تعداد بازدید : 580939
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۰۸:۰۶:۲۲
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۵/۲۲ ۰۹:۰۴:۵۱
(ویرایش)

سلام نازلی جون,anim2-ad54ad

وای خوندم فطیر درست کردی, دهنم اب افتاد, بی زحمت اگه اذیت نمیشی میشه دستور شو بدی منم درست کنم؟

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۰:۱۷:۳۶
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۹/۴ ۱۷:۳۰:۲۸
(ویرایش)

خانومااااااااا

من این روزا زیاد به پشت میخوابم(یعنی شبا)

از خستگی زیاده که اینجوری میخوابم یهو بیدار میشم وضعیتمو عوض میکنم 

میدونم واسه خون رسانی به نی نی ضرر داره اینطور خوابیدن

ولی میگین چیکار کنم؟؟؟اینروزا هم خیلی خسته میشم از دوروز قبل از عید تا همین دیشب

اعصاب خودم خرد میشه سونو گفتن با توجه به سن جنین 100 گرم وزن کم داره نکنه ازهمین مدل خوابیدنم باشه؟؟؟

به زندگی لبخند بزن
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۰:۳۰:۰۶
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۶:۰۴:۲۴
(ویرایش)

آنیسا جونم آنومالی با سه بعدی فرق داره عزیزم سه بعدی قشنگ و واضح تر همه چیزش معلومه حتی صورتشو میتونی ببینی عکسشم بهت میدن که یادگاری نگه داری منم خیلی دوست دارم برم اما دکترم نمینویسه 

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۰:۳۲:۴۰
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۶:۰۴:۲۴
(ویرایش)

انیل جونم خوشبحالت منم دلم برای نی نیم خیلی تنگ شده دلم میخاد برم سونو الان که بزرگتر شده ببینمش نگران 100 گرمم نباش حالا جا داره تا وزن بگیره ماههای آخر وزن گیری بچه بیشتره عزیزم منم مثل شما گاهی از پهلو خابیدن اذیت میشم یه دو دقیقه به کمر میخابم اما فندق مامان انگار جاش بد میشه انقد لگد میزنه تا دوباره به پهلو بشم 

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۰:۴۴:۴۲
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۳:۰۸
(ویرایش)

مامان آنیل جون اصلا نگران نباش. وزن فسقلیت خیلی خوب بوده که. بعدشم اصل وزن گیری بچه ماه آخره. ایشاللله تا اون موقع حسابی تپل مپل بشه🤗 زیادی تپل هم خوب نیست. زایمان طبیعی رو سخت میکنه.😉

من دیگه عادت کردم به پهلو بخوابم ولی متاسفانه حدود دوهفته هست که وقتی میخوابم معده م بدجور درد میگیره و میسوزه. این فسقل مامان، داره بزرگ میشه و فشار میاد به معده ام.

جای معده م تنگ شده انگار. شماها اینطور نشدین؟

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۰:۵۱:۰۹
(ویرایش)

آنیسا جون چه روز هیجان انگیزیه امروز برات... جنسیت فسقلیتو میفهمی. خیلی باحاله.anim2-thanks

دختر و پسرش فرق نداره. ولی وقتی میفهمی فسقلیت چیه  وارد یه فاز جدید میشی. فاز لذت بخش خرید واسه نی نیanim2-a2d3

اون لحظه ای که دکتر بهم گفت فندقت دختره، چه لحظه قشنگی بود...

خدایا بازم شکرت، هزاران هزار بار شکرت که بهمون نی نی دادی. چقد زیادن کسایی که در انتظار داشتن فرزند سالهاست دوا درمون میکنن. بچه ها جون، مامانای ناز، یادمون باشه واسه همه اونایی که هنوز بچه ندارن دعا کنیم که به آرزوشون برسن🙏

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۰:۵۹:۵۰
(ویرایش)

ممنون مامان پروانه جون

منم به پشت بخوابم نی نیم اذیت میشه لگد میزنه ولی خیلی حال میدهanim2-25r30wi

به زندگی لبخند بزن
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۰۱:۲۷
(ویرایش)

اره میدونم عزیزم

ولی خب نگرانم کرد گفتم یه کوچولو لاغره

بازم ممنون از راهنماییتونanim2-40

به زندگی لبخند بزن
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۰۳:۴۸
(ویرایش)

اره به نظر خودمم خوبه ان شالله تا دوماه دیگه وزنش بره بالاتر

ولی تپلم که بشه واسه من سخت میشه قربونش برم فسقلی

دلم میخاد برم خرید ولی هوا گرمهanim2-sad

دو دیقه بیرون باشم افتاب بزنه بهم از حال میرم موندم چجوری برم خرید

به زندگی لبخند بزن
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۰۹:۱۱
(ویرایش)

آره هوا خیلی گرمه. منم از قبل ماه رمضون دیگه خرید درست حسابی نرفتم.

باز خداروشکر قبل از اینکه هوا گرم بشه همون اول که جنسیت رو فهمیدم چند بار با همسری رفتیم خرید و تقریبا کل لباساشو خریدیم.

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۲۴:۲۵
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۳/۲۶ ۲۱:۴۵:۳۰
(ویرایش)

انیل جان آخه بهم سوم مرداد وقت داد منشی و گفت جواب آزمایش قند و همون موقع ببرم .. حالا حتما باید هفته 28 باشه؟یادمه منشی از دکتر پرسید بهش گفت بگو هشت ماهگی برات سونو مینویسیم.. اما کاش خودم همون دفعه بهش میگفتم برا چکاپ بنویسه چون تغذیه خوبی ندارم نگرانم .. فقط یه مولتی هرروز میخورم و گاهی شبها تهوعم کمتر شدنی یه قرص آهن 

تا الان صبحونه نخوردم ساعت 11 شام که اصلا نمیخورم ناهارم یه کفگیر برنج و خورشت واسه همین نگرانم 

بچه ها من ناخنم دوروزه میشکنه یا از روش پوسته میده یعنی کمبود کلسیم دارم؟من به دکتر گفتم اصلا نمیدونم به لبنیات لب بزنم گفت مولتی ویتامین خودش کلسیم داره. ای خدا چیکار کنم

همش استرس و نگرانی فردا این بچه خدای نکرده شبیه آدم نشه مادرشوهر منو میکشه میگه اینو گفتم نکردی اونو گفتم نکردی خدایا به من کمک کن

من بوردا سن اوردا یالغیز قالمیشیق ..
هاردان چاتسین سنه سوراغیم آنا
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۲۸:۰۶
(ویرایش)

شمیم جان سلام 

عزیزم من از دستور عکس گرفتم حالا نمیدونم چطوری اینجا میشه عکس فرستاد اتفاقا چند تا دستور و باهم مقایسه کردم واز مامانم پرسیدم اونی که فطیر اصیل تر بود و انتخاب کردم اما تو عکسی که داخل دستوره زده مامی سایت بنظرم مال مامی سایته.. خیلی خوشمزه شد شوهرم آنقدر خوشش اومد گفت دفعه بعد برا مامانم هم درست کن

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۳۱:۴۳
(ویرایش)

شمیم shamim جان هرچقدر اسمتو میزنم فقط اسم شمیم خالی و انتخاب میکنه برا ایشون تگ میشه

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۴۱:۲۹
(ویرایش)

مواد لازم برای 4 عدد نان

همه مواد همدما با هم و با محیط آشپزخانه باشند، بنابراین نیم ساعت قبل از شروع در آشپزخانه قرار بدید

• آرد گندم 250 گرم
  • شیر پرچرب ولرم 2/3 لیوان
  • شکر 4 ق غ ... تا 6-7 ق جا داره
  • نمک 1/3 ق چ
  • خمیر مایه فوری(دلخواه): 2/3 ق چ
  • زرده تخم مرغ برای رومال 1 دانه
  • هل پودر شده حدود 1 ق چ
  • پودر زنجبیل 1.5- 2 ق چ
  • کره تاسی خرد شدهو یا روغن حیوانی در دمای محیط 20 گرم

روش پخت:
آرد الک شده را در ظرف استیل میریزیم،
شكر و نمک و هل و زنجیبل و خمیرمایه فوری را به آرد اضافه و با قاشق خوب مخلوط میکنیم،کره و شیر را اضافه میکنیم و خوب ورز میدیم تا وقتی خمیر صاف و یکدست وچسبنده بشه،
اگر خمیر هنوز خشکه و جمع نمیشه کم کم شیر اضافه کنید و ورز بدید
یک ربع الی 20 دقیقه طول میکشد،

خمیر را در ظرف گود استیل قرار میدهیم، رویش را میپوشانیم و در جای گرم قرار میدهیم،

اگر از خمیر مایه استفاده میکنید 1 ساعت و اگر استفادهنکردید 2 ساعت بماند تا خوب مواد به خورد هم رفته و خمیر کمی ور بیاید... لازم نیست 2 برابر شود،
بافت نون فتیر نباید پوک و پشمکی باشه. در اصل کمی هم سنگینه،
خمیر را به شکل استوانه درمیاریم و به 4 قسمت تقسیم میکنیم

نام: IMG_1931.jpg نمایش: 1985 اندازه: 79.9 کیلو بایت

هر کدام را با دست روی سطح فشار میدهیم تاکمی باز بشه، بعد مثل چونه های نانوایی گرد میکنیم و ناهماهنگی ها را بهزیر میدهیم،
روی سطحی که با الک یه کمی آرد پاشی شده با وردنه و بدون فشارزیاد هر چونه را به شکل دایره ای با قطر 12 سانت و ضخامت کمتر از 2 سانت درمیاریم. اگر نازک باشه نون ها نازک و ترد میشه که نباید بشه
با انگشت به خمیر فرم میدهیم تا کناره ها گرد بشه... مثل خمیر پیتزا
فر را با بالاترین درجه روشن تا گرم بشه، مثل تنور

زرده تخم مرغ که کمی با چنگال زده شده با برس همه جای سطح خمیر میمالیم تا کاملا زرد بشه... زیاد بزنید،
با قالب دلخواه یا چنگال طرح عمیق و شلوغ روی خمیر ایجاد میکنیم. خمیر سوراخ نشه

نام: IMG_1937.jpg نمایش: 1981 اندازه: 95.6 کیلو بایت

با خلال دندان 3-4 جای خمیر را سوراخ میکنیم تا باد نکند و یکدست بپزد،
سینی را چرب میکنیم و خمیرهارو توش قرار میدهیم،

در فر میگذاریم و 5 دقیقه بعد در جه را به 180 درجه کاهش میدهیم،
وقتی روی نان ها قهوه ای طلایی شده آماده ست. حدود 20 تا 25 دقیقه طول میکشه. این نون نباید ترد باشه مراقب باشیدبیش از حد در فر نمونه...
روی توری قرار بدید تا خنک بشن، 
با کره، پنیر،مربا، عسل و خامه خیلی میچسبه
براینگهداریدر ظرفی که درش خوب بسته بشه و هوا وارد نشه در جای خشک و خنک و تاریک قرار بدید
این نون هر چی بمونه خوشمزه تره!

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۱:۵۸:۵۵
(ویرایش)

سلام عزیزم تا الان چند کیلو وزن اضافه کردی؟؟

من اول بارداری 54و600بودم الان 63و600 هستم

نی نی الان باید حداقل 1کیلو باشه

من هفته 26 آزمایش دادم هفته 28 هم سونو

امروز رفتم هفته 29

روزا انقدر سریع میگذره که فقط 10_11هفته مونده به زایمانم

من مولتی و اهن و کلسیم مصرف میکنم

اهنم پایینه دکترم گفت شبی دوتا بخورم

لبنیات هم الان حدود 1 ماهه که شروع کردم مصرف کردن توهم حتما باید مصرف کنی

منم ناخنام روش میشکست و یه جور ترک برمیداشت

میگن پسر باشه اینجور میشه ولی برا من که سریع ازبین رفت

راستی یه پیشنهاد

حداقل دوغ بخور اگه ماست و شیر نمیخوری

با ماست ترشی که استفاده نمیکنین و چند تا سیر و نعنا و اب یه دوغ خونگی درست کن نوش جونت واقعا عالی میشه امتحان کن

منم دو هفته هس همراه نهار یا شامم یکی دو لیوان میخورم

ماست ترش دوس دارم ولی چون سوزش معده دارم نمیتونم بخورم واسه همین دوغ درست میکنم

به زندگی لبخند بزن
برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

خرداد 1403
س چ پ ج ش ی د
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031