تعداد بازدید : 5425
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۹
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۶/۶/۹
کاربران آنلاین : 0
unco girl
۱۳۹۶/۶/۹ ۱۱:۵۰:۱۶
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۹/۵ ۲۱:۲۳:۲۲

مسافرت با جفت پایین

(ویرایش)

سلام دوستان . من هفته 18 هستم . دیروز سونو دادم و گفت جفتت یک مقدار پایینه . یعنی فاصله لبه تحتانی جفت تا 10 برابر 15mm می باشد. یعنی تقریبا یک و نیم سانت درسته ؟؟؟؟ بدون خونریزی و مشکلی.

حالا من از قبل کربلای دانشجویی ثبت نام کرده بودم با شوهرم . 4 روز دیگه حرکت کاروانمون هست پول هم دادیم همه کارهارو کردیم . به سونوگراف گفتم میتونم مسافرت هوایی برم؟؟؟ گفت نه ؟؟؟؟؟ من خیییلی ناراحتم. کسی تجربه ای داشته ؟؟؟ من اولین سفرم به کربلا هست و میخوام حتما حتما برم . چون بعد از زایمان با یه بچه نمیشه رفت درست و حسابی زیارت . این سفر برام خیلی مهمه. خیلی خورده تو ذوقم . کسی چیزی میدونه ازاینکه ایا سفر با هواپیما برام خطر داره یا نه؟؟؟ کلا با هواپیما یک ساعت نهاااایت 2 ساعت تو راهیم.

۱۳۹۶/۶/۹ ۲۰:۲۸:۱۶
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۹/۵ ۲۱:۲۳:۲۲
(ویرایش)

واقعا هیچکس نیست به سوالم پاسخ بده ؟؟؟؟ مگه اینجا سایت فعال نیست ؟؟؟؟ اصلا کسی اینجا هست ؟؟؟

۱۳۹۶/۶/۹ ۲۳:۴۴:۵۳
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

عزيزم ، نميشه بري! 

اگه بچه تَو اولويت نيست برو! 

چون ممكنه رو خونريزي بيوفتي ! 

من كربلا رفتم ، كلي پياده بايد بري براي ثواب ! ١٠٠ ركعت نماز مسجد دو طفلان مسلم ! كلي اعمال داره! دور از جون اونجا اگه بيوفتي رو خونريزي ، بيمارستاناي اونجا افتضاحه! سفر زهر مارت ميشه ! 

زبونم لال اتفاقي بيوفته ، بارداري بعديت ١/٥ سال طول مَي كشه! حداقل يه سال براي ترميم رحم و جون گرفتن دوباره خودت ! ٦ ماه هم تَو اقدام باشي تا جواب بگيري! حالا ٦ ماه كه همينجوري گفتم! اونم معلوم نمي كنه! 

بعدم سفر زيارتي آدم ميره ، مَي گه ثواب داره ! مگه مَي شه امام ... بخواد راضي به سقط بچم شه! اون محافظشه! اما اين حقيقته! علم پيشرفت كرده و مَي گه شما با اين وضعيت پرواز ممنوعي! چه برسه به اين سفر به اين مهمي! 

تازه از نجف به كربلا با اتوبوس بايد بري ، حالا سامرا و جاهاي ديگه نميدونم تَو برنامتون هست يا نه؟ اون همه ساعت نشستن تَو اتوبوس ، براي آدم عادي طاقت فرساست ! چه برسه بارداري اونم با اين شرايط! 

من زميني رفته بودم! پدرم درومد ! اما همون داخليا رو بايد با اتوبوس بري ! اونا راهي نداره! مادرم سالي ٨ بار داره ميره! همه رو مَي دونم چه جوريه!

بعدم همش فضا فضاي گريه است! اون گريه ها خودش فشاري به فندق كوچولوت مياره كه بلا سرش مياد! 

خلاصه كنم ! اين سفر چه با عاقبت خوش و چه عاقبت تلخ ، پوستت كنده ميشه! 

معطلي كاروان ها و سرپا وايستادن هاي مدام ، گم شدن آدما و معطلي براي اونا و كلي داستان غير منتظره هست كه خيلي خسته كننده است! اين همه ساعت سرپا وايستادن ! 

تو فقط پرواز رو ميبيني ، من بعدش رو ميبينم!  از اونايي كه تجربه دارن بپرس! 

مذهب رو با صلاح سلامتي خودت اگه حتي بچت مهم نيست مقايسه يا قاطي نكن! 

عين ديوانگي رفتن اين سفر ٨ روزه هم بايد باشه احتمالا ! 

خيليا كه ميرن ، به عِشق اماما دارن ميرن و سختيا و خستگيا به چشمشون نمياد! اونا هر شرايطي باشن، پير ، مريض ، معلول و ... كارشون به بيمارستان نمي كشه! اگه حالت بد شه بخواي تَو كشور جنگ زده بري بيمارستان فك كردي دارو پيدا ميشه؟ شايد اعلان خطر كنن و اصلا نتوني برگردي ! تا آخر بارداري تَو بينارستان بموني! هزار تا اتفاق ديگه كه اصلا نميشه پيش بيني كرد! 

اينكه بري و سالم برگردي ٥٪‏ احتمال داره! نه بيشتر! اونم اعتقاد من ١٪‏ هم نيست! خواستم فقط شرايط استثنا رو هم در نظر بگيرم! 

جفتت پايينه ، منم همينطور! مقدار مال تَو در حدي نيست كه بخواي استراحت مطلق كني ، ولي جفت همينطور كه مَي تونه حركت كنه بره بالا ، همونطور هم مَي تونه حركت كنه و بياد پايين و خونريزي بيوفتي! 

پله، بار سنگين ،  نشستن بيشتر يك ساعت مداوم(بايد ٥ دقيقه حد آقل راه بري هر يك ساعت) ، برداشتن وسيله حتي يك قاشق به صورتي كه دولا بشي ، اصلا نبايد دولا شد! همه اينا سمه براي جفت پايين! 

مراقبت كني ، نه استراحت مطلق ، چيزي نيست، جابجا مَي شه تا ٧٠٪‏ تا هشت ماهگي ! اما خودت رو در معرض خطر بزاري ، مشخصه چي ميشه ! 

عاقلانه تصميم بگير! 

به دور از افراط ! 

موفق باشي👍🏻☺️

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۶/۹ ۲۳:۴۵:۳۶
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

الهه جون مرسي از اينكه اطلاع دادي👍🏻😊

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403