تعداد بازدید : 578503
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۶/۴/۴ ۱۴:۵۱:۱۰
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۴/۶ ۱۱:۳۶:۰۶
(ویرایش)

سلام به همه مامانای گل

فرنازی جون خوش به حالت دیر رفتی سونو فهمیدی نی نیت چیه. من الان 11 هفته و یه روزمه ودکترم گفته حتما آخر این هفته برم سونو . فک نکنم الان جنسیت معلوم باشه اگر دیرتر میرفتم معلوم میشد

یکی از آشناهای ما هم تو سونو ان تی بهش گفتن بچش دختره ولی بعد تو 5 ماهگی گفتن پسره ولی نمیدونم اون چند هفته سونو ان تی داده بود. البته هر چی دیرتر بدی دقیق تر مشخص میشه مال شما احتمالا دخمله چون دیر رفتی دقیقه

۱۳۹۶/۴/۴ ۱۴:۵۲:۲۵
(ویرایش)

تینا جون خیلی خوش اومدی عزیزم اصلا نگران نباش فقط از خدا بچه سالم و صالح بخواه که هر وقت به صلاحت باشه حتما بهت میده عزیزم. زودتر برو آز بده و انشاللله با خبر خوب بیایanim2-40

۱۳۹۶/۴/۴ ۱۴:۵۵:۴۴
(ویرایش)

نازلی جون ممنونم از راهنماییت من اصلا نمیدونستم سه ماه اول نباید زیاد حرکت کرد و پیاده روی و.... اوایل قبل اینکه بدونم باردارم زیاد پیاده روی میکردم ولی بعد خیلی اذیت میشدم وقتی فهمیدم دیگه نرفتم چون دلم درد میگرفت و.... ولی حالا دکترم گفته روزی دو ساعت پیاده روی کنم چون وزنم زیاد شده بود!

من تهوع نداشتم وخیلی گرسنم میشد الانم که سعی میکنم برنج و نون و ... رو کم کنم گرسنم میشه . حالا پیاده روی برام ضرر نداره؟

راستی به شما کی گفتن جفتتون چه وضعیتی داره؟

۱۳۹۶/۴/۴ ۱۵:۱۹:۵۱
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

سلام ريحانه جون ، من ٢٠ هفتگي جفتم اومد پايين! و بهم گفتن! 

آخه دو هفته بود خونم رو عوض كرده بودم! طبقه دوم با پله هاي وحشتناك و بلند! چندبار از پله افتادم! آشپزخونم طبقه همكف ! خيلي اذيت شدم! 

لامصب پله باعث شد براي من! 😔

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۴/۴ ۱۵:۲۹:۵۷
(ویرایش)

سلام کوین جان خوبی؟ فندقت خوبه؟

اگه منم پیاده روی رو شروع کنم اشکالی نداره؟ یکی دو روز رفتم ونسبت به قبل بهتر شدم قبلنا وقتی یکم فعالیت میکردم زود دلم و نافم درد میگرفت الان راحتترم فقط از اینن بحث جفت ترسیدم که شما میگین

۱۳۹۶/۴/۴ ۱۵:۴۳:۳۰
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ ۱۶:۴۸:۱۰
(ویرایش)

سلام خوبین؟خانما من جدیدا خیلی دوست دارم خودمو بکشم منظورم اینکه وقتی دراز کشیدم دوست دارم بدنمو بکشم پاهامو به طرفه کف پا بکشم. نمیدونم تونستم درست مفهومو برسونم یا نه😊 مثله خستگی در اوردن. بعد از کشش احساس میکنم زیر دلم داره کشیده میشه به نظرتون این کار ضرری داره برام.؟ بعد تو حاملگی میشه سوار موتور شد؟

من و دل بریدن از تو؟ چه محاله خنده داری!
۱۳۹۶/۴/۴ ۱۶:۰۴:۱۲
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۹/۴ ۱۷:۳۰:۲۸
(ویرایش)

سلام عزیز دلم

من 3..4ماه اول بارداری وزن اصافه نکردم ماه 4م حدودا 2کیلو کم کردم ماه 5م بودم که رفتم پیش دکترم گفتم وزن اضافه نمیکنه گفت امگا3 بخور یک ماه مصرف کردم حدود 7کیلو اصافه کردم الانم که ماه 7م هستم

تو دو هفته 400 گرم اضافه کردم الان 61کیلو300 هستم

اره بعصیا میگن وزن اضافه نکنی هم بچه رشدش خوبه چون هرچقدرم وزن اضافه کنه جنین به همون میزان موادی که نیاز داره جذب میکنه نه کمتر نه بیشتر

با وزن زیاد فقط خودت اذیت میشی

ولی رنج نرمال از 8کیلو تا 12 کیلو میگن باید اضافه کنی

مال من جفتم دوماه پیش رفتم سونو نوشته بود قدامی تحتانی دیروز که دیدم تعجب کردم یاد حرف ملیکا افتادم که دکتر بهش گفته بود قرامی و میگفت احتمالا باید سزارین بشم

منم ترسیدم 

تو این دوماه با اینوه استراحتمم خوب بود ولی هرروز نباشه یک روز در میان سوار ماشین بودم میرفتم خونه مامانم ازونجا بایز میومدم خونه خودم روزی دو بار سوار میشدم

نگران اینم که به جای اینکه بهتر بشه شاید بدتر شده باشه نکنه سرراهی باشه...

خیلی نگرانم میکنه منتظرم زودتر شنبه برسه برم سونوanim2-sad

به زندگی لبخند بزن
۱۳۹۶/۴/۴ ۱۶:۰۵:۲۹
(ویرایش)

وایییی موتور

سوار نشی بهتره عزیزم مثل ماشین خیلی راحت نیس دیگه همش بالا پایین میشی خطر داره

به زندگی لبخند بزن
۱۳۹۶/۴/۴ ۱۶:۰۹:۳۵
(ویرایش)

مامان آنیل جان شما تهوع داشتی؟ چطوری 3و4 ماه اول وزن اضافه نکردی؟

۱۳۹۶/۴/۴ ۱۶:۴۹:۱۱
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۶:۰۴:۲۴
(ویرایش)

دوستان عزیز پیشاپیش عیدتون مبارک flower

وای سال دیگه این موقعه فندقامون پیشمونن anim2-4d564ad6

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۶/۴/۴ ۱۷:۰۶:۴۵
(ویرایش)

سلام خوشگلا! خوبيد؟ 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۴/۴ ۱۷:۱۹:۲۵
(ویرایش)

ريحانه جون، وضعيت آدما باهم فرق داره! من با اينكه استراحت مطلقم راه ميرم خيلي بهترم تا بشينم! يعني ميشينم از كمر به بالا مال من نيست! امروز يه جا بودم مجبور بودم يه ساعت و نيم بشينم! ديگه نيم ساعت آخر به خودم ميپيچيدم! گريم گرفت از درد شديد! مخصوصا كتفم! 

راه رفتن به اندازه خوبه! من توانايي بالا ندارم براي راه رفتن! اما نمي تونم راه نرم! هم براي روحيم خوبه ! هم براي زايمان! ولي الان تا ٣٢ هفتگي زياده روي نمي كنم كه جفتم جابجا بشه! 

براي كنترل وزنت هم خوبه پياده روي! ولي اگه درد داري ، بيخيال شو.  تايم بالا نرو ! اول از همه خود آدم دكتر خودشه! مثلا روزي نيم ساعت برو! اصلش هم اينه بعد از نيم ساعت تايم زده مَي شه يعني اگه ٤٠ دقيقه پياده روي كني ميشه شما ١٠ دقيقه است پياده روي كردي! 

بعدم خودت رو خسته نكن كه ادامه بدي! نشه كه يه روز بري ! بعد ديگه نري! من بيشتر از نيم ساعت سر پا وايمسم پاهام از درد ميتركه! هنوز من شلوار سايز ٣٦ ميپوشم! كمرش رو پايين ميذارم! پاهام تحمل وزنم رو ندارن! ولي بازم ميرم! ولي كم! 

كلا زياده روي نبايد كرد تَو كل بارداري! هفته آخر فقط تا مَي توني بايد پله بري و پياده روي كه كيسه آب پاره شه ، بچه بياد پايين! الان كه لازم نداريم! پس به اندازه! 

من قبل بارداري ورزش نمي كردم ، الانم نمي كنم! ولي فعاليت روزانم رو دارم! 

شبا شام نمي خورم! مگه اينكه خيلي گرسنه باشم! معمولا حاضري! نون و پنير سبزي و يا نون و پنير و خيار و گوجه! غذاي سبك! آخه هر وقت برنجي يا سنگين خوردم كابوس ديدم! تمام شب نتونستم بخوابم! 

خيلي عادي زندگي كن! نگران هيچي نباش! ببين بدنت چي مَي طلبه؟ همون خوبه! من گاهي فعاليت مَي طلبه، معطل نمي كنم! گاهي فقط خواب! اونم معطل نمي كنم! 😝 خلاصه هر چي بدن نياز داشته باشه خودش امر مَي كنه! 👍🏻😊 

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۴/۴ ۱۷:۲۴:۳۲
(ویرایش)

ممنونم مکلیکا جان خیلی لطف کردی.... انشاالله دوران بارداری و زایمان برا هممون راحت باشه.... بارداری دفعه اول چون هیچ تجربه نداری سختتره همه چی آدمو نگران میکنه

۱۳۹۶/۴/۴ ۱۷:۴۷:۰۷
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۳/۲۶ ۰۱:۵۱:۲۹
(ویرایش)

نه فرناز جون واسه من دکترم هفته بعد بهم نوبت داده که برم 

۱۳۹۶/۴/۴ ۱۹:۳۰:۵۱
(ویرایش)

اره عزیزم تهوع داشتم

ولی فقط همون 3..4ماه اول بود

الان خیلی بهترم اون موقع پامو تو اشپزخونه نمیزاشتم ولی الان خودم اشپزی میکنم بعضی وقتا ولی زیاد نمیتونم سرپا وایسم

به زندگی لبخند بزن
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران