تعداد بازدید : 231980
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۶/۱۲
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۵/۲۰
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۳/۸/۱ ۱۰:۱۴:۳۷
آخرین حضور: ۱۳۹۳/۱۰/۱۸ ۱۹:۴۷:۱۸
(ویرایش)
روژینا جان من فكر كردم شما ماه آخری ، عزیزم منم هفت ماه طول كشید تا حامله شدم ، اصلا نگران نباش و دكتر هم نرو به نظرم ، ما پارسال اومده بودیم ایران بعد گفتیم همین جوری بریم دكتر بگیم سه ماهه كه اقدام كردیم و خبری نیست ... واای دكتره اصلا حالش خراب بود هم من هم شوهرمو فرستاد آزمایش ناباروری !! به من گفت تو چرا اینقدر لاغری ! خلاصه ولش میكردی چهار تا فحش هم بهمون میداد !
۱۳۹۳/۸/۵ ۱۳:۳۲:۰۳
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۲۱ ۰۲:۵۵:۵۹
(ویرایش)
سلام نجما جان خوبی ؟ آره عزیزم نی نی منم اینطوریه زور میزنه قرمز میشه یکمم اخکو میشه نه مشکلی نداره عزیزم . راستی نی نی رو ختنه کردی > من دلم نمیاد ختنه کنم ؟؟
۱۳۹۳/۸/۶ ۰۸:۲۲:۲۱
(ویرایش)
بهار جون ختنه نی نی منم داستانی شد برامون ، منو از اتاق عمل كه آوردن تو ریكاوری دیدم شوهرم با خوشحالی اومد گفت نی نی تپل و سالمه و ختنه شده به دنیا اومده و همه دكترا هم تعجب كردن و گفتن ما تو كتابهامون خونده بودیم ولی تا حالا ندیده بودیم ، منم خب خوشحال شدم تا دو سه روز بعدش كه حالم تو بخش بهتر شد یه سرچ تو گوگل كردم و با اون حالم چیزی پیدا نكردم فقط تنها چیزی كه تو نت بود این بود كه بعضی بچه هایی كه بیماری هایپوسپادیاس ( جابجایی سوراخ ادرار یعنی اینكه سوراخ ادرار دقیقا نوك آلت نباشه و بره زیر آلت ) ختنه شده مادرزادی هم هستن .... وااااای من با اون حالم اصلا دقت نكردم به كه نوشتن بعضی بچه ها ! زدم زیر گریه مگه ساكت میشدم ، بهار اصلا دنیا رو سرم خراب شده بود
بعدش دكترا اومدن تو اتاقم و گفتن نه این هایپوسپادیاس نیست و كاملا سالمه و جزء موارد خیلی نادره و خیلی هم خوش به حالشه و هایپوسپادیاس یعنی اینكه سوراخ آلت نوكش نباشه یا آلت كج باشه خلاصه شكل عادی نداشته باشه ولی آلت نی نی ما عین یه آلت ختنه شده بود و حتی اون پوستی كه بعد از ختنه بخیه میخوره رو هم نداره و خیلی تر و تمیز تره !
بعد از اون من ده روز بعد از زایمانم هم بردمش متخصص ارولوژی كه اونم خندش گرفت و گفت نه این هیچ مشكلی نداره
خلاصه كه نی نی ما ختنه شده به دنیا اومده من حتی عكسش رو واسه فامیل و خانواده ام هم تو ایران فرستادم همه تعجب كردن
بهار جون به نظر نی نی رو ختنه نكن بذار وقتی خودش مرد شد اگه دلش خواست بره این جراحی رو انجام بده من از قبل زایمانم این تصمیمو گرفته بودم كه دیگه خودش ختنه شده دنیا اومد ...
اگر هم خواستی به اصرار اطرافیان ختنه اش كنی ببر بهترین متخصص ارولوژی و از هزینه اش هم نترس ، من این مدت كه سرچ میكردم خیلی چیزا خوندم راجع به ختنه مهمترینش این بود كه این یه جراحی خاصه كه حتما باید متخصص و جراح ارولوژی انجام بده نه هر دكتری
ولی بازم میگم اگه من بودم ختنه اش نمیكردم تا وقتی خودش مرد شد تصمیم بگیره ...
۱۳۹۳/۸/۱۱ ۱۴:۲۳:۰۲
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۲/۱۱ ۱۸:۵۷:۲۴
(ویرایش)
سلام بچه ها. چ جالب نجما من تا حالا ختنه ی مادرزادی رو نشنیده بودم!! ولی خوب شد راحت شدی. به نظر من تو همون بچگی ختنه کنی بهتره چون اولا بچه چیزی از درد و ناراحتی یادش نمیمونه و احساسش نمیکنه بعد از نظر بهداشتی میدونی چقدر برا بجه مهمه؟! اصلا عفونت اداراری نمیگیره. زخم بچه هم یه هفته نمیشه خوب میشه کاملا ما بیشتر تو ماه اول ختنه میکنیم بچه رو خیلی زود به خودش میاد و تپل میشه دیگه
««یا ایها الانسان ماغرک بربک الکریم»
خدایا شکرت بابت هدیه قشنگت....
۱۳۹۳/۸/۱۲ ۰۶:۵۷:۲۴
(ویرایش)
خب نظر ها فرق میكنه من كه پسرم ختنه شده دنیا اومده ولی اگرم ختنه نبود میذاشتم خودش تصمیم بگیره برای بدنش نه من
۱۳۹۳/۸/۲۰ ۲۱:۳۱:۰۰
(ویرایش)
سلام نجما جان خوبی من چند وقتی نبودم مادر بزرگم فوت کرده بود . امروز پسملو ختنه کردیم چقدر گریه کرد !!! نجما پسملو تو هم نفخ کرده یا نافش بزنه بیرون . نافش باد کرده دکتر گفت سکه بذار با چسب ببند تا تو بمونه راستی شکم نینیت خوب کار میکنه برا من 2 .3 روز یه بار کار میکنه . ایین چند وقته بخاطر این موضوها خیلی نگرانم!!!
۱۳۹۳/۸/۲۱ ۲۱:۱۹:۳۲
(ویرایش)
سلام بهار عزیز برای نافش نگران نباش مامانم میگفت داداش بزرگ منم دقیقا همونجوری که تو میگی نافش بالا زده بود سکه گذاشته و با چسب بستتش تا خوب شده. تو هم همینکار رو بکن ایشالا زودی خوب میشه.
۱۳۹۳/۸/۲۴ ۰۱:۲۷:۳۵
(ویرایش)
سلام روژینا جان ممنون که گفتی . دکتر بردم اونم همینو گفت براش گذاشت. ایشالله خدا به شما هم یه نینی خوشگل بده . شما هنوز تو اقدامی ؟ اصلا نگران نباش منم همینطور بودم بعد 6 ماه باردار شدم اولین بار که اقدام کردم نشد بعد بخاطر تنبلی تخمدانم 2 ماه نشدم با آمپول پری شدم 2 3 ماه بعدشم پریودام منطم بود تو اقدام بودم بعد بخاطر درس و دانشگاه کلا حواسم از این موضوع پرت شد خیلی سرم شلوغ بود واسه درسای دانشگاه که دیدم باردارم . بنظر من تو از نظر فکری روی این موضوع تمرکز نکن زیادم بهش فکر نکن بعد یدفغه دیدی مامان شدی گلم!!!
۱۳۹۳/۸/۲۴ ۱۷:۲۶:۳۱
(ویرایش)
سلام بهاره عزیز مرسی از حرفهای قشنگ و امیدوار کننده ت. آره عزیزم هنوز تو اقدامم. حق باشماست این حرفو از خیلی های دیگه هم شنیدم منم سعی میکنم زیاد بهش فکر نکنم الان تقریبا ماه 4 اقدامم هستش. هر وقتی خدای مهربون این نعمت زیباشو نصیبم کرد میام و خبرشو بهتون میدم میدونم خیلی به تجربیاتتون احتیاج پیدا میکنم.
۱۳۹۳/۸/۲۴ ۱۷:۳۵:۲۶
(ویرایش)
بهاره جونم با اجازه تون پیامت رو گذاشتم دوستانم توی تایپیک " اقدامی های 93 " هم ببینن امیدوارتر بشن!!! البته اگه دوست نداشتی همین جا پیام بذار برام حذفش میکنم عزیزم.
۱۳۹۳/۸/۲۵ ۱۷:۳۶:۴۳
(ویرایش)
نه روژینا جان این چه حرفیه اگه کمکی از دستم بربیاد دریغ نمیکنم و سوالی داشتی بپرس گلم
۱۳۹۳/۸/۲۵ ۲۲:۳۷:۰۴
(ویرایش)
سلام بهار جون، تسلیت میگم خدا صبر بده بهتون، ناف نی نی كه خدا رو شكر نه مشكلی نداره ولی شكمش خیلی اذیتش میكرد تا سه روز قبل كه یهو بدجوری گریه كرد منم تنها بودم خیلی ترسیدم زور میزد و به خودش میپیچید طفلی بعد من سریع بردمش تو وان آب گرم آروم شد همون جا هم خودشو تو بغلم خالی كرد ولی بعدش بازم دوباره گریه میكرد همش تا روز بعدش كه خیلی بی حال و حوصله شده بود زنگ زدیم به دكتر یه شربت معرفی كرد مادر بزرگم هم گفت حتما بهش نبات داغ بده با شیشه بخوره این بچه سردیش كرده ، نبات داغ رو كه درست كردم با اشتها به اندازه نصف لیوان رو خورد و بعدش راحت سه ساعت خوابید و از اون روز به بعد خدا رو شكر شكمش داره كار میكنه البته بازم یكم زور میزنه ولی ما سریع بغلش میكنیم به حالت توالت پاهاشو نگه میداریم قشنگ با سر و صدا كارشو میكنه بعدم میخنده
بهار جون بچه رو سر پا بگیر خوابیده خیلی سخته براش گناه داره طفلی دقیقا به حالت توالت تو هوا نگهش دار صبور باش یه ده دقیقه صبر كنی كار میكنه شكمش
اگه این جوری نشد و دیدی حالش خیلی بده و اذیت میشه یه گوش پاكن رو چرب كن و آروم بذار تو مقعدش دیگه حتما خودشو خالی میكنه البته این روش زیاد خوب نیست و ممكنه پشت بچه زخمی بشه ولی من وقتی اوضاعت خیلی بد میشد این روش خیلی كمكش میكرد
نافش رو هم نگران نباش خواهر منم اینجوری بود سكه گذاشتن البته من یه جا خوندم این كار بهداشتی نیست و سكه گثیفه و اینا ، سكه رو بپیچ لای چسب نواری یا سلفون حداقل
الهی عزیزم ختنه اش مبارك باشه انشالله سالم و سلامت باشه همیشه
۱۳۹۳/۸/۲۵ ۲۲:۴۴:۵۲
(ویرایش)
شربت هم هنوز دارم بهش میدم امروز كه ماشاالله سه بار شكمش كار كرد ، صبح ، ظهر ، شب خدا رو شكر
بهار جون كاش نزدیكت بودم من حرفه ای شدم تو توالت نی نی ها ، تا حس كردی داره زور میزنه سرپا بگیرش ، پاهاش رو از قسمت رون تو دستت نگه دار كمرش رو هم تكیه بده به خودت ده دقیقه همین جوری نگهش دار حتما یه صدایی میشنوی ؛)
۱۳۹۳/۸/۲۵ ۲۲:۴۹:۵۷
(ویرایش)
نبات داغ هم بده بهش من كه دادم خیلی خوشش اومد تازه رنگ مدفوعش سبز شده بود كه بعد از نبات داغ دوباره مثل همیشه زرد شد
من خیلی ترسیده بودم ولی واقعا نبات داغ خوب بود ، بلدی درست كنی ؟ یه تیكه نبات رو بكوب یا آسیاب كن بعد تو حرارات بذار آب شه شعله رو كم كن تند تند همش بزن تا رنگش مثل چای بشه بعد روش یه لیوان آب بریز دوباره هم بزن تا نبات حل بشه تو آب ، دو تا قل كه زد برش دار بریز تو شیشه بذار خنك بشه بده نی نی ببین میخوره یا نه ، اگه نخورد اصلا به زور بهش نده ، پسر من با اشتها همش رو خورد
۱۳۹۳/۸/۲۶ ۰۱:۰۱:۰۳
(ویرایش)
ممنون نجما جان از کمکت البته کار میکنه شکمش . روزی 2 بار یا 1 بار .. نی نی من باد زیاد داره شکمش . با باد میده بیرون راستی واکسن 2 ماهگیشو زدی ؟ اگه نزدی هروقت میخواستی بزنی چند قطره استامینوفن قبلش بده بهش نی نی ما زده الان شب دوم که یکم تب داره بلافاصله بعد واکسنم سرما خورد با اینکه پوشونده بودمش . ولی واکسنه خیلی بد بود تب میاره الهی بیمرم 4 ماهگی 6ماهگی هم هست بازم باید تب کنه مراقب نی نی بااش خداروشکر ناف پسرمم داره خوب میشه.
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران