بهم از لحاظ مالی او فشاریم من و همسرم 

خدایا شکرت
۱۳۹۶/۱/۱۷ ۲۲:۲۶:۰۹
(ویرایش)

انشالا درست میشه ولی چاره نیست بریم بهتره مطمین میشی از سالم بودنش

مادرشدن بهترین حس دنیا
۱۳۹۶/۱/۱۷ ۲۲:۲۹:۴۷
(ویرایش)

من توی سونوی انومال انقد از دست بچه خندیدم ک هروقت خواستیم صورتشو ببینیم دستشو میبرد جلوش  ی خمیازه میکشید اخیلی جالب بود ولی پول کم اوردم نتونستم سی دی بگیرم

مادرشدن بهترین حس دنیا
۱۳۹۶/۱/۱۷ ۲۲:۴۱:۰۸
(ویرایش)

به منم سی دی سونوگرافی رو داد

سونوگرافی رنگی بود 

هیچوقت اون روز رو از یادم نمیبرم شوهرم انقدر عصابش داغون بود با دیدن اون سی دی انگار دنیارو بهش دادن

آخه نتونست همراهم بیاد من با مامانم رفتم سونو

۱۳۹۶/۱/۱۷ ۲۲:۴۸:۴۹
(ویرایش)

دوستای گلم من امروز تو نی نی سایت خوندم اگه حرکاتای بچه ب پایین شکم باشه بچه حالت بریچه و برنگشته نگران شدم یعنی تا ماه اخر برمیگرده یا من زود نگران شدم نمیخوام سزارین شم از طرفیم دستمون خیلی خالیه نمیتونم برم بیمارستان خوب 

مادرشدن بهترین حس دنیا
۱۳۹۶/۱/۱۷ ۲۲:۵۲:۱۴
(ویرایش)

من از دوهفته قبل عید پیش دکترم نتونستم برم حتی داروهامم تموم شده همون اسید فولیکو اهن واینا تازهدوشنبه وقت گرفتم یعنی دارو نخوردم ازاونوقت یعنی مشکل داره

مادرشدن بهترین حس دنیا
۱۳۹۶/۱/۱۸ ۰۳:۱۱:۳۸
(ویرایش)

جدي آرامش جان؟

يه إحساسي داشتما! پس حرفاش ضد و نقيضه! مرسي خواهر جون . تن و بدنم لرزيد گفتي. 

مَي خواستم يه ايميل جديد بسازم و بعد از چت ببندم ايميلم رو! ولي باز همينم براي من مشكل بود. شوهرم بفهمه مَي گه چيكار مَي كردي كه ايميل جديد ساختي؟ حالا بيا توضيح بده ! شوهر من خيلي حساسه ، وحشتناك. خودمم حساس تَر از اون! بعد خواستم با ايميل خود شوهرم چت كنم كه خيالم راحت باشه و دردسرش كمتر! ديگه اون مَي دونه و (اگه خطايي داره) همسري 😊و يك چماق😁  

والله زندگيم خيلي مهمتر از اين جور چيزاست. منم حامله! همش اشكم دمه مشكمه! أصلا حوصله دعوا هم ندارم. 

كلا تو اين سايت عضو شدم براي همين بي نشون موندنش بود. امنيت داره آدم. حالا هركي مَي خواد بخونه پياما رو ! يه واتساپم دارم كه بتونم با خانوادم حرف بزنم ! باورت ميشه؟ شمارم رو فقط خانواده درجه يكم دارن. خودمو از سردرد دور كردم. راحت. 

تازه غير از شوهرم ، دكترم و  يكي دو نَفَر واجب ، كسي نمي دونه حاملم. مَي خوام خانوادم رو توي نه ماهگي سوپرايز كنم🤓 باحال ميشه ، نه؟ فقط نمي دونم مَي تونم جلوي زبونم رو بگيرم تا اون وقت يا سوتي ندم 😂؟ 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۱/۱۸ ۰۳:۲۱:۵۸
(ویرایش)

مامان نفس عزيز ، مَي دونم سخته! آدم نمي تونه نسبت به يه چيزايي بي تفاوت باشه ، اما به خودت سخت نگير و استرس رو از خودت دور كن تا مَي توني. بخاطر عشقت كه تو راهه! بايد آرامشت رو حفظ كني! تا زايمان خدا بزرگه! بعدم اكثرا دكترا مَي چرخونن بچه رو اگه سر و ته باشه. سر رو ميارن رو به پايين و چك مَي كنن بند ناف دور گردنش نباشه. حدودا توي دو تا سه هفته آخر بچه مَي چرخه و تو جايگاه درستش قرار مَي گيره ! 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۱/۱۸ ۱۱:۴۶:۰۵
(ویرایش)

مامان نفس نگران نباش همیشه اینطوری که توی اینترنت مینویسن نیست

من بچم همش پایین دلم و پهلوهام لگد میزنه هر وقتی هم که سونو گرافی رفتم گفته بچه سفالیکه یعنی سرش پایینه پاهاش بالاست

از همون اول اینطوری بود

اوایل حاملگی توی اینترنت خوندم که بچه باید قدش انقدر باشه ولی واسه من کمتر بود انقدر ترسیده بودم دکترم دعوام کرد گفت بچه توهم اندازش همون قدریه که توی اینترنت نوشته فقط واسه تورو تا باسن اندازه زدن واسه همین فک میکنی اندازش کوچیکه

ازم قول گرفت که دیگه توی اینترنت درمورد این چیزا نخونم و به خودم استرس ندم

خودم رو بهت تعریف کردم که دیگه نگران نباشی

حالا حالاها وقت هست تا بچه سرش بیاد پایین

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031