تعداد بازدید : 194
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۶/۳۰
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۱/۶/۳۰
کاربران آنلاین : 0
farnaz4545
۱۴۰۱/۶/۳۰ ۱۵:۵۸:۳۹
آخرین حضور: ۱۴۰۱/۷/۳۰ ۱۹:۰۲:۲۸

کاربرد دهان باز کن در دندانپزشکی

(ویرایش)

خرید رترکتور دهان

گاهی اوقات دندانپزشک باید برای دسترسی و دید بهتر نسبت به دندان‌ها به خصوص دندان‌هایی که در بخش‌های عقبی دهان قرار دارند، از ابزار و وسایل مختلفی استفاده کند. زیرا بیمار ممکن است نتواند برای مدت طولانی دهان خود را باز نگه دارد و از طرفی مقدار باز شدن دهان برای دید دندانپزشک کافی نباشد. یکی از ابزارهای مناسب برای باز نگه داشتن دهان بیمار رترکتور نام دارد که یک ابزار پرفروش در دندانپزشکی است.

رترکتور با جنس و کیفیت‌های مختلف در فروشگاه مواد و تجهیزات دندانپزشکی دنتیوا به فروش می‌رسد. محصولاتی مثل (Clear Retractor – دھان باز کن دو طرفه همراه با دسته)، (Clear Retractor – دھان باز کن دو طرفه) و(Clear Retractor – دھان بازکن یک طرفه دو سر) نمونه‌هایی از انواع رترکتور در وبسایت این مجموعه هستند.

رترکتور دهان چیست؟

رترکتور یا دهان بازکن وسیله‌ای است که هنگام انجام فرآیندهای مختلف دندانپزشکی به بیمار کمک می‌کند که دهان خود را کاملاً باز نگه دارد و به دندانپزشک نیز کمک خواهد کرد دید بهتری نسبت به دهان و دندان داشته باشد. این وسیله کاملاً قابل شستشو بوده و در اکثر موارد با خاصیت اتوکلاو وارد بازار می‌شود.

البته برخی از انواع دهان باز کن ها به صورت یکبار مصرف نیز وجود دارند که قیمت پایین‌تری نسبت به دهان باز کن چند بار مصرف دارند. این وسیله در سایز بندی‌های مختلف طراحی شده است تا برای دهان کودکان و بزرگسالان مناسب باشد.

در واقع این محصول ساده با طراحی بسیار معمولی، در عین حال یکی از پرفروش‌ترین محصولات دندانپزشکی است. چرا که در اولین مرحله، دندانپزشکان برای بررسی دندان بیماران باید دید مناسبی داشته باشند. این وسیله به دندانپزشک کمک می‌کند همزمان از آینه دندانپزشکی نیز برای مشاهدۀ دندان‌های پشتی استفاده کند.

چند نوع از پر فروش‌ترین محصولات دندانپزشکی از جمله رترکتور در وبسایت مجموعه دنتیوا به فروش می‌رسد. این محصولات شامل (Clear Retractor – دھان بازکن یک طرفه یک سر)، (Clear Retractor – دھان بازکن یک طرفه یک سر) و (Black Retractor– دھان بازکن یک طرفه یک سر) هستند.

مشخصات رترکتور یا دهان باز کن دندانپزشکی

دهان باز کنی که در دندانپزشکی برای باز نگه داشتن دهان بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد، در اکثر موارد دارای یک پایه می‌باشد. این پایه به نگه داشتن زبان بیمار کمک می‌کند. همچنین دهان باز کن یا تراکتور را می‌توان به راحتی شسته و در خاصیت اتوکلاو قرار داد. این محصول در سایز بندی‌های مختلف در بازار موجود است و تمامی قسمت‌های زبان و لب را در بر می‌گیرد.

استفاده از این ابزار بسیار راحت است و هیچگونه صدمه فیزیکی به بیماران وارد نمی‌کند. به عنوان مثال ممکن است تصور شود دهان باز کن باعث فشار به لثه‌های اطراف زبان می‌شود، در حالی که اینگونه نیست. طراحی و ساختار دهان باز کن به شکلی است که در عین کاربردی که دارد، هیچگونه درد و آسیبی برای بیمار ایجاد نکند.

یکی دیگر از مشخصات دهان باز کن این است که نیازی نیست دندانپزشک با دست خود آن را نگه دارد. این وسیله وارد دهان شخص می‌شود و دندانپزشک به راحتی می‌تواند به انجام فرآیندهای دندانپزشکی بپردازد.

چند نمونه از محصولاتی که در وبسایت مجموعه دنتیوا به فروش می‌رسند، شامل Black Retractor– دھان بازکن یک طرفه یک سر و دو طرفه با دسته و Arc flex – دهان بازکن می‌باشد.

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

آذر 1401
س چ پ ج ش ی د
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران