تعداد بازدید : 29719
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۳/۴
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۵/۳/۱۹
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۴/۳/۱۵ ۰۷:۳۰:۳۸
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۵/۹ ۲۲:۰۵:۲۳
(ویرایش)

دو تا نکته در مورد این رژیمم هست:

اول اینکه احساس می کنم خیلی دارم تخم مرغ می خورم. یعنی برای صبحونه اکثرا دارم تخم مرغ می خورم یا نون تست فرانسوی که توش تخم مرغ داره. بنابراین باید حواسم باشه که صبحونه را کمتر تخم مرغی کنم مخصوصا که ممکنه برای وعده های دیگه بخوام شامی و یا غذاهایی که توش تخم مرع داره بخورم. بنابراین باید به صبحونه های جایگزین فکر کنم. مثلا شیر با سریال یا سبوس جو آماده.

دوم اینکه در این رژیم لبنیات مجازه ولی من چون نمی تونم لاکتوز را هضم کنم به جای شیر گاو، شیر بادام می خورم. در حالیکه در این فاز رژیم نباید بادام بخورم. بنابراین باید شیر سویا را جایگزین کنم. البته اگر بتونم پیدا کنم و امیدوارم مزه اش هم خوب باشه :)

۱۳۹۴/۳/۱۵ ۰۷:۳۳:۵۲
(ویرایش)

چقدر این یک گرم یک گرم کم کردن وزن کار سختی است. برعکس اینکه خیلی با سرعت وزنم زیاد شده بود الان خیلی آروم آروم داره کم میشه. 55 روز دیگه فاز دوم رژیمم طول می کشه. امید داشتم که زودتر به وزن هدف برسم و فاز سوم را شروع کنم که اونم خودش 3 ماه طول می کشه. این هفته که فقط نیم کیلو کم کرده بودم. البته برای بدن هم بهتره که آهسته آهسته وزن از دست بده

۱۳۹۴/۳/۱۵ ۰۷:۳۹:۰۹
(ویرایش)

به فکرم که یه وبلاگ بزنم. اونجا می تونم غذاهای هر فاز را دسته بندی کنم و برنامه غذایی ام را هم مرتب و پشت سر بنویسم.

اینجا با اینکه خیلی بازدید دارم ولی کسی کامنتی برام نمی ذاره. اگر چند نفر بودیم که با هم این رژیم را انجام می دادیم می تونستیم به هم غذا معرفی کنیم و همدیگه را راهنمایی کنیم. بنابراین ازتون می خوام اگر اینجا را می خونین برام کامنت بذارید. ممنون

۱۳۹۴/۳/۱۵ ۱۰:۰۴:۲۱
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۹/۳۰ ۱۲:۱۶:۱۱
(ویرایش)

لیدی جان

من اضافه وزن ندارم فقط شکم آوردم اونم به این دلیله که مدتی در حال نوشتن و تایپ هستم و بعد از غذا میشینم و باعث تجمع چربی شده ولی در کل از بعضی چیزای رژیمت خوشم اومده و دوست دارم یکم باهاش پیش برم

ولی نکته ای که میخواستم بهت بگم اینه که:

اول همونطور که خودت گفتی از تخم مرغ خیلی استفاده میکنی و ممکنه باعث کک و مک صورت بشه و زیاده خوردنش هم اصلا خوب نیست

دوم اینکه سوسیس و همبر و کالباس توی برنامه ی غذاییت دیدم که اصلا به نظرم برای کسی که درحال رژیم هست هیچی بهتر از گوشت مرغ، گوشت ماهی و میگو و بعد گوشت قرمز نیست و سوسیس و ... خودشون باعث چاقی و بیماری میشن و هیچ خاصیتی ندارند

سوم اینکه من به شخصه معتقدم حذف نون و برنج از رژیم غذایی در رژیم خیلی موثر هست و استفاده از یک رژیم خاص ممکنه خسته کننده باشه و من در رژیمی که جدیدا پیش گرفتم نون و برنج و خیلی خیلی کم کردم و تا بعد حذفش کنم (چون نمیخوام یهو حذف کنم که به بدنم شک واردبشه) و روزی یه میوه میخورم حتما . شیر و لبنیات و عسل و در صبحانه جا میدم و سبزیجات و استفاده میکنم حتما سالاد میخورم ظهرا، یا شام مثلا مخلوط سبزیجات (کدو، یکم سیب زمینی، فلفل دلمه ، قارچ ، لوبیا سبز، نخود فرنگی و یکم ذرت ) با آویشن و نمک و فلفل میخورم

و فکر میکنم خوردن یک روز کامل پروتئین و یک روز کامل سبزیجات جالب نیست و برای من به شخصه خسته کننده است و ترجیح میدم هر روز هم گوشت بخورم هم سبزی. ظهرا سعی میکنم گوشت بخورم و شبا سبزیجات که سبک باشه ، چون دوست دارم شام سبک بخورم

من نظرم اینه که نباید یهو وزن کم کرد چون ممکنه آسیب بزنه به بدن و باعث ریزش مو چروک شدن پوست صورت و بدن بشه پس فکر کنم زیاد به خودت سخت نگیر چون انقدر چاق نیستی که بخوای زود کم کنی

در ضمن توی  رژیمت بهتره خوردن عدسی و دیگر حبوبات و در برنامه ات بذاری. برای شام خیلی خوبه.  تا مانع از ریزش موی سر بشه و ضعف بدنی ایجاد نشه

از خوردن نوشابه جدا خوداری کنیم بهتره

من یک روز در هفته رو هم آزاد گذاشتم که اگه رفتم مهمونی ای شام بیرون اذیت نشم. هرجند که همونجا هم پرخوری نخواهم کرد

دانی که پس از عمر چه ماند باقی؟ مهر است و محبت است و باقی همه هیچ...
۱۳۹۴/۳/۱۵ ۱۰:۰۵:۴۲
آخرین حضور: ۱۳۹۵/۹/۳۰ ۱۲:۱۶:۱۱
(ویرایش)

لیدی جان

من و بیخش که این همه حرف زدم من فقط نظر شخصیم و گفتم

دانی که پس از عمر چه ماند باقی؟ مهر است و محبت است و باقی همه هیچ...
۱۳۹۴/۳/۱۵ ۲۰:۵۸:۱۸
(ویرایش)

مرسی مریم جون. خیلی راهنماییت هات خوب بود. حتما توی برنامه ام لحاظ می کنم.

فقز یه نکته اینکه برنامه ام یک روز فقط پروتئین و یک روز فقط سبزیجات نیست. یک روز فقط پروتنین و یک روز پروتنین + سبزیجات هست. یعنی هر روز که پروتئین می خورم ولی یک روز در میون سبزیجات هم می خورم. نمی دونم منطق اینکار چیه ولی من همون برنامه دکتر دوکان را دنبال می کنم.

در مورد حبوبات که خودم هم خیلی دوست دارم شک دارم که توی این فاز می تونم بخورم یا نه. چون حبوبات منبع پروتئین گیاهی هستند باید مجاز باشند ولی من هر چی توی سایت دکتر دوکان گشتم نتونستم بفهمم که توی این مرحله حبوبات مجازه یا نه.

۱۳۹۴/۳/۱۵ ۲۱:۰۱:۴۷
(ویرایش)

همونطور که خودت گفتی چربی های اضافه دور شکم فقط به خاطر بی تحرکی است. مخصوصا الان که خیلی مشغول هستی و وقت نداری. ولی خیلی خوب میشه اگر بتونی روزی نیم ساعت را خالی کنی که فقط بری پیاده روی کنیم. فقط از در خونه تون 15 دقیقه دور شو و از همونجا برگرد. میشه نیم ساعت :) به همین راحتی

چون من خودم وقتی خیلی سرم شلوغ بود می دیدم داره وزنم زیاد میشه می گفتم عیب نداره وقتی سرم خلوت شد می رم حسابی ورزش می کنم و وزنم را میارم پایین ولی پایین آوردن وزن به این راحتی نیست و برای بدن هم خوب نیست. همیشه بهتره بدن را فیت و سالم نگه داشت. ا

امیدوارم کارهات زود و خوب پیش بره. موفق باشی دوستم

۱۳۹۴/۳/۱۵ ۲۱:۴۱:۰۵
(ویرایش)

جواب سوالم را مورد حبوبات تقریبا گرفتم: لوبیا، عدس، ماش، لپه و نخود غنی از هیدوکربنات هستند و بنابراین باید باهاشون مثل نون و برنج و ماکارونی برخورد کنم :(

من حبوبات خیلی دوست دارم. البته از اول رژیمم اصلا ازشون نخوردم چون شک داشتم.

۱۳۹۴/۳/۱۵ ۲۱:۴۵:۳۱
(ویرایش)

گزارش روز نهم (فاز 2): PV 

صبحانه: سبوس جو آماده + یک لیوان قهوه (که با splenda شیرینش کردم. در اولین فرصت باید برم Rebiana بخرم. امیدوارم بتونم پیداش کنم و خیلی هم گرون نباشه)

ناهار: خوراک لوبیا + ماست و نعنا

عصرانه: شیر و سریال جو

شام: مهمون بودم و غذاشون هم برنجی بود خلاصه یه کمی خوردم دیگه :(

ورزش: نیم ساعت پیاده روی سریع

آب: یک و نیم لیتر

۱۳۹۴/۳/۱۶ ۰۴:۲۹:۳۹
(ویرایش)

بر خلاف چیزی که فکر می کردم شیر بادام در رژیم دوکان ممنوع نیست. ولی چون پروتنین کمتر و چربی بیشتری از شیر گاو داره، توصیه میشه همون شیر گاو خورده بشه. که خب البته برای من امکان نداره.

اینم مقایسه شیر گاو شیر بادام:

Protein – Skim milk 8 grams – Almond milk 1 gram

Fat – Skim milk 0 grams – Almond milk 2.5 grams

Carbs – Skim milk 12 grams – Almond milk 8 grams

Sodium – Skim milk 127 mg – Almond milk 150mg

۱۳۹۴/۳/۱۶ ۲۲:۵۶:۵۰
(ویرایش)

گزارش روز دهم (فاز 2): PP 

صبحانه: نان تست فرانسوی (برای اینکه مصرف تخم مرغم را کم کنم اینبار به جای 2 تا تخم مرغ یه دونه استفاده کردم، بهتر هم شد) و شیر + یک لیوان قهوه 

ناهار: خوراک ماهی

شام: چند تیکه پپرونی + آب انگور

ورزش: نکردم

آب: یک لیتر

۱۳۹۴/۳/۱۷ ۱۹:۴۵:۴۹
(ویرایش)

گزارش روز یازدهم (فاز 2): PV 

صبحانه: سبوس جو آماده + یک لیوان قهوه 

ناهار: جوجه کباب + سالاد سبزیجات

عصرانه: سالامی + زیتون + پنیر چدار

شام: قیمه ریزه + سالاد سبزیجات 

ورزش: نکردم

آب: یک و نیم لیتر

۱۳۹۴/۳/۱۸ ۱۹:۵۹:۵۹
(ویرایش)

گزارش روز دوازدهم (فاز 2): PP 

صبحانه: شیر و سریال جو + یک لیوان قهوه 

ناهار: قیمه ریزه + ماست و نعنا

عصرانه: نون تست شکلاتی فرانسوی + چایی

شام: خوراک مرغ و پنیر + ماست و نعنا

ورزش: یک ساعت

آب: یک لیتر

۱۳۹۴/۳/۱۹ ۰۶:۰۴:۰۵
(ویرایش)

وزن شروع رژیم: 61.5

وزن روز دوازهم فاز 2: 58.5

۱۳۹۴/۳/۱۹ ۰۷:۳۹:۰۵
(ویرایش)

مرغ و پنیر

سینه مرغ

پنیر (من پنیر چدار استفاده کردم ولی دستور اصلیش با پنیر خامه ای بود)

پودر سیر

نمک و فلفل

فر را گرم کردم.

سینه مرغ را برش دادم و داخلش نمک و فلفل ریختم. روش پنیر گذاشتم و روی اون پودر سیر ریختم.

داخل فویل پیچیدم و گذاشتم برای 30 دقیقه بپزه.

فویل را باز کردم و گذاشتم 15 دقیقه دیگه هم بپزه

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران