تعداد بازدید : 581102
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۶/۹/۱۱ ۱۸:۳۸:۰۳
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۲/۳۰ ۱۶:۲۶:۵۷
(ویرایش)

رضوان واقعانمیدونم چراهرباربرات پیام مینویسم کلی هم مینوسم پاک میشه چهارپنج باره اینجورشده دیگ خسته شدم.بازم ازاول برای همه تاپیک میکنم رضوان من دیابت بارداری نگرفتم تغذیم عالیه بستنی همیشه میخورم ولی دلستر نخوردم توبارداری گفتم شایدضررداره خواهرمم گفت بخور.زضوان شماهم طول سیرویکست کمه؟من ازاول کم بود توسونوهام نوشتن حتی تیک زدن میرفتم پیش یک دکتر بلانسبت نفهم بیشعورپول پرست فقط بلده ویزیت بگیره نگفتم سرویکست کمه بایدسرکلاژبشی هیچی نمیگفت ن فرصت میده آدم سوال کنه ن جوابی میده فقط فشارخون ونبض ووزن وصداقلب بچه چک میکنه وویزیت میکنه تااینکه دردم گرفت رفتیم بیمارستان دکترنداوانونی بش زنگ زدن گفت بیارینش پیشم جزمعاینه کاریش نکنید مرخصش کنیدتامن چکش نکنم حق ندارین کاری کنیدالبته نوارقلب بچموگرفتن .منوتوبیمارستان دیدگفت احتمالطول سیرویکست کمه وسرکلاژبایدبشی وزایمان زودرسی بروفوری  سونوکالرداپلروسنوکامل جنین بده وبیاربرام سونودادم زودرفتم مطبش خدایش چقدوقت میزاره چقددقت گفت احتمالم درست بروروتخت تاخودمم سونوت کنم مطمئنتربشم سونوکردگفت آره طول سیرویکست خیلی کوتاه کمتراز۳سانته چرادکترقلبی بت نگفت چراسرکلاژنکردچرادقت نکرد خوبه خداروشکرسقط نکردیش تا۳۰هفته نگهش داشتی برات دستگاه تجویزمیکنم خودم  میفرستم تورحمت هزینه فقط دستگاه شیشصدتاهشتصدتومنه من مخالف بودم شوهرم گفت میگیرم برات گفتم من تاالان خونریزی نداشتم نمیخام بارحمم بازی بشه ممکنه بم نسازه گفت تاچهارهفته بتونی نگهش داری عالی سالم بغلت میزارمش بدون مشکل دستگاه هم جلوگیری میکنه اززایمان زودرس  گفتمش اگ سی دو سه هفته زایمان کنم چی میمونه؟گفت عزیزم تاالان ک نمیدونستی مونده خدا نگهش داشته بعدچرانمونه منتها میزارنش دستگاه آی ای یوسی تاکامل برسه برام قرص نوشت وآمپول تکمیل ریه ای ک دوتاشوزدم دوتاموندن هفته ای یبارولی عجب درددارن لنگمم دردمیکن بش گفتم گفت ازقشاربچه زایمان زودرس ودردرحمت اینه گفتم بااستراحت چی میمونه گفت اگ توخودت میبینی میتونی بااستراحت چهارهفنه بگذرونی آره حله بدون دستگاه تورحمت بدنیامیاد من اصرارنمیکنم توصیه میکنم ولی طول سیرویکس کوتاه بستگی ب انتخابت داره استراحت میتونی بکنی بکن امااستراحت کامل ومطلق باتغذیه خوب الانم بچت وزنس عالی همه چیزیش عالیه وضعیت سفالیکروسرش چرحیده زایمان طبیعی خدای نکرده افاقی نیفته رورول طبیعی هستی.شماچی طبیعی یاسزارین شدی؟الان آمپول زدم وحشتناک درددارم لنگم  دارم میمیرم.عروسی خواهرشوهرمه کلی مهمون میادمجبورم پاشم پزیرایی کنم خدامادرشوهرمونگه داره ازاین ورعروسی ازاین ورمهمون ازاهوازازاین وربم میرسه امروزم کلی ب خونه رسیدم الان درددارم خستم چکارکنم زشته جلومهمونا خونه کثیف باشه

اخی فهیم جون دیابت بارداری داری؟بچت وزنش چقدره؟چندتاسونودادی؟سونو۳۲هفتگی ب بعدمیدی؟من نمیدم تازه دوتادادم راستی اسم فندقت چیه؟دعاکن زایمان من وشما وسمیراباهم باشه من وشماکه سونویروزده برام۱۹بهمن ان شاالله بتون برسم

سمیراجون خوبی؟میکائیل چطوره؟والابنیامین داره اذیت میکنه بازانگاردردپریودی دارم ولی انقباض دیگ نه؟تکون بخوره انگارتومثانمه درددارم بخصوصی موقعی ک گلاب ب روهمتون ادراردارم دردم میگیره.شماهم مثل فهیم چ سونوهایی دادی؟وزن میکائیل تاچندهفتگی چقدبود؟

اعظم جون والله هنو نگرفتم وسایلشم نصف نیمس سرویس س تیکه کاسکح دیدم مارک ترک شیشصدخورده ای روروئک جدا هزینشم بالای صدولی جنس پارچش عالی خوداسکلت کالسکه عالیه شوشوخیلی خوشش امدفقط دوتا داشتن اونم نمایشگاه طبقه پایین گذاشتنششایداینوبخریم گهواره هم همه کوچیک حداقل تادوسال مایچیزمیخایم ک بمونه وازاین ورجانداریم بچم اتاق نداره مستاجریم ویه اتاق ک پره تخت نوجوان ک اصلاجانداریم حالاگفتیم بدیم دوست باباش براش یکی تخت گهواره ای بسازه تاچندساگلیش ام دی اف رنگ تختمون ستش میکنیم هزینش فوقش چهارصدمیشه بصرفتره بنظرم چون قیمت بیرونیاگرونتره.شماچی؟چی گرفتین چکارکردین؟چیاخریدی من لباساشووسایل حموم وقنداق فرنگی گرفتم خیلی چیزاموندن مامانمم چیزایی گرفته پتووتشک ولباس وحوله و...فعلامامانم گرفت 

ریحان کجایی تودختر؟هواسمون بت هست ک نمیایی؟دخملت چطوره اسمشو چی میزاری؟ باغربت چطوری؟خداصبرت بده خیلی سخت خیلی منم شهرغریبم ولی مادرشوهرم هست بااینکه مه ماااه ولی بازم غریبم

راستی دختراپوسک بچه میخایدچی مارکی استفاده کنید؟ایرانی یاخارجی؟من مکندم چی بگیرم؟ماچ وسایلی گرفتین؟موادبهداشتی شویندها چ مارکی؟؟؟

عزیزای ک زایمان کردن بگن چ وسایلی گرفتن ک استفاده نشدوبلااستفادس وچیا گرفتن عالی؟میشه کمکمون کنید؟

باهرکس ساختیم اخرش سه صفر باختیم
۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۱:۰۰:۵۷
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱/۲۲ ۱۲:۳۰:۰۴
(ویرایش)

نورا جون منم همین حسو دارم بعضی وقتا حس میکنم الان پاش میزنه بیرونhappyالبته من بچم بریچه

خانوما امروز تو کلاس گفتن برای مدفوع نکردن نوزاد شکم و کمرشونو با روغن بادام شیرین خلاف و جهت عقربه های ساعت ماساژ بدین دوطرف ناف رو با سینه ی دست ماساژ بدین و اونایی که آروغ نمیزنن راه برین و بزنین پشت کمرشون

۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۰۴:۱۸
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۲۱:۲۷:۵۴
(ویرایش)

سلام همگی، زهرا جان من با گوشی اومدم نمیدونم چرا اسم پروفایلمو واسم زده دخترانه😒 بهرحال، همون مامانی ام یا سمیرا

عزیزم من 28 هفته و 3 روز رفتم سونو وزنش رو 1160 زدن،دور سرش یه هفته جلوتر از سنش و دور شکمش یه هفته عقب تر بود، به دکترم نشون دادم گفت دو هفته طبیعیه و مشکلی نیس، منم دکتر اولیم عین دکتر تو بود،نمیزاشت حرف بزنی و فرتی هم مینداختت بیرون،منم عوضش کردم😒 زهرا جان تا الان ک اومدی خداروشکر انشاالله بقیشم میای ، یکمی رعایت کنی تمومه، من ک سرویکسم نزدیک 4 هس نیم ساعت سرپا باشم یا بشینم همه جام درد میاد، انگار کل وزنم رو واژنمه تو چی میکشی دیگع

تا میتونی سعی کن ایستاده نباشی،ببین من استراحت بودم غذا رو با پلوپز و زودپز میپختم(البته زودپزم برقیه) به شوهرم میگفتم شب قبل یا صبح قبل رفتنش مواد غذایی لازم رو بزاره رو زمین، پلو رو میریختم پلو پز،خورشتم زودپز، و چهار دست و پا اروم راه میرفتم، حتی واسه سرویس بهداشتی تا دم دربش چهار دست و پا میرفتم

اصلا نگران کثیفی خونت نباش،مهترین چیز الان تو و بنیامینین عزیزم، خونت جمع میشه مرتب میشه، بزار تا اخرش بکشی و بیای ک مطمینم میای

راستی من غذاهم زیاد میپختم، دو وعده ای، اضافشو میزاشتم یخچال واسه وعده بعدی، حالا گهگاهی هم از بیرون میتونی تهیه کنی

عزیزم پله به هیییییچ عنوان بالا پایین نشی،مجبورم بودی خییییلی اروم و اهسته

۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۱۴:۵۵
(ویرایش)

منم درد دارم، همه جام، یه چند شبه کشاله های رونم امانمو بریده، گاهی هم از داخل نمیدونم به کجا میزنه ک دلم ضعف میره

اما بازم تا میتونم سعی میکنم رعایت کنم،میگم به موقع بیاد

هرچند ک دکترم گفته روزی نیم ساعت پیاده روی بری و ورزشهای مخصوص لگن رو انجام بدی ک خب انجام میدم

سخته اخراش، درکت میکنم، مخصوصا ک درگیر مراسم خاهرشوهرتم هستی 

اگه میتونی نرو، اما اگرم خاستی بری خیلی کم بمون

خلاصه ک ذهنت رو روی این متمرکز کن ک باید تا بهمن بکشی با خودم بزایی، تک زایی نداریم😂😂💪

میکائیل هم سرش به سمت لگنه و اماده ی بیرون اومدن😜👶

۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۱۸:۵۷
(ویرایش)

لوازمشم تمومه دیگه، البته پوشک و مایع لباسشویی نگرفتم ک وقت هست هنوز، هیچ نظری در مورد پوشک ندارم😂😂 اینو باید از مامانای اهل عمل بپرسیم😁

بهداشتی هم پودر و روغن بدن و شامپو سر و بدن و سودا کرم گرفتم بنظرم کافیشه

۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۲۳:۳۷
(ویرایش)

نورا جان یا بریچه و پاهاشه یا هم مشتهای کوچولوش رو میزنه، منم گاهی نمیدونم به چی میزنه ک دلم ضعف میره، یا گاهی میاد یه سمت شکمم اکثرا هم سمت راست، کل سمت راست شکمم قلمبه میشه و چپ خالی میمونه

خودشم سفت میکنه ازش خاهش میکنم جابجا شه😂😂😁 ک بعد چند ثانیه کلا پخش و پلا میشه

همه ی اینا طبیعیه، دارن بزرگ میشن کم کم ابراز وجود میکنن 😍

۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۲۶:۵۰
(ویرایش)

سلام مادر فداکار، دورادور هواسم بهت هست

هم به خودت هم به جیمز😎😎

درگیرم خیلی ، یا درگیرم یا خابم😊 کلا نمیدونم چرا از خابیدن سیر نمیشم

میگم این اخریا نهایت استفاده رو ببرم 😂😂

۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۴۰:۰۶
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

سلام به همگي! 

بهترين كار رو مَي كني ماماني جون! اسمت هم درسته! همون مامانيه! 

منم با اينكه آخرا استراحت نبودم، ولي نمي تونستم هيچ كاري كنم! فقط خوابيدم! تا مَي توني بخواب ، بچتم هم خوش خواب ميشه ! من تجربه كَردم! واقعيت داره! 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۴۷:۴۳
(ویرایش)

بچه ها! 

هر كس يه ماركي به پاي بچش ميسازه! 

من فقط اين رو بگم كه يه مدل پوشكايي هست كه دم كمرش هم كش داره! اين مدلا اصلا پس نمي زنه!

من پسرم خيلي بد و ناقافل دستشويي مَي كنه! جديدا كه وزنم گرفته ، حجمش بيشتر شده! شُل و آبكي ولي نرماله براي اين سن نوزاد! تنها مشكلش اينه چون آبكيه خيلي سريع از سمت كمر پس ميزد ، تا اينكه من از اين مدل پوشك گرفتم، هم جذبش عاليه و پس نميزنه ، هم چون دم كمرش كش داره باعث ميشه تَو فرصت داشته باشي

! با اينحال من سريع بلند مَي كنمش ، كه راه مسدود نباشه بخواد پس بزنه! مثلا اگه نشسته باشه ، دستشوييش رو به عقب روان ميشه و پس مَي زنه! 

خلاصه بزرگترين مشكل من دستشوييشه اين روزا! خيلي زياده و با دفعات زياد! جرات ندارم صبر كنم كارش تموم شه عوضش كنم! گاهي دو تا يا سه تا پوشك عوض مَي كنم براي يه وعده دستشويي، كمر درد اگه آمون بده ، سرپا مَي گيرمش كمتر پوشك مصرف ميشه 😂😂

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۴۹:۲۲
(ویرایش)

رضوان جون چه عكسي! 

خدا حفظ كنه پسرت رو ❤️❤️❤️

مثل هميشه هنرمندي خانوووم! بزنم به تخته 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۴۹:۴۲
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱/۱۶ ۲۳:۰۷:۰۹
(ویرایش)

سلام 

نه زهرا جان اما زمينه ي گرفتن مسموييت بارداري رو دارم

من كه دكترم فكر كنم اشتباه گفت ٢٩هفته بودم گفت وزن دو كيلو و ١٠٠ و گفت تاريخ زايمان ٢٠بهمن و سن بارداري ٣١ هفته😑😑

همه چي قاطي پاتي شد اونجا

من شكمم بزرگ شده خيلي يعني پااااااره و پوره از همه طرف 

درمورد سونو هم اخرين بار همون ١٨هفتگي

اما هربار ميرم ويزيت يه پنج ثانيه سونو ميذاره برا قلب و رشد جنين

ايندفعه هم كه سونو ننوشت سه بعدي و ...

من وسايل بهداشتي همش مارك چيكو گرفتم شامپو بدنو و سر روغن ماساژ و پودر و مرطوب كننده پوشك هم فعلا ك نخريدم

اسمش هم اگر ثبت احوال ياري كنه آريامهر 

ان شاالله كه بسلامتي و خوشي زايمان كنيم همه همراه هم

۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۵۰:۵۸
(ویرایش)

بهار جون ، خدا حفظ كنه دختر نازت رو ! 

چه خوب كردي عكس جديد گذاشتي ! چقدر بزرگ شده😍😍😍 

راستي چشماش چه رنگي شد؟

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۵۳:۲۲
(ویرایش)

چه اسم قشنگي❤️😍😍❤️ نامدار باشه عزيزم!

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۵۹:۰۴
آخرین حضور: ۱۳۹۹/۷/۵ ۲۳:۵۷:۵۰
(ویرایش)

مرسی مامانی جون و زینب جون.آخرین سنوم که آنومالی بود و تو هفته ۱۸ دادم سفالیک بود وضعیت جنین.نمیدونم چرخید بریچ شده یا نه.

البته من از خدامه بریچ باشه تا سزارین شم

ممنون بابت راهنماییتون عزیزانvalentine

Stay stronge
۱۳۹۶/۹/۱۱ ۲۳:۳۴:۲۱
(ویرایش)

من کلا خوش خابم، توو بارداری هم خوش خاب تر شدم

حالا چش نزنم خودمو😂😂

ببینم پسرم چند درصد به من میکشه توو خاب

میگم واسه پوشک واقعا وزن بچه مهمه؟ روش نوشتن تا فلان وزن

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال