تعداد بازدید : 8384
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۳/۲۷
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۴/۴/۷
کاربران آنلاین : 0
مهرسان
۱۳۹۴/۳/۲۷ ۱۴:۲۸:۳۹
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۲/۱۳ ۱۱:۲۸:۱۸

سندروم روده تحریک پذیر در بارداری

(ویرایش)

سلام به همه ی دوستان مجازی عزیز. من چندساله که روده تحریک پذیر دارم و خیلی اذیتم میکنه. الان بعد از سه سال زندگی مشترک قصد بارداری دارم.

میخوام بدونم کسی هست خودش یا اطرافیانش سندروم روده تحریک پذیر داشته و حامله شده؟  چه طور با این مشکل کنار اومده؟

توکل بر خدای بزرگ
۱۳۹۴/۴/۱ ۰۱:۰۴:۳۷
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۱/۳۱ ۰۳:۲۹:۲۴
(ویرایش)

سلام خانم مهرسان. من هم چند سال است که این بیماری را دارم و بچه دار هم شده ام. این بیماری مانعی برای بچه دار شدن نیست. فقط رژیم غذاییتون رو رعایت کنین. مثلا من بجای میوه از کمپوت خانگی استفاده می کردم. موفق باشید.

۱۳۹۴/۴/۲ ۰۱:۲۳:۵۳
(ویرایش)

سلام عزیزم لطف کردی کامنت گذاشتی. والا من که الانم هیچ چیز سردی جرأت نمیکنم بخورم چون بدجور میریزم بهم. عزیزم شما در طی بارداری با اون دردها و علایم روده تحریک پذیر چطور کنار اومدی وقتی نمیشه قرص خورد؟ یا موقع زایمان و بعدش چی اذیت نشدی؟

توکل بر خدای بزرگ
۱۳۹۴/۴/۳ ۰۴:۴۶:۵۲
(ویرایش)
سلام. من موقع بارداری یک بار پیش متخصص گوارش رفتم. خوشبختانه قرص colofag و رانیتیدین برای بارداری هیچ ضرری نداره و با تغذیه مناسب و پرهیز از چیزهایی که حالمو بد میکرد مثل میوه های تابستان و کاهو و کلم و شیر و ... این دوران به خوبی گذراندم. شما هم نگران نباش و همین کارو بکن. البته رانیتیدین را برای رفلاکس معده در اوایل بارداری فقط مصرف کردم. شما الان چه دارویی مصرف میکنی؟ وقتی باردار شدی حتما به دکترت بگو. اگه ضرر داشته باشه خودش میگه. من دکترم روی داروها خیلی حساس بود ولی این مورد را اجازه داد مصرف کنم. چون برای بارداری ضرری نداره.
۱۳۹۴/۴/۳ ۰۵:۰۷:۰۲
(ویرایش)
باید بگم من قرص کلوفاگ را چندین ساله مصرف میکنم و برام معجزه میکنه که در بارداری هم مجازه. برای زایمان و بعد از اون هم مشکلی نداشتم. تا اینکه یک ماه پیش حواسم نبود و دو تا توت از درخت کندم و خوردم و بعد دوباره دل دردهام شروع شد. ولی الان بهترم. یه خبر خوب هم اینکه شنیده ام این بیماری با همیوپاتی درمان میشه. میتونی اینترنت سرچ کنی و من تصمیم گرفتم انجام بدم. تا حالا هم بک جلسه رفتم دکترم قول داده خوب میشم. امید به خدا. شما هم نگران نباش و اگه قصد بارداری داری به خاطر این موضوع عقب نینداز. برای اطمینان با دکتر گوارش قبلش مشورت کن. موفق باشی. اگه بازم سوال داشتی در خدمتم.
۱۳۹۴/۴/۳ ۱۳:۵۱:۴۵
(ویرایش)

متشکرم عزیزم از مهربونیت. راستش من کپسول کلوفک ریتارد و کولپرمین استفاده میکنم و آخرین بار هم دکتر کپسول لاکتوکر بهم داد که پروبیوتیک هست. ولی مصرف دائمی این کپسولها هم حتما بدون عوارض نیست و از این بابت نگران هستم که باز از جای دیگه م مشکل نزنه بیرون!! الان هم طب سوزنی میرم امروز جلسه دوم که میخوام برم تا ببینم چی میشه. دکتر طب سوزنی که گفت خوبت میکنم. ولی من میترسم باز برگرده بعد از مدتی. اینکه نتونه آدم چیزی بخوره خیلی بده من دیگه الان هر چی میخورم اذیت میشم.

توکل بر خدای بزرگ
۱۳۹۴/۴/۳ ۱۳:۵۱:۴۷
(ویرایش)

متشکرم عزیزم از مهربونیت. راستش من کپسول کلوفک ریتارد و کولپرمین استفاده میکنم و آخرین بار هم دکتر کپسول لاکتوکر بهم داد که پروبیوتیک هست. ولی مصرف دائمی این کپسولها هم حتما بدون عوارض نیست و از این بابت نگران هستم که باز از جای دیگه م مشکل نزنه بیرون!! الان هم طب سوزنی میرم امروز جلسه دوم که میخوام برم تا ببینم چی میشه. دکتر طب سوزنی که گفت خوبت میکنم. ولی من میترسم باز برگرده بعد از مدتی. اینکه نتونه آدم چیزی بخوره خیلی بده من دیگه الان هر چی میخورم اذیت میشم.

توکل بر خدای بزرگ
۱۳۹۴/۴/۳ ۱۳:۵۴:۱۹
(ویرایش)

بخصوص وقتی پریود میشم دوتایی باهم خیلی اذیتم میکنه واسه همین میگم چطور این دردها رو موقع بارداری تحمل کنم . واسه من خیلی دردش وحشتناکه در حد تیرکشیدگی از داخل روده هام. واسه شما هم شدتش زیاده؟ 

توکل بر خدای بزرگ
۱۳۹۴/۴/۳ ۱۸:۰۰:۲۲
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۶ ۱۰:۰۰:۳۹
(ویرایش)

سلام دوست عزیز

منم چندین ساله این بیماریو داشتم ولی هنوز اقدام به بارداری نکردم

من این مشکلو با طب سنتی تادرصد زیادی حل کردم اگر میتونی برو پیش یه دکتر طب سنتی خوب

اصلاح غذایی داشته باش و ایشالا خوب میشی

۱۳۹۴/۴/۷ ۱۴:۱۰:۱۰
(ویرایش)

سلام متشکرم خانم آرامش عزیز. فعلا که طب سوزنی میرم تا ببینم چی میشه درد داره ولی تحمل میکنم. شما هم بخاطر روده تحریک پذیر اقدام به بارداری نکردی؟

توکل بر خدای بزرگ
۱۳۹۴/۴/۷ ۱۴:۲۰:۲۲
(ویرایش)

ماه عزیز کجایییییی؟؟؟؟

توکل بر خدای بزرگ
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314