تعداد بازدید : 1301
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۹/۲۹
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
کاربران آنلاین : 0
*Arezoo
۱۳۹۶/۹/۲۹ ۱۴:۰۷:۴۴
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۲/۷ ۱۷:۲۱:۱۰

سقط و اقدام مجدد

(ویرایش)

سلام دوستای عزیز

من سه ماه قبل یعنی اوایل شهریور ب علت بارداری پوچ تو هفته هفتم ک جنین تشکیل نشده بود ناچار ب سقط شدم با قرص.اما چون بقایای بارداری مونده بود کورتاژ شدم . 

الان سه ماه گذشته سه بار هم پریود شدم شونزدهم هرماه.

دکتر بهم گف سه ماه تا شش ماه باید صبر کنم برای بارداری دوباره. الان بنظرتون سه ماه گذشته اقدام کنم برای بارداری یا بیشتر صبر کنم ؟

ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه 

🌟یک روز، تمام رویاهات به حقیقت میپیوندن، صبور باش.🌟

🔒
۱۳۹۶/۹/۲۹ ۱۵:۰۵:۴۷
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۲/۱۱ ۱۶:۱۶:۳۶
(ویرایش)

سلام 

منم دوبار سقط داشتم که سری دوم پوچ بود اما بخاطر شرایط روحیم ۱ سال بعدش اقدام کردم و الان ۲ماهه باردار هستم.شما حتما زیر نظر دکترت اقدام کن ولی قبل از اقدام حتما شرایط تغذیه و روحیت رو بررسی کن.من تمام این مردحل رو گذروندم و با یاری خدا الان باردارم.

فرزند هدیه الهی هست.
۱۳۹۶/۹/۲۹ ۱۶:۵۵:۲۸
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۶ ۱۱:۳۶:۰۶
(ویرایش)

سلام ببخشید سپیده جان اینکه گفتی شرایط تغذیه رو قبلش رعایت کنن میشه بگی شما چه شرایطی رعایت کردی منم اوایل تیر امسال تو 11 هفتگی سقط داشتم

۱۳۹۶/۹/۲۹ ۱۷:۱۷:۱۸
(ویرایش)

عزیزم منظورم اینکه اولا خودت حتما شروع کن به خوردن فولیک اسید ولی من چون از چند ماه قبل از بارداری تحت نظر بودم دکترم گفت هرروز فولیک اسید.آسپرین و حتما پودر اینفولیک رو باید بخورم.این پودر بسیار موثر بود.و سعی کن چیزای مقوی بخوری مثلا خودتو ملزم کن هرروز شیر ماست یا حتی دوغ بخوری و شوهرت اگر سیگار میکشن یا نوشابه میل میکنن حتما خودداری کنن و از همه مهمتر اول توکل بخدا و دوری از هرگونه تنش و استرس و آلودگی هوا.انشالا باردار میشی و خبرای خوب بهم میدی

فرزند هدیه الهی هست.
۱۳۹۶/۹/۲۹ ۱۸:۰۵:۱۸
(ویرایش)

من دفعه قبل هم دو ماه قبلش فولیک اسید خوردم و از اون موقع تا الان میخورم . آسپرین و پودر اینفولیک برای چی هست؟

۱۳۹۶/۹/۲۹ ۲۲:۳۸:۳۸
(ویرایش)

ریحانه جان چون سری اول سقط من با خونریزی شروع شد دکتر برای پیشگیری از لخته شدن خون بهم آسپرین داد و اینفولیک درواقع همون اسید فولیکه ولی وقتی منم علت خوردن مداوم حتی الان که باردار هستم و مصرف میکنم رو از دکتر پرسیدم گفت درستع فولیک اسید میخوری اما این کمک به عدم سقط جنین میکنه.الانم که باردار شدم دکتر آسپرین را قطع کرده و بهم آمپول هپارین داده.دکتر من بسیار دقیق و بسیار محتاطانه پیش میره.اما شما حتما به دستور پزشکت عمل کن.چون شرایط هرکسی متفاوته.و یادن رفت بهت بگم اصلا و اصلا از سوسیس کالباس و فست فودهای بیرون استفاده نکن و اصلا گوشتهای نیم پخت مثل ماهی شور ماهی دودی یا حتی ماهیهای دریایی که جیوه دارن رو نخور حتی تخم مرغ عسلی و پنیرهای لیقوان به دلیل احتمال عدم طبخ صحیح و وجود باکتری.

فرزند هدیه الهی هست.
۱۳۹۶/۹/۳۰ ۰۱:۲۸:۱۱
(ویرایش)

خیلی ممنونم از راهنماییت سپیده جان. انشاالله بارداری راحت و خوبی داشته باشی و به سلامتی زایمان کنی. برای ما هم دعا کن

۱۳۹۶/۱۰/۱ ۰۱:۰۲:۵۲
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۷ ۱۴:۵۵:۳۲
(ویرایش)

سلام منم دوبار سقط داشتم.یکی تو پنج هفتگی یکی هم تو هشت هفتگی.

خیلی بهم ریختم.خیلی داغونم.سری اول خودبخود دفع شد.این سری گفتن کورتاژ ولی قبول نکردم.با قرص دفع شد ولی هنوز خونریزی دارم و باید دوباره سونو بدم ببینم از بقایای حاملگی چیزی مونده یا نه.

دعا  کنیم برای هم.خدا دامن همه مارو سبز کنه.البته خداروشکر من بارداری اولم سالم بود و یک پسر هشت ساله دارم.

با وجود اینکه یکبار سقط داشته بودم،سری دوم هیچ قرص و امپولی ب من نداد.اگر کسی تجربه داره،راهنمایی کنه برای اقدام  مجدد چیکار کنم؟چه ازمایشاتی قبل از بارداری بگیرم؟انشالله باردار شدم چه دارویی لازمه مصرف کنم؟

من هنوز  یک هفتس سقط کردم کاش زمان زود بگذره و بتونم اقدام کنم ک وضعیت روحیم عوض بشه.

۱۳۹۶/۱۰/۱ ۰۲:۴۸:۵۵
(ویرایش)

سلام زهره جان

اصلا نگران نباش منم سری اول کورتاژ کردم و سری دوم باقرص که رفتم سونو بقایاش باقی نمونده بود.ولی من چون برای عدم سقط تو اون زمان کلی آمپول و شیاف استفاده کردم کیست گزفتم ک کیستم ۸ سانت تو۴۰ روز رشد کرد که خدا رو شکر تو ۶ ماه با قرص برطرف شدو به عمل هم نکشید.من خیلی صدمه دیدم و عذاب کشیدم.ولی عزمم رو جزم کردم که از هما چیز پیشگیری کنم.یه دکتر فوق العاده خوب انتخاب کردم.دکترم تمام آزمایشات ختی پروتین خونمم هم آزمایش داد و نتایج رو پس از بررسی که کرد تدصیه هایی به همراه داروهای خوبی بهم داد.و یه کار فوق العاده انجام داد که هیچ دکتری تا حالا با توجه به هزینه های سر سام آوری که داشتم(حتی تست ژنتیک و....) برام انجام داد اولا بهم روحیه داد و دوما پیشگیری از سقط با داروها و آمپولهای تحویزیش داد.الانم شکر خدا باردارم و گوش شیطون کر هیچ مشکلی ندارم.اگر این تحارب را میگم میخام به این نتیجه برسم که انتخاب یه دکتر خوب از دقتو هزینه و تضعیف روحیه جلوگیری میکته.توکل بخدا کن و با رعایت سنجش جوانب مجددا اقدام کن‌.حتما میشه من مطمینن

فرزند هدیه الهی هست.
۱۳۹۶/۱۰/۱ ۱۱:۵۷:۵۰
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۷ ۱۴:۵۵:۳۲
(ویرایش)

سلام سپیده جون خداروشکر ک نتیجه گرفتی

شما کدوم شهر هستین؟ مشهد دکتر خوب سراغ نداری؟

۱۳۹۶/۱۰/۱ ۱۴:۱۶:۳۴
(ویرایش)

زهره جان من تهران هستم.تو مشهد سراغ ندارم.

فرزند هدیه الهی هست.
۱۳۹۶/۱۰/۲ ۲۰:۱۲:۵۵
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۱۰/۲ ۲۰:۱۹:۱۳
(ویرایش)

سلام خانما منم توی ۱۲ هفته سقط داشتم الان پنج روز ساکشن کردم از نظر روحی داغونم الان باید چکار کنم احتیاج به مراقبت خاصی دارم

با هم مهربان باشیم هیچ کس از آخرین خداحافظی باخبر نیست
۱۳۹۶/۱۰/۲ ۲۰:۱۳:۱۳
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۱۰/۲ ۲۰:۱۹:۱۳
(ویرایش)

سلام خانما منم توی ۱۲ هفته سقط داشتم الان پنج روز ساکشن کردم از نظر روحی داغونم الان باید چکار کنم احتیاج به مراقبت خاصی دارم

با هم مهربان باشیم هیچ کس از آخرین خداحافظی باخبر نیست
۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۰۲:۳۴:۰۴
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۰۲:۳۷:۰۳
(ویرایش)

سلام خانما ان شاءالله که همگی خوب باشید منم توی 10 هفته سقط داشتم الان بعد از دو هفته که لکه بینی هام قطع شده دو باره که بعد از ادرارم یه ترشح لزج تقریبا قهوه ایی رنگ میبینم میترسم از اینکه عفونت باشه ولی نه بو داره نه خارش و سوزش دکترم هم فردا نیست نمیدونم چه کار کنم خیلی میترسم عفونت بگیرم لطفا اگه کسی چیزی میدونه یا خودش تجربه ایی مشابه به من داشت کمکم کنه تا الانم هم به خاطره سرماخوردگی هم به خاطر اینکه عفونت نگیرم خودم سر از خود از قرص های چرک خشک کن های قوی استفاده کردم

۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ۲۰:۱۳:۴۹
آخرین حضور: ۱۴۰۰/۹/۲۷ ۱۲:۱۴:۴۲
(ویرایش)

سلام دخترها 

من بعد ۵ سال تصمیم به بارداری گرفتم که همون ماه اول گرفت ولی در۶ هفته سقط کردم . منم چندتا دکتر رفتم ولی همه رو نیمه کاره رها کردم یکی آسپرین داد واسید فولیک یکی متفورمین وکپسول . الانم هر دوهفته لکه بینی قهوه ای دارم 😣 حوصله دارو خوردن ندارم دلم هم بچه میخاد . حالا دوباره یک دکتر پیدا کردم شنبه میخام برم 

یارب
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران