تعداد بازدید : 813
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۲۳
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۶/۴/۲۴
کاربران آنلاین : 0
ررعنا
۱۳۹۶/۴/۲۳ ۲۱:۲۲:۴۹
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۱۰:۵۱:۵۱

جلوگیری بعد ار سقط

(ویرایش)

سلام خانوما 

من بعد یازده ماه باردار شدم که تو ۶ هفتگی سقط شد، همه میگن سه ماه جلوگیری کن تا رحمت به حال اول برگرده ، ولی من دو هفته بعد از سقط که رفتم سونو واژینال حتا فولیکول ۲۱ هم داشتم، میترسم دوباره خیلی طولانی بشه، خیلی هم خودمو تقویت کردم، به نظرتون بازم سه ماه جلوگیری کنم؟

میشه کسایی که سابقه بارداری بعد از سقط داشتن بگین که چیکار کردین؟ جلوگیری کردین؟ تا چقد وقت؟ چقد بعدش دوباره باردار شدین؟

۱۳۹۶/۴/۲۳ ۲۳:۴۹:۲۴
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۶/۱۶ ۰۸:۱۱:۲۶
(ویرایش)

سلام .من اول اسفند بی بی گذاشتم مثبت بود با کلی شوقو ذوق ب شوهرم خبر دادم ،رفتم دکتر گفت 25 اسفند بیا واسه سونو ،تا اون روز همه چی خوب بود ک روز 21اسفند لکه بینیم شروع شد و از فرداش افتادم ب درد پریودی و خوریزی بعدش رفتم سونو ک گفت سقط شده و چیزی ازش باقی نمونده  ، دکترم گفت 6ماه نباید اقدام کنی ،منم فک میکردم چون تازه سقط کردم رحم امادگی بارور شدن نداره و چند بار بدون جلوگیری نزدیکی داشتم و بعد از اون منتظر پریودی بودم ک 2هفته گذشت و خبری پریودی نبود منم واسه اطمینان رفتم بی بی گرفتم ک در کمال ناباروری مثبت شد (یعنی تقریبا 2،3هفته بعداز سقط ) و الان خداروشکر 4 ماهمه و بچم صحیحو سالمه و دیروز  رفتم واسه تعیین جنسیتش گفتن نینیم پسره anim2-40anim2-thanks

" تمام چیزی که باید از زندگی آموخت تنها یک کلمه است: میگذرد... "
۱۳۹۶/۴/۲۴ ۰۳:۲۳:۵۲
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

عزيزم ، بدن با بدن و سقط با سقط فرق داره! اگه كورتاژ كردي كه حتما بايد صبر كني! 

بعدم دوست داري اين ريسك رو بكني كه بخاطر آماده نبودن رحم دوباره سقط بشه؟ هزار تا فكر و خيال بياد سراغت كه نازايي و اينا! صبر كن! بهتره! 

اين دوستمون هم خدا بهش لطف كرده ، جزو استثناها هستن! اكثرا بلافاصله بعد از سقط كه باردار ميشن يا سقط ميشه يا دوران بارداري پر خطري دارن! همش استرس سقط ، لك و خونريزي! زايمان زود رس! 

٣ دوره پريود صبر كني خيلي خيلي بهتره! بعدم از لحاظ بنيه شما نمي تونيد تشخيص بديد! بدن تغييرات هورموني داشته ناگهاني! 

٢ مدل سقط داريم : 

خود خواسته( با كورتاژ - با دارو)  

ناخواسته (طبيعي-با كورتاژ- با دارو) 

تو دسته بندي هاي بالا بيشترين شانس براي بارداري موفق با فاصله كم رو اونايي دارن نا خواسته و طبيعي بوده سقطشون! چون به صورت طبيعي بدن آمادگي داشته پس به صورت طبيعي بدن ريكاوري شده! 

بازم سقط نا خواسته با دارو هم شانس بالايي داره! 

ولي سقط نا خواسته با كورتاژ ، بايد ٦ ماه صبر كرد! زخم ايجاد شده توي رحم و طول مَي كشه تا ترميم شه! 

براي سقط خود خواسته هم كاملا مشخصه ! غير از تفاسير بالا ، شوكي كه به بدن وارد شده رو بايد مد نظر داشت! بدن در حال ادامه بارداري بوده و مادر ، خود خواسته بارداري رو خاتمه داده! تا بدن به حالت قبل از لحاظ هورموني برگرده و دوباره بخواد آماده باروري بشه خيلي طول مَي كشه! كورتاژم شده باشه زمان بيشتري لازم داره! 

اين بود كل ماجرا! 

به نظر من رعنا جون! يكم صبوري كن! ريسك نكن! ممكنه باردار بشي ! ولي بارداري موفق يا پر استرس يا سقط دوباره نتيجه اين ريسك شماست! 

تصميم نهايي با خودتون! 

موفق باشيد! ☺️👍🏻

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031