تعداد بازدید : 29719
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۳/۴
تاریخ آخرین پست : ۱۳۹۵/۳/۱۹
کاربران آنلاین : 0
۱۳۹۴/۳/۲۶ ۲۱:۲۰:۲۹
آخرین حضور: ۱۳۹۶/۵/۹ ۲۲:۰۵:۲۳
(ویرایش)

دیروز خودم را وزن کردم و متوجه شدم ترازوی باشگاه مشکل داره. همون روی ترازو که بودم ثابت نمی شد و تا نیم کیلو نوسان داشت. خلاصه نفهمیدم چند کیلو هستم و چقدر کم کردم. رفتم ترازو بخرم دیدم چقدر قیمتهاش زیاده. حالا با همون حساب ترازوی باشگاه این هفته نیم کیلو کم کردم. طبق برنامه باید هفته ای یک کیلو کم کنم. نمی دونم دلیلش چیه که اون روند کاهشی سریع اینقدر کند شده. شاید چون زیاد مهمون دارم و مهمونی می رم و توی مهمونی یه چیزهایی خلاف رژیم می خورم و یا شاید چون هر روز ورزش نمی کنم

۱۳۹۴/۳/۲۸ ۰۲:۲۹:۵۵
(ویرایش)

گزارش روز بیست و یکم (فاز 2): PP 

صبحانه: دو تا تحم مرغ آب پز + یک لیوان قهوه

ناهار: قیمه ریزه + ماست و نعنا

عصرانه: مافین سبوس جو + چایی و خرما

شام: قیمه ریزه و چند ورق کالباس و زیتون

ورزش: نیم ساعت پیاده روی

آب: یک لیتر

۱۳۹۴/۳/۲۸ ۰۲:۳۰:۳۹
(ویرایش)

هم وزنم ثابت مونده و هم احساس گرسنگی می کنم و با خوردن غذا سیر نمی شم! :(

۱۳۹۴/۳/۲۸ ۰۵:۳۵:۲۸
(ویرایش)

مافین سبوس جو

سبوس جو 2 قاشق غذاخوری

شیر 2 قاشق غذاخوری

بکینگ پودر 1/4 قاشق چای خوری

شیرین کننده 1 قاشق چای خوری (من شیره استفاده کردم)

سفیده تخم مرغ 1 عدد

همه مواد را داخل یک ماگ خوب مخلوط کردم و برای دو دقیقه گذاشنم داخل فر

۱۳۹۴/۳/۲۸ ۱۰:۱۳:۱۱
آخرین حضور: ۱۳۹۴/۴/۴ ۱۰:۰۸:۱۹
(ویرایش)

سلام عزیزم. ممنون از مطالب خوبت.

یه سوال داشتم، سبوس جو دو سر را از کجا باید تهیه کنم؟ در مورد خواصش و تاثیرش تو کاهش وزن خیلی شنیدم.

میشه لطفاً راهنمایی کنی

۱۳۹۴/۳/۲۸ ۲۲:۱۱:۰۹
(ویرایش)

مرسی پری سا جان. بعضی عطاری ها دارند. چند تا سایت اینترنتی هم دیدم که می فروشند. مثل این دو تا:

http://www.oabab.net/fa/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87/shop/c47/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA

و

http://prana-vegan.ir/products.php?195

فروشگاههای بزرگ که انواع برنج و حبوبات و ... را دارند احتمال زیاد سبوس جو هم دارند. ولی حتی ممکنه یه سوپر مارکت کوچک هم داشته باشه. من یه بسته کوچک گرفتم و هنوز نصف هم نشده. چون سبوس جو منبع هیدوکربات هم هست باید توی خوردنش احتیاط کنی. من روزی دو قاشق غذاخوری ازش استفاده می کنم که معمولا باهاش نان تست یا مافین یا صبحونه درست می کنم

۱۳۹۴/۳/۲۸ ۲۲:۱۴:۱۶
(ویرایش)

گزارش روز بیست و دوم (فاز 2): PV 

صبحانه: صبحانه مکزیکی 2 (اینبار هیچ چیز را سرخ نکردم. قارچ و گوجه نگینی شده را ریختم دور بشقاب و وسظش یه تحم مرغ شکستم و روشون نمک و فلفل ریختم و گذاشتم 15 دقیقه توی فر. از دفعه قبل خیلی خوشمزه تر شد) + یک لیوان چایی

ناهار: سالمون با جعفری و لیمو ترش

شام: سالاد مرغ و کدو

ورزش: نیم ساعت

۱۳۹۴/۳/۲۹ ۰۰:۵۹:۵۷
(ویرایش)

سالمون با جعفری و لیمو ترش

سالمون 
جعفری
ترخون 
لیمو ترش تازه بزرگ
روغن زیتون  

ماهی را در یک ظرف در دار گذاشتم و با آب لیمو ترش تازه آغشته کردم و گذاشتم حدود 3 ساعت در آب لیموترش باقی بمونه. در این حین چند بار ماهی ها را برگرداندم. بعد داخل ظرف فر کمی روغن اسپری کردم. با  جعفری و ترخون روی ماهی ها را پوشوندم و درون ظرف فر گداشتم.
قبل از قرار دادن ماهی در فر ، 15 دقیقه فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کردم  و حدود  چهل دقیقه گذاشتم ماهی داخل فر بپزه

۱۳۹۴/۳/۳۰ ۰۰:۱۰:۲۵
(ویرایش)

خب خوشبختانه وزنم که ثابت مونده بود یه تکونی خورد. شاید چون این هفته بیشتر ورزش کردم و شاید هم نباید دیگه از اون سریال جو بخورم. چون سهمیه مصرف جو توی این فاز محدوده و نباید از حدش بیشتر بشه.

۱۳۹۴/۳/۳۰ ۱۰:۰۰:۱۵
(ویرایش)

سالاد مرغ و کدو

کدو

سینه مرغ

ماست

سیر

جعفری

شوید

سبوس جو

اول کدو را پوست گرفتم و رنده درشت کردم و تفت دادم تا آبش گرفته بشه و نرم بشه و کنار گذاشتم.

مرغ را نگینی خرد کردم وآب پز کردم. بعد با کمی روغن و نمک سرخ کردم و ریختم روی کدوها و بهشون شوید و سبوس جو را اضافه کردم.

یه حبه سیر را رنده کردم و با جعفری خرد شده داخل ماست ریختم و خوب مخلوط کردم و به مرغ و کدو اضافه کردم.

وای این سالاد اینقدر خوشمزه بود که حد نداشت. ولی یه مشکل بزرگ شد و اون سیر خام رنده شده توی ماست بود. دهنم حسابی بوی سیر گرفته بود و هر کاری می کردم نمی رفت.

۱۳۹۴/۳/۳۰ ۱۰:۰۲:۴۱
(ویرایش)

گزارش روز بیست و سوم (فاز 2): PP 

صبحانه: دو تا تخم مرغ آب پز + یک لیوان چایی

ناهار: سالمون با جعفری و لیمو ترش

شام: تره کباب کردی + ماست و نعنا

ورزش: نیم ساعت دوچرخه + نیم ساعت پیاده روی

۱۳۹۴/۳/۳۰ ۱۰:۰۸:۰۹
(ویرایش)

تره کباب کردی

سینه مرغ

زیره

سبوس جو

پیاز

سیر

نمک و فلفل

زیره را داخل آب گرم ریختم و کنار گذاشتم.

پیاز را سرخ کردم و کنار گذاشتم.

مرغ را با زردچوبه زیاد حسابی سرخ کردم و گذاشتم کنار

یه حبه سیر را رنده کردم و 30 ثانیه سرخ کردم. بعد پیاز داغ و یه قاشق سبوس جو (در دستور اصلی غذا به جای سبوس جو باید آرد استفاده کرد) را اضافه کردم و یه تفت دادم و سپس مرغ را اضافه کردم و آب ریختم و در ظرف را گذاشتم و حرارت را کم کردم تا بپزه. اواخر پخت، آب زیره را به غذا اضافه کردم و دانه های زیره را دور ریختم. نمک و قلقل سیاه هم اضافه کردم، هر کدوم یک سوم قاشق چایخوری.

گذاشتم تا آبش کم و غلیظ بشه.

خیلی خیلی خیلی خوشمزه بود. باورم نمی شد که این غذای ساده اینقدر خوشمزه بشه. زیره یه مزه عالی به غذا داده بود. ضمن اینکه زیره خیلی هم مفیده.

۱۳۹۴/۳/۳۰ ۲۱:۵۹:۰۰
(ویرایش)

گزارش روز بیست و چهارم (فاز 2): PV 

صبحانه: صبحانه مکزیکی 2 + یک لیوان قهوه

ناهار: کباب تابه ای + سالاد سبزیجات

شام: ران مرغ ترکی + ماست و نعنا

ورزش: بیست دقیقه پیاده روی

۱۳۹۴/۳/۳۰ ۲۲:۰۲:۱۴
(ویرایش)

کمی انگیزه ام کم شده. دیروز رفتم یه لباس ورزش جدید گرفتم که انگیزه ورزش کردنم را بیشتر کنم. واقعا دارم تاثیر ورزش را می بینم. یعنی بدون ورزش وزن هیچ تکونی نمی خوره. مخصوصا من که کارم پشت کامپیوتر هست و اگر ورزش نکنم تحرکم خیلی کمه.

روند کاهش وزنم دوباره شروع شده و از این بابت خوشحالم. خیلی حس خوبیه که هر روز که می ری روی ترازو می بینی از دیروز وزنت کمتر شده ولو اینکه ده گرم باشه

خوشحالم از اینکه آشپزی یاد گرفتم. من که سالها از آشپزی کردن فراری بودم و بعد هم که مجبور شدم خودم را به چند نوع غذا محدود کرده بودم الان کلی غذای خوشمزه بلدم بپزم.

۱۳۹۴/۳/۳۱ ۰۱:۴۳:۲۶
(ویرایش)

کباب تابه ای

گوشت چرخ کرده

پیاز رنده شده

نمک و فلفل

زردچوبه

دارچین

پیاز را رنده کردم و آبش را هم نگرفتم. گوشت چرخ کرده را به پیاز اضافه کردم و روش نمک و فلفل و زردچوبه و نک قاشق چایخوری دارچین اضافه کردم و برای 5 دقیقه ورز دادم.

داخل ماهی تابه یک قاشق غذاخوری روغن را کمی داغ کردم و گوشت را داخل ماهی تابه پهن کردم. یه کم که گوشت سرخ شد، شبیه کباب کوبه برش دادم و تیکه را برگردونم و زیر شعله را کم کردم تا طرف دیگه گوشت هم با حرارت کم سرخ بشه.

خیلی غذای آسونی بود و علیرغم اینکه سرخ کردن گوشت برای من خیلی سخته در نهایت غذای خوشمزه ای شد.

برای شرکت در گفتگو باید وارد سایت شوید.×

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران