تعداد بازدید : 577687
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۵/۱۲/۱۹ ۲۳:۵۳:۰۳
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۹/۱۷ ۱۷:۱۲:۱۶
(ویرایش)

سلام مامانای مهربون توروخدا شماها که مامانید واسه ما منتظرا دعا کنید.almostcry

۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۰۲:۰۷:۵۸
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

فدات شم يلدا جون! به اميد خدا هر چي زود تَر بياي همينجا و بگي باورم نميشه ! اين شكلي بود؟ من كه نفهميدم. چقدر به خودم سخت مَي گرفتم. 

به اميد خدا همه منتظرا دامنشون سبز شه ! آمين

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۰۲:۱۴:۴۶
(ویرایش)

خانوما يه مشكلي دارم من!

تا ويار نداشتم دلم شور ميزد نكنه بچه رشد نمي كنه! الان پدرم درومده! معذرت مَي خوام ، مخصوصا نفخ معده شديد دارم. ببخشيد واقعا ببخشيد تقريبا ساعتي يه باد گلو ميزنم. گشنگي دارم ميميرم ولي غذا نمي تونم بخورم. شايد يه چيزي مَي خورم كه تشديدش مَي كنه و نمي دونم. اينجوري بگم تنها چيزي كه مَي تونم بخورم دايت پپسيه☹️ 

غذا رو هم خودم بپزم نمي تونم بخورم ، اگه يكي ديگه بپزه ، مَي خورم،  اما جونم بالا مياد و ... 

براي اين دوران كه بچه قوت بگيره چي كار كنم؟ 

هرروز مَي گذره بدتر مَي شم. تا تونستم كنترل كردم و مقاومت كردم ولي ديگه از كنترلم خارج شده 😭 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۰:۰۵:۳۰
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۳:۰۸
(ویرایش)

ملیکا جان منم معمولا عصرها بعد ناهار نفخ شدید میکنم. همش باد گلو میزنم. ولی همونجور که رهاجون گفت از زیره و عرق نعنا استفاده کن ولی زیاده روی نکن چون ضرر داره.

سعی کن ادویه و رب توی غذاها کمتر استفاده کنی. شام یا ناهار یکیش میتونه آبکی باشه. سوپ یا شیربرنج یا کشک کدو، هرچی که دوست داری. من چند روزه یبوستم دارم. ولی آبکی میخورم بهترم.

بعد از غذا بخصوص ناهار حتتتتتما ده دقیقه یربع پیاده روی کن تو خونه. من ناهار رو در دو دفعه میخورم. مثلا ناهارم رو به دو قسمت تقسیم میکنم یکی ساعت یک ظهر یکی هم چهار عصر میخورم. شامم هفت هشت شب میخورم. و معمولا زود میخوابم. اینکه تعداد وعده ها رو زیاد کنی و هر وعده کم بخوری و پیاده روی کنی و حبوبات نخوری و کمی عرق نعنا یا زیره مصرف کنی واقعا موثره.

برای گرسنگی هم آجیل و میوه تا جایی که میتونی بخور. نذار خیلی گشنه بشی چون یدفعه ضعف میکنی و خیلی بده.

منم کلا در حال خوردنم. ولی آروم آروم و کم کم. هر یه ساعت حتما یه چیزی میخورم.  

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۱:۴۳:۳۰
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۱۶ ۱۸:۱۰:۲۹
(ویرایش)

من شنیدم زنجبیل خیلی خوبه واسه حالت تهوع

نگران جنین هم نباشید اون از بدنتون تغذیه میکنه و رشدش رو میکنه

شماها از ماه ۴ به بعد وزن اضافه کنید واسه بچتون حساب میشه

۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۳:۲۷:۰۱
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۶:۰۴:۲۴
(ویرایش)

دوستان سلام امیدوارم جمعه خوبی داشته باشید من توهفته ششم گردنم گرفتگی عضله شدید گرفته امونمو بریده چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۳:۴۵:۳۴
(ویرایش)

عزیزم از قرص و آمپول که دمیتونی استفاده کنی برو حموم زیر دوش آب گرم گردنت رو ماشاژ بده ولی خیلی طول نکشه چون حموم گرم ضرر داره

۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۳:۵۴:۲۳
(ویرایش)

نشد آرامش جونم روغن زیتون مالیدم کیسه آب گرم گذاشتم اما نشد دیگه خستم کرده سرکارمم اذیت میشم

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۴:۲۰:۱۷
(ویرایش)

واقعا مرسي براي راهنماييتون!

رفتم كه انجام بدم. رب هم زياد استفاده مَي كردم .  بقيه كارا رو هم انجام ميدم به اميد خدا بهتر ميشه ! مرسي از همتونanim2-thumbsupsmileyanim

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۶:۱۲:۰۰
(ویرایش)

واسه گرفتگی کردن یه سری ورزش هست که انجام میدن

من یه مدت انجام میدادم فیزیوتراپی یادم داده بود

توی اینترنت سرچ کن انجام بده انشالله که بهتر میشی

۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۶:۱۷:۱۷
(ویرایش)

مامان کوین کلا مصرف رب رو خیلی کم کن من الان غذاهایی که رب داره رو خیلی کم میخورم چون سوزش معده میگیرم

فلفل هم اصلا استفاده نمیکنم

۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۶:۲۶:۵۰
(ویرایش)

با اينكه عاشق ربم ولي درست مَي گي ، چشم. هر چي هست زير سر ربه. 

بعدم يه جا خوندم استراحت زياد نفخ مياره!

من روزايي كه كلاس دارم ٤ ساعت سرپام به لك بيني ميوفتم. احتياط مَي كنم استراحت مَي كنم كه قطع شه. دراز مَي كشم خوب ميشه ولي ازون ور خوب نفخ رو زياد مَي كنه! 

فك كنم بيشتر بايد با رژيم غذايي درست ، كنترلش كنم تا تحرك. درسته؟ 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۶:۵۱:۳۲
(ویرایش)

مامان کوین جان شاغلید که مجبورید سرپا بایستید؟؟؟؟؟؟؟؟

۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۶:۵۳:۵۸
(ویرایش)

آره عزیزم نفخ معده بیشتر بخاطر غذاس

به مرور متوجه میشی که چی استفاده کنی و چی استفاده نکنی

۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۹:۳۴:۴۹
(ویرایش)

نه پري جون ، درس مَي خونم . زياد نيست . كلا ٤روز در هفته خيلي سرپام. و بيرون از خونه مجبورم باشم.  

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران