تعداد بازدید : 29727
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۳/۴
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۵/۳/۱۹
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۴/۷/۲ ۲۰:۰۳:۴۵
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۵/۹ ۲۲:۰۵:۲۳
(ویرایش)

مچکرم دوستم :)

حالا که وزنم را دارم ثابت نگه می دارم می خوام از هفته دیگه شروع کنم ساختن عضله. می دونم که خیلی مهمه عضله داشته باشم و از عواقب تحلیل عضلات در میانسالی و پیری مخصوصا برای خانومها مطلعم.

برای اینکه یه برنامه منظم داشته باشم این سایت را پیدا کردم و قراره با این سایت ورزش کنم

http://www.bodybuilding.com/

۱۳۹۴/۷/۱۱ ۲۰:۰۸:۵۴
(ویرایش)

جالبه که روند کاهش وزنم هنوز ادامه داره. البته خیلی کند. الان 53 کیلو هستم. می خوام هر چه زودتر تمرینات بدنسازی را شروع کنم که ا ساختن عضله مانع کاهش بیشتر وزنم بشم. 

۱۳۹۵/۳/۱۸ ۰۹:۱۰:۰۴
(ویرایش)

خب اول بگم که در این مدت با اینکه مدت زیادی وزنم روی 53 موند و حتی یه دوره ای به 52 هم کاهش پیدا کرد ولی یهو وحشی شدم و حمله کردم به غذا خوردن و شدم 56. حالا دوباره دارم سالم می خورم و قعلا 54.5 هستم. دوباره اینجا را آپدیت می کنم که انگیزه بگیرم وزنم را کاهش بدم

۱۳۹۵/۳/۱۸ ۰۹:۱۱:۴۷
(ویرایش)

این هم برنامه غذایی امروز من:

صبحونه: کیک شکلاتی و قهوه

میان وعده: نصف آووکادو و شیره افرا

ناهار: کوفته داخل فر + سالاد سبزیجات

میان وعده: شکلات دارچینی و چایی

شام: املت بروکلی + ماست و نعنا

۱۳۹۵/۳/۱۸ ۰۹:۱۸:۵۵
(ویرایش)

کوفته داخل فر:

گوشت چرخ کرده

تخم مرغ

پیاز

سیر

ادویه (نمک، فلفل، زردچوبه، آویشن، دارچین، پودر سیر، عصاره گوشت)

آرد نخودچی

فلفل دلمه

پیازچه

نعنا خشک

جعفری تازه خرد شده

گوجه رنده شده یا رب

گوشت را با یک تخم مرغ، پیاز رنده شده، نعنا خشک، جعفری تازه خرد شده، نمک و فلفل، زردچوبه، پودر سیر، نوک قاشق چایی خوری آویشن و دارچین، دو قاشق چایی خوری آرد نخودچی خوب ورز دادم و باهاش کوفته های کوچیک انداره گردو ساختم.

فر را روی 350 درجه گرم کردم. روی سلفون (بدون اینکه چربش کنم) کوفته قلقلی ها را گذاشتم و گذاشتم حدود نیم ساعت بپزه.

توی قابلمه یه کمی روغن ریختم و پیاز و سیر را سرخ کردم. وقتی سرخ شدند، فلفل دلمه خرد شده و پیازچه اضافه کردم و تفت دادم. گوجه رنده شده را هم یه کمی تفت دادم. آب جوش ریختم و نسف تکه از عصاره گوشت را اضافه کردم.

کوفته ها را از فر درآوردم و انداختم توی این سس با در بسته و حرارت ملایم یه کمی بپزه.

۱۳۹۵/۳/۱۸ ۰۹:۲۲:۰۷
(ویرایش)

املت بروکلی:

تخم مرغ کامل یک عدد

سفیده تخم مرغ  دو عدد

بروکلی خرد شده یه کمی

ادویه (نمک و فلفل)

بروکلی را ریز خرد کردم و گذاشتم توی مایکروویو برای کی دقیقه بخار پز بشه.

تخم مرغ کامل را با دو تا سفیده حسابی به هم زدم تا کف کنه.

ماهی تابه را با یه کمی روغن داغ کردم و تخم مرغها را ریختم توش و بروکلی را هم روی تخم مرغ. ادویه هم زدم. وقتی یه کمی خودش را گرفت حرارت را کم کردم و در ماهیتابه را هم گذاشتم

۱۳۹۵/۳/۱۹ ۰۸:۴۹:۰۰
(ویرایش)

صبحونه: پنکیک زعفرانی و قهوه

میان وعده: شکلات دارچینی و چایی

ناهار: کوفته داخل فر + سالاد سبزیجات و یک عدد آووکادو

میان وعده: بستنی موزی

شام: املت بروکلی + ماست و نعنا

۱۳۹۵/۳/۱۹ ۰۸:۵۵:۳۴
(ویرایش)

پنکیک زعفرانی:

سفیده تخم مرغ

جو دو سر

سبوس جو دو سر

زعفران

دارچین

شیر 

دو تا سفیده تخم مرغ را حسابی هم زدم تا پف کرد.

یه قاشق جو  دو سر و یه قاشق سبوس جو دو سر را آسیاب کردم و همراه زعفران و دارچین فراوان داخل تخم مرغ ها زدم و با ویسک کمی هم زدم که مخلوط بشه. این مخلوط سفته، بهتره کمی شیر یا ماست بهش اضافه کنید تا رقیق تر بشه. بعد هم ریختم توی ماهیتابه که روغنش حسابی داغ بود. وقتی یه کم خودش را گرفت، حرارت را گذاشتم روی متوسط. وقتی یه طرفش طلایی شد برش گردوندم تا طرف دیگه هم بپزه. در تمام مدت هم در ماهیتابه باز بود.

وقتی آماده شد روش شیره افرا ریختم و به به، حسابی خوشمزه شده بود.

من همین پنکیک را بدون زعفرون و دارچین، با پودر کاکایو و کمی وانیل هم درست می کنم و اونم خیلی خوشمزه میشه.

۱۳۹۵/۳/۱۹ ۰۸:۵۷:۴۹
(ویرایش)

بستنی موزی:

موز یخ زده داخل فریزر

ماست

زعفرون

شیره افرا

چیاسید یا تخم شربتی

نصف موز یح زده را با چهار قاشق ماست و یه کم زعفرون و یه قاشق شیره افرا ریختم توی میکسر. عالی بود. روش هم چیا سید پاشیدم. در این هوای گرم می چسبه.

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران