تعداد بازدید : 29700
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۳/۴
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۵/۳/۱۹
کاربران آنلاین : 0
lady in red
۱۳۹۴/۳/۴ ۲۳:۵۵:۴۳
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۵/۹ ۲۲:۰۵:۲۳

رژیم غذایی دوکان

(ویرایش)

سلام 

این تاپیک برای کسانی است که قصد دارند برای کاهش وزن از رژیم دوکان استفاده کنند. برای اینکه تجاربمون را به اشتراک بگذاریم.

۱۳۹۴/۳/۴ ۲۳:۵۹:۳۳
(ویرایش)

من 32 سال دارم. قدم 158 و وزنم 61.5 هست. تا 5 ماه پیش 55 گیلو بودم که نرمال بود ولی بعد از خوردن قرص پیشگیری ناگهان اضافه وزن پیدا کردم و احساس عدم سلامت داشتم. تصمیم گرفتم که وزنم را کاهش بدم و رژیمی که انتخاب کردم رژیم دوکان هست. تصمیم دارم که اینجا گزارش روزانه بذارم و از تجربه ام از این رژیم بنویسم. این اولین بار در عمرم هست که رژیم می گیرم. تجربه اش می تونه برای من و دیگران مفید باشه

۱۳۹۴/۳/۵ ۰۰:۰۰:۴۴
(ویرایش)

از امروز فاز اول این رژیم را شروع کردم که مبتنی بر پروتئین خالص هست و احتمالا تا 5 یا 7 روز دیگه ادامه خواهم داد

۱۳۹۴/۳/۵ ۰۷:۰۰:۳۵
(ویرایش)

گزارش روز اول (فاز 1):

صبحانه: تخم مرع نیمرو یک عدد، پنیر خامه ای دو قاشق غذاخوری

ناهار: همبرگر و چند تیکه سوسیس + ماست کم چرب و نعنا

شام: مرغ سرخ شده با پیاز و سیر و رب + سالاد سبزیجات

ورزش: یک ساعت پیاده روی 

آب: 3 تا بطری 700 میلی لیتری که با قطعات خیار و لیموترش مزه دار شدند

۱۳۹۴/۳/۵ ۱۲:۱۵:۲۸
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۶/۶ ۲۰:۵۶:۲۸
(ویرایش)

لیدی جان سلام.

چه خوبه که اینجا تجربیاتت میزاری.

منم اضافه وزن دارم. حدود 6 کیلو.

دارم سعی میکنم با مصرف نکردن هله هوله و ورزش کمش کنم.

چون دارم برای بارداری اقدام میکنم میترسم برم سراغ رژیم. میگم یه وقت هورمونام به هم نخورن.

واقعا داشتن وزن ایده آل خیلیییییییی خوبه.

من قدم 160 وزنم 64.

میخوام 58 بشم.

فرشته کوچولوی من زمینی شد. خدایا شکرت
۱۳۹۴/۳/۵ ۲۰:۱۲:۰۹
(ویرایش)

سلام نازی جان

مرسی. بله فکر کنم هر رژیمی را نباید بدون نظر پزشک گرفت چون ما که از اثرات جانبی رژیم ها مطلع نیستیم. میایم ابرومون را درست کنیم چشممون را کور می کنیم :)

۱۳۹۴/۳/۵ ۲۳:۰۴:۴۸
(ویرایش)

امروز برام سخت شده. دیروز خیلی معمولی بود. ولی امروز یه حالت داغی دارم. برای ناهار یه غذای خیلی خوشمزه پختم که دستورش را می ذارم. اگر رژیم هم ندارید این غذا را امتحان کنید چون خیلی خوشمزه و سالم هست

۱۳۹۴/۳/۵ ۲۳:۱۳:۱۸
(ویرایش)

خوراک ماهی با سالاد سبزیجات

من دستور اصلی را یه کم عوض کردم چون شامل چیزهایی بود که نباید می خوردم

ماهی سالمون 2 تیکه

شیر کم چرب نصف لیوان

زعفرون دم کرده یه استکان

پودر سیر یک قاشق مرباخوری

شوید و اسفناج خرد شده برای سالاد هر چقدر که دوست دارید

لیمو ترش چند قطره برای روی سالاد

برای تهیه این غذا هیج ادویه ای شامل نمک و فلفل احتیاج ندارید ولی اگر دوست داشتید بریزید

اول سس غذا: شیر + زعفرون دم کرده + پودر سیر را مخلوط کنید و بریزید توی ماهی تابه روی شعله متوسط (روغن اختیاج ندارید) و تیکه های ماهی را بذارید توی سس داخل ماهی تابه تا بپزه.ماهی من سالمون بود ولی فکر کنم کاهی های دیگه ای هم می تونید استفاده کنید. ماهی زود می پزه یه کم این رو اون روش کنید تا دو طرفش خوب بپزه.

سیزیجات خرد شده را بریزید توی بشقاب و چند قطره لیمو ترش روش بریزید. ماهی پخته شده را بکشید توی ظرف. می تونید سس اش را هم بریزید روی سالاد و ماهی ولی من ریختمش توی یه کاسه کنار بشقاب گذاشتم.

من از بوی شیر داغ بدم میاد و وقتی سس ام هنوز گرم بود بوش اذیتم می کرد. برای همین فقط یه کمش را ریختم توی کاسه و بقیه را ریختم دور. ولی وقتی سس سرد شد اینقدر خوشمزه شد که خالی خالی می خوردمش و حیفم اومد که یه مقداریش را دور ریختم. سس را می تونید برزید روی ماهی یا لقمه ماهی تون را بزنید توی سس و نوش جان کنید

خیلی خوشمزه بود. جای شما خالی. برم یه لیوان چایی برای خودم بریزم :)

۱۳۹۴/۳/۶ ۱۰:۴۰:۴۳
(ویرایش)

گزارش روز دوم (فاز 1) :

صبحانه : دو تا تخم مرغ آب پز + یک لیوان چایی

ناهار : خوراک ماهی که دستورش را در بالا گذاشتم (البته من اشتباه کردم و توی فاز اول این رژیم نباید سبزیجات می خوردم)

عصرانه : ماست و نعناع

شام : کالباس پپرونی

۱۳۹۴/۳/۶ ۱۰:۴۲:۰۲
(ویرایش)

ضمنا امروز سبوس جو دو سر خریدم. فردا می خوام باهاش یه دسر باحال بپزم که دستور پختش را خواهم گذاشت

۱۳۹۴/۳/۶ ۲۰:۳۹:۴۹
(ویرایش)

همونطور که گفتم امروز قرار بود برای صبحونه با سبوس جو یه کیک خوشمزه درست کنم. خیلی خوب بود. دستور پختش را می ذارم

۱۳۹۴/۳/۶ ۲۰:۴۴:۴۲
(ویرایش)

نان تست فرانسوی

سبوس جو 4 قاشق غذاخوری

بکینگ پودر 1 قاشق غذاخوری

شیرین کننده بدون شکر (من از شیره استفاده کردم)

تخم مرغ 2 عدد

مواد را مخلوط می کنیم و می ذاریم داخل مایکروفر برای 4 دقیقه

حسابی پف می کنه و خوشمزه می شه. این مقادیر برای دو نفره ولی من خودم تنهایی همش را خوردم. بذارید یه کم خنک بشه و با شیر میل کنید. صبحانه کامل و خوشمزه ای است

۱۳۹۴/۳/۷ ۰۹:۰۸:۳۲
(ویرایش)
هورااااا امروز خودم را وزن کردم 59.5 خیلی خوشحالم که از رنج ۶۰ کیلو خارج شدم. اصلا اون ۶ را می دیدم ناراحت می شدم
۱۳۹۴/۳/۷ ۰۹:۱۱:۲۷
(ویرایش)
امروز روز آخر فاز اول (حمله) بود. طبق برنامه من فقط ۳ روز فاز حمله داشتم که قرار بود یک کیلو وزن کم کنم که بیشتر کم کردم :) از فردا وارد فاز دوم می شم و قراره توی ماه مرداد به ۵۲ کیلو برسم
۱۳۹۴/۳/۷ ۲۰:۱۶:۳۵
(ویرایش)

گزارش روز سوم (فاز 1) :

صبحانه : نون تست فرانسوی (که دستورش را در بالا گذاشتم) + یک لیوان چایی

ناهار : 4 تیکه کوچک شامی

شام : ماست و نعناع

ورزش: یک ساعت پیاده روی و نیم ساعت دوچرخه سواری

۱۳۹۴/۳/۷ ۲۰:۲۶:۰۴
(ویرایش)

از امروز وارد فاز دوم رژیم می شم که مرحله اضافه کردن سبزیجات هست. 

توی این فاز یه روز فقط پروتئین می خورم و یک روز پروتئین+ سبزیجات

سبزیجات مجاز این مرحله شامل همه سبزیجات غیر نشاسته ای هستند مثل : کاهو، کرفس، بامیه، اسفناج، بادمجون، کدو، شلغم، بروکلی، لوبیا سبز، قارچ، خیار ، گوجه، لبو و ...

سبزیجات نشاسته ای شامل سیب زمینی، نخودفرنگی، هویج و ذرت مجاز نیستند.

ضمنا در این مرحله باید روزی دو قاشق سبوس جو بخورم. من تا حالا سبوس جو را امتحان نکرده بودم ولی امروز و دیروز که خوردم تجربه خوبی بود. خیلی آدم را سیر می کنه. مثل اینکه سبوس جو در معده تا بیست برابر حجم اولیه اش حجیم میشه و برای همینه که معده را پر می کنه و احساس سیری می ده. ضمنا سیوس ج خیلی برای سلامتی مفیده و توی رژیم که خیلی غذاهای سالم را نمی خورم خوردن سیوس جو خیلی خیلی لازمه

هدف این مرحله اینه که هر هفته یک کیلو کم کنم. چون الان 59.5 هستم و می خوام به 52 برسم باید 7 تا 8 هفته این رژیم را رعایت کنم. چون این سه روز خیلی محدویت داشتم الان به نظرم می رسه خیلی غذاهایی که می تونم بخورم بیشتر شده و فکر کنم 8 هفته سخت نباشه.

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران