تعداد بازدید : 580039
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
تاریخ آخرین پست : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۲:۰۰:۱۸
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۶:۰۴:۲۴
(ویرایش)

آنیسا جونم نه اتفاقا سونو سه بعدی تمام اندامارو رنگی و دقیق میبینی حتی اگه صورتش واضح باشه میتونی ببینی شبیه کیه خیلی باحاله منم دوست دارم برم اما سونو سه بعدی حرارتش خیلی زیاده میگن نباید خیلی استفاده بشه 

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۲:۱۱:۱۵
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۳:۰۸
(ویرایش)

نازلی جون نگران نباش انشاله که نی نی خوشگلت سرحال و قوی هست. ولی گلم به تغذیه ات حتتتتتما برس. تغذیه توی بارداری خیلی مهمه. اگه لبنیات نمیخوری حتما قرص یا شربت کلسیم بخور. تازه من لبنیاتم میخورم ولی بازم کلسیم میخورم. مولتی ویتامین که کلسیم نداره. قرص کلسیم جداست. 

ولی بجز قرص و دارو، میوه و سبزی حتما توی سبد غذایی ات باشه. میوه های مختلف. میوه ها منبع ویتامینن. حالا هرچی هم قرص مولتی ویتامین بخوری، باز میوه طبیعی یه چیز دیگه است. گوشت قرمز، خرما، بادام و فندق، کشمش و... توی برنامه ات باشه حتما. من با اینکه هزینه خوراکمون توی این مدت بارداریم نسبت به قبل زیاد شده، اما با شوهرم تصمیم گرفتیم که حتی اگه پول کم آوردیم از سیسمونی فسقلیمون کم کنیم ولی از خورد و خوراک من نزنیم. چون اصل بنیه بدنی بچه توی دوران بارداری تامین میشه. البته میدونم گلم شما بخاطر حالت تهوعت نمیتونی بخوری، ولی چیزای مختلف رو امتحان کن ببین با کدوم حالت بد نمیشه. همونو بخور. مثلا خرما واقعا در تامین آهن تاثیر داره. کشمش و پسته هم همینطور. فکر نکنم حالتو بد کنه. یا برای تامین کلسیم، بادام سرشار از کلسیمه. کشک خیلی خوبه. انجیر اگه اشتباه نکنم کلسیم داره. اینا رو میتونی بخوری. حتما این چندماه باقی مونده حسابی به تغذیه ات برس خوشگلمanim2-28.

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۳:۰۳:۴۱
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۳/۲۶ ۲۱:۴۵:۳۰
(ویرایش)

من قبل بارداریم 66 بودم بعد بستری و ویار شدید 61 شدم 

بعد دیگه به زور 62 الان 3 ماهه رو 62 موندم یعنی بچه ام بزرگ شده؟ شکمم همون اندازه 4 ماهگیمه.. بزرگ نشده 

نمیدونم دکترم گفت بچه ات حتما بزرگ میشه من گفتم شما از کجا میدونید گفت میدونیم دیگه 

قرص مولتی که من میخورم همه چی داره شما چه مارکی میخورید بچه ها؟ من پرناتال نیچه مید .. اهن و اسبد فولیک و کلسیم و.. داره دیگه نمیدونم من برا این بچه هرکاری کردم بخدا هزارتا درد و مرض گرفتم بقیه اش با خداست.. آجیل عید همینطور تو یخچال مونده شوهرم زیاد اهل خوردن نیست منم تا یه پسته یا بادوم میزارم دهنم همونجا بالا... شیر و دوغ که اصلا نگید انگار معده ام دست و پنجه میکنه خودشو پرت کنه بیرون 

نمیدونید چقدر عذاب میکشم.. کیک میخورم میگم بزار وزنم بره بالا انگار سنگ خوردم 

چرا میوه باز کمی تحملشو دارم در حد چند تا 

بچه ها هرچی میخورم انگار مثل سنگ رو معده مه

بخدا حسرت یک لیوان آب مونده رو دلم هرکی جلوم آب یا دوغ میخوره با حسرت نگاش میکنم.. یا هندونه

دیگه آبرو نمونده همه جا بالا اوردم

دیگه دکترم گفت تو تا آخر همینی بعضیا اینطورین

اما چرا ناخنم میشکنه با اینکه قرصم کلسیم داره نمیدونم

آخرین وزن پریا 218 بود تو هفته 18 بارداری بعد اون سونو نرفتم هنوز

میگم مامان کوین نیست کجاست

من بوردا سن اوردا یالغیز قالمیشیق ..
هاردان چاتسین سنه سوراغیم آنا
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۳:۳۹:۰۲
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۹/۴ ۱۷:۳۰:۲۸
(ویرایش)

عزیز دلم دختر عمه منم حتی تو روز زایمانش حالت تهوع داشت و بالا میاورد

تو دیگه خیلی بد ویاری

اگه وزن نی نی اون موقه 218 بوده حتما وزن گیریش خوبه تا الان یعنی امیدوارم

نی نی من اون موقع 189 گرمش بود الان 1کیلو و200 شده

راست میگن دوماه اخر یعنی از هفته 30 وزن گیری نی نی شرو میشه

غصه نخور تا دو هفته دیگه میری سونو اون موقع میفهمی خیالت راحت میشه

ناخناتم خودش درست میشه منم تو همون هفته ها اینجور شدم

به زندگی لبخند بزن
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۳:۵۳:۵۳
(ویرایش)

ممنونم آنیل جان 

انشاله همینطور باشه 😍

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۳:۵۶:۵۷
(ویرایش)

نازلی جونم عزیزدلم، بچه در هر شرایط وزن می گیره حتی اگه مادر تا آخر ویار داشته باشه. دوست من از این بد ویارا بود ولی ماشالله پسرش سه و هفتصد بود وزنش. دو ماه آخر بچه وزن می گیره.

من منظورم این بود که یه سری چیزا هست مثل همون خرما و آجیل و میوه، با اینکه حجم زیادی نداره ولی خیلی برای رشد بچه خوبه و مقوی هست.  حتما لازم نیست آدم پرخوراک باشه. من میزان خوراکم نسبت به قبل تغییر نکرده. همون یه کفگیر برنج که میخوردم الانم همونه. ولی چیزای مقوی و کم حجم سعی میکنم بخورم. حالا اگه شما به اونا هم حساسیت داری و بالا میاری که هیچی. همون قرصها جبرانش میکنه.  نگران نباش عزیزم. نی نی ات حتما وزن خوبی داره. و تا آخر تپل تر هم میشهanim2-28

خدای خوبم! بی نهایت ممنونم ازت که با همه بدیهام، بهم نظر رحمت داشتی و یه دختر ناز توی دلم گذاشتی...
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۳:۵۷:۵۷
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۹/۴ ۱۷:۳۰:۲۸
(ویرایش)

فدات گلم

ان شالله همه مامانا بسلامتی بارداریشونو پشت سربزارن و نی نیشون رو سالم بغل بگیرنlove

به زندگی لبخند بزن
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۰۳:۰۴
آخرین حضور: ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ ۰۵:۲۸:۴۵
(ویرایش)

سلام خوشگلا خوبيد؟ 

چه بحث داغي! 

به به 

من تا يه ربع بيشتر نمي تونم باشم! بايد برم كلاس 

پس برم پامنبر تا دير نشده😂

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۰۷:۳۹
(ویرایش)

خوب من ٥٨ كيلو بودم اول بارداري! ٧ كيلو كم كردم ! آخرين وزني كه از خودم مَي دونم ١٦ هفتگي ٥٣ كيلو بودم! الان مطمينم وزنم أضافه شده حسابي شكمم گنده شده! ☺️ نتركم يه وقت؟!😱 

از وزن بچه باورتون ميشه بي اطلاعم؟ بايد برم كاغذايي كه تا الان سونو دادم رو بخونم! ولي دكتر يه بار بهم گفت قدش بلنده! خدا به دادم برسه برا زايمان! 

نمي دونم چرا هر چي هم مَي شه بازم از زايمان طبيعي نمي ترسم!؟🤔 فك كنم چون از نزديك زن رو موقع زايمان نديدم😂😂😂 يعني اصلا نمي ترسما!😂😂😂😂😂

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۱۴:۴۱
(ویرایش)

سر در نميارم وزنش كجاشه؟! 😤🤔

🙏🏻🙏🏻🙏🏻شكر خدا🙏🏻🙏🏻🙏🏻
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۲۳:۱۳
(ویرایش)

سلام ملیکا جون. خوبی؟ کم پیدایی!

کلاس بارداری داری یا کلاس دانشگاه؟ اگه ایرادی نداره میتونم بپرسم اونجا در چه مقطعی داری تحصیل میکنی؟

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۲۴:۱۶
(ویرایش)

ممنونم ماریا جون 💋💋

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۲۶:۴۵
(ویرایش)

منم بگم از همتون ریزه تر و کوچولوتر خودمم. وزن قبل بارداریم ۴۱ کیلو. الانم فکر کنم ۴۴ یا ۴۵ شده باشم. تغییر خاصی توی ظاهرم اتفاق نیفتاده فقط  انگار یه پرده گوشت بهم اضافه شده 😅 و شکمم یه مقدار اومده جلو. همین...

۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۲۸:۵۷
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۶:۰۴:۲۴
(ویرایش)

فندق من تازگیا ضربهاش بیشتر شده اما همش به مثانم میزنه اینسری برم دکتر فک کنم یه سونو بنویسه وضعیته فندق بررسی کنم ببینم چرا همش سرپا وامیسته آخه خسته میشه anim2-25r30wi

اگر با هر سقوطی زندگیی معنی خود را از دست میداد هرگز دانه ای به لانه مورچه نمی رسید.
۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۴۰:۲۲
(ویرایش)

سلام پری جون. خوبی عزیزم؟ تو آخرین بار کی رفتی دکتر؟ هر یه ماه میری؟ من نزدیک دوماه پیش رفتم دکتر. هنور نتیجه سونوی آنومالی رو نبردم بهش نشون بدم. مطمئنم دعوام میکنه که چرا اینقد دیر رفتم پیشش.

آخه دکتری که سونوی آنومالی رو برام انجام داد بهم گفت همه چیزش نرماله. دیگه منم خیالم راحت شد. گفتم الکی هی تند تند نرم پیش دکترم پول ویزیت بدم. ولی انشالله پسفردا میرم.

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران