اخبار ماماسایت

آزمایشات غربالگری قبل از تولد یک اصطلاح کلی است که شامل انواع آزمایشاتی است که پزشک ممکن است به شما توصیه کند در طول بارداری انجام دهید.

آهن یک عنصر لازم برای بسیاری از کارکردهای طبیعی بدن به شمار می‌رود. "کمبود آهن قابل استفاده در خون و سایر بافت‌های بدن" و "ذخایر کم آهن"، هر دو باعث بروز مشکلاتی در زمینه اکسیژن‌رسانی به بافت‌ها (کم‌خونی فقر آهن)، کارکردهای ذهنی و مغزی، کارکرد سیستم ایمنی و بسیاری از مسائل پزشکی دیگر می‌شوند.

غربالگری سه ماهه اول روشی جدید است که ترکیبی از آزمایش خون مادر و سونوگرافی جنین است. در دوره ی نه ماهه ی بارداری، دو غربالگری مهم انجام خواهید داد.

ترک پوستی در بین خانم ها و آقایان به طور شایع اتفاق می افتد. اگر در سن بلوغ و یا خانمی باردار هستید و دیدن این ترک ها بر روی پوستتان ناراحتتان می کند، ما با روش های خانگی به بر طرف شدن ترک پوست بدنتان کمک می کنیم.

ضرر رنگ ابرو به دلیل مقدار کم آن، به پای رنگ مو نمی‌رسد اما ترجیحا نباید استفاده شود. بارداری، دوره احتیاط ها است، احتیاط در مصرف مواد غذایی، احتیاط در مصرف نوشیدنی ها، احتیاط در مصرف داروها، انجام حرکات ورزشی، احتیاط در روابط زناشویی و حتی احتیاط در رابطه با لوازم آرایشی نظیر رنگ مو یا ابرو.

در این مطلب می خواهیم فاکتور های خطر مرتبط با شانس بروز سرطان سینه در زنان، که مطالب آن از مقالات معتبر انجمن سرطان آمریکا گرفته شده است، را بررسی کنیم . در این مطلب می خواهیم فاکتور های خطر مرتبط با شانس بروز سرطان سینه در زنان، که مطالب آن از مقالات معتبر انجمن سرطان آمریکا گرفته شده است، را بررسی کنیم .

مدیر گروه آموزش مامایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: مادران مبتلا به کووید 19 با حال عمومی خوب، می‌توانند با شستن دست و داشتن ماسک، شیردهی را انجام دهند و نگران تحت تاثیر قرار گرفتن نوزادشان نباشند.

ایسنا/خوزستان یک فیزیولوژیست ورزشی با بیان این که دوران بارداری در زنان یک دوره پر تنش محسوب می شود، گفت: زنان باردار با اصلاح سبک زندگی از طریق اصلاح سبک عادات غذایی و آگاهی از فعالیت ورزشی در دوران بارداری می توانند یک دوره بارداری خوب با افزایش ایمنی بدن، کاهش درد هنگام زایمان، عزت نفس و کاهش استرس و افسردگی را تجربه کنند.

یک روانشناس درباره آسیب های روانی تبلیغات نامناسب بر سلامت روان کودکان، توضیحاتی داد. سیدشهرام علیزاده روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آسیب های روانی تبلیغات نامناسب بر سلامت روان کودکان، اظهار کرد: کودکان به میزان قابل توجهی از اطرافیان خود تاثیر می‌پذیرند و این تاثیر نه تنها در اثر حضور کودک در موقعیت‌های متناسب با زندگی واقعی مشاهده می‌شود بلکه فضای مجازی نیز اثرات قابل توجهی را بر کودک می گذارد.

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

خرداد 1403
س چ پ ج ش ی د
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران