تعداد بازدید : 634
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۵/۱۴
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۹/۵/۱۷
کاربران آنلاین : 0
زینب 1399
۱۳۹۹/۵/۱۴ ۱۵:۰۷:۳۷
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۵/۱۵ ۱۴:۴۱:۲۲

سوالات مربوط به بارداری

(ویرایش)

سلام . 

من باردارم(هفته ۶ و۲ روز ).چن تا سوال دارم که به شدت ذهنمو درگیر کرده.دوستان اگر اطلاعات یا تجربه مشابه دارن لطفا راهنمایی کنند.ممنون.🙏 (الان تحت نظر پزشک زنان وزایمان.داخلی وغدد هستم )

۱.شنیدم که مصرف قرص آهن در ۳ ماهه اول بارداری ممنوعه(برای مغز جنین خوب نیست🙁 )من از ۱ ماه ونیم قبل از بارداری تا هفته ۵ و۳ روز بارداری قرص آهن مصرف میکردم😔(الان فقط اسید فولیک شبی ۱دونه میخورم )الان نگران آیا رو مغز جنین تاثیر منفی گذاشته باشه😣.لطفا اگه اطلاعات یا تجربه مشابه دارید منو راهنمایی کنید.

۲.همچنین من تا هفته ۵ بارداری قرص ب۱ مصرف میکردم.الان مصرف نمیکنم.(پزشک ماما قبل بارداری برام تجویز کرده بود ).حالا نمیدونم آیامصرفش  برای جنین ضرر داره یا نه؟؟؟

۳.آزمایشات بارداری رو انجام دادم متوجه شدم تیرویید کم کار دارم(4.67)😐 .رفتم  دکتر غدد برام قرص لووکسین۵۰ ناشتا ۱ دونه تجویز کردن.۳ روزه دارم مصرف میکنم.تو نت خوندن که کم کاری تیرویید باعث کند ذهنی جنین میشه😣.اگه تجربه مشابه دارید لطفا راهنمایی کنید😯.

۴.طبق آزمایشات بارداری آنزیم ALT کبد 37 .که رنج نرمال 3تا 31.انزیمASTکبدی 28.رنج نرمال 3تا31.دکتر داخلی گفت شاید کبد چرب باشه البته خیلی کمه ونیز به مصرف دارو نیست فقط مراعات غذایی داشته باشم.منم سعی میکنم مراعات کنم(مصرف روغن کنجد.مصرف سبزیجات ومیوه. کم کردن مصرف برنج ماکارونی سرخ کردنی تخم مرغ کره پنیر پیتزا خامه.خوردن ماست وشیر کم چرب.پسته وبادام خام.استفاده از نان جو وسنگگ )  مصرف مرغ وماهی وهفته ای یکبار گوشت قرمز البته کبابی .من قبلا تقریبا هر روز برنج مصرف میکردم والاندر طی روز مدام احساس گرسنگی میکنم😶 خیلی از چیزا رو هم نمیتونم مصرف کنم (مصرف زیاد میوه هم خوب نیست به خاطر قندش )فا اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید.

پیشاپیش ممنون از پاسخگیتون

۱۳۹۹/۵/۱۵ ۱۲:۲۱:۴۳
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۵/۱۷ ۱۱:۲۵:۱۴
(ویرایش)

در طب سنتی آمده است که انار می‌تواند کبد مادر را از سموم مختلف پاک کند و خون را تصفیه نماید از این رو خوردن انار در بارداری می‌تواند بسیار مفید باشد.

بله، زنان باردار می‌توانند آب انار بنوشند. آب انار برای خانم‌های باردار بسیار مفید است زیرا یک ماده‌ی غذایی سالم و مغذی ست و می‌تواند جزء جدایی‌ناپذیر رژیم غذایی روزانه‌ی یک زن باردار باشد. در دوران بارداری می‌توانید همراه با صبحانه معمولی خود، آب انار میل کنید.

۱۳۹۹/۵/۱۵ ۱۴:۴۱:۲۰
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۵/۱۵ ۱۴:۴۱:۲۲
(ویرایش)

ممنون از راهنمایتون شیدا🌷

۱۳۹۹/۵/۱۷ ۱۱:۳۹:۱۸
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۵/۲۵ ۱۳:۱۱:۲۵
(ویرایش)

خوردن سیب در دوران بارداری با آن طعم ترش و شیرینش می‌تواند برای زنان زیادی اشتها برانگیز باشد. سیب یکی از مواد غذایی مناسب در بارداری بوده و از نظر داشتن مواد مغذی بسیار غنی است. سیب، در درجه‌ی اول حاوی آب و کربوهیدرات است. از طرفی مقادیر زیادی قندهای ساده مانند گلوکز و فروکتوز نیز دارند. آنها منبع غنی از فیبرهای نامحلول نیز هستند و پتاسیم ماده‌ی معدنی اصلی موجود در سیب است که نقش آن در بهبود سلامت قلب شناخته شده است. سیب سرشار از فیبر موسوم به پکتین نیز هست که به پایین آمدن قند و بهبود هضم غذا کمک می‌کند.

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران