تعداد بازدید : 33184
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۴/۳۱
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۵/۹/۲۸
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۵/۵/۱ ۱۸:۲۳:۵۱
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۷/۱۱ ۱۴:۳۶:۴۹
(ویرایش)

سلام بچه ها خوبید؟ تو رو خدا راهنمایی کنید چیکار کنم اشتهام کم بشه همه میگن لاغر سدی ولی خودم میبینم شکمم بزرگه از بس زیاد میخورم جالبه که صورت و بقیه بدنم لاغر شدخ

النا جان تو هم مثل منی من فقط شکم و پهلو دارم یه کم

یاسی جون منم چادریم بعضی ها فکر میگنن چادری ها بدبخت و امل و عقب افتادن ولی اصلا اینجوری نیست اتفاقا منم رقصم خوبه 

خدایا تنهام نذار
۱۳۹۵/۵/۱ ۲۰:۵۳:۴۸
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۵/۹ ۲۲:۰۵:۲۳
(ویرایش)

پانیزا جان،

مدت زمان فاز اول این رژیم بستگی به مقدار اضافه وزن و ویژگی های بدنی و استخوان بندی تون داره که باید محاسبه میشه. من با وزن شروع 62 کیلو و قد 160 و دور مچ 15 سانت، نیاز بود که سه روز در این فاز باشم. برای اکثر افراد همون سه روز میشه مگر اینکه دیگه خیلی اضافه وزن داشته باشند که حداکثر یک هفته میشه.

توی فاز اول شما فقط و فقط مجاز هستید که پروتئین بخورید و هر چیزی که کرب دااشته باشه ولی خیلی کم ممنوعه. یعنی شما می تونید این ها را بخورید:

گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم مرغ، هر گوشت سفید دیگه ای مثلا گوشت ترکی و هر تخم پرنده دیگه ای مثلا تحم بلدرچین

و اینا را نباید بخوری:

نون، ماکارونی ، برنج، حبوبات، میوه، سبزیجات مثل بادمجون و کدو و گوجه و ...

سه تا چیز استثنا هستند و می تونید بخورید:

1- سبوس جو دو سر (جو دو سر با جو خیلی خیلی فرق داره و اصلا دو گیاه متفاوت هستند. به جای هم استفاده نشند)  که خیلی کرب و کالری بالایی داره ولی چون برای پوست و مو عالی است و قرار نیست در اثر این رژیم دچر ریزش مو بشید و پوستتون خراب بشه باید بخورید. ضمنا فیبر خیلی بالایی داره. بنابراین هم احساس سیری زیاد میده و هم باعث میشه دچار یبوست نشید. فقز توجه کنید که باید در طول روز آب خیلی زیادی بنوشید چون سبوس برای حجیم شدن و اثر کردن نیاز به جدب آب داره

2- لبنیات بدون چربی یا کم چرب (فقط شیر و ماست). پنیر بز مجاز هست البته اگر کم خورده بشه. هر نوع پنیری که از شیر گاو بدست اومده باشه ممنوعه

3- سبزیجات معطر مثل جعفری و گشنیز و نعنا و ... که برای غذاتون استفاده می کنید.

ادویه هم مجازه. فقط در خوردن نمک احتیاط کنید که کلا نمک خوب نیست.

من برای برنامه غذاییم را توی این پیج گذاشتم:

http://mamasite.ir/fa/forum/153199/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D9%88%DA%A9%D8%A7%D9%86

اگر لازم دارید ایده بگیرید که چه غذاهایی بخورید می تونید یه نگاهی به غذاهای من بکنید.

ضمنا  توی این رژیم هیچ محدودیتی روی مقدار غذا ندارید. هر چقدر که دوست دارید از غذاهای مجاز بخورید و به هیچ وجه نباید گرسنه بمونید.

می مونه دو تا نکته دیگه:

1- آب زیاد. آب خیلی بخورید. چون پروتئین به کلیه فشار میاره و اگر آب نخورید این حجم بالای پروتئین کلیه ها را اذیت می کنه. پس تا می تونید آب بخورید

2- این رژیم حتما حتما باید با ورزش انجام بشه. بعضی رژیم ها دون ورزش هم کار می کنند ولی در این رژیم اگر ورزش نکنید وزنتون مطلقا تغییر نمی کنه. حتی اگر یه مقداری بیاد پایین دوباره برمی گرده سر جای خودش. لازم نیست ورزش سنگین بکنید . 

من در مدت سه روز تقریبا دو کیلو کم کردم. نگران این کاهش ناگهانی نباشید. چون مقدار زیادی از آن دفع آب هست که در بدن احتباس شده بوده. بعد از اون هم تقریبا هفته ای یک کیلو کم می کنید.

۱۳۹۵/۵/۱ ۲۰:۵۶:۲۹
(ویرایش)

یه چیزی که یادم رفت بگم اینه که کافئین مجاز هست. بنابراین چای و قهوه می تونید بخورید.

۱۳۹۵/۵/۱ ۲۰:۵۸:۲۹
(ویرایش)

فقط مراقب باشید که این رژیم چیت نداره و اگر چیت کنید وزنتون می ره بالا. مثلا رفتید کباب بخورید که مجازه. بگید خب حالا یه گوجه هم کنارش می خورم. پرونئین بالا همراه با کرب باعث افزایش وزن میشه. همون یک گوجه باعث میشه وزنتون کم که نشه هیچ، بیشتر هم بشه.

۱۳۹۵/۵/۱ ۲۱:۵۲:۵۷
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۶/۴ ۱۸:۴۶:۲۴
(ویرایش)

مرسی دوستم😘😘😘😘

زندگی قانون
باورو ها و لیاقتهاست!!!!
همیشه باور
داشته باش
لایق بهترین هایی!!!!❤💓💓❤:
بهترینها رو واستون ارزو دارم
۱۳۹۵/۵/۲ ۰۶:۵۰:۳۴
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۷/۱۱ ۱۴:۳۶:۴۹
(ویرایش)

مرسی به خاطر رژیمت عزیزم

خدایا تنهام نذار
۱۳۹۵/۵/۲ ۰۸:۰۳:۰۵
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۱۱:۳۸:۱۶
(ویرایش)

سلاااااااااااااااااااااااام خانومای خوشگل و پر انرژی anim2-thanks

آره پانیذا جون با ترازوی خواهرم اینا که اولش کشیدم 93 نشونم میداد کلا یکمی قاطی داره. الان 88 نشونم داد. اما اصلی ترین وزنم همونیه که توی مطب دکتر وزن میشه.

بچه ها رظزیم رو آرودم براتون. از یک دکتر معتبری هست .

از هممممه ی گروههای غذایی داره و با این وجود صورتتون رو پر نگه میداره. و هر 4 ماه اگر رعایت بشه 10 کیلو کم میکنه.

دکتر من معتقده اگر سر سفره ای بشینی و بقیه بفهمن چیزی رو نمیخوری و رژیم داری اون رژیم درست نیست. و حتمن برمیگرده. بنابرین میشه از همه ی گروهای غذایی خورد منتها به اندازه.

الان میذارم براتون

۱۳۹۵/۵/۲ ۰۸:۴۰:۱۴
(ویرایش)

صبحها نون آزاده. بهمراه یه قالب پنیر به اندازه ی قوطی کبریت. و یا یه ق غ حلوا یا مربا یا شکلات صبحانه. بهمراه یه چای که میتونین با ی ق غ شکر شیرینش کنین. بهمراه دو عدد گردوی کامل که هر روز حتمن باید میل کنین. و یا بجای گردو در طول روز 8 تا پسته یا فندق یا بادوم از هر نوع. 

قبل از ناهار هر زمانی گرسته شدید نون میخورید. فقط نون. فققققققط نون. نه میوه نه چیز دیگه. و حتمن هم باید بخورید و نگید گرسنه نیستم و نخورید. چون جلوی ولع ناهارتون رو میگیره. پس نون خالی فراموش نشه.

نیم ساعت قبل ناهار یک لیوان شیر حتما بخورید.

ناهار یک تا دو گفگیر برنج. به هیچ وجه ته دیگ استفاده نیشه چه با روغن چه بی روغن. اینجا میتونید مقدار برنجو طبق خواسته تون بریزید اما بیشتر از دو کفگیر نشه. کمتر میتونه باشه. بهمراه دو. قاشق خورش غلیظ. یا اگر خورش خیلی رقیق باشه سه قاشق. اگر مرغ هست به اندازه ی گودی کف دست مرغ. اگر گوشت هست به اندازه ی دو تکه قیمه شده ی گوشت. نه بیشتر. اگر ماهی هست یه تکه متوسط. اشپل ماهی یا خاویار یا میگو خورده نشه. گوجه سرخ شده و بادمجان سرخ شده و کدو خورشتی سرخ شده در داخل خورش به هیییییییچ عنوان خورده نشه. دوغ و ماالشعیر آزادهب را ناهار. دو پیاله ماست میتونه جای یه لیوان شیر رو بگیره و چون در روز باید دو لیوان شیر خورد میتونیم توی ناهار دو پیاله ماست بجاش بخوریم.

بهتره شیر روزانه رو بین ماست و شیر پخش کنیم. ینی بجای دو لیوان شیر خوردن. یه لیوان شیر بهمراه دو پیاله ماست بخوریم.

ناخنک زدن به غذاها ممنوعه. سعی بشه از یه نوع غذا خورده بشه. آب بعد از غذا و نه بینش.

بهتره غذاهایی مث آبگوشت در ناهار با برنج مصرف بشه چون تیلیت کردن نان در غذاها بشدت ممنوعه.

بعنوان میان وعده برا بین ناهار تا شام باید حتمن نون خورده بشه بهمراه موادی که در صبحانه میخوریم. نه بیشتر. و حتمن هم نون خورده بشه..

در روز 5 وعده میوه باید استفاده بشه. هر کدوم ازینها یه وعده میوه اند : دوتا شبرنگ. یه سیب متوسط. یه پرتقال متوسط. یه خوشه معمولی انگور. یه فنجان گیلاس و البالو. یک سوم آناناس. نصف موز. دو عدد سیب گلاب. دو عدد آلو. یک تکه متوسط هندوانه. یه خاج متوسط خربزه. سه عدد نارنگی. یک فنجان تمشک.

برای شام نان به اندازه ی یک چهارم بربری بهمراه : دو عدد کوکو یا کتلت. ماکارونی یک تا یکونیم کفگیر بدون ته دیگ. تن ماهی 4 ق غ. سالاد الویه یک پیش دستی کوچک. اش یک پیش دستی کوچک. سوپ یکونیم پیش دستی . عدسی نیم لیوان بدون نان. لوبیا چیتی پخته نیم لیوان بدون نان. 

زیتون 5 عدد. ترشی و شوری آزاده. دوغ آزاده. چای و قهوه بشرطی که شیرین نباشه آزاده. اگر خواستیم میتونیم یه شکلات بخوریم باهاش بشرطی که در دهانمون نشکونیمش و بعد از اتمام چای بندازیمش بیرون .

چیپس و پفک و بستنی و هله هوله یکبار در هفته مجازه. در صورت ولع میشه ایسکمو یا البالو خشک به اندازه ی نصف پیاله خورد. ترشک و لواشک آزاده.

شیرینی اندازه ی شیرینی خشک معمولی سه تا در هفته مجازه. هر سه تا بیسکوییت هم جای یه شیرینی رو یگیره.

خرما در هر روز یکی میشه خورد. انجیر خشک و کشمش و توت خشک روزی بیش از سه تا مجاز نیست.

و در نهایت این که خود را غیر از ترازوی مطب با هیچ ترازویی وزن نکنید خخخخخخخ

۱۳۹۵/۵/۲ ۰۸:۴۱:۰۳
(ویرایش)

این رژیم برای ماه اول هستش.

برای ماه دوم متعاقبا اعلام میشه. anim2-a2d3

۱۳۹۵/۵/۲ ۰۸:۵۷:۵۷
(ویرایش)

در این رژیم نه لوپهانون آب میشه نه موهاتون بعلت مصرف غلات و نان میریزه.

ولعی به خوردن هم ندارید چون همه چیزی میخورید.

وزن هم چون نرمال کم میشه برنمیگرده. مگر اینکه دوباره از برنامه خارج بشید.

آرااااااااااااام بیا بگو چن شدی؟

۱۳۹۵/۵/۲ ۰۹:۲۴:۲۵
آخرین حضور: ۱۳۹۷/۵/۲۴ ۲۲:۱۳:۳۱
(ویرایش)

سلام یاسی جون، ایول پس این جوری تا الان ۵کیلو کم کردی

فکر کنم منم کم کردم ولی مطمئن نیستم اخه وزنه ندارم، ولی تا عصر میرم مرکز بهداشت میام میگم چندم

۱۳۹۵/۵/۲ ۰۹:۲۹:۲۳
(ویرایش)

5 کیلوشو مطمعن نیستم ولی الانشم همه اذعان داشتند که کلی لاغر شدم blink

هر ترازویی یچیزی نشون میده.

آفرین آرام که رعایت میکنی. ورزشایی که شیوا گذاشته بودم عالین. منم توی کلاسایی که میرفتم همیشه اینارو انجام میدادم. از دیروز بازم شروع کردم بهش.

۱۳۹۵/۵/۲ ۰۹:۴۶:۱۱
(ویرایش)

آره هر ترازویی یچیزی نشون میده. 

ای بابا عزیزم تو یه هفته رعایت کنی سریع نرمال میشه وزنت. 

من که 20 کیلو باس کم کنم روی هشت ماه حساب کردم. خدا کنه بشه anim2-40

۱۳۹۵/۵/۲ ۰۹:۵۷:۲۷
(ویرایش)

سلام شیوااااااا anim2-a2d3

۱۳۹۵/۵/۲ ۱۰:۰۶:۰۷
(ویرایش)

من ازون تمرینای شیوا دیروز صبح انجام دادم. کل عضله هام گرفت خخخخخ اما خیلی خوب بود.

دیروزم بعد دو هفته پفک خوردم. 

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران